Nagy Béla: FTC napló 1969-1971, 1972-1974

1969 A Cserháti Lajosné emléktorna nyitómérkőzésén fölényesen nyert a fiatalokkal telitűzdelt ferencvá­rosi gárda. AUGUSZTUS 17. Pécs: Pécs—FTC 1:0 Géczi—Novák, Páncsics, Megyesi—Horváth Á, Szűcs- Szőke, Rákosi, Juhász, Németh M, Katona Cs: Branikovits Heves összecsapásokkal tarkított mérkőzésen a többet támadó FTC nem bírt Rappal, a mezőny leg­jobbjával. A pécsi kapus minden labdát hárított. Igaz a Fradi tartalékos csapatában ezúttal kevés volt az átütőerő. * * * Az FTC női csapata nyerte a Cserháti Lajosné kézilabda emléktornát. A második napon: FTC— Lokomotiv Drezda 20:3. G: Nagy T 5, Sterbinszky 5, Huszár 3, Dán 2, Török 2, Filep, Zsidai, Kruzslic. Az FTC fiataljai Nagy Teri vezérletével időnként iskolajátékot mutattak be, könnyedén győztek. AUGUSZTUS 23. Népstadion: FTC—DVTK 2:0 G: Németh M, Szűcs Géczi—Horváth Á, Páncsics, Megyesi—Juhász, Szűcs- Szőke, Branikovits, Németh M, Rákosi, Katona Cs: Bálint Az alacsonyszínvonalú mérkőzésen Szőke még egy tizenegyest is kihagyott . . . AUGUSZTUS 27-28 A 70 éves FTC jubileumi gálaestje a Kisstadionban. Mindkét este zsúfolt nézőtér előtt léptek fel a kivá­lóbbnál kiválóbb művészek, akik honoráriumukat felajánlották a pályaépítés javára! A nézőtéren pedig zúgott a taps, a szurkolók a művészekkel együtt éne­kelték a Fradi indulót . . . — Összesen 18 444 jegy kelt el — mondta öröm­mel Burunc János elnökhelyette. — A tiszta bevéte­lünk 388 865,- Ft volt. Ezt az összeget az Üllői úti sporttelep építkezésére fordítjuk. AUGUSZTUS 30. Ráckevén, az országos kajak—kenu bajnokságon Hesz Mihály nagy küzdelemben szerezte meg az elsőséget. Az FTC kajak négyese — Kulcsár Zoltán, Mészáros György, Koltai Károly, Sándor László — a nap legfö­lényesebb győzelmét aratta. AUGUSZTUS 31. A kajak egyesek 10 000 m-es versenyében Hesz Mihály győzött, míg rövidtávon — 500 m-en — a má­sodik helyen végzett. Salgótarján: SBTC—FTC 2:1 G: Németh M. Géczi—Bálint, Páncsics, Megyesi—Juhász, Horváth— Szőke, Branikovits, Németh M, Rákosi, Katona Cs: Túrái A Ferencváros már az 5. percben megszerezte a vezetést. A II. félidő elején a hazaiak egyenlítettek, majd az utolsó előtti percben — ferencvárosi támadá­sok és gólhelyzetek közepette — a tarjániak szerezték a győztes gólt! Dr. Lakat Károly edző: Az utolsó húsz percben nyomasztó fölényben játszottunk. Levegőben lógott a gól. Sajnos Németh Miklós nagy helyzetet ügyetlen­kedett el. A közönség már időt kiabált, a hazaiak is alig várták a mérkőzés végét jelző sípszót, örültek volna a döntetlennek. És az utolsó előtti percben előre vágtak egy labdát, Básti valósággal fejen találta Jecket, s így a szélső talán nem is tehet arról, hogy a labda a hálóba vágódott. . . SZEPTEMBER 3. Népstadion: FTC-Tatabánya 3:0 G : Szőke 2, Katona Géczi—Horváth Á, Páncsics, Megyesi—Juhász, Szűcs- Szőke, Branikovits, Németh M, Rákosi, Katona Cs: Bálint, Turai A Ferencváros Szőke tizenegyeséből, majd közvet­lenül utána szintén Szőke közeli lövéséből már a 25. percben 2:0-ra vezetett! A 26. percben a rekla­máló Ladinszkit kiállították és ezzel végleg eldőlt a mérkőzés. A harmadik gól a 77. percben így született meg: Szőke elfutott a jobbszélen, ügyesen középre adta a labdát s a nagy lendülettel berobbanó Katona 11 m-ről nagy erővel, egyből laposan védhetetlenül a jobb sarokba vágta, 3:0! ■* * * Az FTC női tekecsapata 118 fával győzte le a román bajnok Tirgu Murest. A legjobb eredményt Árvainé érte el (509 fa). SZEPTEMBER 4. Tímár u: FTC—Goldberger 15:7 G: Jányáné 8, Takácsné 3, Tőkéné 2, Csiha 2, Huszár FTC: Élekné—Tőkéné, Takácsné, Nagy T, Jányáné, Huszár, Zsidai. Cs: Csiha, Zuborné, Somogyi, Dán. Változatos, de csak közepes színvonalú mérkőzés volt, ahol egy pillanatra sem volt kétséges az FTC győzelme. A ferencvárosi lányok magabiztosan haladtak a bajnoki cím felé ... SZEPTEMBER 7. Üllői út: FTC—Bakony Vegyész 11:2! A nagy érdeklődéssel várt és az első hely szem­pontjából sorsdöntő találkozón mintegy 4000 szur­koló övezte a játékteret, de több százan maradtak a pálya körüli kerítések mentén. 9