Nagy Béla: FTC napló 1978-1979

DECEMBER 3. A KEK-döntő zárómérkőzése Kupariban: FTC—KPK Korcsu- la 10-8. Négy góllal kellett volna győznie a FTC vízilabdacsa­patának, hogy az első helyen végezzen. Csak 2 góllal si­került. A győzelem értékét még jobban kiemeli, hogy a hazaiak a negyedik percben már 3-0-ra vezettek! A Fe­rencváros azonban fokozato­san javult és a negyedik ne­gyedben 5 gólt (I) dobtak játékosaink. Az értékes győzelemben kü­lön figyelemre méltó tény, hogy a tíz gólból hatot ak­cióból szereztek a irodisták Gólszerzők: Fehér 4, Kohón 3, Müller 2, Debreczeni. Még két akármilyen gól kel­lett volna a KEK elnyerésé­hez. Úgy tűnik azonban, hogy nem csupán az ellen­felek hálóját kellett játéko­sainknak eltalálni. A hazaiak­nak kedvező rendezés és játékvezetés még nagyobb nehézséget jelentett, az FTC vitathatatlanul helytálló le­génységének. Ezt azonban nem írják egyetlen évkönyv­ben sem, csak a nevekkel, számokkal jelzett tabellát rögzítik: A vízilabda KEK 1978. évi végeredménye: 1. KPK Korcsula 4 pont 2. FTC 4 pont 3. Canottieri Napoli 2 pont Az FTC KEK-mérkőzésein ját­szottak. Steinmetz dr., Fehér, Wiesner, Kövecses dr. Bállá, Szollár, Szakonyi, Kohón, Debreczeni, Müller, Udvardi. Edző: Mayer Mihály dr. * * * Bukarestben Sütő László nyerte a tekézők Kárpát Ku­páját! Sütő nem kisebb spor­tolókat utasított maga mö­gé, mint a háromszoros vi­lágbajnok Dragast, és az 1978-as világbajnokot, a ro­mán Tismanarut. A nemzet­közi versenyen Sütő 931 fás teljesítménnyel volt az első. * * * Nagykanizsán a XVIII. Zalai Olajos Kupán Csányi Béla az FTC tekézője nyerte a fér­fiak egyéni versenyét. + * * Bajnoki jégkorongmérkőzés a Kisstadionban: FTC—Szf. Volán 9-1. DECEMBER 6. Labdarúgó NBK-mérkőzés az üllői úton: FTC-Nyíregyházi Vasutas Spartacus 5-1. G.: Bálint, Nyilasi, Mészöly, Pogány, Ebedli. Hajdú - Tepszics, Bálint, Vé- pi, Giron - Martos, Mészöly, Takács - Szokolai, Nyilasi, Pogány. Cs.: Major, Ebedli. Szép ajándékot hozott a Mi­kulás az egyik régi irodistá­nak. A női kézilabda VB-n a szakemberek összeállították minden idők legjobb csapa­tát. Az „örökválogatottban" helyet kapott Elekné Rother­mel Anna, az FTC már visz- szavonult kapuvédője! Az 1965-ös VB legjobb kapu­sa, meghatódva mondta:- Nagyon jó érzés, hogy ennyi idő után is emlékeznek rám, s tagja lehetek egy ilyen képzeletbeli világválo­gatottnak: Rothermel — Tietz, Kretzsch- mar, Turcsina, Kernerova, Csíkné, Zaharova. Álomcsapat! De amit bemu­tattak igaz volt. .. 57