Nagy Béla: FTC napló 1969-1971, 1972-1974

1969 Az összeállítás ez volt: Géczi—Novák, Bálint, Hava­si-Vajda, Horváth Á—Szőke, Branikovits, Tátrai, Rá­kosi, Katona, Cs: Megyesi, Németh. JÚLIUS 31. Kőbányai út: FTC—VÖEST Linz 2:0 G: Branikovits, Szőke Géczi—Novák, Bálint, Megyesi—Juhász, Szűcs—Szőke, Branikovits, Tátrai, Rákosi, Katona Cs: Takács, Horváth Á, Havasi, Vajda Váratlanul nehéznek bizonyúlt az újonc elsőligás osztrák csapat legyőzése. Bár az első 45 percben csak négyszer jutottak el a ferencvárosi 16-osig, mégis csak a 41. percben «fkerült Branikovitsnak a vezető gólt megszerezni Szünet után a linziek is többet támad­tak, de ez a játékrész is csak ferencvárosi gólt hozott. Branikoyits átadását Szőke a fal sarokba lőtte, 2:0. AUGUSZTUS 2. Szőnyi út: FTC-BVSC4:4 G: Kásás 2, Martin, Kövecses. Az FTC újabb pont­veszteségével már „elesett" a bajnoki címért folyta­tott küzdelemben. „Az utolsó negyed rendkívül kemény játékot ho­zott, Gyerő 4 méteresét Steinmetz kivédte! 4:1-es FTC vezetésnél sorozatos játékvezetői tévedések következtek, két FTC gólt nem adott meg többek között. A másik oldalon a BVSC viszont három akciógóllal egyenlített. A találkozó botrányos körül­mények között ért végett. . ." * * * Kézilabdázóink szép sikereket arattak. A férfi gárda a bukarestiek élcsapatát a Vointát 27—22-re legyőzte! Az FTC gólszerzői Konkoly 9, Incze 5, Liebe 4, Juhász 3, Kóczán 2, Oszfolk 2, Skoumál 2 voltak. A Tessedik kupát az FTC női csapata nyerte! A döntőben: FTC-Vasas 7:4 Az FTC 3:0-as vezetésre tett szert, félidőig a Vasas két gólt ért el. Szünet után kiegyensúlyozott játékban biztosan szerezte meg az FTC a győzelmet. AUGUSZTUS 3. Szombathely; FTC—Haladás 2:0 G: Branikovits, Novák Géczi—Novák, Bálint, Megyesi—Juhász, Szűcs—Szőke, Branikovits, Rákosi, Tátrai, Katona. Cs: Horváth Á. 0:0-as félidő után a második játékrész góllal kez­dődött. Bal oldali támadás után Rákosi beadására Branikovits és Szarka ugrott fel. Szarka nem volt elég határozott és Branikovits a kapus kezei között a hálóba fejelte a labdát. A 65. percben a válogatott formában védő Géczi újabb bravúrja következett: 11-est hárított! A büntetőnek Horváth futott neki, lövés előtt azonban egy kicsit megtorpant és így a gyengén helyezett félmagas labdát Géczi kiütötte. Rátkai lőtte ismét kapura a labdát, de Géczi ezúttal is védett! Hét perc múlva Novák — 11-esből — a má­sodik Fradi gólt lőtte . . . AUGUSZTUS 6. Népstadion: FTC—Vienna 2:0 G: Németh M, Novák Géczi—Novák, Mátrai, Havasi—Túrái, Horváth Á— Szőke, Branikovits, Németh M, Rákosi, Fenyvesi Cs: Eipel, Tátrai, Katona Fenyvesi dr. és Mátrai búcsúmérkőzése. „Egyszerre kezdték a zöld—fehéreknél tizenhat esztendeje és egyszerre is búcsúztak 1969. augusztus 6-án. Kortársaink voltak, akiknek élete már eddig is oldódni kezdett legendákban — és most végleg a legendák világába költözik. A „volt egyszer egy labdarúgó" kezdetű legendakőrbe . . AUGUSZTUS 10. Népstadion: FTC—Vasas 2:0 G: Juhász 2 \ Géczi—Novák, Páncsics, Megyesi—Horváth Á, Szűcs- Szőke, Rákosi, Juhász, Németh M, Katona Egy órán át nagy iramú, változatos küzdelem folyt a pályán. A Fradi a szemfüles Juhász révén kétszer is kihasználta a Vasas védők hibáját és végül a vártnál biztosabban győztek a zöld-fehérek. * * * Sportuszoda: FTC—Vasas 8:6 G: Felkai 5, Martin 2, Kárpáti A ferencvárosiak 3:1-es Vasas vezetés után fordí­tották meg a találkozó sorsát. A mieink ezzel a győze­lemmel a 2. helyen fejezték be az 1969. évi bajnok­ságot. AUGUSZTUS 14. Bécs: FTC—Vienna 3:1 G: Németh M 2, Novák Géczi—Novák, Mátrai, Havasi—Horváth Á, Megyesi — Szőke, Branikovits, Németh M, Rákosi, Fenyvesi. Cs: Bálint A Ferencváros két volt sokszoros válogatottja Mátrai Sándor és Fenyvesi Máté dr. Bécsben ismétel­ten búcsúzott sportpályafutásától. A találkozót a Vienna jubileumi tornájának keretében játszották és az osztrákok ragaszkodtak a két híres játékos pályára- lépéséhez ... A hazaiak szerezték meg a vezetést, de félidőben már 2:1 volt az eredmény. AUGUSZTUS 16. Tímár u.: FTC—Textila Bohusi 17:10 G: Nagy T 6, Sterbinszky 6, Huszár 2, Filep, Somogyi, Dán. 8