Észak-Magyarország, 2000. augusztus (56. évfolyam, 178-204. szám)

2000-08-21 / 195. szám

2000. augusztus 21., hétfő Sport 10 )■./;):)>/> íi'JVcgg ' ' NB II Tisza A alcsoport Ibrány - Hajdúnánás 1-2, Kisvárda dörög - Záhony 1-0.- Rakamaz 0-0, Hajdú­A csoport állása 1. Hajdúnánás 3 21­5-27 2. Ibrány 32-1 7-26 3. Demecser 3 2­1 5-3 6 4. Rakamaz 3 1113-2 4 5. Kisvárda 3 111 2-2 4 6. Sátoraljaújhely 31 115-6 4 7. Hajdúdorog 31­21-43 8. Záhony 3-­3 0-70 NB II Tisza B alcsoport Kisléta - Vásárosnamény 3-0, Hajdúszoboszló - Debreceni SE 1-3, Baktalórántháza - Nyírbátor 1-1, Kisújszállás - Kar­cag 1-1. A csoport állása ,1. Baktalórántháza 3 2110-57 2. Kisléta 3 21-4-07 3. Nyírbátor 312­4-1 5 4. Vásárosnamény 31116-6 4 5. Kisújszállás 3 111 3-4 4 6. Debreceni SE 3 1-27-93 7. Karcag 3-214-5 2 8. Hajdúszoboszló * 3 * 6 büntetőpont levonva " 31-9-6 NB II Mátra A alcsoport Besenyőtelek - Tápiószecső 2-3, Salgótarjáni ÖFS - Heves 1-1, Tápiószentmárton - Kistarcsa 1-1. A csoport állása 1. Kistarcsa 3 2 1-6-27 2. Tápiószecső 3 21­7-47 3. Borsod Volán 3 2­14-36 4. S.tarjáni Öblös 3111 4-54 5. Besenyőtelek 31­25-43 6. Tápiószentmárton 3-3-3-33 7. Heves 3-213-52 8. Kazincbarcikai SC 3-­32-80 NB II Mátra B alcsoport Dunakeszi - Balassagyarmat 1-2, Karancslapujtő - Sziget- szentmiklós 3-5, Egerszalók - Soroksár 0-1, Gyöngyös - Gödöllő 3-1. A csoport állása 1. Balassagyarmat 33-­9-49 2. Soroksár 3 3--4-19 3. Szigetszentmiklós 3 2-110-86 4. Egerszalók 31-26-63 5. Gödöllő 31­25-53 6. Karancslapujtő 3 1-24-63 7. Gyöngyös 31­2 5-9 3 8. Dunakeszi 3-­33-8 0 Az újhelyiek megszerezték első győzelmüket Labdarúgó NB II: Borsod Volán - Kazincbarcika 3-1, Sátoraljaújhely - Demecser 3-1 Vitelki (8) szerezte az első vblános gólt Fotó: Juhász-Léhi István Miskolc, Sátoraljaújhely (ÉM - JLI) - A labdarúgó NB II a Mátra A csoportjában a Volán Diósgyőrött múlta felül a Barcikát, a Tisza A csoportban pedig az újhe­lyiek legyőzték a Demecsert és megszerezték első győ­zelmüket. Borsod Volán SE - Kazincbar­cikai SC 3-1 (0-0) Miskolc, Diósgyőri stadion, 150 néző. Vezette: Szabó. BVSE: Pallai - Kundrák - Si­mon, Farkas A., Drótos - Sipos, Szaniszló (Varga Z., 70.), Dobos, Vitelki (Lója T., 67.) - Soltész (Simkó, 54.), Lója F. Edző: Kő- rössy Pál. KBSC: Csorba - Varga, Takács, Tamás, Gábor - Bényei, Engi, Bányász, Kerekes - Dorgai (Ge­reben, 67.), Bordás. Edző: Kál­mán Vilmos. 46. perc: Bal oldali hazai táma­dás végén Lója F. adta be a lab­dát a KBSC kapujának előteré­be: érkezett Vitelki és közelről a hálóba fejelt, 1-0. 55. perc: Dobos vezetgette a lab­dát a vendégtérfél közepén egé­szen a barcikai 16-os előterébe, majd arra a kispadról felhangzó utasításra, hogy „lőjj kicsi!” 17 méterről szépségdíjas gólt ra­gasztott a felső léc alá, 2-0. 60. perc: Szaniszló végezhetett el szögletrúgást a jobb oldalról, a labda Simkóhoz került, aki az alapvonaltól picit kisodródva balról megcélozta a kaput, a bőrgolyó pedig a hosszú sarokba kötött ki, 3-0. 84. perc: Szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat a BVSE kapujá­tól 20 méterre. A labda mögé Engi állt, és a nyújtózkodó Pal­lai mellett félmagasan a jobb sa­rokba csavarta a játékszert, 3-1. Jók: Farkas A., Kundrák, Vitel­ki, Dobos, illetve Tamás, Engi, Bordás. KŐRÖSSY Pál: - Nagyon kel­lett már ez a győzelem, most már remélem elindulunk felfelé. A második félidei játékkal elége­dett vagyok. KÁLMÁN Vilmos: - Célunk a tisztes helytállás volt, ami úgy érzem a második félidő első 10 percét leszámítva sikerült is. Sátoraljaújhelyi TK - Deme- cseri FC 3-2 (0-0) Sátoraljaújhely, 600 néző. Vezet­te: Soós. STK: Szemán - Pankovics - Szo- ták, Bodnár - Janikó (Trembu- lyák, 48.), Tokár, Wachter, Bar­na Zs., Simonyi - Juhász, Po- thurszky (Jurkó, 77.). Edző: Sza- lánczi Tamás. DFC: Petronics - Kántor, Buli- ga, Barna, Göncz - Minyin, Ba­logh T. (Komi, 75.), Balogh Gy., Kákóczki (Gombkötő, 80.) - Rai­can, Szécsi (Kertész, 60.). Edző: Végéra Attila. 55. perc: Egy bal oldali szöglet­rúgás után Janikó a felső lécre csúsztatta a labdát, a kipattanó­ra Pothurszky érkezett és 1 mé­terről a hálóba passzolt, 1 -0. 62. perc: Kertész vezette a lab­dát az STK kapuja felé, kénysze­rítőzött Balogh Gy.-vel, a visz- szakapott labdát 12 méterről a bal alsó sarokba lőtte, 1-1. 73. perc: Simonyi szerzett lab­dát a saját térfelén, két csel után a balösszekötő helyén kilé­pő Barna elé passzolt, aki 11 mé­terről a hosszú sarokba bombá­zott, 2-1. 78. perc: Tokár a saját 16-osának előterében szerzett labdát, a fél­pályánál kiugratta Trembulyá- kot: a középpályás az alapvona­lig vezette a bőrgolyót, vissza­gurított a kapu előterébe, és a berobbanó Simonyi 2 méterről az üres kapuba helyezett, 3-1. 86. perc: Bal oldali vendégsza­badrúgás után a beívelt labdát Komi 2 méterről a rövid sarok­ba fejelte, 3-2. Jók: Szoták, Tokár, Barna Zs., Simonyi, Juhász, illetve Petro­nics, Barna, Balogh Gy. SZALÁNCZI Tamás: - A nagy meleg ellenére gólhelyzeteink alapján nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna, ám nem csak az ellenféléi kellett meg- küzdenünk... VÉGÉRA Attila: - Súlyos hibá­kat vétettünk, azonban egy jó csapat otthonában szenvedtünk vereséget. Edelény - Hejőcsaba 2-0 (2-0) Edelény, 300 néző. Vezette: Ortó. Edelény: Tiszolczki - Vanyó, Pető, Nagy L., Miskolczi, Lipusz (Nagy R.), Rákos, Bokk, Kalász (Göndör), Szilá­gyi (Németh), Papp. Edző: Koleszár György. Hejőcsa­ba: Ravasz - Péli, Vasas, Mezei, Vercsik, Vodicska, Béres (Broda), Bohán, Görzsöny, Pál, Resetár. Edző: Szűcs István. G.: Bokk (11-esből), Miskolczi. Jók: Ti­szolczki, Vanyó, Nagy L., Szilágyi, ill. senki. Ifi: 0-1. KOLESZÁR György: - Jó játékvezetés, megérdemelt győzelem. SZŰCS István: - Sportszerű mérkőzésen saját ma­gunkat vertük meg. MVSC-Siegel - Encs 0-2 (0-1) Miskolc, 200 néző. Vezette: Bozsóki. MVSC: Balogh - Kalmár, Kalász (Buró), Szobóczki, Bazsányi, Molnár, Tóth, Jóner, Macsó, Márton (Ko­vács), Kubicza (Novák). Edző: Szabó Béla. Encs: Var­ga A. - Fülöp, Glonczi, Varga B. (Jakab), Orosz, Mol­nár, Csorba (Mika), Márkus, Gregó, Kriston, Szegedi (Hajkó). Edző: Verpecz István. G.: Szegedi, Gregó. Jók: Macsó, ill. Orosz, Márkus, Glonczi. Ifi: 4-2. SZABÓ Béla: - Pontatlan játékunk és a nem megfe­lelő hozzáállás csak ezt az eredményt szülhette. VERPECZ István: - A nagy hőség ellenére végig a meg­beszélt taktikát betartva irányítottuk a játékot, és. megérdemelten nyertünk egy sportszerű mérkőzésen. Nyékládháza - Arnót _______1-2 (0-1) Nyékládháza, 200 néző. Vezette: Csorba. Nyékládháza: Kiss Á. - Kerékgyártó, Borbély, Gál, Labbancz, Kazár, Szűcs, Járai, Braun (Nagy), Borso­di, Tóth T. (Lacza). Edző: Kapitány Béla. Arnót: Cser- venyák - Horváth, Báli, Tóth (Szkálosi), Takács, Sza­bó, Kepecs, Budai, Asszony, Kovács (Lehotai), Zsiga (Bányai). Edző: Bodnár József. G.: Gál, ill. Kerék­gyártó (öngól), Szkálosi. Jók: Gál, Labbancz, ill. Sza­bó, Báli, Horváth, Zsiga. Ifi: 4-1. KAPITÁNY Béla: - A labdarúgáshoz szerencse is szükségeltetik, ez a vendégcsapatnak kedvezett, hi­szen helyzet nélkül két gólt szereztek. A játékveze­tő az egész mérkőzés alatt napfénnyel szemben ve­zetett. BODNÁR József: - Kis szerencsével, de három pon­tot szereztünk a sportszerű hazaiakkal szemben. Szirmabesenyő - Gönc 5-1 (2-0) Szirmabesenyő, 200 néző. Vezette: Buttkai. Szirmabesenyő: Kis P. - Kalász, Lázár, Kui, Schnek, Tamás (Bodor), Hallai, Bodnár, Lasztóczi, Szuba (II- lovai), Egry (Kerényi). Edző: Zupkó Mihály. Gönc: Bóni - Toronyi, Mandlik G., Molnár, Juhász (Laka­tos), Lehoczki (Kukta), Spisák, Sivák, Burka, Dóczi, Mandlik Zs. (Rozgonyi). Edző: Molnár János. G.: Bodnár, lllovai, Schnek, Lasztóczi, Szuba, ill. Dóczi. Jók: Lasztóczi, Schnek, ill. senki. Ifi: 2-1. ZUPKÓ Mihály: - Nagy meleg, megérdemelt győze­lem, jó játékvezetés. MOLNÁR János: - Gratulálok a hazai csapat győzel­méhez. Pálháza - Mezőkövesd 3-1 (0-0) Pálháza, 200 néző. Vezette: Bukovics. Pálháza: Kovács A. - Tokár, Hajdú, Bordás, Erdei, BECSE László, elnök: - Megérdemelt hazai győze­lem született, a korai kiállítás sokkolta a csapatot. Karcsa - Gesztely 2-0 (1-0) Karcsa, 300 néző. Vezette: Kiss. Karcsa: Papp - Váradi, Dakos, Simon, Bányácski, Nagy P., Séra, Kelemen, Móré (Gál), Pásztor, Nagy R. Edző: Baba János. Gesztely: Fehér - Újvárosi, Ba­logh, Hegedűs, Bárdos, Nagy, Fazekas L„ Fazekas I. (Fazekas A.), Csiszár (Varga), Kiss, Soltész Z. (Soltész L.). Edző: Szabó János. G.: Séra, Nagy R. Jók: az egész csapat, ill. Kiss G., Újvárosi, Fazekas L. Ifi: 5-1. BABA János: - A nagy melegben megérdemelt ha­zai siker született. BODNÁR Gyula, technikai vezető: - Gyenge napot fogtunk ki, de a játékvezető még ennél is gyengébb teljesítményt nyújtott. Gratulálok a hazaiaknak. Tomor-Lak - Felsőzsolca 1-0 (0-0) Lak, 200 néző. Vezette: Váradi. Tomor-Lak: Grolmusz - Mogyoró II, Farkas J., Turcsik, Göndör (Kiss), Tőszegi (Kópé), Mogyoró I, Szántó, Smolniczki, Farkas L. (Kádas), Kótai. Edző: Szilvái Atti­la. Felsőzsolca: Szigeti - Mattyák, Kobolák, Egyed, Fink (Szalóczi), Lippai, Halász, Németh, Sarlai, Tóth L., Tóth A. (Pásztor). Edző: Dőry Sándor. G.: Smolniczki. Jók: Mogyoró II, Mogyoró I, Turcsik, Szántó, Kótai, Grolmusz, ill. Szigeti, Kobolák, Lippai. Ifi: 1-0. SZILVÁI Attila: - Színvonalas mérkőzésen egy na­gyon jó ellenfelet győztünk le, melyet az ifigyőze­lemmel együtt a búcsúzni készülő ifiedzőnek, Nagy Csabának ajánljuk. DŐRY Sándor: - Számtalan kihagyott százszázalé­kos helyzet miatt az utolsó percben megbüntetett bennünket a sors. A megyei I. osztály állása 1. Halmaj43­112-59 2. Arnót 4 3­1 10-59 3. Mezőkövesd 4 3­110-69 4. Putnok42119-37 5. Szirmabesenyő32 1­8-27 6. Encs 42117-47 7. MVSC-Siegel 42118-67 8. Pálháza 4 2116-8 7 9. Tomor-Lak32­1 2-16 10. Tolcsva 42­29-96 11. Mád42­25-76 12. Edelény41215-45 13. Varbó4 1 2 1 3-35 14. Felsőzsolca41122-3 4 15. Karcsa41128-11 4 16. Nyékládháza 4­31 6-7 3 17. Gönc 4­224-112 18. Gesztely2­11 2-4 1 19. Hejőcsaba 4­133-11 1 20.Sárospatak4-­4 2-í 1 0 A Gesztely - Szirmabesenyő és a Tomor-Lak - Gesztely mérkőzést később játsszák. Vaszlavik (Kovács B.), Kovács Cs., Petercsák (Repka R.), Balogh, Pletenyik (Trembulyák), Szabó S. Edző: Repka Zsolt. Mezőkövesd: Póta - Dajka, Kaszonyi, Kurucz, Tömöri, Ragó, Szentidai, Tábori, Rontó, Papp Zs., Császári. Edző: Varga Zoltán. G.: Trembu­lyák (2), Kovács Cs., ill. Tábori. Kiállítva: Tábori. Jók: az egész csapat, ill. senki. REPKA Zsolt: - Fegyelmezett, lelkes játékunk biz­tos győzelmet hozott az osztály egyik legjobb csa­pata ellen. VARGA Zoltán: - Gyengén, elképzelés nélkül ját­szottunk, megérdemelt a hazaiak győzelme. Tolcsva - Sárospatak 3-1 (2-0) Tolcsva, 200 néző. Vezette: Jakab. Tolcsva: Venczel - Pauleczki, Matisz N., Szűcs, Kö­rösi, Balogh (Sajgó A.), Lukács, Szőke, Hajdú, Kaczúr, N. Varga (Sajgó Zs.). Edző: Körösi Gábor. Sárospatak: Frikker - Durányik, Tuss, Csáki, Hanu- der, Vígh, Ablonczi, Vjrga, Szedlák, Herczeg (Wachter), Krompák (Büttösi). Megbízott-edző: Sikorszki Gábor. G.: Szőke (2), Körösi, ill. Ablonczi. Jók: az egész csapat, ill. Durányik, Tuss, Ablonczi. Ifi: 0-4. KÖRÖSI Gábor: - Egy küzdelmes mérkőzésen úgy érzem megérdemelten nyertünk. SIKORSZKI Gábor: - A második félidőben felcsillan­tottunk valamit, de ez is kevés volt az eredményes­séghez. Gratulálok az ellenfélnek. Varbó - Putnok 0-0 Varbó, 300 néző. Vezette: Somossy. Varbó: Kiss Cs. - Virág, Vantal, Bósa, Kovács, Kalo­csai (Cseh), Szabó L., Kiss J. (Szabó K.), Koszla, Hor­váth S., Király. Edző: Dalnoki Miklós. Putnok: Regős - Borsi, Pribék, Agárdi, Tóth D. (Oláh), Mező, Kop­pány (Szabó), Gál, Molnár Cs. (Koszta), Igó, Farkas. Edző: Koszta Péter. Jók: az egész csapat, ill. Regős. Ifi: 2-1. DALNOKI Miklós: - A helyzetek alapján gólokkal kellett volna nyernünk. Majd legközeleebb... KOSZTA Péter: - Nem játszottunk jól,’de a játékve­zető a 85. percben szabályos gólunkat nem adta meg. Mád - Halmaj 2-1 (1-0) Mád, 400 néző. Vezette: Kálmán. Mád: Mag - Szabó, Haraszin (Buri), Takács, Varga (Nagy Cs.), Toplenszki, Turbucz, Demkovics (Csik- lya), Badalik, Farkas, Harsányi. Edző: Csizi Gábor. Halmaj: Kerényi - Tóth I L., Juhász, Kovács, Kecskés, Szűcs, Köteles, Szabó J., Bódi, Szabó V. (Mida), Tóth II L. (Juhos). Edző: Kerényi József. G.: Badalik (2), ill. Köteles. Kiállítva: Szabó J. Jók: Mag, Szabó, Top­lenszki, Turbucz, Demkovics, Badalik, Harsányi, ill. Juhász, Tóth I L., Kecskés. Ifi: 1-1. CSIZI Gábor: - Végig jól játszottunk, helyzeteinket kihasználatlanul hagytuk, de így is megérdemelten nyertünk. Ez a hozzáállás bíztató a jövőre nézve. A szirmabesenyőiek (sötétben) magabiztos győzelmet arattak Fotó: Végh Csaba