Nagy Béla: FTC napló különkiadás 1978. A labdarúgó MNK története

1968: 16 ÉV UTÁN ÚJRA MTK SIKERI Az 1968—1972. közötti időszak kupaérdekességét az Ú. Dózsa és a Bp. Honvéd szolgáltatta. Mindkét csapat kétszer játszott a dön­tőben, de amíg a lila-fehérek mindkétszer győztek, a Honvéd mind­kétszer veszített. Az 1968-as döntőben az MTK ellen: MTK—Honvéd 2:1. A döntő három góljának története: ,,Sárközi középre adott. Kékesi kapura akart rúgni, rosszul ta­lálta el a labdát, az Szuromi lábában elakadt. A csatár lekezelte, és 11 méterről laposan a jobb sarokba gurított. A 8. percben 1 :0. A Honvéd a 28. percben egyenlített. Kocsis robogott el a jobbszélen, középen Fekete elé játszott, ő félfordulattal 15 méterről félmagasan a bal sarokba lőtt — 1:1. 60. perc: Sárközi húzott kapura 9 méterre lehetett attól, amikor Kelementől szorongatva elveszítette a labdát, Bicskei felszedte, köz­ben Kelemen elgáncsolta Sárközit. A támadás mögött futó Soós já­tékvezető sípolt, 11-est ítélt. A 11-est Oborzil nagy erővel a kapu jobb oldalába küldte — 2:1”. A mérkőzés végén az öltözőbe vonuló játékosokat Hidegkúti Nándor edző köszöntötte (1952-ben ő vette át utoljára a kupát az MTK-nakl): — Fiúk nem is tudják most még felmérni, milyen nagy dolgot vittek véghez. Annyi év után ismét megnyílt előttünk a lehe­tőség, hogy kilépjünk Európa labdarúgásának színpadára. 15 évet játszottam az MTK-ban, de csak egyszer nyertük meg a kupát, pe­dig háromszor bajnokok is voltunk. Köszönöm a becsületes küzdel­met.” MAGYAR NÉPKÖZTÁRSASÁGI KUPA 1968. NEGYEDDÖNTŐ: MTK—Ü. Dózsa Bp. Honvéd—SBTC Szegedi VSE—Vasas 4:3 1 :0 1:1 (Az alacsonyabb osztályú csapat, az SZVSE jutott tovább.) Pécsi Dózsa—Csepel 2:1 ELŐDÖNTŐ: Bp. Honvéd—Pécsi Dózsa MTK—Szegedi VSE 1:0 2:1 58