Fradi műsorfüzet (1975-1979)

1978. május

Nyilasi elől szép vetődéssel ment a pécsi kapus MÁRCIUS 18. Budapest felnőtt mezei futó'bajnokságát a Lóver­senypályán rendezték. A nők mezőnyében Völgyi Zsuzsa ért elsőnek a célba, a 2600 m-es távot 8:08,0 perces idő alatt futotta vé­gig. A férfiaknál a 12 km- es távon Horváth Béla 36:48,7 perces időt ért el, ez nagy küzdelem után az ér­tékes 2. helyet jelentette. * * * Tatabánya — Ferencváros 1-0. Az újabb balsikerről Dal­noki Jenő így nyilatkozott: — Ez a vereség különö­sen nagyon fáj! Legalább 60 percig támadtuk a Tata­bánya kapuját, de alig volt helyzetünk. Nehéz idősza­kunkban sajnos nem mond­hatom, hogy valamennyi mérkőzésünkön minden já­tékos foggal-körömmel har­colt a pontokért. És ezt igen szomorúan ismerem be, mert a most szereplőknek a zömét én neveltem az ifi­ben. Bizony többször kife­jezetten szégyelltem magam a pályáról lefelé jövet. Most Tatabányán azonban küz­dött a csapat, csakhogy, már nem volt megfelelő ön­bizalom. Akartak, de gör­csösen kínlódtak és sokszor emiatt pattant el a labda. Ameddig lehetett, bizalmat szavaztam a régi játékosok­nak, egyszer azonban vége kell, hogy szakadjon min­den türelemnek. Olyan já­tékosokat keresek, akik nincsenek tele gátlásokkal, meg kell indulni valahogy. Ki kell lábalni a hullám­vögyből, vagy ha úgy tet­szik, a szakadékból! Vass István Zoltán tehát találóan fejezte be rádióközvetítését a tatabányai mérkőzésről: „Ez a Ferencváros egy fél­tucat gólt kapott volna a két évvel ezelőtti — Fradi­tól .. MÁRCIUS 19. A férfi kézilabdázók győztek ugyan Nagykani­zsán (34-19), de a csoport­ból nem jutották tovább, így a továbbiakban az 5—8. helyért játszottak. * * * Az I. osztályú tornász CSB nyitányán Magyar Zol­tán lólengés gyakorlatára 9,8 pontot kapott. Az FTC csapata — Farkas és Sivadó nélkül — a negyedik helyen fejezte be az első fordulót. MÁRCIUS 21. A pozsonyi sportcsarnok­ban is győztek a KEK-dön- tőbe jutásért vívott mérkő­zésen a kézilabdás lányok: FTC—Inter Bratislava 20-19! A tartalékosán kiálló zöld-fehérek nagy taktikai fegyelemmel játszottak és valamennyien kitettek ma­gukért. Lelkesnéről, a mér­kőzés hőséről felső fokon írtak és beszéltek. A Nép­sportban többek között így emlékeztek meg játékáról: „Voltak olyan villanásnyi cselei, amelyek után szana­szét szaladtak a védők, s megnyílt a ,faF. Egy alka­lommal nagy trükkök után arra sem nézve úgy passzolt a háta mögött egy pillanat­ra üresen maradt Rácznak, hogy a gólt kapó pozsonyi kapus is tapsolni kezdett. És ez az irányító játékos, amikor kellett, gólokat is lőtt. A második félidőben az ő bombáival húzott el a csapat, és amikor felzárkó­zott az Inter, két pazar gól­jával újból négyre növelte az FTC előnyét. Minden ön- célúság nélkül a csapatért játszott — nagyszerűen.” * * * A belgrádi jégkorong VB-n a válogatott a lengye­lekkel mérkőzött. Termé­szetesen a jóvtal erősebb lengyelek győztek, de nem is emiatt idézzük fel a ta­lálkozót. Ezen a mérkőzésen született a magyar váloga­tott 1000. gólja, s szerzője a 46. perében a ferencváro­si Mészöly András volt! A VB-n Mészöly nevéhez még egy jubileumi szám fűződik: a japánok ellen századszor húzta fel a címeres mezt! MÁRCIUS 24. Kettős kézilabdasiker: FTC—Zalgiris Kaunas 23-21 (női) ás FTC—Szilasmenti SK Csömör 26-23 (férfi). A lányok az OKISZ Kupáért, a fiúk az MNK 5—8. helyé­ért mérkőztek. MÁRCIUS 25. Dunaújváros—FTC 3-1. „A Ferencváros a 15. perc­ben potyagólt kapott, de küzdött a kiegyenlítésért, Amikor ez sikerült, már- már úgy látszott, hogy a csapat a régi erényeket csil­logtatja. A második félidő­ben azonban a zöld-fehérek teljesen szétestek, játékuk­ban nem volt semmi elkép­zelés, emellett küzdenitu- dásból is elégtelenre vizs­gáztak. Annak a csapatnak, amelyik két éve magyar bajnok volt, nincs mentsége az ilyen rossz, lélektelen já­tékra. A Dunaújváros akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna!” Kemény, de igaz mondatok! MÁRCIUS 29. FTC—MÁV Előre 1-0. 1978 tavaszán a Ferencváros egyetlen vidéki győzelme! A helyzetek alapján ez na­gyobb arányú is lehetett volna, a győztes gólt még az 5. percben Ebedli beadásá­ból Szokolai fejelte. ötvennyolc éves korában elhunyt Sándor Béla nem­zetközi mester. Az FTC mindmáig egyetlen sakkbaj­noki címét 1953Jban ő sze­rezte. ÁPRILIS 1. Az FTC és az FTC Sport- létesítmények dolgozói együtt ünnepelték hazánk felszabadulásának 33. év­fordulóját. Az ünnepi beszé­det egyik munkatársunk, Kazi Zoltánné tartotta; eb­ből egy részlet: „Amikor néhány nappal ezelőtt azt a megtisztelő feladatot kap­tam, hogy Önök előtt né­hány szóban megemlékez­zem felszabadulásunk 33. évfordulójáról, akkor azon töprengtem, vajon mit is mondhatok olyant, amely nem tűnik ismétlésnek. S ekkor arra gondoltam, hogy ez a méltatás legyen inkább egy kérés Önökhöz: nekünk az a legfőbb kötelességünk, hogy a felszabadulással megteremtett lehetőségek­kel maximálisan éljünk. Ki­ki ott, ahová hivatása állí­totta. Mi a sport területén tevékenykedünk. A sportol­ni vágyó fiatalok részére a testmozgást, a sportolást összehasonlíthatatlanul jobb 7