Hídlap, 2004. október-december (2. évfolyam, 195-257. szám)

2004-11-30 / 235. szám

8 HÍDLAP • 2004. november 30., kedd SPORT Sima győzelem Utolsó felkészülési mérkőzés a Géniuszok ellen Esztergomi Sakk Club - Tatai Géniusz II. 7,5-2,5 SAKK Az Esztergomi Sakk Club a me­gyei sakkcsapat bajnokságban a Tatai Géniusz második számú csa­patát fogadta a Szentgyörgymezői Olvasókörben. A találkozón 7,5-2,5 arányú esztergomi siker született. Nehezen indult a mérkőzés, mivel a tizedik táblán az ifjúsági Fülöp Barna­bás vereséget szenvedett, és ezzel szer­zett 1-0-s vezetést a Géniusz együtte­se. Az idei első partiját játszó Kovács Vilmos a hatodik táblán egyenlített és ezután vált magabiztossá az esztergo­mi együttes. Horváth István, Gál La­jos, Kovács Géza, Kovács Vilmos, Oravetz Ferenc és Tóth Tímea győ­zelmet szerzett, míg Berecki János, Tóth Gyula és Pásztor-Túrák Péter döntetlen eredményt ért el. Kovács Géza szakosztályvezető szerint a sakkozók egyre jobban ját­szanak, Burghardt József, Meixner Ferenc, Alalatinszky Csaba mesterje­löltek távollétét is elbírta a csapat. Két hét múlva Tatabányán játszik az Esztergomi Sakk Club, a Tatabányai Lángos Józsa Petőfi TSE csapata vendégeként, akik nagy meglepetés­re 7-3-ra verték a jó játékerőt képvi­selő Ácsi Kinizsit.- A megyeszékhelyen mindenképp győzni szeretnénk, annak ellenére is, hogy a tatabányai csapat nagy bra­vúrt hajtott végre az Ácsi Kinizsi le­győzésével. Két hét múlva Burghardt József már velünk, lesz, ami további erősítést jelent csapatunk számára - nyilatkozott Kovács Géza. A bajnokság élmezó'nyének ál­lása: 1. Tatabánya Cassandra Pető­fi TSE 32, 2. Kisbér-Ászár 1. 25,5, 3. Esztergomi SC 25, 4. Ácsi Kinizsi 24, 5. Naszály SE 24, 6. Zoltek Nyergesújfalu SE II. 21 pont. • NB LABDARÚGÁS Az őszi szezon utolsó felkészülé­si találkozóján szerepel ma a pár­kányi labdarűgócsapat. A gárda Vágsellyére utazik, hogy újabb já­tékosokat teszteljen. A párkányi csapat a múlt héten Dunaszerdahelyen vendégeskedett, ahol 2-2-es döntetlent ért el. Lapár Miroslav ügyvezető igazgató el­mondta, hogy azon a találkozón nem az eredmény volt a fontos, hanem a mutatott játék. A mai találkozón is több új játékost próbál ki az új edző, leigazolásukról azonban csak egy ké­sőbbi időpontban döntenek.- A Vágsellye elleni találkozón sem a jó eredmény elérése lesz a leg­fontosabb, hanem, hogy az új edző taktikáját egy kicsit begyakorolják a fiúk - nyilatkozott Lapár Miroslav. Természetesen új játékosokat is ki­próbálunk, de igazolás ügyben csak a téli szünet után döntünk. A játékosok számára 2004-ben ez lesz az utolsó megmérettetés, de a fo­cisták december közepéig még edzésben lesznek. A találkozó kezdete: Vágsellye ­Párkány 13 óra Szlovák-magyar válogatott labdarúgó mérkőzés LABDARÚGÁS Ma délután, helyi idő szerint 14.30-kor csap össze a Bangkok­ban megrendezésre kerülő 35. lab­darúgó Király-kupán a magyar és a szlovák labdarúgó ligaválogatott. A Király-kupára olyan játékosokat visz mindkét szövetségi kapitány, akik inkább a hazai bajnokságokban bizonyítottak, mivel a külföldi klu­bok a bajnoki szezon miatt nem en­gedik el játékosaikat. A magyarokon és szlovákokon kívül Észtország és a házigazda Thaiföld szerepel még. Szlovákia válogatottjában az őszi baj­nok Artmedia több játékosa is lehe­tőséget kap, míg Lothar Matthäus együttesében új játékosok jutnak szóhoz. A magyar szövetségi kapi­tány nem számol tehát a légiósokkal, és nem vitt játékosokat a Fradiból sem, mivel a zöld-fehérek az UEFA- kupa meccset játszanak. Két bajnoki cím cselgáncsban Hazai pályán sem tudott győzni a Dorog ESE / Dorog ESE - Győri Jedlik Ányos 0-3 CSELGÁNCS Miskolcon rendezték meg a diák Magyar Bajnokságot, ahol a leány­vári cselgáncsozók remek verseny­zéssel két bajnoki aranyat szereztek. Az 55 kilogrammosok versenyében Szikora Kristóf, míg a plusz 45 kilo­grammosoknál Jónás Brigitta állha­tott fel a dobogó legmagasabb fokára. A 30 kilogrammosoknál Weszelovszki Nikolett és a 45 kilogrammosoknál Takács Nikolett a második helyen végzett. A dobogó harmadik fokára Rábai László (45 kg) állhatott fel, míg Laky Richárd (42 kg) ötödik lett. A versenyzőket Pfluger Antalné, Deák Attila, Kreisz Zoltán, Jezsik Gyula és Pfluger Antal készítették fel. • NB RÖPLABDA Újabb sima vereséget szenvedett a férfi NB l-ben szereplő dorogi röplabdacsapat. A gárda hazai pá­lyán fogadta a Győri Jedlik Ányos együttesét. A hazai csapat a mérkőzés előtt csak a győzelmet tartotta volna elfo­gadható eredménynek, főleg az utób­bi időszakban elért kudarcok fényé­ben. A száz néző előtt lejátszott talál­kozón jobban kezdtek a győriek, a ha­zaiak játékát rengeteg egyéni hiba jel­lemezte. Az első két szettben fej-fej mellett haiadtak a csapatok, de a vég­játékot mindkétszer a Jedlik Ányos nyerte. Az utolsó felvonásban már az önbizalommal is gond volt a dorogi csapat háza táján, a győriek 25-19-re abszolválták ezt a szettet és 3-0-s, megérdemelt győzelmet arattak. Az eredmény: Dorog ESE - Győri Jedlik Ányos 0-3 (22-25, 24-26, 19-25). Dorog ESE: Bőhm, Kreizinger, Farkas, Szele, Tóth, Kovács. Csere: j Hornyai, Horváth, Kislaki. A férfi Extraligában a Dági SE idegenbe látogatott, a Kaposvár ott­honában aratott 3-1-es győzelmet. Az első szettet a hazai csapat nyerte, majd a folytatásban összeszedte ma­gát a Dági SE, mind nyitásfogadás­ban, mind védekezésben a maximu­mot nyújtották a játékosok. A muta- j tott produkció alapján az alsóházi Dági SE megérdemelten hozta haza a bajnoki pontot. Az eredmény: 1. MCM RC Kapos­vár - Dági SE 1-3 (19, -21, -21, -20) További eredmény: női NB II, Nyugati-csoport: Győri Diák RC - Tatabányai Volán SE 0-3 (-16, -24, -17) • Hajdú Máté i EKE vereség a fővárosban Bp. Honvéd II. - Esztergomi KOSÁRLABDA Szoros mérkőzésen, idegenben szenvedett vereséget az NB II kö­zép-magyarországi csoportjában szereplő Esztergomi Kosárlabda Egylet. A csapat Budapesten, a Honvéd második számú együttesé­nél vendégeskedett. Nem volt nagy különbség a két csa­pat között, de a hazai gárda az első fel­vonásban szerzett előnyét a találkozó végéig tartani tudta. Az esztergomiak nem teljes csapattal érkeztek a fővá­rosba, legeredményesebb játékosuk, Tuschinger Árpád deréksérülés miatt nem tarthatott a csapattal. A mérkő­zés folyamán voltak időszakok, mikor az esztergomiak jól teljesítettek, de mindez kevés volt a győzelemhez.- Nem volt átütő erő a csapatom­ban, bár ez a sok sérült számlájára is írható - kezdte az értékelést Danóczy Richárd csapatvezető. A legjobb játé­kosunk hiányzott, míg volt, aki boka­sérülés, ujjsérülés miatt nem lehetett Kosárlabda Egylet 85-67 velünk. Egy ifi korú csapattal játszot­tunk, magasak és fiatalok voltak, de játékuk ellen semmit nem tudtunk tenni és a végére nagyon elfáradtunk - nyilatkozott Danóczy Richárd. A csapat következő mérkőzését is idegenben vívja, a pesti Computer Bontó KK lesz az EKE ellenfele.- Ismerjük a csapatot, kupameccsen már találkoztunk velük. Akkor nyer­tünk, de ez nem mérvadó. Nem ne­künk áll a mérkőzés, de ha sérültjeink felépülnek akár nyerhetünk is - beszélt a következő találkozóról a csapatvezető. Az eredmény: Bp. Honvéd II. - Esztergomi Kosárlabda Egylet 85-67 (23-15, 20-20, 21-18, 21-14) • Kéménoi Tibor 6-840/2 "£RT£KES£VEK"AKCIÚ Az o főtÉ RT Optikában I MENYES EMUUEGKERETVÁSÁR A kedvezmény százaléka megegyezik az Ón életkorával!! Szemüvegkeretek: 2.880 Ft-tól Szemüveglencsék: 1.480 Ft/úbtúl Multifokális szemüveglencsék: 7.880 Ft/db-tél GUESS, RETRO, IMAGE.DKNY, lOZZA. VERSUS EMPORIß ARMANI, GIORGIO ARMANI. VERSACE svizsgélat Időpont-egyeztetéssel om. Kossuth LU. 5. Iel:33/411 OW .irtas.H?. 8.01)17.00: Sza:EÖ01'/.0Ü Da/f.c Buesi u. 51 Iel:33/44347l 8.30-16.30: Szo. 8.30-12.00 Az akció 2004.12.31.-11:^ tart Ukrán felkészülési siker Veretlenül, három győzelemmel nyerte meg a kijevi Turcsin-kupát az ukrán női kézilabda-válogatott. A háromnapos tornán a hazaiak mellett két olyan csapat is részt vett, amely a magyarokkal egy Eb-csoportban szerepel: Ausztria a második, Fehér­oroszország a harmadik lett. A tíz éve elhunyt ukrán kézilabdaedzőről, Igor Turcsinról elnevezett torna döntőjét a mezőnyből kimagasló két együttes, Ukrajna és Ausztria vívta egymással. Az osztrákok jól kezdték a találkozót, de a hazai gárda hatgó­los hátrányból is felállva végül ma­gabiztos győzelmet aratott. Eredmény: Ukrajna - Ausztria 29-25 (13-12) Alpesi sí: Miller kirobbanó formában A férfi alpesi Világkupa-sorozat harmadik versenyén, a Lake Louise­ban megrendezett szuper-óriásműle- sikló idénynyitóján ismét az ameri­kai Bode Miller diadalmaskodott, aki ezzel példa nélküli tettet hajtott végre a sportág történetében, mivel idén a három különböző kategória szezonnyitányán is győzni tudott, ami korábban még soha senkinek nem sikerült. Lake Louise, férfi szuper-óriás- mülesiklás: 1. Miller (amerikai) 1:28.18 perc 2. Maier (osztrák) 1:28.32 perc 3. Walchhofer (osztrák) 1:28.73 perc Rossi autóval is gyors Valentino Rossi, az olaszok hatszo­ros motoros gyorsasági világbajnoka újfent bizonyította, hogy négy keré­ken is van oly gyors, mint kettőn. A hét végén a Monza Rally Show elne­vezésű versenyen rajthoz álló pilóta társával, Carlo Cassinával egy Toyota Corollát vezetve szombaton és vasár­nap is az előkelő, harmadik helyen végzett. A raliviadalt - amelyet a Forma 1-es versenypályán rendeznek - egy itáliai kettős, a Skoda Fabia WRC-t vezető Didó Capello és Renato Travaglia nyerte meg. Csank Pápára tart? A kilenc forduló óta nyeretlen Pá­pa kispadjával hozták összefüggésbe a válogatott korábbi vezetőjét, Csank Jánost. A kiszivárgott információk szerint az őszi sikertelen sorozat mi­att erősen inog az újonc csapatot ed­dig dirigáló Tóth Bálint alatt a pad, bár a klub igazgatója, Illés Zoltán szerint nem foglalkoznak személy- cserékkel, elsősorban a téli felkészü­lésre koncentrálnak. Csank János nem erősítette meg a hírt, annyit azonban elárult, hogy közvetítőkön keresztül hallott arról, szívesen lát­nák őt a klubnál, addig azonban nem kíván foglalkozni a dologgal, amíg Tóth Bálint a Pápa edzője. Barrera és Hídvégi győzött Óriási várakozás előzte meg a Marco Antonio Barrera-Erik Morales nagypehelysúlyú ökölvívó-mérkőzés harmadik felvonását. A két mexikói öklöző korábban már kétszer össze­csapott, felemás sikerrel. A rendkívül látványos viadal végig nyitott volt, a pontozóbírók végül megosztott pon­tozással Barrerát látták jobbnak. A gálán szorítóba lépő Hídvégi Györgynek könnyebb dolga volt az amerikai Salah Zabian ellen, aki a negyedik menetben nem tudta to­vább folytatni a mérkőzést.