Nagy Béla: FTC napló 1978-1979

JANUÁR 9. A Kisstadionban 300 néző előtt mindössze 3 gól szüle­tett: FTC-BVSC 2-1. JANUÁR 10. A női kézilabda MNK 12-es döntőjében: FTC—Dunaújvá­rosi Kohász 26-17. A találkozót a Körcsarnokban rendezték, a legeredménye­sebb 10 góljával Oszvald volt. JANUÁR 12. A jégkorongbajnokság rang­adóján: FTC—0. Dózsa 5-3. „Csaknem telt ház várta a Megyeri úton az élen állók összecsapását. A várt küz­delmes, szép játék helyett parázs hangulatú, a rendkí­vül rossz játékvezetés miatt időnként túlságosan is ke­mény mérkőzést láthatott a közönség. A zöld-fehér gár­da óriási lendülettel kezdett, az első percekben szinte ka­pujához szegezte a hazaia­kat. Három gyors góllal vég­ződő újpesti támadás után némileg változott a játék ké­pe: ekkor a lila-fehérek ját­szottak nyugodtabban, job­ban. A második játékrészben ismét magára talált az FTC, ám ezúttal nemcsak táma­dott, de szép gólokat is ütött, s 0-3-ról 5-3-ra fordí­tott!" (Népsport) A Fradi „Dózsa-verő” csa­pata ez volt: Kovács - Haj- zer J., Farkas, Kereszty, Mé­szöly, Havrán. Cs.: Hajzer T., Balogh, Schilling, Földváry, Póth, Muhr, Enyedi, Szabó, Zoliéi, Deák, Fekete, Rasz- tovszky. A gólokat Farkas 2, Kereszty 2 és Póth szerezte. Az FTC győzelmével pont­számban beérte az Ú. Dó­zsát. * * * A Mezőgazdasági és Élelmi- szeripari Minisztérium kollé­giumi termében Romany Pál miniszter fogadta Magyar Zoltánt, az FTC olimpiai és világbajnok tornászát, vala­mint edzőjét, Vigh Lászlót. Az ünnepségen megjelent Buda István államtitkár, az OTSH elnöke, Balogh Károlyné az ÉDOSZ főtitkára, Harót Já­nos, az FTC ügyvezető elnö­ke, Béres Tibor, a Magyar Torna Szövetség elnöke, Klá­ra Jenő, az FTC Létesítmé­nyek igazgatója. A miniszter a MÉM nevében köszöntötte a két kiváló sportembert, s munkájuk elismeréseként kristályvázát és oklevelet nyújtott át nekik. JANUÁR 13. A Nemzeti Bajnokságok Ku­pájáért Kecskeméten játszott csoportmérkőzést a Ferenc­város. Ez volt az új év első hivatalos labdarúgó-mérkőzé­se. FTC—Kecskeméti SC 8-1. G.: Ebedli 2, Pusztai, Pogány, Mészöly, Nyilasi, Mucha, Szo- kolai. Zsiborás - Tepszics, Bálint, Giron, Mészöly - Martos, Nyilasi, Ebedli - Pusztai, Szo- kolai, Pogány. Cs.: Hajdú, Megyesi, Mucha. Az év első fradi-gólja a 15. percben született meg: Giron beadását Pusztai fejelte a kapuba. A gólok további sor­rendje: Ebedli szabadrúgás­ból, Pogány Nyilasi beadásá­ból, majd ismét Pogány és ismét Nyilasi labdájából. Az ötödik gólt Pusztai beadásá­ból Nyilasi pofozta a hálóba. Mucha majd Ebedli gólja után szépítettek a kecske­métiek. A 86. percben Mészöly nagy szólója után Szokolaihoz ad­ta a labdát, aki 7 méterről a bal sarokba perdítette, 8-11 Az irreális talajon nem ala­kult ki szép játék, de az FTC Bajnoknőnk: Erős Ágnes fölényes győzelmét a lelkes kecskemétiek nem tudták megakadályozni. JANUÁR 14. A Kisstadion jegén óriási meglepetés született: Sz. Vo­lán—FTC 4-3. A Fradi már a 7. percben 3-0-ra vezetett, s biztos győztesnek látszott. A zöld-fehérek lefékeztek, né­hány helyzetet ki is hagytak, a fehérváriak viszont a 2. és 3. harmadban 2-2 gólt sze­reztek, amivel végül győztes­ként vonultak le a jégről. * * * Női kézilabda MNK-mérkő- zés a Körcsarnokban: FTC— TFSE 20-15. JANUÁR 15. A csendes hétköznapok is lehetnek váratlanul ünnepé­lyesek. így történt ez ezen a hétfői napon is. Előbb meg­érkezett Toldi Géza Dániá­ból, majd Mészáros József „bejelentette", hogy:- Ma vagyok 56 éves! Az elnöki szobában rögtön­zött kis ünnepség kerekedett a két régi fradista tisztele­tére és bizony az egykori em­lékek felidézésével számolat- lanul repültek a percek .. . JANUÁR 16. FTC-Kecskeméti SC 5-0. NBK. G.: Pusztai, Nyilasi, Szokolai, Megyesi, Pogány. Zsiborás - Tepszics, Bálint, Giron, Mészöly — Martos, Nyilasi, Ebedli — Pusztai, Szo­kolai, Pogány. \Cs.: Hajdú, Mucha, Megyesi. A kupamérkőzés visszavágó­ját a Gyáli úti edzópályán mindössze 213 néző előtt ren­dezték ... + * * A jégkorongozók Székesfe­hérváron visszavágtak a ko­rábbi vereségért: FTC-Szé- kesfehérvári Volán 8-2. JANUÁR 19. FTC-BVSC 7-3. A bajnoki jégkorongmérkőzést a Kis­stadionban rendezték. A Fra­di az első két harmadban bebiztosította győzelmét. Ez a találkozó egyben a három­napos Leveles György nem­zetközi torna nyitómérkőzése is volt. JANUÁR 20. A női kézilabda KEK mező­nyében a kupavédő FTC is megkezdte szereplését. Az el­ső mérkőzés a Körcsarnokban volt: FTC—Skogn Idrettslag 28-13. A norvég csapat hamar „fel­adta" a továbbjutást, igaz ehhez az is kellett, hogy a fradista lányok félidőnként 14-14 gólt dobjanak. A me­zőny legjobbja Csiha Magdi volt, aki 11 gólt szerzett, és sok nagyszerű labdát játszott meg. A ferencvárosiak elsősorban indításokból elért akciókkal szerezték meg a 15 gólos előnyt. * * * A Leveles György jégkorong­tornán: FTC-Karvino (Csehszl.) 10-3. JANUÁR 21. Újabb győzelmével a zöld­fehér gárda nyerte a Leveles György nemzetközi jégkorong tornát. FTC—SC Mercurea Si- biu 9-6. A Fradi csak a II. harmadban játszott jól, ekkor játéko­saink 6 gólt szereztek. A leg­szebb gólt Zoliéi ütötte, saját kapujától indulva vezette o korongot az ellenfél hálójáig! * * * A női asztalitenisz Budapest- bajnokságon versenyzőnk, Mong Angéla a vegyespáros­ban Kocsis ll-vel (Bp. Sparta­cus) a 3. helyen végzett. 70