Észak-Magyarország, 2000. augusztus (56. évfolyam, 178-204. szám)

2000-08-21 / 195. szám

2000. augusztus 21., hétfő Sport 11 CO Cá, 33. 1. Leicester - Aston Villa 0-0X 2. Sunderland - Arsenal1-0 1 3. Bochum - Bayern München0-32 4. Hertha BSC - Hamburg4-0 1 5. 1860 München - Bremen2-11 6. Unterhaching - Freiburg1-1 X 7. Woltsburg - Kaiserslautern4-01 8. VfB Stuttgart - Leverkusen4-1 1 9. Rostock - Schalke 040-4 2 10. Osnabrück - Mönchengladbach1-3 2 11. Mainz - Stuttgarter Kickers2-2X 12. Oberhausen - Duisburg1-0 1 13. Saarbrücken - Fürth2-11 + 1. FC Köln - Frankfurt4-11 NB I-es ifi foci Miskolc (ÉM) - A labdarúgó NB I-es ki­emelt ifjúsági bajnokságban szereplő Di­ósgyőri UFC U18-as és U16-os csapatai szombaton a Ferencváros hasonló korosz­tályú gárdáit látták vendégül. U18: DUFC - Ferencvárosi TC 2-2 (0-1) DUFC: Molnár - Engel (Fenyvesi), Hor­váth, Gaskó, Soltész - Szilágyi (Simon), Nagy, Vicicckó, Török (Mató), Szombati (Deáki) - Lázár. Edző: Sárréti Géza. Jók: Gaskó, Soltész, Simon, Lázár. Gólszerző: Lázár, Szombati, illetve Berki, Hadobás. U16: DUFC - Ferencvárosi TC 0-3 (0-1) DUFC: Juhász - Hunyadi (Knyizsák G.), Rethy, Tóth, Fodor (Knyizsák M.) - Tassy, Vincze (Orosz), Czerva (Simonyi), Né- gyessy - Pólyák, Pándi (Balogh). Edző: Fodor Géza. Jók: Tóth, Knyizsák M., Pó­lyák. Gólszerző: Práder, Szalai, Szendrei. Premier League, 1. forduló: Charlton Athletic — Manchester City 4-0, Chelsea - West Ham United 4-2, Coventry City - Middlesbrough 1-3, Derby Co- unty- Southampton 2-2, Leeds United - Everton 2-0, Leicester City - Aston Villa 0-0, Liverpool - Brad- ford City 1-0, Sunderland - Arsenal 1-0, Tottenham Hotspur - Ipswich Town 3-1, Manchester United - Newcastle United 2-0. Bundesliga I., 2. forduló: Unterhaching - Freiburg 1- 1, Bochum - Bayern München 0-3, Hertha BSC - Hamburger SV 4-0, 1860 München - Werder Bremen 2- 1, Woltsburg - Kaiserslautern 4-0, Stuttgart - Ba- yer Leverkusen 4-1, Hansa Rostock - Schalke 04 0-4, 1. FC Köln - Eintracht Frankfurt 4-1. Miskolc (ÉM) - A labdarúgó NB I ötödik fordulója ezúttal'is pénteken kezdődött, a Kispest - Tatabánya (1-1) mérkőzéssel, majd szombaton hat mérkőzéssel folytató­dott, s tegnap a Nagykanizsa - Pécs kiesé­si rangadóval zárult. Az NB I 5. fordulójá­nak eredményei: A-alcsoport Nyírség-SFC - Ferencvárosi TC 0-1 (0-1) Gólszerző: Horváth (11.). Dunaferr SE - Haladás FC 4-0 (2-0) G.: Kóczián (35.), Nicsenko (39.), Lengyel (58.), Tököli (86.). Győri ETO - Matáv Sopron 0-2 (0-0) G.: Perger (68.), Sira (89.). Az A-alcsoport állása 1. Győri ETO FC 53­28-69 2. Dunaferr SE 4 2 2­8-38 3. LFC Tatabánya 4 2 2­6-38 4. Ferencvárosi TC 42 1 18-57 5. Kispest-HFC 51 3 17-66 6. Matáv Sopron 42­2 5-66 7. Nyírség-SFC 5 1­4 3-73 8. Haladás FC 5 1­4 4-133 A Sopron - Tatabánya mérkőzést szeptember 2-án, a Dunaferr - Ferencváros találkozót szep­tember 6-án játsszák. B-alcsoport Videoton FCF - Debreceni VSC 0-3 (0-0) G.: Kerekes (51.), Schmidt (55.), Flick (79.). Vasas DH - MTK HFC 0-0 Újpest FC - Zalahús ZTE FC 5-0 (2-0) G.: Urbán (34., 83. - 11-esből), Dvéri (41., 88.), Medgyesi (78.). Nagykanizsai FC - Pécsi MFC 3-1 (2-1) G.: Nagy Cs. (28., 30., 51.), illetve Király (15. -11-esből). A B-alcsoport állása 1. MTK HFC5 41­13-213 2. Újpest FC53 1 1 18-6 10 3. Debreceni VSC53212-10 9 4. Videoton FCF5212 9-107 5. Vasas DH51317-66 6. Zalahús ZTE FC 51225-125 7. Nagykanizsai FC5 11 3 3-12 4 8. Pécsi MFC5­143-121 A nagyobb rutin győzött a lendület fölött Labdarúgó NB I/B Keleti A-alcsoport, 3. forduló: Tiszaújvárosi FC - BVSC 2-3 (0-2) Tiszaújváros, 700 néző. Vezette: Hanyecz (Hegedűs, Bócsik) TFC: Sinescu (6-2=4) - Szűcs T. (5), Horváth T. (5), Kovács T. (5), Dobi (6) - Bene (5), Mogyoródi (5), Bányai (5), Nagy I. (4) - Dávid (5), Ternován (5). Edző: Orlóczki Tibor. BVSC: Farkas (6) - Gelbmann (6), Csábi (5), Thaly (5) - Fehér Z. (5), Bócz (5), Simon T. (5), Gaál (5), Duró (6) - Borgulya (6), Nyerges (5). Edző: Simon Tibor. Csere: Bene helyett Gulácsi (5) az 52., Mogyoródi helyett Ku- rucz (5) az 56., Szűcs helyett Kántor (4) az 59., Simon T. helyett Hoffmann (-) a 66., Nyerges helyett Nagy N (-) a 69., Duró he­lyett Szaszovszky (-) a 75. percben. Sárga lap: Mogyoródi a 35., Szaszovszky a 78. perce, Csábi a 82. percben. Kiállítva: Hoffmann a 67., Sinescu 92. percben Gólszerző: Duró (0-1) a 30., Gelbmann (0-2) a 45., Ternován (1-2) a 61., Borgulya (1-3) a 65., Dobi (2-3) a 68. percben. ifjú Érsok Béla A bőcsi vereség után a hazai be­mutatkozó meccs előtt több sé­rülés is nehezítette a TFC új ve­zetőedzőjének, Orlóczki Tibor­nak a munkáját. így az alaposan meggyengült, szűk kerettel dol­gozó tréner jelentős szerkezeti változtatásokat hajtott végre az előző fordulóban pályára lépő csapathoz képest. A 4-4-2 játék­rendben először kezdett Szűcs T., még Bányai a középpályán. Ternován pedig a csatársorban kapott lehetőséget. A várakozá­soknak megfelelően a több volt válogatottal is felálló BVSC azonnal magához ragadta a kez­deményezést, de az első 20 perc után mégis a kontrákra építő TFC előtt adódott lehetőség: ak­kor Mogyoródi 22 méteres sza­badrúgása a kapu mellé szállt. A 27. percben a lesre játszó hazai védők között Nyerges kiugrott, de Sinescu a lövést ujjheggyel szögletre tolta. Nem sokkal ké­sőbb megszerezte a vezetést a vendégcsapat: jobb oldali be­adást követően Duró 11 méter­ről kapásból, ballal volt eredmé­nyes, 0-1. A 40. percben ismét a vendégek veszélyeztettek: Bócz- Borgulya volt a labda útja, de a csatár a kapusba lőtt. Az ellen- támadásból Nagy I. 22 méteres lökete alig kerülte el a kaput. Alacsony színvonalú meccsen a mezőnyben aktívabb fővárosiak a lefújás előtt nem sokkal to­vább növelték előnyüket. Duró jobb oldali szögletét Gelbmann 6 méterről fejelte a hálóba, 0-2. A második félidő elején a hár­mas csere eredményeképpen fel­jött a Tiszaújváros: a 61. perc­ben Dávid ment el a bal oldalon, Ternován elé passzolt, aki 8 méterről a kapuba emelt, 1-2. Három perc alatt egyenlíthetett A TFC (fehérben) jól küzdöttFotó: Bujdos Tibor volna a TFC, ugyanis Kántor- Gulácsi volt a labda útja, azon­ban a csereként beállt játékos 8 méteres lövését Farkas bravúr­ral hatástalanította. Továbbra is a hazaiak játszottak mezőnyfö­lényben, de „felébredt” a ven­dégcsapat: Bócz cselezte magát tisztára a hazai térfél közepén, akinek passzát a támadást kisé­rő Borgulya a jobbösszekötő he­lyéről 10 méterről lőtte a kapu jobb oldalába, 1-3. Eldőlni lát­szott a meccs, de a 68. percben - a szerencsének köszönhetően is - szépített a kék-sárga gárda: Dobi lőtt ballal 13 méterről ka­pura, a rövid sarokra tartó lab­dájába a vasutasok portása már csak beleütni tudott, 2-3. A hát­ralévő időben a fiatal és lelkes TFC mindent megtett az egyen­lítésért, de a 90. percben Terno­ván meccslabdát rontott, ugyan­is 3 méterről az oldalhálóba lőtt. A hosszabbítás perceiben egy szöglet után Sinescu is előre ment fejelni, az ellentámadásnál viszont lassabbnak bizonyult Borgulyánál, akit elsodort, ami­ért kiállította a játékvezető. ORLÓCZKI Tibor: - A második félidő alapján akár meg is nyer­hettük volna a meccset... SIMON Tibor: - A kánikula rá­nyomta bélyegét a mérkőzésre. Klasszis különbség volt a csapa­tok között, cserejátékosaim fe­gyelmezetlensége miatt majd­nem pontot veszítettünk. Keleti A-alcsoport: Szolnoki MÁV - Fót 3-1 (2-1). Szabadnapos: Jászberény. Keleti B-alcsoport: Kiskőrös - Kunszentmárton 1-1 (0-0), Monor - Kecskemét 1-0 (0-0), Békéscsaba - Csongrád 1-1 (1-1). Sz.: Cegléd. Nyugati A-alcsoport: Marcali - Százhalombatta 0-0, Csepel - Komló 3-1 (2-0), Kaposvár - Dorog 6-0 (4-0). Sz.: Hévíz. Nyugati B-alcsoport: Mosonmagyaróvár - Siófok 1-3 (1-1), BKV Előre - Veszprém 1-1 (0-1), Celldömölk - REAC 1-2 (0-1). Sz.: Pápa. Nyugati B-alcsoport 1. REAC 3 2 15-46 Siófok32­15-46 3. BKV Előre2 11­3-1 4 4. Pápa211­4-3 4 5. Celldömölk 3 111 6-6 4 6. Veszprém3­1 25-7 1 7. Motim2 — 21-40 Keleti A-alcsoport 1. Fót 32­110-46 2. Jászberény22-­6-1 6 3. Szolnok32­16-4 6 4. Bőcs 3 11 1 7-54 5. BVSC21­1 4-4 3 6. Eger 3­12 3-121 7. Tiszaújváros22 2-80 Keleti B-alcsoport 1. Monor 3 2­12-26 2. Kecskemét31114-34 3. Békéscsaba3111 4-44 4. K.szentmárton 3111 3-3 4 5. Cegléd21­12-23 6. Csongrád2­2­2-22 7. Kiskőrös2 112-31 Nyugati A-alcsoport 1. Csepel 3 2 1 10-7 7 2. Sz.batta3 1 2­5-4 5 3. Hévíz 2 11­9- 1 4 4. Kaposvár2 11­8-24 5. Marcali2 11­4-0 4 6. Dorog3-­3 7-150 7. Komló3 “ 3 1-150 Csak pontrúgásból esett gól Egerben Labdarúgó NB I/B Keleti A alcsoport, 3. forduló: FC Eger - Bőcsi KSC 2-2 (1-1) Eger, 400 néző. Vezette: Juhos (Farkas Gy., Világi). Eger: Molnár (6) - Szobóczki (4), Takács (5), Bocsi (6), Csuhay (5) - Hajmási (5), Vigh (5), Béres (6), Kovács Cs. (5) - Montvai (4), Csőke (5). Edző: Eich László. Bocs: Bolla (6) - Farkas J. (5), Varga E. (5), Márkus (6), Sivák (6) - Sipos (5), Pachinger (6), Jáger (5), Sándor Zs. (5) - Kovács P. (4), Konyha (5). Edző: Huszák Géza. Csere: Sipos helyett Vass (4) az 54., Jáger helyett Forgó (5) a 61., Szobóczki helyett Zabundu (-) a 63., Hajmási helyett Ber­csényi (-) a 76., Konyha helyett Tóth A. (-) a 78., Béres helyett Porkoláb (-) a 78. percben. Sárga lap: Szobóczki a 7., Pachinger a 30., Vígh a 36., Hajmási az 50., Sivák az 59. percben. Kiállítva: Vígh a 68. percben. Gólszerző: Béres (1-0) a 34., Sivák - 11-esből (1-1) a 39., Béres - 11-esből (2-1) az 59., Sivák - 11-esből (2-2) a 60. percben. Bódi Csaba A tikkasztó hőség ellenére az első 10 percben meglepő lendü­lettel estek egymásnak a csapa­tok. Többnyire a vendégek bir­tokolták a labdát, akik főleg a széleken vezetett támadásokkal hozták zavarba az egri védel­met. A 34. percben Béres a Vígh buktatásáért megítélt 23 m-es szabadrúgást a bal alsó sarokba helyezte, 1-0. Majd négy percre rá növelhette vol­na előnyét az Eger, ám Csőke fejesét Bolla hárította, erre vá­laszként a borsodiak 11-esből egyenlítettek: Sivák a 39. perc­ben a Sándor Zs. fellökéséért megítélt büntetőt a jobbra moz­duló Molnár mellett a kapu kö­zepébe lőtte, 1-1. A második félidőben még több átadási hiba jellemezte a mérkőzést. A kapuk felváltva fo­rogtak veszélyben, majd két 11- esből szerzett góllal kettővel gyarapodott a találatok száma. Előbb - az 59. percben ­Sivák (balra) és Bolla jól játszottak Béressel szemben szabálytalan­kodtak a vendégvédők, s a bün­tetőt a sértett magabiztosan ér­tékestette, 2-1. Egy perccel ké­sőbb ismét Sivák volt az ítélet- végrehajtó, aki a Konyha elleni faultot követően vágta az újabb 11-est a kapuba, 2-2. Az utolsó félórára mindkét gárda játéko­sai elfáradtak, de a borsodiak emberelőnyben sem tudtak mit kezdeni az egriekkel, akiknél Montvai a 75. percben óriási Fotó:JLI helyzetben hibázott. így az ala­csony színvonalú, sok hibával tarkított mérkőzésen a döntet­len reálisnak mondható. EICH László: - Mentálisan lép­tünk ugyan előre, de győztes mérkőzést szalasztottunk el. HUSZÁK Géza: - A meleg el­lenére nagyon jó iramú mérkő­zésen mindkét csapat sok gól­helyzetet puskázott el, így igaz­ságos az eredmény.