Fradi Foci Füzet (1990. 1-3. szám)

Foci füzet - 2. szám

L I Aranyérmek Következett a tavasz rangadója: Székesfehérvár: debreceniek megérdemelten Ferencváros-Vasas! Videoton-PMSC 2:1 győztek. 1981. március 21. Népstadion: Vasas-FTC 2:1 „A találkozó úgy indult, hogy rangadó lesz a javábólI A Vasas gyors vezetését az FTC legalább olyan gyorsan kiegyenlítette. Ez­után érezhető volt: mindkét gárda a második félidőre hagyja a dön­tést. Az FTC játszott fölényben, ám a támadójátékhoz a zöld-fe­hérek sem tudtak olyan létszámot felvonultatni, ami döntő erővel bírt volna. A hajrá kezdete sem mutatott arra, hogy különösebb fordulatot hozna a játék, amikor egy egészen sajátos, igazán csak és kizárólag a játékra, a fut­ballra jellemző esemény: egy cserejátékosnak a 87. percben kitűnően eltalált labdája a Vasas javára döntött!” (Népsport) Bundzsák Dezső, a Vasas edzője: - Szerencsés győzelmet arattunk... Ez egy olyan mér­kőzés volt, amelyen egyik csa­pat diadala sem lett volna ir­reális. * Népstadion: MTK-VM-Ú. Dózsa 2:2 A kék-fehérek két góllal elhúz­tak, majd a lila-fehérek egy aján­dék tizenegyesből szépítettek. Ez volt a félidő eredménye egy har­matosán gyenge 45 perc után. Olyannyira rossz volt a mérkő­zés, hogy a nézők nagy része a szünetben hazament... A találko­zó értékelése a Népsportban egy csillagot kapott, és egy ilyen mondatot: Elkeserítő mérkőzés volt. * Meglepetésre a pécsiek sze­reztek vezetést, amit a fehérvári­ak egy jogosan megítélt büntető­ből a 43. percben egyenlítettek. A második félidőben a pécsiek két óriási gólszerzési lehetőséget rontottak el, az egyre inkább dön­tetlen színezetű mérkőzésen. Az­tán a befejezés előtti percekben robbant a bomba: a bíró ismét 11 - est ítélt a Videoton javára! Egy kapu előtti jelenetnél kezezést lá­tott, amit a pécsiek erősen vitat­tak... Szőcs János, a PMSC edzője: - A Vasas elleni jó játékunkat nem tudtuk megismételni, ennekellené- re úgy érzem, hogy a játékvezető fosztott meg bennünket az egyik ponttól! * Tatabánya: Tatabánya-Bp. Honvéd 2:2 Dr. Lakat Károly: - A játékveze­tő kiállította Garabát a Honvédből, de aztán helyette „beállt” ő maga... Tichy Lajos: - Küzdelmes mér­kőzésen a kitűnő Tatabánya ellen a 10 emberrel kivívott döntetlen számunkra nagy siker. 1981. március 25. Debrecen: Debrecen-FTC 1:0 A debreceniek az első négy ta­vaszi találkozón még gólt sem kaptak! Aztán a Ferencváros el­len is érintetlen maradt a hálójuk. Elsősorban a mezőny legjobbja a debreceni Szűcs kapus jóvoltá­ból. A mérkőzés egyetlen gólját egyébként Kerekes tizenegyes­ből szerezte. A színvonalas, élve­zetes, nagy iramú mérkőzésen a Fáy u.: Vusas-Videoton 1:1 A Vasas már a 4. percben veze­tést szerezhetett volna, de Váradi 11 -est hibázott! A ragyogó ranga­dón az 1:1 -es eredmény már a szü­netre kialakult. Verebes József a Videoton edzője: - A kispadról úgy láttam, hogy nagyon jó volt a játék, és en­nek örültem. A döntetlent sem tar­tom rossz eredménynek. Bundzsák Dezső, a Vasas edző­je: - Rendkívül izgalmas mérkőzés volt, mindkét csapat teljes erőből küzdötte végig a 90 percet. Sajná­lom, hogy nem nyertünk. * Győr: Bp. Honvéd-Rába ETO 2:1 Az első félidő a győri csapat fö­lényének jegyében telt, az 1:0-ás vezetésen kívül több gólszerzési lehetőségük is volt. A második 45 percben a Honvéd feljavult, és biztosan nyerte ide­genbeli mérkőzését. * Tatabánya: Tatabánya-Dunaújváros 1:0 A mérkőzés legszebb jelenete a gól volt: Csapó 20 méterről egy szabadrúgást követően úgy bom­bázott a kapuba, hogy labdája a felső kapufáról vágódott a háló­ba. Dr. Lakat Károly: - Csapatunk ma csodát művelt: középpályás já­ték nélkül szerzett két pontot... 12