Nagy Béla: FTC napló különkiadás 1978. A labdarúgó MNK története

játékot. Orbánt sokan vették körül: — Azelőtt Palotai Karcsi volt a csapatkapitány, most én vehettem át a serleget. Nagy pillanat volt, de azért örülök, hogy túl vagyunk mindenen. Néhány perccel később megérkezett a másik középhátvéd, a salgótarjáni Ferencz. A mérkő­zés előtt bizakodott. Most nagyon szomorú volt: — Háromszor volt már a Salgótarján a kupadöntőben, de most sem sikerült semmi. Nagyon bánt, hogy egy 11-essel Jdkaptunk. Ügy érzem nem követtem el olyan szabálytalanságot, amiért 11-es járt volna. A tizenegyes és a gól története: a 14. percben Győrfi meg­kerülte a mellette futó Ferenczet. A középhátvéd a könyökével utána­nyúlt, Győrfi elesett. A 11-est Nell élesen a jobb sarokba küldte.” Ezzel a góllal az ETO megnyerte a küzdelmes mérkőzést, és sorrendben harmadszor győri játékos emelte magasba a Magyar Népköztársasági Kupát! MAGYAR NÉPKÖZTÁRSASÁGI KUPA 1967. NEGYEDDÖNTŐ: Ü. Dózsa—Pécsi Dózsa 2:0 FTC—Csepel 2:2 (Az FTC mint vendég jutott tovább) SBTC—Vasas 1:0 Győri ETO—Bp. Honvéd 6:0 ELŐDÖNTŐ: SBTC—Ü. Dózsa 3:2 Győri ETO—FTC 3:2 DÖNTŐ: 1967. november 7. Népstadion: Győri ETO—SBTC 1:0. 3000 néző, vezette: Hegyes. Góllövő: Nell. A kupagyőztes csapat: Tóth — Keglovich, Orbán, Izsáki, Nell — Kiss, Stolcz, Varsányi — Győrfi, Somogyi, Szaló. A kupát átvette: Orbán Árpád. 57