Fradi Foci Füzet (1990. 1-3. szám)

Foci füzet - 2. szám

Aranyérmek- aranyévek nemcsak vezetett, jobban is ját­szott. A hazaiak akár nagyobb kü­lönbséggel is nyerhettek volna. Ta­nulságos mérkőzés volt, főleg a vendégeknek. Ilyen akarással már a magyar NB l-ben sem lehet pá­lyára lépni!” (Népsport) * Fáy u.: Vasas-Diósgyőr 2:1 Már az ötödik percben a diós­győri kapuban volt a labda, de hi­ába. Kiss tizenegyesénél Rixer belépett a büntetőterületre - így a bíró megismételtette a 11-est. Ezt már Veréb bravúrral hárította. A Vasas végül 1:0-ás félidő után, nehéz küzdelemben győzött a jó teljesítményt nyújtó diósgyőriek felett. * 1981. március 8. Üllői út: FTC-Rába ETO 2:1 Az első ferencvárosi gól érde­kes körülmények között születet. Ebedli büntetőjét Kiss hatalmas vetődéssel a kapufára ütötte, a labda ezután keresztbe gurult a gólvonalon... Ebedli utána futott, középre perdítette, és a berobba­nó Murai két lépésről a hálóba passzolta. A második gól előtt is volt kapu­fa és tizenegyes. Mörtel kapufája után aSzokolai lökése miatti 11 -est Nyilasi biztosan értékesítette. Egyébként az ETO gólja is tizen­egyesből született. * Tatabánya: Tatabánya-Nyíregyháza 1:1 Dr. Lakat Károly a találkozóról így nyilatkozott:- Aki nem látta a mérkőzést, azt hiszi, a Tatabánya pontot vesztett. Pedig nem így van: mi szereztünk egy pontot... * Népstadion: MTK-VM-Bp. Honvéd 3:3 Az MTK-VM kétszer is vezetett, de végül a kék-fehéreknek kellett egyenlíteni, hogy ponttal távozza­nak a Népstadionból. Ezen a meccsen is volt két 11 -es, mindket­tő vitatható volt... * Népstadion: Vasas-Ú. Dózsa 3:1 „A 67. percben gyönyörű cstár- teljesítménnyel szerezte a máso­dik gólt a Vasas. Izsó jobb oldal­ról belőtt labdáját futtából, nagy­szerű mozdulattal kezelte le Kiss, elhúzta a labdát a kifutó Kollár mellett is, majd tíz méterről a ka­pu közepébe továbbított.” (Nép­sport) * 1981. március 14. Zalaegerszeg: ZTE-FTC 4:4 Ezen a mérkőzésen sűrűn hul­lottak a gólok, igaz, a nyolcból négy 11-esből esett! A nézők mégis hat 11-est láthattak, kettőt ugyanis megismételtetett a játék­vezető! 3:2-es ZTE vezetésnél Nyilasi hiába rúgta a hálóba a lab­dát, a bíró jelezte, hogy Murai „belépett” - így a 11-est megis­mételtette. Nyíl másodszor sem hibázott... A 66. percben Mihalecz büntető­jét Kakas ugyan kivédte, de ezt a 11 -est is újra rúgatta a bíró, ezúttal Ebedli belépése miatt... Mihalecz másodszor már nem hibázott, a ZTE 4:3-ra vezetett. A csereként beállt Koch Robi egyenlített az em­lékezetes mérkőzésen. * Fáy u.: Vasas-PMSC 0:0 „A Vasas nem tudta kihasználni a helyzeteit, s néhány kimagasló teljesítmény-elsősorban Katzirzó - is közrejátszott abban, hogy a Vasas noha közelebb állt a győze­lemhez, végül is pontot vesztett.” (Népsport) * Debrecen: Debrecen-Ny íregyháza 2:0 Ragyogó mérkőzést láthatott a nagyerdei stadionba kilátogató 20 ezer szurkoló. A hazaiak két gólja az első, majd a második félidő vé­ge felé esett. * Békéscsaba: Békéscsaba-Videoton 2:0 A 6. helyen álló Békéscsaba a 4. helyen lévő Videotont fogadta a rangadóvá előlépett mérkőzé­sen. A Vidi játékával igazolta jó helyezését, de a hazaiaknak mégis sikerült a 2 pontot begyűj­teni. A mérkőzés sorsát ugyanis a két kapus közötti különbség dön­tötte el... * A 23. forduló után az élen így fes­tett a helyzet: 1. Ferencváros 34 pont; 2. Va­sas 33; 3. Bp. Honvéd 31; 4. Vide­oton 30; 5. Békéscsaba 28 pont. 11