Esztergom és Vidéke, 1996

1996-05-30 / 22. szám

8 Esztergom és Vidéke 1996. május 30. /L fU Vtf WWWV VJ Wy V^^ "'"" SPORT - HÉTVÉGE - SPORT - HÉTVÉGE Szemben Egri Gyula csapatvezető és Balázs András Sakkozóink ötödikek lettek A megyei sakkcsapat-bajnokságban lejátszották az utolsó három forduló mérkőzéseit is. Két győzelem és egy vereség az esztergomiak mérlege: Esztergom - Komárom 6,5:3,5, Esztergom - Viscosa 5,5:4,5 és Tatabányai Erőmű - Esztergom 7:3. A megyei csapatbajnokság végeredménye: 1. Tatabányai Erőmű (69,5 pont), 2. Naszály (64,5), 3. Tata (56,5), 4. Tatabánya-Kertváros (47), 5. Esztergom (45), 6. Komárom (36,5). A legeredményesebb esztergomi játékosok: Burghardt József (6,5 pont), Horváth István I. (5,5), Kovács Vilmos (4,5), Malatinszky Csaba és Erdő Tamás (4). Esztergom - Bágyogszovát 14:13 Ujabb sikeres mérkőzésen van túl azNB II-ben női kézilabda csa­patunk. A zömmel teremben ját­szó esztergomiaknak szokatlan volt a kemény, bitumenes szabad­téri bágyogszováti pálya. Az első félidőben akadozott a csapatjáték, és alig esett gól. A második játék­részben már eredményesebbek voltak, három góllal is vezettek, s végül is győzelemmel tértek haza. A csapat összeállítása: Körmöczi, Kuzma, Sipos, Kertész, Gergely, Oszvald, Bíró, Halmágyi, Tóth és Janák. Szombaton ismét idegen­be, Pápára utaznak a kézilabdás lányok. Jó esélyük van az újabb győzelemre. Bélai győzött a kölni regattán A nemzetközi ifjúsági kölni re­gattán kitűnően szerepeltek az esztergomi versenyzők. Bélai Ág­nes aranyérmet, Ágoston László pedig ezüstérmet nyert. Eredmények: női egypáreve­zős: 1. Bélai Ágnes, férfi egypáre­vezős: 2. Ágoston László, női kétpárevezős: 4. Bélai Ágnes­László Zsuzsa (Csepel), férfi négypárevezős: 4. Spilkó László­Ádám Péter (Szeged)-Pető Tibor (Vác)-Hermann Róbert (Velen­ce). Szegeden rendezték meg az evezős vidékbajnokságot, ahol az esztergomiak egy ezüstérmet és további értékes helyezéseket sze­reztek. Roszivál Zsófia az ifik kö­zött 5., a felnőtteknél 6., Nagy Ildikó a felnőttek között 4. lett a női egypárevezősben. Gyurász Gábor serdülő egypárevezősben 5., ifj. Mármarosi Győzővel két­párevezősben 6. lett. Éberhard Szilárd tanuló egypárevezősben a 4., Nagy Csabával párban pedig a 2. helyet szerzte meg. Diákfoci három korcsoportban Hétfőn három korcsoportban általános iskolás kispályás labda­rúgó tomát rendeztek a volt Vasas pályán a megye hat települése, Ta­tabánya, Komárom, Esztergom, Pilismarót, Dorog és Nyergesújfa­lu csapatainak részvételével. A 3-4.-esek korcsoportjában: 1. Esztergomi Gyakorló, 2. Dorogi Dózsa, 3. Komáromi Klapka. 5­6.-osok korcsoportjában: 1. Ko­máromi Petőfi, 2. Esztergomi Somogyi, 3. Esztergomi Mind­szenty. A 7-8. osztályosok verse­nyében: 1. Esztergomi Szent István, 2. Komáromi Petőfi, 3. Dorogi Petőfi. MEGHÍVÓ A Magyarok Világszövetsége ­amely 1938-ban, Szent István ha­lálának 900. évfordulóján alakult meg - a bonfoglalás 1.100. évfor­dulója jegyében tovább szeretné fejleszteni és teljessé kívánja tenni a megyei szervezetek hálózatát. Ezért az MVSZ Komárom-Esz­tergom megyei szervezete május 31-én 17 órai kezdettel alkuló ülést tart Tatabányán, a Közművelődés Házában, melyre minden érdeklő­dőt tisztelettel és szeretettel vár­nak. Fájó szívvel tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy a drága jó gyermek, férj, édesapa, SZŰCS LÁSZLÓ, a Montagh Imre Speciális Szakiskola szakoktatója életének 49. évében rövid szenvedés után elhunyt. Búcsúztatására 1996. május 31-én du. 3 órakor kerül sor az esztergomi Belvárosi temetőben. A gyászoló család ESZTERGOM és VIDÉKE POLGÁRI LAP Megjelenik Esztergom Város Önkormányzatának támogatásával * Főszerkesztő: BENCZECS. ATTILA * Szerkesztő főmunkatárs: Szánthó Barna Munkatársak: Bánhidy László, Koditek Pál, Nagyfalusi Tibor, Ortutay András, Pálos Imre, Sebő József (Veszprém), Szállási Árpád dr. * Szerkesztőség: Gran Tours, 2500 Esztergom, Szécheny tér 25., Pf. 148. Tel./fax: (33) 313-756 Főszerkesztő: o6/30/536-538 * Felelős kiadó: Dr. KÖNÖZSY LÁSZLÓ polgármester * Nyomda: D-PRINT HU-ISSN 0864-7054 211/96 A csapat erősségei Dékai, Maradi, Szeibert és Fehér Döntetlen a listavezető ellen Vasárnap délután a megyei bajnokság 26. fordulójában döntetlent ért el az esztergomi FC a listavezető nyergesújfaluiak ellen. Az eredmény: EFC - Viscosa 1:1 (1:1). Az esztergomi csapat összeállí­tása: Rigler, Pásztor, Dezső, Szeibert, Maradi, Fehér, Dékai, Nagy (Hajdú), Tóth, Benke (Kovács), Kiss (Horváth). A 35. percben Nagy jobboldali beadását Benke fejjel továbbcsúsz­tatta és a jó ütemben érkező Tóth Péter védhetetlenül lőtte a kapuba az esztergomiak gólják. A félidő utolsó percében az ellenfél szemfü­les csatára, Balogh a kimozduló Rigler felett a hálóba fejelte az egyenlítő gólt. A második félidő jóiramú, küzdelmes játékot hozott. Az utolsó negyedórában megszülethetett volna a hazai győzelem, ha Benke három helyzetéből legalább egyet belő. Az ifjúságiak mérkőzésén: EFC - Viscosa 8:2 (5:1). Góllövők: Pfeiffer (4), Rigler (3) és Sárközi. Az EFC június 2-án, vasárnap délután Oroszlányban mérkőzik.