Észak-Magyarország, 2002. augusztus (58. évfolyam, 178-203. szám)

2002-08-26 / 198. szám

2002. augusztus 26., hétfő SPORT / 13 mmmn %■ HÍRCSOKOR 0 Elégedettek. Elége­dett az Európai Labda­rúgó Szövetség szem­lebizottsága, amely a 2008-as Eb rendezésé­re jelentkező' országok közül elsőként Ausztriába és Svájcba látogatott el. A bizottság szeptember 23. és 27. kö­zött tartózkodik az ugyancsak kandidá­ló Magyarországon. 0 Sidi hetedik. Az összetett verseny után légpuskában is hetedik lett Sidi Péter a sportlövők müncheni Világku­pa döntőjében. A nőknél az orosz Ljubov Galkina az alapversenyben a maximális 400 körrel beállította a vi­lágcsúcsot. 0 Annus és Fazekas győzött. A friss Európa-bajnok Annus Adrián és Faze­kas Róbert egyaránt jó eredménnyel győzött a Nyitrán rendezett nemzetkö­zi atlétikai dobóviadalon. A kalapács­vető Annus 81.95 m-rel, a diszkosz­vető Fazekas 69.53-mal végzett az el­ső helyen. LABDARÚGÓ NB 1 Miskolc (ÉM) - Pénteken az MTK - Za­laegerszeg (3-0) mérkőzéssel kezdődött meg a labdarúgó NB I 5. fordulója, míg a töb­bi találkozót szombaton rendezték meg. Az eredmények: Videoton - Debrecen 2-2 (0-1) G.: Monyé (71.), Térjék (86.), ilk Habi (5.), Kiss Z. (83.). Újpest - Győri ETO 2-2 (0-1) ÖT Kovács Z. (64.), Horváth F. (71.), ill. Nicsenko (45.), Semenik (93.). Sopron - Siófok 1-2 (0-1) G.: Tóth M. (91.), III. Usvat (10.), Filipovics (86.). Dunaferr - Ferencváros 2-2 (1-0) gTT Alex (28.), Éger (89.. 11-esből). ill. Lip­csei (67.), Tököli (79.). Békéscsaba - Kispest-Honvéd 4-0 (2-0) G.: Miculescu (30., 45., 87.), Bánföldi (52.). Az NB I állása 1. Ferencváros5 41-12-213 2. Győri ETO5 41­11-513 3. MTK Hungária5 4­1 12-612 4. Siófok5 3 1 1 9610 5. Újpest 5 212 11-10 7 6. Debrecen 5 2 1 2 12-14 7 7. Dunaferr 5 1 2 2 11-11 5 8. Békéscsaba 4 1­3 7-10 3 9. Videoton 5­32 6-93 10. Zalaegerszeg 3­2 1 6-92 11. Kispest-Honvéd5­2 35-14 2 12. Sopron 4-­4 2-80 A Békéscsaba - ZTE és Matáv-Sopron - ZTE mérkőzéseket későbbi időpontban játsszák. Miskolc Város Díjáért gyalogolnak Miskolc (ÉM - SZIS) - A IX. Miskolc Város Díjáért Nemzetközi Gyalogló Ver­senyt szeptember 14-én, szombaton dél­után Miskolcon, a Népkertben rendezi meg a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei és a Miskolc Városi Atlétikai Szövetség, valamint a Diósgyőri Atlétikai Club. A miskolci viadal eddigi magas színvona­lának elismeréséül a házigazdák először kapták meg a felnőtt női és férfi 20 ki­lométeres országos bajnokság rende­zési jogát. Az előreláthatóan nyolc ország spor­tolóit felvonultató program 14 órakor a hölgyek 20 kilométeres futamával kez­dődik, melyen nemcsak a felnőtt bajno­ki érmekért, hanem a nyílt nemzetközi verseny helyezéseiért is küzdenek majd a résztvevők. Ezt követően - 14.30 órá­tól - a 13-15 éves fiúk és a 16-19 éves leá­nyok 5 kilométeren mérik össze tudá­sukat. Fél órával később a 13-15 éves leá­nyok 3 kilométeres futama szerepel a műsorban. A leglátványosabbnak ígér­kező felnőtt férfi 20 kilométeres ob, va­lamint a 20 kilométeres nemzetközi fér­fi felnőtt és veterán, továbbá a 10 kilo­méteres nemzetközi férfi kategória kép­viselői 16 órától kezdik meg az aszfalt­koptatást. Az ünnepélyes eredményhirdetés 20 órakor kezdődik majd a Szemere Berta­lan Kollégium éttermében. Csak a Leeds és a Pool maradt „szűz” Ismét remizett a Zalaegerszeg keddi BL ellenfele, a Manchester United Diouf duplázott a Szentek ellen Fotó: EPA Molnár István jelenti Londonból London (ÉM) - A holnapi Baj­nokok Ligája visszavágóra ké­szülő Manchester már pénteken este pályára lépett a Chelsea ott­honában, s 2-2-es döntetlent ért el. A vezetést a hazai kékek sze­rezték meg, Zenden szabadrúgá­sa után Gallas pöckölte a lasztit a hálóba, míg az United Beckham révén egyenlített, aki csodálatos keresztlabdát kapott Süvestre-től. A félidő mégsem zá­rult 1-1-el, mert Zenden ballal óriási gólt varrt a jobb felsőbe. A végeredmény a 66. percben alakult ki, Giggs századszor volt eredményes csapata színeiben. A kedd esti, Zalaegerszeg elleni mérkőzést egyébként a BBC-n láthatják majd a brit futballba­rátok, akik nehezen tudják el­képzelni, hogy van Nistelrooyék ne rúgjanak annyi gólt, amennyi a továbbjutáshoz szükséges. Ki­véve talán mi magyarok, vala­mint a MU ellendrukkerei... Minden bizonnyal ezek közé tartoznak a városi rivális, City szimpatizánsai is, akik győze­lemmel ünnepelték a hazai Premiership nyitányt. A Keegan- fiúk Huckerby fejesével kaparin­tották meg a három pontot a Newcastle ellen. A bajnok és ku­pagyőztes Arsenal kis híján a múltnak adta át a 22 találkozó óta tartó veretlenségét: Colé és Kanoute gólját követően nem igen lehetett arra számítani, hogy pont terem Seamaneknek, ám előbb a világbajnokságon le­bőgő Henry szépített, majd Kanoute hagyott ki egy büntetőt, végül a 88. minutumban Wiltord lába villant. Liverpoolban óriási tapsot kapott a szenegáli Diouf, aki csapata első és második ta­lálatát vállalta az igencsak har­matos Southampton elleni csatá­ban (a harmadikat Murphy je­gyezte 11-esből). Ugyancsak jól mutatkozott be saját közönsége előtt az olasz Maccarone, más kérdés, hogy együttese elszóra­kozta az összecsapás végét, amit jól érzett meg a Fulham (Davis, illetve Sava), így a 90. percben 2- 0-s Boro siker helyett lett egál. A Leeds, a West Bromwich pá­lyáján kétséget sem hagyott afe­lől, hogy melyik gárda a jobb, a győzelem Vidukáékat az első helyre repítette a táblázaton (mögöttük az ugyancsak kettőből kettőt hozó Liverpool áll). A Premiership 2. fordulójának ered­ményei: Chelsea - Manchester United 2-2 (2-1), West Ham - Arsenal 2-2 (1-0), Liverpool - Southampton 3-0 (1-0), Manchester City - New­castle 1-0 (1-0), West Brom - Leeds 1-3 (0-1), Tottenham - Aston Villa 1-0 (1-0), Middles- brough - Fulham 2-2 (1-0), Bolton- Charlton 1-2 (1-1), Sunderland- Everton 0-1 (0-1), Birmingham - Blackbum O-l (0-1). Csak Borsodban ment Harmadik mérkőzésén Egerben az Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes magyar női kézilabda-válogatott ba­rátságos mérkőzésen három góllal kikapott a világbajnoki második Norvégiától: Magyarország - Norvé­gia 21-24 (9-12). A csütörtöki tiszaúj- városi 35-24-es és a pénteki miskolci, 31-29-es sikerhez hasonlóan a harma­dik mérkőzés elején is jól kezdtek a magyarok, a 20. percig vezettek. Ekkor viszont kisebb hullámvölgybe kerültek, ezt kihasználták a vendé­gek, fordítottak és a szünetig három góllal elhúztak. A folytatásban is jól védekeztek a csapatok, a két kapus, Sugár és Tjugum több ziccert hárí­tott. Aztán nagyobb sebességre kap­csoltak a skandinávok, fokozatosan növelték előnyüket, a 41. percben már 19-12-re vezettek. Az utolsó ne­gyedórában a hazaiak sokkal ötlete­sebben játszottak, de ez is kevés volt: a norvégok ezúttal megérdemel­ten győztek. Fotó: Végh Csaba Egyszer sem bírtak velünk a házigazdák Belgrád (MTI) - Fantaszti­kus vízi ütközetben 48 órán belül másodszor nyert a ma­gyar válogatott Jugoszlávia el­len a belgrádi vízilabda Világ­kupa elődöntőjében, és a va­sárnapi - lapzártánk utáni - fináléban elmének megvédé­séért szállhatott vízbe az orosz csapat ellen. Világkupa, elő­döntő: Magyarország - Jugo­szlávia 7-5 (2-2, 3-1, 1-1, 1-1). Több szempontból is jól kezdő­dött a nagy derbi: a jugoszlávok két kihagyott emberelőnye után az 5. percben Molnár akcióból megszerezte a magyaroknak a ve­zetést. Aztán, megint támadásban, egy rossz passz következett, ami­ből Savics révén egyenlítettek a hazaiak. Az első negyedet két lét­számfölényes találat zárta Kásás, illetve Zlokovics révén (2-2). A folytatás majdnem ugyanilyen volt, azzal a különbséggel, hogy a vendéglátók csak egy kínálko­zó lehetőséget hibáztak el, amire Kásás 8 méteres akciógóllal rea­gált (3-2). Amikor Biros kénysze­rült rövid pihenőre, akkor sem tudott egyenlíteni az ellenfél, sőt!... A csereként beállt Bárány újra betalált (4-2). Savicsnak kö­szönhették a jugoszlávok a lépés­tartást (4-3). Az utolsó perc kima­radt magyar emberelőnnyel kez­dődött, de a kirobbanó formában játszó Kásás hasonló szituációban pillanatok alatt újra kettőre nö­velte a két csapat közötti különb­séget (5-3). Túl a magyar - jugo­szláv rangadók szokásos izgal­main, az is némi gondot okozott a vendégcsapatnak, elsősorban Kemény Dénes szövetségi kapi­tánynak, hogy két megbízható vé­dőjátékosa, Steinmetz és Vári két negyed-alatt 2-2 kiállítást szedett össze. Egy-egy emberelőnnyel in­dult a harmadik 7 perc, de csak egy gól esett: Kiss G. jóvoltából (6-3). Biros a játékrész végén ki­pontozódott, s Ikodinovics az újabb alkalmat már kihasználta (6-4). Vári is összeszedte 3. kiállí­tását, de miközben végleg elhagy­ta a medencét, a jugoszlávok ki­hagyták 6.(!) emberelőnyüket. Steinmetz is kipontozódott, s Ikodinovics újra eredményes volt (6-5). Tetőfokára hágott az izgalom a Tasmajdan-uszoda poklában, de ez sem zavarta Kásást, hogy lét­számfölényben idegnyugtató gólt szerezzen (7-5). Válasz ugyanüyen szituációban - köszönhetően a ki­tűnő védekezésnek - nem érke­zett. Az utolsó 2 percben már nem változott az eredmény. Az oroszok zűrös meccsen egygólos győzelmet arattak az olaszok ellen a második elődön­tőben: Oroszország - Olaszország 5-4 (1-1, 0-1, 1-2, 3-0). A harma­dik negyedben 20 perces áramki­maradás okozott kényszerszüne­tet, a hajrában az addig tetemes hátrányban lévő oroszok szár­nyaltak, az egyik olasz játékos sérülése következtében véres üt­közetté vált a meccs.Benedeknek sem volt könnyű dolga Fotó: MTI