Észak-Magyarország, 2000. október (56. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-09 / 237. szám

2000. október 9., hétfő Sport 10 ,\ '.) I) ,\íjfi \ ()1 y 6 NB II Tisza A alcsoport Kisvárda - Demecser 3-0, Ibrány - Hajdúnánás 0-3. Rakamaz 1-0, Záhony­A csoport állása 1. Kisvárda1272 3 20-12 23 2. Demecser12723 19-1323 3. Hajdúnánás126 3 325-10 21 4. Rakamaz125 5 214- 7 20 5. Ibrány125 2 517-15 17 6. Sátoraljaújhely 12 4 17 17-3813 7. Hajdúdorog12327 17-18 11 8. Záhony12219 10-267 NB II Tisza B alcsoport Kisújszállás - Vásárosnamény 5-1, Baktalórántháza - Karcaq 2-1, Debreceni FSE - Nyírbátor 0-5. A Kisléta csapata szabad­napos volt. A csoport állása 1. Baktalórántháza 1062 2 28-1520 2. Kisléta1062215- 520 3. Karcag115 3 3 27-1418 4. Nyírbátor105 3 220-13 18 5. Kisújszállás1152 4 24-15 17 6. Vásárosnamény102 2 6 14-288 7. Debreceni FSE10-­10 4-42 0 A Flajdúszoboszló eredményeit törölték. NB II Mátra A alcsoport Besenyőtelek - Heves-1, Salgó Öblös- Kistarcsa 1-2. A csoport állása 1. Diósgyőr-BVSE12 9­3 32-10 27 2. Kistarcsa 1282224- 926 3. Tápiószecső1171327-15 22 4. Heves12 5 4 3 21-1619 5. Tápiószentmárton1134417-2113 6. Besenyőtelek12 33 618-2212 7. Salgó Öblös1232 7 14-25 11 8. Kazincbarcika121­11 8-433 A Tápiószentmárton játsszák. Tápiószecső mérkőzést szerdán NB II Mátra B alcsoport Egerszalók - Sziqetszentmiklós 2-3, Karancslapujtő - Balas­sagyarmat 0-4, Gyöngyös - Dunakeszi 4-0, Gödöllő - So­roksár 2-2. A csoport állása 1. Balassagyarmat 12101127- 831 2. Sz. szentmiklós 1281329-1825 3. Gödöllő 12 7 1 423-14 22 4. Soroksár12 6 42 15- 9 22 5. Gyöngyös 12 52521-19 17 6. Egerszalók 12 31 819-2810 7. Karancslapujtő122­1015-336 8. Dunakeszi12 2­1012-326 Gólparádé a diósgyőri stadionban NBII: Diósgyőr-BV - Tápiószentmárton 9-3, KBSC - Tápiószecső 0-1, Hajdúdorog - STK 6-0 Miskolc, Kazincbarcika, Haj­dúdorog (ÉM - JLI) - A labda­rúgó NB II Mátra A alcsoportjá­ban a Diósgyőr-Borsod Volán ki­ütötte ellenfelét, a Kazincbarci­ka az utolsó percben kapott ki, míg az NB II Tisza A alcsoport­jában az STK idegenben szenve­dett nagyarányú vereséget. Diósgyőr-Borsod Volán - Tápi­ószentmárton 9-3 (5-0) Diósgyőri stadion, 1000 néző. Ve­zette: Szabó S. D-BVSE: Róza - Kundrák - Dró­tos (Tósa, 60.), Szaniszló, Takács V. - Sípos (Rémiás, 60.), Nyeste J. (Lója T., 65.), Vitelki, Dobos (Var­ga Z., 55.) - Simkó, Lója F. Edző: Kőrössy Pál. Tápiószentmárton: Tímár - Herczeg, Pálinkás, Nagy Cs., Ké­zér - Farkas (Deli, 67.), Szabó, Bo­ri, Nagy P. - Baranyai, Tóth. Edző: Fejős Pál. 9. perc: Baloldali hazai szöglet után Farkas A. 7 méterről fejelt a hálóba, 1-0. 14. perc: Dobost állították meg szabálytalanul a 16-oson belül a vendégvédők, 11-es! A büntetőt Szaniszló értékesítette, 2-0. 24. perc: Vitelki a jobbösszekötő helyéről, 18 méterről ballal a jobb felső sarokba lőtt, 3-0. 37. perc: Sípos a jobbösszekötő helyéről, 9 méterről a hálóba lőtt, 4-0. 40. perc: Jobboldali beadás után Farkas A. 7 méterről a hálóba fe­jelt, 5-0. 51. perc: Lója F. lépett ki a jobb­összekötő helyén és 8 méterről ki­púpozta a hálót, 6-0. 54. perc: Szaniszló egy jobboldali beadást követően futtából ballal, A barcikaiak (fehérben) az utol­só pillanatban kaptak ki 14 méterről a bal felső sarokba bombázott, 7-0. 60. perc: Egy jobboldali gyors vendégszabadrúgást Szabó értéke­sített, 7-1. 71. perc: Vitelki célozta meg a szentmártoni kaput, ám lövésébe beleért egy vendégjátékos. A ka­pu felé vánszorgó labda fölött Tí­már elrúgott, így a bőrgolyó a há­lóba gurult, 8-1. 79. perc: Farkas A. kapufája után a labda a mezőnybe vágó­dott, amire Varga Z. startolt rá és 7 méterről a hálóab helyezett, 9-1. 83. perc: Baranyai a 16-osról a bal felső sarokba nyeste a lasztit, 9-2. 88. perc: Egy 15 méteres Bara­nyai löket egy hazai védőt érint­ve vágódott a hálóba, 9-3. Jók: az egész csapat, ill. Bara­nyai, Szabó. KŐRÖSSY Pál: - Úgy érzem, hogy az igényes diósgyőri közön­séget ki tudtuk szolgálni. FEJŐS Pál: - A szerdai kupa­meccs után fáradtak voltunk, és a gyors gólok megpecsételték sor­sunkat. Kazincbarcikai SC - Tápiósze­cső 0-1 (0-0) Kazincbarcika, 200 néző. Vezette: Szederkényi. KBSC: Varsányi - Tamás, For- gács, Varga - Asszony, Németh, 9 Engi, Bényei, Bányász - Dorgai, g Kalász (Kerekes, 65.). Edző: Kál- 2, mán Vilmos. 2 Tápiószecső: Varró - Majzik, 2 Pessek, Görbe (Grezsák, 50.), Mül- J- ler - Szász, Simon, Papp, Katzen- bach - Moll, Tóth (Mészáros, 50.). Játékos-edző: Katzenbach Imre. 90. perc: Szász baloldali beadását követően Katzenbach fejelte visz- sza a labdát, és a balösszekötő he­lyéről berobbanó Grezsák 7 mé­terről a hosszú sarokba fejelt, 0-1. Jók: az egész csapat, ill. Grezsák, Katzenbach, Szász. KÁLMÁN Vilmos: - Derekasan küzdöttünk, felvettük a versenyt a jó erőkből álló vendégcsapattal. Egy pontra mindenképpen rászol­gáltunk volna... KATZENBACH Imre: - Minden dicséretet megérdemel a fiatal ha­zai gárda. Csak az utolsó pillanat­ban tudtunk nyerni. Hajdúdorog - Sátoraljaújhelyi TK 6-0 (3-0) Hajdúdorog, 100 néző. Vezette: Vida. Hajdúdorog: Nagy Cs. - Magyar, Kocsis, Orosz, Tóth - Kerek, Ko­vács, Nagy Z., Fodor (Lelesz, 46.) - Mangel, Lugosi. Edző: Gyarmati András. STK: Szemán - Szoták, Ocsenás, Dókus - Janikó (Zubik, 90.), Pan- kovics, Juhász, Barna, Wachter (Simonyi, 62.) - Trembulyák, Po- thurszky. Edző: Szalánczi Tamás. 2. perc: Szemán rosszul mozdult ki kapujából és a büntetőterüle­ten belül elütötte Mangelt, a já­tékvezető azonnal a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Nagy Z. ér­tékesítette, 1-0. 24. perc: Szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat az STK kapujától 25 méterre. A laszti mögé Nagy Z. állt és a jobb felső sarokba bom­bázott, 2-0. 42. perc: Egy jobboldali dorogi beadás után az érkező Fodor 7 méterről a kapuba talpalta a bőr­golyót, 3-0. 75. perc: A lesre játszó vendégvé­dőket Mangel lefutotta és 7 méter­ről a hosszú sarokba lőtt, 4-0. 89. perc: Mangel húzott el a jobb oldalon, visszagurított és az érke­ző Lelesz 4 méterről az üres kapu közepébe passzolta a labdát, 5-0. 90. perc: Szemán kiszaladt a ka­pujából és a 16-os oldalvonalánál, de azon belül elsodorta Leleszi: 11-es! A büntetőt Kovács magabiz­tosan a jobb sarokba lőtte, 6-0. Jók: Nagy Cs., Nagy Z., Tóth, ill. senki. GYARMATI András: - Mindkét csapatnak megvoltak a gólhelyze­tei, de mi azokat ki is használtuk. SZALÁNCZI Tamás: - A csapat­ban van néhány gyenge lánc­szem, s azok főleg idegenben el is szakadnak. Ez a csapat ezt nem bírja el... fABDARŰGŐjMEQYEI I. OS ' • , , . “----'—1' met edzőjüknek, Mihály napra ajánlották a játékosok. Mád - MVSC-Siegel 4-0 (0-0) Mád, 300 néző. Vezette: Nagy V. Mád: Mag - Tatárka, Szabó, Turbucz, Demkovics, Toplenszki, Varga Zs. (Buri), Farkas, Badalik, Nagy Cs. (Csiklya), Harsányi (Laczkó). Edző: Csizi Gábor. MVSC: Somodi - Kalmár, Novák, Szobócz- ki, Bazsányi, Molnár L., Kalász, Jóner (Czinege), Macsó, Glonczi (Buró), Kovács (Molnár I.). Edző: Szabó Béla. G.: Szabó, Toplenszki, Farkas, Csik­lya. Jók: Szabó, Toplenszki, Turbucz, Demkovics, Badalik, ill. Kalmár, Glonczi. Ifi: 0-5. CSIZI Gábor: - A hosszú kihagyás után nehezen lendültünk bele, de a második félidő alapián ilyen arányban is megérdemelten nyertünk a sportszerű Vasút ellen. SZABÓ Béla: - Gratulálunk a mádiak győzel­méhez. Putnok - Encs 2-0 (1-0) Putnok, 400 néző. Vezette: Fábián. Putnok: Regős - Borsi, Kertész, Agárdi, Tóth, Oláh, Szabó, Gál, Molnár, Igó (Koppány), Farkas (Mező). Edző: Koszta Péter. Encs: Varga A. - Fü- löp, Glonczi, Varga B., Orosz, Molnár (Hajkó), Csorba, Márkus, Gregó, Kriston (Szedlák), Szege­di (Mika). Edző: Verpecz István. G.: Molnár (2). Jók: Gál, Molnár, Oláh, Szabó, ill. Márkus, Glon­czi, Szegedi, Orosz. Ifi: 6-1. KOSZTA Péter: - Jobban játszottunk, megérde­melten nyertünk, kitűnő játékvezetés mellett. VERPECZ István: - A két potyagól sokkolta a csa­patot, 1-0-nál abszolút visszaadott labdából sza­bályos gólt lőttünk. A megyei I. osztály állása 1. Mezőkövesd 13 10­3 33-1730 2. Szirmabesenyő 1392 2 35-1129 3. Putnok 137 5 127-1226 4. Arnót 1382 3 28-19 26 5. Encs13 8 14 35-14 25 6. Sárospatak13 8 14 25-19 25 7. Mád108­2 25- 924 8. Halmaj13733 28-15 24 9. Felsőzsolca 1363 4 21-16 21 10. Tomor-Lak1255 2 21-16 20 11. Varbó135 3 5 17-16 18 12. MVSC-Siegel133 6 4 23-25 15 13. Nyékládháza 123 45 14-25 13 14. Pálháza 13 33 7 12-24 12 15. Tolcsva 13 3 2 8 17-29 11 16. Gönc 13 175 15-2510 17. Edelény 132 38 12-269 18. Gesztely 13 1 3 9 12-346 19. Karcsa 12 12 9 17-365 20. Hejőcsaba 13 11 1112-414 A Tomor-Lak - Mád mérkőzést október 11-én, a Mád - Nyékládháza találkozót október 18-án, míg a Karcsa - Mád összecsapást október 25-én játsszák. Pálháza - Tomor-Lak Pálháza, 150 néző. Vezette: Csorba. Pálháza: Kovács A. - Tokár, Hajdú, Tóth, Bordás, Szabó, Kovács Cs., Petercsák, Balogh (Matusz), Kovács B. (Trembulyák), Repka. Megbízottedző: Lesovics Miklós. Tomor-Lak: Grolmusz - Mogyoró II, Kópé (Farkas L.), Turcsik, Göndör, Tőszegi, Mogyoró I, Szántó, Kemény, Smolniczki, Kótai (Kiss Z.). Edző: Szilvái Attila. Jók: az egész csapat, ill. Grolmusz, Szántó, Kemény. Ifi: 4-3. LESOVICS Miklós: - Küzdelmes mérkőzésen, sok helyzetünk alapján megérdemeltük volna a győ­zelmet. SZILVÁI Attila: - A sokat nem érő ötödik döntet­len, és az újabb sérülések borzolják az ide­geimet. Tolcsva - Nyékládháza 1-1 (1-0) Tolcsva, 100 néző. Vezette: Jakkel. Tolcsva: Venczel - Pauleczki, Matisz A., Sajgó, Simkó, Balogh, Lukács, Szőke, Matisz N., Madák. Edző: Zelenák Gyula. Nyékládháza: Kiss - Kerék­gyártó, Borbély, Labbancz, Lacza, Kazár (Borso­di), Vidinczei, Gál, Braun, Balázs, Tóth. Edző: Ka­pitány Béla. G.: Matisz N., ill. Braun (11-esből). Jók: az egész csapat, ill. Braun, Borbély. Ifi: 2-4. ZELENÁK Gyula: - Tíz emberrel elért döntetle­nünk felért egy győzelemmel. Szégyellhetik ma­gukat, akik cserben hagyták a csapatot. KAPITÁNY Béla: - Az első félidőben kényelme­sen és körülményesen futballoztunk, ezt követő­en az adódó helyzeteinket nem tudtuk kihasz­nálni. Gratulálok a hazaiaknak. Varbó-Karcsa ___________________3-1 (2-0) Varbó, 3ÖÖ néző. Vezette: Nyitrai. Varbó: Kiss Cs. - Virág, Vantal, Cseh, Horváth T. (Szabó K.), Kiss J. (Zieber), Sztahon, Horváth S., Koszla, Kovács (Dósa), Király. Edző: Dalnoki Mik­lós. Karcsa: Papp - Váradi, Dakos, Simon, Nagy L., Bányácski (Tóth), Séra, Gál (Dudás), Nagy R., Nagy P., Lengyel. Edző: Baba János. G.: Horváth T. (2), Horváth S., ill. Lengyel. Kiállítva: Lengyel. Jók: Dósa (a mezőny legjobbja) és az egész csa­pat, ill. Papp. Ifi: 1-3. DALNOKI Miklós: - A győzelmünk megérdemelt, amihez gratulálok, de a helyzetkihasználásunk­nak TB-vonzata van. BABA János: - Gratulálok a megérdemelt hazai győzelemhez. Halmaj - Edelény 4-0 (3-0) Halmaj, 200 néző. Vezette: Petus. Halmaj: Kerényi (Besámics) - Tóth I L., Kovács, Kecskés, Szűcs, Szabó Mida, Szita (Gável), Ju­hos, Szabó V., Tóth II L. (Madaras). Edző: Kerényi József. Edelény: Tiszolczki - Földeák, Tóth, Nagy R., Lipusz (Vajda), Bodnár, Bök, Kalász, Szilágyi (Baricska), Miskolczi (Németh), Nagy L. Edző: Ko- leszár György. G.: Kovács (2), Szabó J., Kecskés. Jók: az egész csapat, ill. senki. Ifi: 1-2. BECSE László elnök: - Könnyed játékkal hoztuk a kötelező győzelmet. KOLESZÁR György: - Gratulálok a Halmajnak. A Szabó V. (fehérben) vezette Halmaj nyert hazai pályán Fotó: vajda János Sárospatak - Gesztely 4-1 (3-0) Sárospatak, 250 néző. Vezette: Ferge. Sárospatak: Konkoly - Demblovszki (Wachter), Tuss, Csáki, Hanuder, Rák, Ablonczi, Varga L., Szedlák, Krompák, Büttösi (Balázs). Edző: Zsófi József. Gesztely: Fehér (Szerencsi) - Hegedűs, Fa­zekas L., Kocsis, Katona, Bárdos, Soltész, Balogh, Csiszár (Varga L.), Kiss, Nagy (Fazekas I.). Edző: Szabó János. G.: Krompák (2), Ablonczi, Demb­lovszki, ill. Soltész. Jók: Csáki, Ablonczi, Szedlák, Krompák, ill. Szerencsi, Hegedűs, Soltész, Kiss. Ifi: 5-0. ZSÓFI József: - A jól sikerült első félidő úgy já­tékban, mint hozzáállásban jóllakottá tette a csapatot, s ezután gyengébb második játékrészt produkáltunk. SZABÓ János: - Nagyobb arányú vereségünket második félidei jó hozzáállásunkkal sikerült megakadályoznunk. Mezőkövesd - Arnót 2-0 (0-0) Mezőkövesd, 1Ö00 néző. Vezette: Kálmán. Mezőkövesd: Bukta - Dajka, Kaszonyi, Kurucz (Bóta), Tömöri, Szentidai, Ragó, Tábori, Papp Zs. (Árvái), Papp S., Császári. Edző: Újvárosi László. Arnót: Cservenyák - Horváth, Báli, Lehotai (Ko­vács), Takács, Szabó, Kepecs (Juhász), Szkálosi, Asszony, Zsiga (Tóth), Bányai. Edző: Bodnár Jó­zsef. G.: Ragó, Császári. Jók: Ragó, Tömöri, Ka­szonyi, ill. Szabó, Horváth, Szkálosi, Bányai, Ta­kács. Ifi: 2-1. ÚJVÁROSI László: - Nehezen törtük fel az arnóti védelmi reteszt, de a játék alapján akár nagyobb arányban is győzhettünk volna. BODNÁR József: - Gratulálok a hazaiaknak. Gönc - Felsőzsolca 0-0 Gönc, 200 néző. Vezette: Molnár. Gönc: Bóni - Mandlik G., Kunzó, Molnár (Feke­te), Juhász, Sivák, Spisák, Dóczi, Rozgonyi (Toro­nyi), Lehoczki, Mandlik Zs. (Béres). Elnök: Molnár János. Felsőzsolca: Palocsai - Dőry, Szalóczi (Pásztor), Birke, Egyed, Fink, Lippai (Mattyák), Rácz, Halász, Sarlai, Tóth. Edző: Dőry Sándor. Jók: Kunzó, Juhász, Sivák, ill. Birke, Tóth, Sarlai. Ifi: 0-3. MOLNÁR János: - Tipikus egygólos mérkőzésen sajnos újra kihagytuk lehetőségeinket, így meg kellett elégednünk az egyik ponttal. DŐRY Sándor: - Játékra alkalmatlan pályán nem bírtunk a lelkes hazaiakkal. Hejőcsaba - Szirmabesenyő 1-2 (1-1) Miskolc, 3ÖÖ néző. Vezette: Czél. Hejőcsaba: Ravasz - Péli, Pál, Kavecsánszki, Me­zei, Bohán, Vodicska, Hodai, Görzsöny (Béres), Szabó, Zsófi. Edző: Szűcs István. Szirmabesenyő: Szedlák - Kalász, Schnek, Kerényi (Kui), Lázár, Hallai, Szuba, Lasztóczi, Mózsik (Bodnár), Tamás, Egry (Hornyák). Edző: Zupkó Mihály. G.: Mezei, ill. Lasztóczi (2). Jók: Pál, Hodai, ill. Lasztóczi (a mezőny legjobbja), Schnek, Lázár. Ifi: 0-2. SZŰCS István: - Nem érdemeltünk vereséget. Ami ebben a szezonban velünk történik, az pech, vagy lehet hogy tendencia...?! KOZÁK János elnök: - A feljövőben lévő hazai csapat ellen nehezen, az utolsó percben egy jól eltalált pontrúgással nyertünk. A mai gyózel-