Észak-Magyarország, 2002. augusztus (58. évfolyam, 178-203. szám)

2002-08-26 / 198. szám

2002. augusztus 26., hétfő Vcl / - \ uj íü# SPORT / 12 TISZA CSOPORT, 3. FORDULÓ Putnoki VSE - Szirmabesenyő 3-2 (0-0) Putnok, 600 néző. Vezette: Takács. Putnok: Regős - Borsi, Márkus, Tóth, Far­kas T. - Farkas S., Szabó, Gál (Tamás), Mol­nár (Nagy Cs.) - Koszta, Bányász (Oláh). Edző: Kőrössy Pál. SZISE: Kiss P. - Salló, Lázár, Szobóczki, Macző (Dóczi) - Lasztóczi, Nagy, Badalik (Sza­bó), Kiszely- Krompák, Barsi (Kerényi). Edző: Zupkó Mihály. Gólszerző: Szabó (1-0) a 46., Koszta (2-0) az 51., Dóczi (2-1) az 56., Barsi .(2-2) az 58., Farkas T. (3-2) a 60. percben. Kiállítva: Kerényi, Kiss P. Jók: Borsi, Márkus, Bányász, Farkas T., Koszta, ill. Krompák, Nagy, Kiszely. Kőrössy Pál: - Nagyon nehéz mérkőzésen azt hiszen megérdemelten nyertünk. Zupkó Mihály: - A mérkőzés képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Balmazújváros - Sátoraljaújhely 3-2 (2-1) Balmazújváros, 300 néző. Vezette: Benkő. Balmazújváros: Haászbrand - Dobi, Kaszás (Szabó), Fige, Pál - Sárközi, Kovács I., Angya­los (Rédai), Tóth L. - Bajusz, Nagy Cs. (Nagy 0.). Edző: Zsolnai Lajos. STK: Mata - Dókus, Ocsenás, Tokár, Bodnár (Szoták) - Janikó (Paronai), Szabó S., Juhász, Barna - Ablonczi, Trembulyák (Tóth). Edző: Zsófi József. Gólszerző: Kovács (11-esből, 1-0) a 15., Sza­bó S. (1-1) a 26., Kovács (11-esből, 2-1) a 40., Nagy Cs. (3-1) a 60., Paronai (3-2) a 85. percben. Kiállítva: Bajusz (25.). Jók: Haázbrand, Fige, Kovács, Nagy Cs., ill. Dókus, Juhász. Zsolnai Lajos: - A korai kiállítás nehézkes­sé tette számunkra a találkozót, de lelkese­désünk meghozta a sikert. Zsófi József: - Meddő mezőnyfölényben játszottunk. A gólokat durva egyéni hibák előzték meg, így esélyünk sem volt a győ­zelemre. Hajdúböszörmény - Mezőkövesd 2-1 (2-0) Hajdúböszörmény, 300 néző. Vezette: Veres. Hajdúböszörmény: Nagy S. - Ivánka, Csatá­ri, Pip'ó, Tóháti (Hajdú) - Szilágyi, Szabó, Hortó, Sipos - Kocsis (Mándoki)j Szabadi. Edző: Papp Ferenc. Mezőkövesd: Varga L. - Ferencz, Szabó V., Bocsi, Nyeste (Farkas) - Árvái, Szabó L., Báder, Ragó - Soltész, Varga Z. Edző: Kálmán Vilmos. Gólszerző: Kocsis (1-0) a 12., Sipos (2-0) a 43., Báder (2-1) a 70. percben. Jók: az egész csapat, ill. Árvái, Bocsi, Farkas. Papp Ferenc: - Nagyon jól felkészített csapat ellen nagyszerű játékkal értékes három pon­tot szereztünk. Kálmán Vilmos: - Az első félidőben a hazai csapat 2-0-ra vezetett, ebben sajnos, mi is partnerek voltunk. A második játékrész alap­ján minimum ponttal kellett volna távozni. Záhony - Mád 0-1 (0-0) Záhony, 200 néző. Vezette: Berettyán. Záhony: Czene - Kántor, Karafa, Lipták, Vin- cze - Vedres (Vilmon), Krizsán, Molnár, Ba- gin - Karasz, Jakab (Cvik). Edző: Kovács János. Mád: Kiss - Martis, Haraszin, Wachter, Demkovics - Toplenszki, Lelt, Nagy (Buri, Laczkó), Babos (Tatárka), - Harsányi, Dancs. Edző: Oláh Ferenc. Gólszerző: Toplenszki (0-1) az 57. percben. Kiállítva: Lelt (77.). Jók: Czene, Karafa, ill. Kiss, Toplenszki, Martis, Dancs. Kovács János: - Kiegyenlített játék mellett pontot érdemeltünk volna. Oláh Ferenc: - Tipikus egygólos mérkőzésen nekünk sikerült a kapuba találni és ez há­rom pontot ért. További eredmények: Vásárosnamény - Rajdúdorog 3-0 Hajdúnánás - Ibrány1-1 Tuzsér - Rakamaz­0-4 Szakoly - Létavértes2-1 Az NB III Tisza csoport állása 1. Rakamaz33­­9-19 2. Mádi FC 3 3-­8-2 9 3. H.böszörmény 33­5-2 9 4. Szakoly SE 32­16-46 5. Mezőkövesd 3 215-36 6. Vásárosnamény 31 11 5-3 4 7. Balmazújváros31 115-64 8. Putnoki VSE 3 111 4-5 4 9. Hajdúdorog 31112-4 4 10. Ibrány SE3­3­2-2 3 11. Létavértes31­2 5-63 12. Hajdúnánás3­21 2-6 2 13. Sátoraljaújhely3­1 2 4-61 14. Záhony 3­121-4 1 15. Tuzsér SE3­1 20-51 16. Szirmabesenyő3 — 34-80 Barcikai hatos a szálkái kapuban Továbbmenetel a bocsi gárda, az ózdiak pedig egy ponttal gazdagodtak Gyulán LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY, 3. FORDULÓ Tiszaújváros, Kazincbarcika, Gyula (ÉM - ME) - Szombaton délután szoros találkozón győzött a Bocs a Tiszaújváros otthoná­ban, vasárnap pedig fölényes bar­cikai sikert és ózdi döntetlent ho­zott a labdarúgó NB II. 4. fordu­lója a borsodi csapatok számára. Tiszaújvárosi FC - Bocs KSC 2-3 (0-2) Tiszaújváros, 300 néző. Vezette: Vida. TFC: Juhász - Osváth, Lénárt (Kukta, 81.), Németi, - Gulácsi T. (Bene, 68.), Járai, Gulácsi B., Vicickó - Szűcs, Orosz - Czerva. Edző: Czerva Zoltán. Bocs KSC: Balázs - Simon, Kundrák, Farkas A., Sivák - Takács, Szakszón, Vass (Sipos, 81.), Simkő, Vodila (Mol­nár 59.), Gaál (Fukszi 70.). Játékos-e­dző: Kulcsár Sándor. 27. perc: Simon jobb oldali beadását Slmkó hét méterről a bal felső sarok­ba fejelte, 0-1. 47. perc: A hosszabbítás második per­cében Sivák szabadrúgást végzett el a bal oldalról, az alapvonaltól 21 mé­terre. A középpályás átívelt a hosszú sarok irányába, ahol Farkas ugrott a legmagasabbra és a bal alsó sarokba fejelt, 0-2. 50. perc: A bal összekötő helyén Lénárt kiugrott a lesre játszó vendég­védők között, lövése lepattant a kapus­ról, de a támadást kísérő Czerva hat méterről a kapuba passzolt, 1-2. 56. perc: Szakszón lendülettel betört a tizenhatoson belülre, majd elgurított a kifutó Juhász mellett. A jobbról érkező Gaál a bal oldalról, mintegy két méter­ről a kapuba pofozta a labdát, 1-3. 59. perc: Gulácsi Bélát gólhelyzetben Takács vágta fel, kilenc méterre a ka­putól. A megítélt büntetőt Vicickó ma­gabiztosan a kapu jobb oldalába he­lyezte, 2-3. Jók: az egész csapat, ill. Farkas, Szakszón, Simkó. Czerva Zoltán: - Elégedett vagyok a csapat hozzáállásával, remélem, hogy ki tudunk jönni a gödörből. Kulcsár Sándor: - A mérkőzés színvo­nalától csak egy valami volt gyengébb... Gyulai TFC - Ózdi Kohász 1-1 (0-0) Gyula, 500 néző. Vezette: Bodnár. Gyula: Steigervald - Gajdics, Papp (Zöld), „Gázolt” a sötét mezes KBSC Géczi, Tamási (Semjevi) - Hóbecz, Dobai (Brezs), Czifrák, Lázok - Búza, Socacid. Edző: Ihász György. Ózdi Kohász: Dánosok - Tóth Zs., Ács, Bőcz- Penti, Wettorázi (Kovacsics 58., Sza­kács 90.), Váradi (Búza 65.), Kun, Váczi, - Konyha, Toldi. Edző: Kardos József. 50. perc: Toldit akasztották a bünte­tőterületen belül. A megítélt 11-est Böcz előbb elvétette, de a kipattanó labdát a hálóba bombázta, 0-1. 62. perc: Egy bedobást megcsúsztat­tak a gyulai támadók, majd Tamási 8 méterre a kaputól lekezelte a labdát, és a léc alá bombázott, 1-1. Jók: az egész csapat, ill. Ács, Kun, Tóth Zs. Ihász György: - Igazságos döntetlen született. Kardos József: - A második félidőben háromszor is eldönthettük volna a há­rom pont sorsát, sajnos, óriási hely­zeteket hagytunk ki. Az elhullajtott pon­toknál viszont sokkal jobban fáj, hogy Kovacsics súlyos sérülést szenvedett. Kazincbarcikai SC - Mátészalka 60 (3-0) Kazincbarcika, 500 néző. Vezette: Telek. J., Balogh Gy. - Sipos, Ádámszki. Edző: Kozma László. 7. perc: Fekete 10 méterről leadott lövése a kapufáról kipattant, de a be­robbanó Kovács I. Péter közelről lőtt a kapu közepébe, 1-0. 32. perc: Deák 12 méteres lövését a kapus csak kiütni tudta, és a szemfü­les Kovács I Péter egy méterről pöc­költe a hálóba, 2-0. 37. perc: Kovács I. Péter, Fekete, Deák kontratámadás végén Deák 14 méter­ről elegánsan emelt a kifutó kapus fö­lött a bal alsó sarokba, 3-0. 60. perc: Harnócz jobb oldali beadá­sa átszállt a védőkön, és a jókor ér­kező Kovács II Péter 8 méterről, ka­pásból lőtte kapuba a labdát, 4-0. 70. perc: Engi mértani pontossággal in­dította Feketét, aki mindenkit kicselez­ve gurított 5 méterről a hálóba, 5-0. 90. perc: Lekopírozták az ötödik gólt a barcikaiak. Engi passzából Fekete gya­logolt a kapuig, 6-0. Jók: Hanász, Harnócz, Kovács Roland, Fekete, Kovács I. Péter, ill. Kígyősi. Koleszár György: - Gratulálok a csa­patnak, külön Botlőnak és Kovács II Péternek, akik először szerepeltek kez­dőként a felnőtt csapatban. Kozma László: - Teljesen megérdemelt a hazaiak ilyen arányú győzelme. További eredmények: Orosháza FC - Baktalórántháza 3-0 Makó FC - Nyírbátor FC 4-1 FC Szeged - Kertvárosi FC 2-0 AZ NR II SZAROLCS GARONA CSOPORT ÁLLÁSA 1. Makó FC 43 1­11-4 10 2. Bocs KSC4 3 1­10-7 10 3. Kertvárosi FC Nyíregyháza43­1 11-39 4. Ózdi Kohász 4211 16-57 5. Kazincbarcikai SC4 22 11-5 6 6. Orosháza FC4 2­2 6-66 7. FC Szeged 42­2 7-86 8. Nyírbátori FC4 2­27-96 9. Gyulai TFC 411 24-9 4 10. Mátészalka FC4 1­3 5-11 3 11. Baktalórántháza VSE 4­2 2 5-10 2 12. Tiszaújvárosi FC4­4 3-19 0 Fotó: Végh Csaba KBSC: Botló - Hanász, Bányai, Kovács R., Harnócz - Engi, Fekete, Deák (Boczki, 80.), Kerekes (Sebők, 80.) - Kovács II Péter (Orosz 75.), Kovács I Péter. Edző: Koleszár György. Mátészalka: Oláh - Ésik (Illés 37.), Tor- za (Szender, 39.), Unchiás, Ricsei, Kí- gyósi, Szemán (Szakács 61.), Balogh Arnót - Nyékládháza 5-3 (3-2) Arnőt, 400 néző. Vezette: Kálmán. Arnót: Pallai - Szedlák, Halász (Ákos), Városi, Kriston, Szűcs, Kovács, Gás­pár, Lója, Vodicska (Kőműves), Drótos. Edző: Kerényi József. Nyékládháza: Var­ga - Kerékgyártó, Borsodi, Mőzsik, Gál (Nagy S.), Hallai, Ádám, Kazár (Resetár), Hegedűs, Tóth T., Vidinczei. Edző: Bodnár József. G.: Gáspár (2), Lója, Kovács, Ákos, ill. Vidinczei, Nagy S. , Tóth T. Jók: Városi, Gáspár, Drótos, Ákos, Pallai, ill. Tóth T., Vidinczei, Hallai, Nagy S., Hegedűs. Ifi: 4-7. Kerényi József: - Remek kezdés, ren­geteg kihagyott helyzet, gyenge véde­kezés, de a lényeg: megvan a három pont. Bodnár József: - Védekezésünk ma gól- képesebb volt a támadójátékunknál, azért mert néhány játékosom képte­len megoldani a rábízott feladatot. Gra­tulálunk a hazaiaknak. Miskolci VSC - Encs 0-0 Miskolc, 250 néző. Vezette: Szemán. MVSC: Lövei - Jóner, Scholtz, Boszák, Tóth T., Dizmatsek, Baráth, Jászka, Márton (Buró), Kovács, Fazekas (Hozdik). Edző: Földesi Károly. Encs: Jakab - Fülöp, Glonczi, Mika, Orosz, Molnár, Csorba (Tóth T.), Gallyas (Hor­váth), Gregó, Szegedi (Rozgonyi), Adu. Edző: Verpecz István. Jók: Jóner, Tóth T. , Boszák, Jászka, Kovács, ill. Mika, Fülöp, Jakab, Adu. Ifi: 2-1. Földesi Károly: - A nagy meleg ellené­re nagy iramú mérkőzésen nem tudtunk nyerni, mert kihagytuk lehetőségeinket. Verpecz István: - Egyenlő erők küzdel­mében igazságos eredmény született. Muhi - Sárospatak 3-2 (2-1) Muhi, 200 néző. Vezette: Bozsőki. Muhi: Kovács (Pongor) - Makó, Sarlai, Márkus (Toronyai), Csiszár, Kurucz, Molnár, Vass, Gönczi, Horváth, Krajnyák. Elnök: Rácz József. Sáros­patak: Szemán - Tóth (Vécsi), Baranyi, Géczi, Lukács, Tuss, Varga, Bajnok, Demblovszki, Büttösi, Vígh (Oláh, Buj­dosó). Edző: Beimli Zsolt. G.: Molnár (2), Vass, ill. Tóth, Bajnok. Jók: Sarlai, Csiszár, Molnár, ill. Varga, Géczi, Lu­kács, Bajnok. Ifi: 1-2. Rácz József: - Nehéz mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk. Gra­tulálok a csapat minden játékosánakl Beimli Zsolt: - Ennyi gólhelyzetet meg- bosszulatlanul nem lehet kihagyni. Onga - Holclm SC 5-1 (2-0) Onga, 250 néző. Vezette: Nyitrai. . Onga: Viszóczki (Tiszolczki) - Varga L., Szilasi, Tósa (Szegedi), Képes, Urbán, Terhes (Kristóf), Túróczi, Varga N., Mol­nár Cs., Lója. Edző: Szilasi Dezső. Holclm SC-HeJőcsaba: Ravasz - Péli, Glonczi, Gilányi, Varga, Varró (Kolencsik), Farkas (Oláh), Novák, Kubicza (Trestyánszki), Pál, Kovács. Edző: Szűcs István. G.: Túróczi (2), Var­ga N. (2), Lója, ill. Kubicza. Jók: Túróczi, Varga N., Képes, Urbán, ill. senki. Ifi: 1-3. Szilasi Dezső: - Megérdemelt magabiz­tos győzelem. Szűcs István: - Súlyos egyéni hibák miatt vesztettünk. Tomor-Lak - Bodroghalom 3-1 (2-1) Lak, 250 néző. Vezette: Jakkel. Tomor-Lak: Grolmusz - Mogyoró II, Szita, Turcsik, Ganyí G. (Kiss), Tőszegi, Mogyoró I, Szántó, Smolniczki, Farkas F. (Farkas J.), Ganyi M. (Nyitrai). Elnök: Szilvái Atti­la. Bodroghalom: Dankő - Petercsák, Sveda, Rendes, Balogh, Osztroha, Mó­zes, Perecsényi T. (Perecsényi B.), Bállá, Vajda, Csomós (Pauli). Elnök: Balogh András. G.: Smolniczki, Szán­tó, Turcsik, ill, Osztroha. Jók: Grolmusz, Szita, Tőszegi, Turcsik, Szántó, Mogyoró I, ill. Petercsák, Vaj­da, Mózes, Bállá. Ifi: 4-1. Szilvái Attila: - A mai mérkőzésre óriá­si erőt kellett mozgósítani, mert a hé­ten több kötelezettségünknek is eleget kellett tenni. Mindkettő sikerült, ez a lényeg. Balogh András: - Ha a helyzeteknek csak a negyedét berúgjuk nem ez az eredmény születik. Mezőkeresztes - Varbó 1-1 (1-0) Mezőkeresztes, 200 néző. Vezette: Bár­dos. Mezőkeresztes: Szvercsok - Kovács, Nyeste, Petrik, Kun, Tóth V., Molnár, Jablonkai (Búzás), Bóta, Kémedi (Buk­ta), Zólyomi. Edző: Lázár József. Var­bó: Kiss Cs. - Virágh, Vantal, Cseh, Horváth T., Kiss J. (Szitái), Rákos, Koszla, Tocsev (Cserei), Horváth, Ki­rály. Edző: Vantal Dezső. G.: Zólyomi, ill. Szitái. Jók: senki, ill. az egész csa­pat. Ifi: 0-1. Lázár József: - Az első félidőben gólok­kal kellett volna vezetni, a másodikban érthetetlen módon visszaesett a csa­pat. Gratulálok az ellenfélnek. Vantal Dezső: - A 90 percet végigtá­madtuk, egy kis szerencsével nyerhet­tünk volna. Felsőzsolca - Abaújszántó 1-4 (0-2) Felsőzsolca, 450 néző. Vezette: Vróbel. Felsőzsolca: Molnár T. - Molnár I L., Szobóczki, Lippai (Kundráth), Pásztor, Fink (Molnár II L.), Nyeste, Rácz, Bazsányi, Tóth A., Tóth L. Edző: Hauberger Pál.. Abaújszántó: Németh - Takács, Konyecsnyik, Soltész Z. (Er­dős), Bállá, Szőke (Kocsis), Zuti, Fügéi, Jáger, Pachinger, Soltész P. (Pócs). Edző: Szlifka Miklós. G.: Nyeste (11-es- ből), ill. Soltész P. (3), Jáger. Kiállít­va: Konyecsnyik. Jók: Rácz, Bazsányi, ill. az egész csapat. Ifi: 3-1. Hauberger Pál: - Az első 20 percben két abszolút gólhelyzetet kihagytunk, ezután óriási taktikai hibákat vétettünk. Ma a jobb csapat nyert. Szlifka Miklós: - Ügy érzem a mai ki­tűnőjátékunk alapján ilyen arányban is megérdemelten győztünk, ám a szer­dai Mezőkeresztes elleni mérkőzés 0- 0-ról indul. Sajószentpéter - HalmaJ 5-0 (2-0) Sajószentpéter, 400 néző. Vezette: Czél. Sajószentpéter: Mag - Takács, Lipták, Mata B., Schnek, Madarász (Balogh B.), Mata L. (Jex), Kuron, Kovács (Hornyák), Garai, Kelemen. Játékos-e­dző: Schnek Zoltán. HalmaJ: Tamás - Tóth, Mattyák, Juhász, Jakab, Halász (Kecskés), Orosz, Kovács, Mida, Var­ga, Molnár (Fiaskó). Elnök: Becse Lász­ló. G.: Garai (3), Hornyák, Kelemen. Jók: Takács, Garai, Hornyák, ill. sen­ki. Ifi: 5-4. Schnek Zoltán: - A korai gól megadta a mérkőzés alapját, kis rövidzárlat után a végén kiütéses megérdemelt győze­lem született. Becse László: - Megérdemelt hazai győzelem. Gönc - Pálháza 0-4 (0-1) Gönc, 150 néző. Vezette: Kiss Zs. Gönc: Bóni - Mandlik Zs., Mandlik G., Béres (Molnár F.), Sivák, Csontos, Ju­hász, Molnár I., Lehoczi (Kiss), Laka­tos R., Toronyi. Elnök: Molnár János. Pálháza: Kol - Okkel, Hajdú, Erdei, Vaszlavik (Farkas), Pankovics, Petercsák, Balogh, Kovács (Harsányi), Barnőth, Trembulyák (Szabó). Edző: Haj­dú János. G.: Pankovics (2, egyet 11- esből), Kovács, Barnóth. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 0-1. Molnár János: - Gratulálok a vendégek ilyen arányú sikeréhez ami teljesen megérdemelt. Hajdú János: - Sportszerű mérkőzésen ilyen arányban is megérdemelten győz­tünk. Gratulálok csapatom hozzáállá­sához. A MEGYEI I. 1. Arnót OSZTÁLY ÁLLÁSA 3 3 4JJ4J4 t » * 12-7 »»>*»»»** 9 2. Sajószentpéter 321­8-1 7 Pálháza 32 1-8-17 4. Abaújszántó 3 21-7-17 5. Tomor-Lak 32­1 7-56 6. Onga 31 2-6-25 7. Encs 3 1 2-4-35 8. Bodroghalom 311 14-44 9. Felsőzsolca31­28-6 3 10. MVSC 3­3­2-23 11. Muhi 2 1­13-5 3 12. Halmaj21­1 2-63 13- Mezőkeresztes3­21 5-72 14. Sárospatak 3­1 2 3-61 15. Hejőcsaba 2­1 1 2-61 16. Varbó 2­111-7 1 17. Nyékládháza 3-­35-10 0 18. Gönc 3­32-100 A Halmaj - Holcim SC-Hejőcsaba és a Muhi -Varbó első fordulóban elmaradt mérkőzés eredménye természetesen tunkban. nem szerepel tábláza-