Hídlap, 2009 (7. évfolyam, 1–26. szám)

2009-03-07 / 9. szám

Kempos kick-boxos kitérő A Nyergesújfalun rendezett területi bajnokságon régiónk kemposai is részt vettek. A Fighting Kempo négy klubjából összesen nyolc sportoló végzett dobogós helyen. Pokorni Gábor 2. dános sensei vezényletével ezúttal kizárólag kez­dő versenyzők indultak a megmérettetésen, melyen az edző szerint remekül helytálltak tanítványai a haladó és válogatott küzdősportolók között light-contact szabály- rendszerben. Eredmények: Tokod-üveggyári Kempo Karate Klub: Révész Balázs gyerekkorosztály 32 kg 2. hely; Sárisápi Kempo Karate Klub: Nagy Levente gyerekkoroszály, 32 kg 1., Nagy Rebeka kadett 1.36 kg 2. hely; Kovács Adél kadett 1.36 kg 3.; Esztergom-kertvárosi Kempo Karate Klub: Fló­rián Xavér kadét 1.50 kg 3., Kiss Rebeka kadett 2.50 kg 3., László Barnabás gyerekkorosztály -30 kg 2., Jónás Miklós gyerekkorosztály -30 kg 3. A kemposok március 15-én tartják nyílt nemzetközi harc­művészeti bajnokságukat, melyen thai-box, kick-box, kempo, kungfu és különböző karate ágak magyar, szlo­vák, orosz, versenyzői mérkőznek meg light-contact, full- contact, formagyakorlat és önvédelem versenyszámok­ban. A nemzetközi verseny jövő vasárnap délelőtt 10 óra­kor kezdődik a Pézsa Tibor sportcsarnokban. felkerüljön az olimpiai játékok palettájára. Zrínyi Miklós ezután rátért az idei tervekre is: „A legfontosabb cél a szeptemberi fel­nőtt vb-n, illetve az októberi junior EB-n való minél jobb szerep­lés. Nem elhanyagolható tény, hogy elkerült tőlünk pár junior­korú versenyzőnk, akiket nehéz lesz pótolni, de azon vagyunk, hogy az utánpótlásunk pár éven belül ugyanolyan ütőképes le­gyen, mint a mostani gárda. Olasz Attila befejezte pályafutását a tavalyi évben, az EB volt az utolsó versenye, de bekapcsoló­dott az edzői munkába, az utánpótlással foglalkozik. Technikai képzettsége és a versenyévek alatt megszerzett szakmai tudása elég ahhoz, hogy egy nagyon jó társaságot neveljen ki" - zárta értékelését Zrínyi Miklós. A kick-boxosok az évadnyitó versenyt követően továbbra is több csoportban edzenek Dorogon, Nyer­gesen és az esztergomi Pézsa Tibor sportcsarnokban. ka az 55 kilóban light-contactban egyaránt hetedik helyezett lett. Nekik rosszul jött ki a lépés, Jenő ugyanis volt már világ­bajnok; Mónika pedig vb-ezüstérmes, csak ezúttal sajnos takti­kailag kissé fegyelmezetlenek voltak. Molnár Móninak viszont a junior vb-n sikerült szépíteni, a fiatal versenyző ugyanis világ­bajnok lett. Mellette Miskolczi Anett a dobogó második fokára állhatott fel, Szabó Tamás pedig hetedik helyezett lett. Ezenkí­vül részt vettünk néhány világkupán is, amelyeken szintén elég sok érmet sikerült bezsebelnünk" - értékelt a mesteredző. Zrí­nyi szövetségi kapitány meglátása szerint évről évre egyre ne­hezebb lesz helyzetük, mert a világ kick-box versenyzői olyan szintre kerültek, amivel már nagyon nehéz lépést tartani: „Még van egy kis előnyünk, mivel mi hamarabb kezdtük ezt a fajta küzdőstílust. De épp az EB-n, amikor az orosz válogatott vezető­edzőjének gratuláltam, azt mondta, hogy mindezt nekem, meg a magyar válogatottnak köszönheti, rengeteget kaptak ugyanis tőlünk: nyolc éven át folyamatosan minden EB-n és vb-n meg­örökítették az összes magyar szereplést és a videofelvételek elemzésén keresztül készültek fel a megmérettetésekre. Ez ter­mészetesen nagyon jól esett, viszont most meg lassan ott tar­tunk, hogy mi vesszük fel az ő meccseiket. Igaz, így is másodikak lettünk harminchét ország válogatottja között a pontverseny­ben. 1991 óta folyamatosan benne vagyunk az első háromban, azon belül is inkább az első két helyen váltakozva végzünk"- folytatta a szakember hozzátéve, a kick-box azért lobbizik, hogy Területi bajnokság első fordulójának eredményei: Semi- contact szabályrendszerben aranyérmes lett Király Mirella, Ébelle Fruzsina, Szikszai Diána (EKBSE), Szabó Z. Dominik (Zoltek SE), Kocsis Bianka (Dorogi ESE). Ezüstérmet vihe­tett haza Papp András (DESE), bronzérmet Papp Ádám (Zoltek). Light-contact szabályrendszerben aranyérmet ve­hetett át Király Mirella, Ébelle Fruzsina, Szikszai Diána, Bagi Péter, Hargitai Viktor (EKBSE), Szabó Z. Dominik (Zoltek), Kocsis Bianka, Quintz Norbert(DESE). Ezüstéremmel gaz­dagodott Mórócz Márkó, Bús András, Hertlik Péter, Szán­tó Gerda (EKBSE), Papp András, Kubovics Tamás, Nyerlucz Norbert (Dorogi ESE) gyűjteménye. Full-contact szabály- rendszerben aranyérem került Buják Tamás, Quintz Nor­bert (Dorogi SE); ezüstérem Kummer Balázs, Hauzner Iván (Dorogi SE) és bronzérem Hűk Péter (EKBSE) nyakába. hidlap.net hídlap 45 A sportoldalakat szerkesztette: Lenger Varga Péter