Észak-Magyarország, 2000. október (56. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-09 / 237. szám

2000. október 9., hétfő Sport 12 ''.ADÓ A ALKU) Old ( — Nagykanizsa (ÉM) - A labdarúgó NB I alapszakaszának B csoportjában a 10. for­dulóban elmaradt a Nagykanizsa - MTK Hungária mérkőzés, amit tegnap pótolt be a két csapat: Nagykanizsa - MTK Hungária 0-5 (0-2) 6.: Bükszegi (7.), Fűzi Á. (21.), Ferenczi (57., 70.), Popovics (87., öngól) A csoport állása 1. MTK Hungária 118 3­28-627 2. Újpest1153326-1618 3. Debrecen115 2 419-1517 4. Vasas11 4 4315-916 5. Videoton11434 14-15 15 6. Zalaegerszeg112729-1513 7. Nagykanizsa112279-308 8. Pécsi MFC 11 1 2 8 5-19 5 Jól nyitó vendéglátó Dunaújváros (ÉM - BZ) - A férfi röp­labda Éxtraliga 3. fordulójában teg­nap Dunaújvárosban vereséget szenvedett a Vegyész RC-Kazincbar- cika együttese. Dunaferr - Vegyész RC-Kazincbarci- ka 3:0 (22, 20, 21) Dunaújváros, 200 néző. Vezette: Szabó, Csikós. Dunaferr: FORGÓ, Gubik, MOROZOV, Pajor, JACUCENKÓ, Grózer. Csere: Sza­bó G. (liberó), Kiss T. Edző: Viktor Bol- darev. Vegyész RC: NAGYPÁL, Csíkos, Polen- csik, Kopilov, Bencsik, Szarancsuk. Cse­re: Bagó (liberó), VINCZE, Kárpáti, Tóth G., Veres. Edző: Torna Sándor. Két idegenbeli vereség után a hazaiak­nak égetően szüksége volt az első győze­lemre. A Dunaferr csapatából hiányzott Nagy, aki bokasérülést szenvedett, he­lyette a fiatal Grózer először került a kezdőbe. Az ő leütéseivel gyorsan elhú­zott a Dunaferr (4:1), csakhogy amilyen hamar előnyhöz jutottak, olyan gyorsan hátrányba is kerültek (4:6). Kapaszko­dott a Dunaferr, le is dolgozta hátrá­nyát, ám amikor sáncmunkában felja­vult a Barcika, akkor ismét hárompon­tos előnyhöz jutottak. Morozov leütései megbontották az ellenfél blokkját, és fo­kozatosan közelítette meg a vendégeket a hazai gárda. Torna Sándor 16:17-es ál­lásnál időt kért, ám a tanácsadás nem használt (21:21), majd egy blokkal fordí­tott az Üjváros, és hozták is a rész­győzelmet. Kétpontos vezetést szerzett a hazai csapat a folytatásban, de ezúttal sem so­káig örülhettek (4:4). Rövid ideig felvált­va estek a pontok, Morozov juttatta is­mét kétpontos előnyhöz csapatát, de Po- lencsik válasza sem késett, egalizálta az eredményt, 12:12. Fej-fej mellett halad­tak a csapatok, csak a második játszma hajrájában Gubik ravasz nyitása indí­totta el csapatát. Igaz, ehhez kellett a vendégek segítsége is, rossz nyitásfoga­dás és kettős érintés után az Újváros lé­giósai könyörtelenül kihasználták ak­cióikat. Tanácstalan volt a Barcika, és ez meglátszott a harmadik játszmában is. 4:0-ra húzott el a Dunaferr, és ebben a szettben végig érvényesült az akarata. Fokozatosan növelve előnyét úgy lát­szott simán szerzik meg a győzelmet, ám 22:14-es vezetésüknél megtorpantak, és zsinórban négy pontot faragott hátrá­nyán a Torna-csapat. Morozov ejtése majd leütése lendítette át a holtponton a vendéglátókat, majd Kiss támadása hoz­ta meg számukra a győzelmet. Viktor BOLDAREV: - Ezúttal keveset hibáztunk, ennek eredménye a győ­zelem. TOMA Sándor: - Döntő helyzetekben jól nyitott a Dunaferr, és sajnos ennek nem találtuk ellenszerét. Nagypál (balra) és Vincze jól játszott Négyből négy! Jöhet a GYSEV-Ringa! Női kosárlabda NB I A csoport, 4. forduló: Szolnoki MÁV-Coop SE - DKSK 64-75 Szolnoki MÁV - DKSK 64-75 (22-20, 12-19, 9-17, 21-19) Szolnok, 400 néző. Vezette: Faidt, Ádám. MÁV Coop: DELMIS (25/3), SZEMERÉDI (16/6), Merecicki (10/3), Horváth (4), Vida (-). Csere: Bujdosó (2), Hegedűs (4), Berkó (3/3), Kurucz (-), Devecseri (-). Edző: Palkovits Tamás. DKSK: TÖRÖK (8/3), BRO- SOVSZKY (27/6), Balogh (2), CSÁVÁS (17), Milovics (2). Csere: VOJNICS (10), Bu- kovszki (3), Szlimák (6/3). Edző: Miien Vukisevics. Kipontozózott: Vida a 35., Balogh a 36., Merecicki a 38. percben. Brosovszky (balra) és Csávás ezúttal is kitűnően kosarazott Fotók: j.l.i. Varga Csaba Lendületesen és nem utolsósor­ban ponterősen kezdtek a szol­nokiak, így a 3. percben 11-7-re vezettek. A kék-sárgák közül Merecicki és Szemerédi járt az élen a kosárgyártásban, de nem csak ők, hanem társaik is job­ban szedték a lepattanókat, mint a vendégek. Vukicsevics edző először a 7. percben kért időt, amikor 17-9-et mutatott az ered­ményjelző. Ekkor a DKSK-nak sikerült rendeznie sorait, mert innentől fokozatosan zárkóztak fel a piros-fehérek. Olyannyira, hogy a második negyedben még jobban beleerősítettek és Bro­sovszky valamint Csávás révén sorozatban szórták a gólokat, a 13. percben előbb kiegyenlítet­tek (24-24), majd négy perccel később már ők vezettek 7 pont­tal (24-31). A Szolnok azonban nem adta fel, valamennyit lefa­ragott hátrányából, ám az utolsó két támadásukból képtelenek voltak pontot dobni, s a közön­ség ezt nagyrészt a játékvezetői kettősnek rótta fel, akik nem avatkoztak közbe, egy-egy vitat­ható szituációban. A fordulást követően olykor pankráció folyt a pályán, ugyan­is a felek nem maradtak adósai egymásnak, a bírók pedig fújták a faultot, szám szerint negy­vennyolcat, a mérkőzésen. Ami pedig a játékot illeti: a vendégek kapták el előbb a fonalat, gyor­sabban és ötletesebben játszot­tak, mint a Delmisszel és Szeme- rédivel csak kétemberesnek tű­nő szolnokiak. A 32. percben már 43-59-et mutatott az ered­ményjelző, s ekkor eldőlni lát­szott az összecsapás. A házigaz­dák azonban megint nekidurál- ták magukat, de közülük csak Delmis volt képes pontokat sze­rezni, a többiek adósak marad­tak a kosarakkal. A hajrában a Diósgyőr jött ki jobban a nagy adok-kapokból és biztosan nyer­te azt az összecsapást, amelyen a győzelmen kívül annak örül­hettek a piros-fehérek, hogy - a keddi, GYSEV-Ringa elleni ha­zai rangadó előtt - csapatukból senki sem szenvedett sérülést. PALKOVITS Tamás: - Amolyan férfias mérkőzésen, egy Bro- sovszkyval jobb volt a Diósgyőr. Miien VUKICSEVICS: - Ke mény csatában nyertünk, ellen­felünk jól felkészült belőlünk, de mi jelenleg jobb csapat va­gyunk, mint a Szolnok. Hazai győzelmek a kézilabda NB I/B-ben Ózd, Bocs (ÉM) - A férfiak me­zőnyében az Ózdi KC nyert, míg az Ózdvidéki-BOKC kikapott, a Bocsi KSC női együttese szintén győzött a kézilabda NB I/B küz­delmeiben. Ózdi KC - Gyömrő 29-14 (13-5) Ózd, 500 néző. Vezette: Gólya, Molnár. Ózd: RAPOVEC - Bencze (3), Ke­rekes (4), CSÖRGŐ (4), Papp (2), FÜGEDI (7), Orosz (-). Csere: György (k), Vitális (-), Oláh (7), Kocsis (-), Novák (1), Rédai (1). Edző: Závodszky István. ZÁVODSZKY István: - A na­gyon kellemetlen, sokszor a pasz- szív játék határáig játszó Gyöm­rő ellen nehéz volt kézilabdázni. A védekezés sokkal jobb volt, mint korábban. Szarvas - Ózdvidéki-BOKC 38-26 (23-12) Szarvas, 350 néző. Vezette: Ka- nyok, Kosa. ÓBOKC: Komlós - Jakab (2), PRISTYÁK (6), Kocsis Cs. (3), Molnár (2), Gulyás (3), Bialaszek (-). Csere: Józsa (k), Filkusz (-), Csontos (3), BURG (6), Tóth L. (1), Csorna (-), Búzás (-). Edző: Herczeg Béla. MILLER Béla, technikai veze­tő: - Hoztuk az idegenbeli formát. Bocsi KSC - FTC II 30-19 (16-9) Bocs, 200 néző. Vezette: Szik- szai, Szilágyi. Bocs: KOVÁCS - OLÁH (5), BENE (6), Bahrim (3), BALÁZS (7), Dohány (4), Demeter (3). Csere: Jónyer (k), Bárdos (1), Jámbor (1). Edző: Molnár András. MOLNÁR András: - Bár baki­val kezdtük a feleletet, ám a vé­gén jelest kaptunk érte. Bencsik a mennybe mehetett volna... Labdarúgó NB I/B Keleti A alcsoport, 11. forduló: Jászberény - Tiszaújváros 0-0 ■S Jászberény, 500 néző. Vezette: Ember (Szabó G., Radvánszky). Jászberény: Bak (0) - Kónya (5), Márics (6), Mosonyi (5) - Ta­si (4), Lukácsi (6), Kádár G. (6), Telek (5) - Ládi (5) - Tóth G. (4), Balázs (4). Edző: Kis-Németh Albert. TFC: Sinescu (7) - Horváth T. (5), Kurucz (6), Dobi (5) - Kán­tor (5), Mogyoródi (5), Bányai (5), Nagy I. (4), Bencsik (5) - Temován (4), Dávid (4). Edző: Orlóczki Tibor. Csere: Balázs helyett Csikós (-) a 61., Tasi helyett Molnár J. (-) a 69., Dávid helyett Horváth G. (-) a 71., Lukácsi helyett Tóth Cs. (-) a 75. percben. Sárga lap: Tasi a 15. percben. ifj. Érsok Béla Nem lehetett panasz a rendezők­re, hiszen még tombolasorsolást is tartottak a szünetben - a fő­nyeremény egy élő liba, s hozzá sajátosan egy üveg pezsgő volt -, ám a szurkolókra ez sem hatott igazán, mivel alig szűk félezren voltak kíváncsiak a két, bennma­radásért küzdő csapat játékára. A hazaiaknál Holtner és Gep- hard eltiltás miatt nem léphetett pályára, míg a vendégeknél - azon túl, hogy hét közben a szo­kásos 12 játékos edzett - Kovács T. sem szerepelhetett, mert az előző fordulóban megkapta har­madik sárga lapját. Tartós, de nem veszélyes támadásokkal in­dított a Jászberény, melynek so­rán előbb Ládi 16 méteres pró­bálkozását, majd Tasi-Balázs kényszerítő után utóbbi 16-os vo­naláról megeresztett labdáját védte biztosan a hetek óta a TFC legjobbjának bizonyuló Sinescu. A 34. percben előnyhöz juthatott volna az erősödő fölényben fut­ballozó Vasas, de Balázs 7 méte­nhlsoort Bencsik kihagyta... Fotó: Juhász-Léhi rés gólba tartó lövését a vissza­futó Bencsik a gólvonalról kivág­ta a mezőnybe. Egy perc volt hátra a félidőből, amikor Telek jobb oldali sarokrúgását a berob­banó Tóth G. 8 méterről centimé­terekkel fejelte a jobb felső sarok mellé. A kék-sárgák ebben a já­tékrészben szinte csak a védeke­zéssel voltak elfoglalva, említés­re méltó helyzetük nem akadt. Nem úgy fordulás után, ami­kor a borsodiak jóvoltából fel­gyorsult az iram. Az 57. percben Bencsik cselezte be magát a haza­iak büntetőterületére, de 8 méter­ről, óriási helyzetben az oldalhá­lót találta el. A játékrész második felétől visszahúzódott térfelére a Berény, melynek jól látható oka a fáradtság volt. A 92. percben az erőfölényben játszó Újváros akár a győzelmet is megszerezhette volna, de - az első félidővel ellen­tétben - ezúttal negatív hősnek bizonyult Bencsik, aki Márics hi­bája után betört a 16-oson belül­re, Bakot is elfektette, ám 4 mé­terről nem tudott az üres kapuba gurítani, a jobb kapufát találta telibe. Akárcsak a tiszaújvárosi mérkőzésen, ezúttal sem bírtak egymással a csapatok, mely ered­mény a látottak alapján igazsá­gosnak mondható. KIS-NÉMETH Albert: - Sajnál­hatjuk a sok kihagyott helyze­tet, ezért továbbra is meg kell küzdenünk a bennmaradásért. ORLÓCZKI Tibor: - Az egy pont egyik csapatnak sem jó, de amelyik nem képes gólt lőni, an­nak be kell érnie ennyivel. \ W~\ ■> N \ •, ,'j , < Fi'"y, i A LAAOAAAiOO Old IA: 1a, : | Keleti A alcsoport: Eger - Szolnoki MÁV 0-5 (0-2), Fót - BVSC 0-1 (0-0). Sz.: Bocs. Keleti B alcsoport: Csongrád - Kiskőrös 2-0 (0-0), Békéscsaba - Monor 3-3 (1-0), Kecskemét - Cegléd 1-0 (1-0). Sz.: Kunszentmárton. Nyugati A alcsoport: Dorog - Hévíz 1-2 (0-0), Kaposvár - Marcali 3-1 (3-1), Százhalombatta - Komló 8-0 (7-0). Sz.: Csepel. Nyugati B alcsoport: Veszprém - Pápa 0-0, BKV Előre - MTE-Motim 1-0 (1-0), Siófok - REAC 1-0 (0-0). Sz.: Celldömölk. Keleti A alcsoport 1. Szolnok 10 8 1125- 6 25 2. Bocs 9 5 1 3 22-1616 3. BVSC9 4 3 213-1115 4. Jászberény9 3 24 13-1211 5. Fót 10 31615-14 10 6. Eger102 3 5 7-269 7. Tiszaújváros 9 135 7-176 Keleti B alcsoport 1. Kecskemét 10 5 32 20- 618 2. Kunszentm 953110- 518 3. Csongrád936­10- 5 15 4. Monor 10 33410-1312 5. Békéscsaba102449-1210 6. Cegléd9 3­69-199 7. Kiskőrös913 5 9-17 6 Nyugati A alcsoport 1. Hévíz 9 6 2124- 720 2. Százhalomb. 10532 22-1018 3. Kaposvár9 5 1 318-1016 4. Csepel942319-1714 5. Dorog1041 520-22 13 6. Marcali9 4 1 4 14-13 13 7. Komló10-­103-410 Nyugati B alcsoport 1. BKV Előre 9 8 1 13- 2 25 2. Celldömölk952 217-11 17 3. Siófok 1044 2 12- 916 4. REAC1032 59-1211 5. Pápa9 2 4 3 9-1510 6. Veszprém 1013613-19 6 7. MTE-Motim9126 8-135