Észak-Magyarország, 2001. október (57. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-11 / 238. szám

2001. október 11., csütörtök ÍSM«WiMÍ8# SPORT / HIRDETÉS / 10 ÉHÍRCS0K011.............M WKmÉ 0 Márkus lemondta a vb-t. Márkus Er­zsébet, a tavalyi sydneyi olimpián ezüst­érmes súlyemelő sérülés miatt lemond­ta a részvételt a november 4. és 11. kö­zött sorra kerülő antalyai világbajnoksá­gon. „Még szeptember elején a brisbane-i Jóakarat Játékokon szenvedtem részle­ges izomszakadást a jobb karomban - mondta a szombathelyi versenyző. - Azóta nem tudtam teljes intenzitású edzésmunkát végezni." 0 Hazai győzelmek. Két mérkőzést ját­szottak tegnap a férfi röplabda Extrali­gában. Az eredmények: Kecskeméti RC - Dél-magyarországi FRC 3-0 (19, 12, 17), Kometa-Kaposvár SE - Dunaferr 3-1 (-24, 22, 22, 22). 0 A 13. arany. A francia Jeannie Longo nyerte a női időfutamot a lisszaboni or­szágúti kerékpáros világbajnokságon. A 43 éves versenyző 13. vb-aranyérmét szerezte. 0 Rekord. A Steve Fossett kormányoz­ta Playstation majdnem két teljes nap­pal javította meg az Atlanti-óceán át- szelésének gyorsasági rekordját. Az ame­rikai milliárdos katamaránja 4 nap, 17 óra, 28 perc és 6 másodperc alatt ju­tott el New Yorkból a dél-angliai Lizard- fokig. 0 Kiesett a címvédő. Óriási meglepe­tés született az angol labdarúgó Liga-ku­pa 3. fordulójában: a címvédő FC Liver­pool hazai pályán, hosszabbítás után 2-1-re kikapott a másodosztályban (Division I.) szereplő Grimsby Towntól. Nyert az Ózd Ózd (ÉM) - Idegenben aratott győzelmet tegnap délután a kézilabda Magyar-kupa második fordulójában az Ózdi KC férfi együttese. Mivel a továbbjutás egy mérkő­zésen dőlt el az ÓKC jutott a következő körbe. Gyöngyössolymos - Ózdi KC 18-21 (8-13) ÓKC: Rapovec - Harkó (2), Lovas (2), Csörgő (3), Vitális (1), Papp (6), Mészáros (4). Csere: Király (k), Orosz (1), Rédai (-), Bencze (2), Ary (-). Edző: Závodszky István. Závodszky István: - A továbbjutást biz­tosan elérte a csapat. Két világcsúcs La Paz (MTI) - Két francia kerékpáros is világcsúcsot ért el a tegnapi nap folyamán La-Pazban. Arnaud Tournant a tengerszint feletti 3417 méteres magas­ságban épült bolíviai pályán 58.875 má­sodperc alatt teljesítette az 1 km-t. A ré­gi rekordot is ő tartotta, 1:00.148 perc­cel, tavaly június 16. (Mexikóváros) óta. Honfitársa, Arnaud Dublé 500 méteren 25.850 mp-es idővel döntötte meg a szov­jet Alekszandr Kiricsenko világcsúcsát, aki 1988. október 19-én Moszkvában 26.649 mp-et ért el. A továbbjutók Miskolc (ÉM) - A két megyei érdekelt­ségű találkozó mellett további 14 mérkő­zésen volt a 16 közé jutás a tét a labdarú­gó Magyar-kupában. Az eredmények (a kiemelt csapatok jutottak tovább): Nagyvarsány (megyei I) - REAC (NB I/B) 0-2 Répcelak (NB III) - Győri ETO (NB I) 0-4 Sopron (NB I) - Kecskemét (NB I/B) 2-0 Hajdúnánás (NB III) - Bp. Erőmű (me­gyei I) 5-0 Csepel (NB I/B) - LFC Tatabánya (NB I/B) 0-3. Kalocsa (NB III) - Debrecen (NB I) 2-5 BKV Előre (NB I/B) - Bodajk (NB II) 1-0 Petőházi SE (NB II) - Harkány (NB m) 2-1 Kispest-Honvéd (NB I) - Zalaegerszeg (NB I) 2-1 ­Videoton (NB I) - Szolnok (NB I/B) 3-0 Siófok (NB I/B) - Marcali (NB I/B) 2-0 Haladás (NB I) - Celldömölk (NB I/B) 3-1 MTK HFC (NB I) - Dunaferr SE (NB I) 2-2, tizenegyesekkel 0-3 Ferencváros (NB I) - Újpest (NB I) 1-1, tizenegyesekkel 1-4 Tolnában búcsúzott a kupától a DVTK Labdarúgó Arany Ászok Magyar Kupa, 3. forduló: Szekszárdi UFC - Diósgyőri VTK 3-0 (0-0) JEGYZŐKÖNYV jvivjvi J J J V Szekszárd, 800 néző. Vezette: Arany T. (Földi, Koszorús). Szekszárd: Horváth B.- Kiss Cs., Fehér, Mosonyi, Gaál -Tóth P., Mészáros I., Bozsér, Torma - Máté, Galambos. Edző: Dienes Pál. Diósgyőr: Fülöp - Szakos, Vámosi, Constantin, Varga - Domo­kos, Vitelki, Vojtekovszki, Kosán - Kovács P., Konyha. Edző: . Huszák Géza. Csere: Domokos helyett Sándor Zs. a 40., Tóth P. helyett Czékmány az 58., Varga helyett Lippai a 71., Galambos helyett Bíró a 73., Kovács P. helyett Barva a 80., Máté helyett Tolnai a 82. percben. Sárga lap: Vámosi az 50., Máté a 78. percben. Kiállítva: Lippai a 84. percben. Gólszerző: Bozsér 11-esből (1-0) az 51., Máté (2-0) a 70., Bíró (3-0) a 91. percben. Kosán (balra) és Vitelki nem Játszott rosszul Fotó: J.L.I. Fekete László Hogy a diósgyőriek komolyan vették az előző fordulóban a Ka­posvárt 4-1-gyel búcsúztató szek­szárdiakat, azt jelzi: Huszák Gé­za együttese már kedden megér­kezett Tolnába. A borsodiakon így nem is érződött az utazás fá­radalma, de a hazaiakon sem a megilletődöttség. Igaz, az első percektől a vendégek diktálták a tempót, többet birtokolták a lab­dát, és gyakrabban tették tiszte­letüket a házigazdák kapuja előtt, az UFC egyetlen percig sem játszott alárendelt szerepet. Az első említésre méltó ese­ményre negyed órát kellett vár­ni. Ekkor Vámosi 24 méteres, jobb alsó sarokra tartó szabad­rúgását védte gyors vetődéssel Horváth. A 22. percben Kovács passzolt a 16-oson belül Konyhá­hoz, ám a csatártárs 10 méter­ről gyatrán a kapu mellé pörge­tett. Öt perccel később újra két diósgyőri támadó játszott össze: Konyha 13 méterről, félfordulat­ból leadott lövése kevéssel kerül­te el a bal felső sarkot. A 29. percben Kosán 20 méteres, léc alá tartó szabadrúgását tenyerel- te szögletre Horváth kapus. A 35. percben Torma gyűjtött be egy labdát a 16-os baloldali csücské­nél, majd lágyan a felfutó Bozsér elé tálalt, aki 18 méterről, ballal kevéssel lőtt a léc fölé. A második játékrészből mind­össze hat perc telt el, amikor ve­zetést szerzett a hazai együttes. Remek szekszárdi labdakihoza- tal végén Mosonyi a felfutó Gaál elé passzolt, aki bátran megtol­ta a labdát Vámosi mellett, s a gólhelyzetben lévő hazai játékost a borsodi védő csak szabálytala­nul tudta megállítani a büntető- területen belül. Arany játékveze­tő habozás nélkül a 11-es pontra mutatott: a büntetőt Bozsér biz­tosan a kapu bal oldalába vág­ta, 1-0. A 70. percben tovább nö­velte előnyét a hazai gárda: Bozsér ívelt be szögletet a balol­dalról, és a rövid oldalra csava­rodó labdát Máté magasan felugorva Fülöp felett a hosszú felső sarokba csúsztatta, 2-0. Két perccel később bebiztosíthatta volna győzelmét az UFC, ám egy gyors kontra végén Galambos az ötösről Fülöp kapust találta te­libe. A borsodiak egyre nehezeb­ben viselték a hátrányt, s a 84. percben Lippai reklamált Arany játékvezetőnél, aki ezt piros lap­pal honorálta. A vendégek min­dent egy lapra feltéve rohamoz­tak Vámosit edzője feltolta a csa­társorba, ám újabb gólt mégis a szekszárdiak értek el. A hosszabbítás perceiben Bozsér kényszerítőzött Tolnaival, a visszakapott labda ugyan kissé hosszú volt, de Constantin rálé­pett a játékszerre, amely így is­mét a hazaiak kapitánya elé pat­tant. Bozsér felnézett, majd az üresen álló Bíróhoz passzolt, aki közelről beállította a végered­ményt, 3-0. Jók: Horváth B., Mészáros I., Bozsér, Máté, Gaál, ill. Kosán, Vitelki. Dienes Pál: - Az első félidő­ben inkább a védekezésre he­lyeztük a hangsúlyt, a DVTK ek­kor többet kezdeményezett. Az lepett meg, hogy egyénileg is fel tudtuk venni a versenyt a ven­dégekkel. Nem várt eredmény született, kimondhatatlanul örü­lök a győzelemnek! Huszák Géza: - Négy-öt játé­kosunk kritikán aluli teljesít­ményt nyújtott... Csak gyanítom, hogy túlünnepelték a Nyíregyhá­za elleni győzelmet. Az igazság­hoz tartozik az is, hogy nagyon jó kis csapatot ismertünk meg a ha­zaiakban. Hiába voltak lehetősé­geink, ziccereink, nem tudtunk él­ni velük, a kiállítás pedig teljesen megpecsételte sorsunkat. Bízom benne, hogy jókor jött a pofon. Ami a Vasas ellen sikerült, az Demecserben nem Labdarúgó Arany Ászok Kupa, 3. forduló: Demecseri FC - Bocs KSC 1-0 (1-0) JEGYZŐKÖNYV J'J J J -ÍVVVV J J, J'j'j J-j'S’J’JLívLv-j v J J , J , , j ,VJJ-.J-J j y:j . J J J-J J'V jJT/J j Demecser, 400 néző. Vezette: ifj. Korődi (Kelemen, Tóth I.). Demcseri FC: Petranics - Székely, Lajkovics, Homann - Kozma A., Kovács I., Seres, Cipf, Minyin - Szabó R., Kozma J. Edző: Kiss Miklós. Bőcs KSC: Pallai - Simon A., Farkas A., Simkő - Farkas J., Pachinger, Szaniszló, Nagy G., Drótos - Kulcsár, Lehoczki. Játé­kos-edző: Kulcsár Sándor. Csere.-Farkas J. helyett Vass a 46., Pachinger helyett Dobos az 59., Kozma J. helyett Kantár J. a 62., Simon helyett Pothurszky a 77., Szabó R. helyett Kertész a 90. percben. Sárga lap: Szaniszló a 23., Drótos a 37., Kantár J. a 63. percben. Gólszerző: Seres (1-0) a 30. percben. Bodnár Tibor Az első lehetőség a vendégek előtt adódott a 4. percben: Dró­tos baloldali beadását Pachinger 10 méterről a jobb sarok mellé lőtte. A Demecser először a 9. percben^ veszélyeztette a bocsi kaput. Kis szépséghibája a dolog­nak, hogy Minyin 23 méteres lö­vése a Pallai ketrece mögötti edzőkapuban ért célba. Mindez nem szegte kedvét a fehérorosz idegenlégiósnak, és egy perccel később Cipf átadásával került helyzetbe, ám 5 méterről kereszt­be ellőtte a labdát a kapu előtt. A 13. minutum majdnem balsze­rencsét hozott a hazaiak számá­ra, de Kulcsár 20 méteres sza­badrúgása arasznyival elkerülte a jobb felső sarkot. A következő Hirdetés-----------------------------------------------------------------------------------------­Kinderbetreuerin für zwei Kinder (4 und 5 Jahre) in Wien gesucht: Anforderungen: >■ Gute Deutschkenntnisse (eventuell Sprach- oder Pádagogikstudentin) >- Erfahrungen mit Kindern > Viel Geduld und Ausdauer für Kinder >■ Zusátzlich Hausarbeit >- Intensive Reisetátigkeit >- Altér bis 30 Jahre > Minimaler Aufenthalt 1 Jahr Wir bieten: > Eigene Wohnung > Gute Bezahlung > Möglichkeit eines Uni-Besuches Bewerbung in Deutsch bitté schríftlich mit Foto an: Inform Média Kft., Makó Balázs E-mail: makob@inform.hu 4002 Debrecen, Balmazújvárosi út 11. eseményt is egy 20 méteres pont­rúgás jelentette, ám a túloldalon, a 30. percben Seres már nem hi­bázott: a sorfal mellett ballal a jobb alsó sarokba lőtte a lasztit, 1-0. Kisvártatva megduplázhatta volna góljai számát a demecseri irányító, de 7 méteres perdíté- sét Pallai ujjheggyel szögletre tolta. A gól egyébként meghozta az addig passzívabb hazaiak já­tékkedvét, igaz a szünetig hát­ralévő időben a bőcsiek előtt is adódott néhány lehetőség. Mozgalmasan indult a máso­dik félidő, a 48. percben Kozma A. az addigi legnagyobb lehető­séget hagyta ki: 10 méteres lövé­sét Pallai szögeltre mentette. Két perc múlva unokatestvére, Koz­ma J. bebizonyította, hogy ő na­gyobb helyzetet is el tud puskáz­ni, hiszen a kapuval szemben állva, 12 méterről ugyancsak Pallait találta el. Az elpackázott ziccerek miatt majdnem bűnhő­dött házigazda, hiszen a szünet­ben beállt Vass lövésénél a há­rításhoz Petranicsnak bravúrra volt szüksége, majd a szögletet követően Lehoczki fejese után tisztázott a hazaiak kapusa. Ahogy telt az idő úgy lett na­gyobb a bőcsiek fölénye, ám mindez nem párosult helyzetek kialakításával. A hajrában már három csatárral próbálkozott a vendégcsapat, gólszerzési lehető­ségei mégis a Demecsernek vol­tak, ám mivel Cipf, Kantár J. és Szabó R. is hibázott, a 16-ba va­ló továbbjutás kivívásáért az utolsó pillanatokig foggal-köröm­mel kellett harcolnia a DFC-nek. Jók: Lajkovics, Homann, Szé­kely, Seres, Kovács I., illteve Far­kas A., Szaniszló, Kulcsár. Kiss Miklós: - A helyzetek alapján megérdemelten jutottunk tovább. Kulcsár Sándor: - Gratulálok a Demecsernek, megérdemelten nyertek. Az Inform Média Kft. keres Borsod-Abaúj-Zemplén megye területére internetes tevékenységünk bővítéséhez értékesítési munkatársakat. Szükséges követelmény:- min. középfokú végzettség,- számítástechnikai ismeret,- internet felhasználói szintű ismerete előny,- magabiztos megjelenés, kiváló tárgyalási és kommunikációs készség,- csapatmunkára való alkalmasság,- B kát. jogosítvány, gépkocsi. Hasonló területen szerzett gyakorlat előnyt jelent. Am'it mindezért nyújtunk:- sokrétű változatos tevékenység,- versenyképes, teljesítményhez igazodó fizetés (alap+jutalék),- mobiltelefon,- gk.-költségtérítés. Jelentkezés: rövid önéletrajzzal. Inform Média Kft., 4400 Nyíregyháza, Dózsa Gy. u. 4-6. Újvári Józsefné Jelentkezési határidő: október 15. INFORM MÉDIA