Nagy Béla: FTC napló 1978-1979

JANUÁR 23. FTC-Ú. Dózsa 4-4. A Kissta­dionban közel 5 ezer szurkoló előtt nagy csatát vívott a két csapat. Óriási fölényben ját­szott az első negyedben az FTC, mégis az Újpest ütött 3 gólt. Sőt a II. negyed ele­jén már 4-0-ra vezettek a li­la-fehérek! Ezután váratlan fordulat kö­vetkezett: a nézők hógolyó­kat dobáltak a jégre, a já­tékvezetők ezért közel fél óráig szüneteltették a mérkő­zést. A folytatásban a Fradi ellenállhatatlan volt, s ledol­gozta hátrányát. Az utolsó percben a győzelmet is meg­szerezhették volna játéko­saink, de Eperjessy, az Újpest kapusa parádésan védett, így az ötödik gól elmaradt. Az FTC négy gólját négy játé­kos szerezte: Kereszty, Far­kas, Mészöly és Póth. JANUÁR 24. A Magyar Torna Szövetség a szakosztályok rangsorában eredményei alapján az FTC elsőségét állapította meg. A férfiak ranglistáján: 1. FTC 66 felnőtt, 22 junior, 14 ifjú­sági, 2 serdülő = 104 pont­tal. A második 101 ponttal a Bp. Spartacus, harmadik a Bp. Honvéd 99 ponttal. * * * A Körcsarnokban MNK női kézilabda-mérkőzést játszot­tak: FTC—Tatabánya 17-14. * * * Bajnoki jégkorongmérkőzés a Kisstadionban: FTC-Székes- fehérvári Volán 6-3. JANUÁR 28. Női kézilabda KEK-mérkőzés Levangerben: FTC-Skogn I. 18-10. A legtöbb gólt Osz- vald dobta, kilencszer talált az ellenfél kapujába. A Fra­di győzelmével a legjobb nyolc mezőnyébe jutott. + + * Megkezdődött a tekebajnok­ság, A férfiak már az első fordulóban rangadót játszot­tak: FTC-MOM 7-1, 5410: 5051. Köszöntik Zölleit, a legjobb utánpótlás korongozónkat. (A népszerű „Kalap” fial) A Skogn ellen Csiha volt a mezőny legjobbja 71