Nagy Béla: FTC napló 1978-1979

8. Bajnoki jégkorongmérkőzés a Kisstadionban: FTC-BVSC 1-0. A mérkőzés egyetlen gólja a befejezés előtt 2 perccel így született: Hajzer J. lövésébe Kereszty belenyúlt és a ko­rong a tehetetlen Balogh ka­pus mellett a hálóba csú­szott. DECEMBER 9. Dunaújváros: FTC-D. Kohász 2-2 B/1845. G.: Szokolai, Mészöly. Zsiborás - Tepszics, Giron, Bálint, Vépi - Martos, Nyi­lasi, Mészöly — Pusztai, Szo­kolai, Pogány. Cs.: Takács, Ebedli. A Fradi már 2-0-ra vezetett, de ez sem volt elegendő a győzelemhez. A dunaújváro­siak 5 perc alatt kiegyenlítet­tek, s otthon tartották az egyik pontot. Friedmanszky edző dohogott is a mérkőzés után: - 2-0-ról nem lett vol­na szabad pontot veszíteni. Idegileg nem bírtuk a vég­hajrát. DECEMBER 10. A női kézilabda-világbajnok­ságon a bronzérmet nyert csapatban Berzsenyi, Lelkes- né, Csulikné és Csajbókné képviselték színeinket. Vala­mennyien döntő módon hoz­zájárultak az éremszerzéshez. DECEMBER 12. A III. tornász Világ Kupa küzdelmeit Sao Paulában rendezték. A lólengés döntő­jében Magyar Zoltán az FTC kiválósága ismét legyőzte ri­válisait és megnyerte a Világ Kupát! * * * Bajnoki jégkorongmérkőzés a Megyeri úton: Ü. Dózsa- FTC 4-3. DECEMBER A rangadó színvonalas játé­kot, izgalmas küzdelmet és ezúttal Újpest-győzelmet ho­zott. DECEMBER 13. MNK-mérkőzés az üllői úton: FTC-Novaji TSZ SK 11-0. G.: Szokolai 4, Nyilasi 2, Mészöly 2, Martos, Pogány, Ebedli. Zsiborás - Tepszics, Giron, Bálint, Vépi - Martos, Nyi­lasi, Mészöly — Pusztai, Szo­kolai, Pogány. Cs.: Ebedli, Takács. A mérkőzést igen kis érdek­lődés mellett az edzőpályán játszották a csapatok. A Fra­di - díjmérkőzésen - hosszú­hosszú évek után aratott két­számjegyű győzelmet. DECEMBER 15. Az MTI sportrovata a szak- szövetségek véleménye alap­ján közzétette az egyes sportágak legjobbjainak lis­táját. Ezúttal három sportágban szavaztak a ferencvárosiakra: Szűcs Gábor kerékpáros pá­lyaversenyző, Csányi Béla te- kéző és Magyar Zoltán tor­nász. Ügy érezzük, nem kell kommentárt fűzni egyikük szerepléséhez sem, hiszen eredményeik önmagukért be­szélnek. * * * Bajnoki jégkorongmérkőzés Székesfehérvárott: FTC-Szf. Volán 8-2. * * * Különösen karácsony előtt volt nagy a forgalom az FTC- ajándékboltban. Sorra vásá­rolták az FTC-kiadványokat és -emléktárgyakat, de sokan új tagkönyvvel is kedvesked­tek szeretteiknek. Ezen a napon bővült a vá­laszték: megjelentek az FTC- nyakkendők, amelyeket arany színnyomással a klub emblé­mája is díszített. Az újdon­ságnak nagy sikere volt, ja­nuárban újabb mennyiséget kellett rendelni . . . 16. üllői út: FTC-Tatabánya 4-1 B/1846. G.: Szokolai 2, Mé­szöly, Takács. Zsiborás - Tepszics, Bálint, Giron, Major - Martos, Mé­szöly — Pusztai, Nyilasi, Szo­kolai, Pogány. Cs.: Takács. Ezen a mérkőzésen Nyilasi jubilált: kétszázadik alkalom­mal játszott az FTC csapatá­ban ! A ferencvárosiak főleg a mérkőzés első és utolsó ré­szében mutattak be látvá­nyos, gólokban gazdag lab­darúgást. Különösen két „bombagólnak" volt sikere. A 48. percben Szokolai 15 mé­terről, a 88. percben a csere­ként beállt Takács 25 méter­ről óriási gólt lőtt a léc alá. * * * A Ferencváros két válogatott műkorcsolyázója, Erős Ágnes és Simon István Katowiczé- ben sikerrel vendégszerepeit. Erős új kűrjével megelőzte a hazaiak egyik kedvencét és 2. volt, Simon pedig két len­gyel mögött a harmadik he­lyen végzett. * * * MNK női kézilabda-mérkőzés a Körcsarnokban. FTC-Bp. Építők 19-12. DECEMBER Tehetség a jégen: Simon István 19. Bajnoki jégkorongmérkőzés a Kisstadionban: FTC-BVSC 12-3. Tizenegy nappal előbb csak 1 gólt hozott a két csapat mérkőzése, ezúttal azonban a fradisták egy tucat gólnak örvendhettek. Az FTC minden harmadban 4—4 gólt ütött, így váratlanul fölényesen nyerte a mérkőzést. DECEMBER 20. Csepel: FTC-Csepel 2-1 B 1847. G.: Pogány, Nyilasi, Zsiborás - Tepszics, Bálint, Major, Giron - Martos, Mé­szöly — Pusztai, Nyilasi, Szo­kolai, Pogány. Cs.: Takács. Havas pályán, hideg időben forró légkörű mérkőzést ját­szottak a csapatok. Az első félidő legfontosabb esemé­nyeit a „Pogány-percek" okozták. Előbb felvágták a kis balszélsőt, de a játékve­zető nem ítélt 11-est, majd Pogány 2 perccel később „mérgében" óriási 25 méte­res bombát eresztett meg - de az a felső kapufán csat­tant! Ismét 2 perc múlva Po­gány Kőhalmival csatázott a labdáért, a balszélső elesett, a játékvezető ezúttal megad­ta a 11-est. Pogány maga vé­gezte el a büntetőt, és a ka­pust becsapva a jobb sa­rokba küldte a labdát. A második Fradi-gólra majd 40 percet kellett várni. Ek­kor Szokolai lövését Kovács kirúgta a gólvonalról, de a labda Nyilasihoz került, aki 8 méterről a hálóba vágta. A Csepel óriási erőfeszítése­ket tett, hogy megfordítsa a mérkőzést, de csak egy gólt sikerült Zsiborás kapujába rúgni. A Fradi tehát nagy küzdelem után értékes 2 pontot hozott el Csepelről. Ez egyben azt is jelentette, hogy a zöld-fe­hér gárda kedvező helyzet­ben zárta az őszi évadot. Ez volt az élmezőny: DECEMBER * * * 1. Bp. Honvéd 17 11 4 2 43-13 26 2. FTC 17 10 5 2 39-21 25 3. C. Dózsa 17 9 6 2 43-22 24 4. DVTK 17 10 2 5 26-24 22 58