Észak-Magyarország, 2000. március (56. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-13 / 61. szám

2000. március 13., hétfő Sport 11 • Pontos Kékhullám. A 9-16. helyért a hét végén kezdődött meg a rájátszás a férfi ví­zilabda OB l/B-ben, melynek keretén belül a Kékhullám-Ferro Platz SC idegenben szállt vízbe: Tipográfia - Kékhullám FPSC 8-8 (1-0, 2-2, 4-2, 1-4). Gólszerző: Szileczky (3), Né­meth G. (2), Kiszely T., Török, Megyesi. • TSC döntetlen. Döntetlent játszott a Ti- szaújvárosi SC NB l/B-s női asztaliteniszcsa­pata szombaton Budapesten. Az újvárosi hölgyek a KSI vendégeként álltak asztal­hoz, s értek el 9-9-et. A tiszaújvárosiaknál Fest három, Florváth kettő, Badarász és Szé­les pedig egy-egy egyest nyert, és győzött a Fest-Horváth és a Széles-Badarász pár is. • Siker idegenben. Idegenben, Nyíregy­házán tudott nyerni a Mezőcsáti DSE NB ll-es női kosárlabdacsapata szombaton. Nyíregyházi TK - Mezőcsáti DSE 43-57 (22-33). Legjobb dobók: Szűcs (27/15), Varga (17/15), Jászka (10). Petőfisek versenye. Az ország 29 iskolája vett részt szombaton a miskol­ci városi sportcsarnokban megrendezett Petőfi iskolák játékos sor, -és váltóverse­nyén, melyen minden csapatnak tíz fel­adatot kellett teljesíteni. Megyénkből a rendező miskolci, a mezőnagymihályi, va­lamint az encsi intézmény képviseltette magát az eseményen, melyet végül az aba- úji diákok nyertek meg. Fotó: Végh Csaba u>;o.M;úr<0'!;< Miskolc (ÉM) - A labdarúgó Professzio­nális Nemzeti Bajnokság 21. fordulójának eredményei: Haladás - Vasas-DH 1-2 (0-1) G.: Balassa (90.), ill. Kabát (44.), Balassa (öngól, 73.). Lombard FC - Nyírség-SFC 2-1 (2-0) G.: Goncalves (24.), Kiprich (43.), ill. No- vák (52.). Siófok FC - MTK Hungária 2-2 (1-1) G.: Kulcsár (42., 74.), ill. Kenesei (11.), Il­lés (63.). Ferencváros - Vác FC 8-0 (5-0) G.: Tóth M. (37., 56.), Horváth P. (12., 69.), Roller (öngól, 11.), Bárányos (18.), Váczi (27.), Földvári (82.). Kispest HFC - Zalahús ZTE FC 1-0 (1-0) G.: Faragó (23.). Győri ETO FC - Debreceni VSC 1-1 (0-0) G.: Vayer (46.), ill. Kerekes (54.). Nagykanizsa - Dunaferr SE 0-1 (0-1) G.: Orosz (44.). A Szeged LC - Pécsi MFC mérkőzés elma­radt, mert a hazai csapat nem tudott kiállni. A PNB állása 1. Dunaferr 21146153-1748 2. MTK Flungária 21 1272 40-17 43 3. Vasas DH20132541-2041 4. Debreceni VSC21 10 6 531-2236 5. Ferencváros2196642-2133 6. Újpest FC219•6 6 38-2633 7. Győri ETO FC218 7 635-2131 8. Lombard FC2179523-2730 9. Pécsi MFC207 8 526-2929 10. Zalahús ZTE216 9622-15 27 11. Kispest HFC2167821-2825 12. Nyírség Sp.21 6 510 20-3523 13. Haladás 21 6 3 1223-3321 14. Diósgyőri FC21 561019-3521 15. Nagykanizsa2147 1018-2719 16. Siófok FC 21 5 511 17-3217 17. Vác FC 212 61318-5112 18. Szeged LC 19 351113-448 A Siófoktól 3, a Szegedtől 6 büntetőpont levonva. A Szeged LC nem állt ki a Győr, és a Haladás elleni mérkőzésre, ezért a találkozók 3 pontját 3-0-s gólkülönbséggel az ellenfelek kapták meg. Az el­maradt Vasas - Szeged és a Szeged - Pécsi MFC találkozókról a fegyelmi bizottság kedden dönt. A félbeszakadt Újpest - Dunaferr mérkőzés 3 pontját 3-0-s gólkülönbséggel a Dunaferr kapta. Ez a döntés meg nem jogerős. Nyusziként játszottak a piros-fehérek Labdarúgó PNB, 21. forduló: Újpest FC - Diósgyőri FC 5-0 (3-0) Szónyi út, 2500 néző. Vezette: Szarka (Boda, Szabó P.). ÚFC: Bíró (0) - Szélesi (6), Szlezák (6), Kiskapusi (6). Lőw (6) - Zim- mermann (6), Pető (7), Dvéri (7) - Tokody (6), Kovács Z. (7). Tóth N. (7). Edző: Várhidi Péter. DFC: Nagy Z. (4) - Pozder (3) - Kunzo (4-2=2), Harnócz (5) - Hercz- ku (3), Filipovics (5-2=3), Ganea (4) - Vitelki (3), Lippai (3), Kákócz- ki (3) - Konyha (3). Edző: Varga Zoltán. Csere: Vitelki helyett Szakos (4) a 46., Konyha helyett Cupik (4) a 46., Kákóczki helyett Takács V. (-) a 65., Tokody helyett Waltner (-) a 67., Tóth N. helyett Csillag (-) a 75., Dvéri helyett Kopunovics a 85. percben. Sárga lap: Filipovics az 50. percben. Kiállítva: Filipovics a 75., Kunzo a 81. percben. Gólszerző: Kovács Z. (1-0) a 7., Tóth N. (2-0) a 39., Kovács Z. (3-0) a 45., Waltner (4-0) a 74., Pető (5-0, 11-esből) a 81. percben. Percek, események 7. perc: Dvéri ívelt a vendégtér­fél közepéről a jobb oldalon meg­iramodó Petőhöz, aki mellel le­kezelte a lasztit, majd 7 méterről jobbal lőtt, Nagy Z. viszont bra­vúrral menteni tudott. A kipatta­nó labdára Kovács Z. érkezett, 5 méterről először a védeni igyek­vő Nagyot, majd a diósgyőri vé­dők lábát találta el, ám az alap­vonal közeléből, kisodródva a gólvonalon ácsorgó Kunzo mel­lett a jobb sarokba gurított, 1-0. 34. perc: Kiskapusi rúgta a sa­ját térfeléről a labdát hosszan előre, amit Kovács Z. fejjel ma­ga elé tett, és a rossz ütemben érkező Pozder mellett a DFC ka­puja felé tört. A lila-fehérek tá­madóját két vendégjátékos is ül­dözte, ezért a 16-os előtt megvár­ta a balösszekötő helyén feltűnő Tokodyt. A társ nagy helyzetben 14 méterről méterekkel a jobb sarok mellé lőtte a labdát. 39. perc: Tóth N. vezette a lab­dát a vendégtérfélen, egyre kö­zelebb ért - a diósgyőriek csak asszisztáltak mellette -, felné­zett, és a balösszekötő helyéről, 18 méterről elemi erővel a jobb felső sarokba bombázott, 2-0. 43. perc: Pető indította a bal ol­dalon Tóth N.-t, s ballal a DFC kapuja elé ívelt. Ugyan Kunzo az ötösről kifejelte a labdát - Dvéri elé, aki 9 méterről esté­ben lőtt kapura. Nagy Z. azon­ban bravúrral megkaparintotta a jobb sarok felé tartó labdát. 45. perc: Tokody indította a sa­ját térfeléről a felezővonalnál ácsorgó Kovács Z.-t, aki kicse­lezte Filipovicsot, rávezette a labdát a DFC kapusára, majd 14 méterről ballal a kapus mellett a kapu közepébe helyezett, 3-0. 74. perc: Tóth N. sprintéit a bal szélen, majd az alapvonal előtt bal­lal középre adott. Waltner a rossz ütemben kilépő Nagy Z.-t megelőz­ve 4 méterről a bál felső sarokba bólintotta a bőrgolyót, 4-0. 75. perc: Pető lopakodott előre a DFC térfelén, de a kaputól 22 méterre Filipovics „feltartóz­tatta”. Szarka játékvezető habo­zás nélkül sárga lappal büntette a vendégjátékost, akinek ez volt a második ilyen színű lapja, ezért megkapta a pirosat is. A szabadrúgást Dvéri végezte el: jobbal elcsavart a sorfal fölött, a labda pedig a jobb felső sarok­nál, a felső lécről pattant a ka­pu mögé. 79. perc: Dvéri, Csillag, Walt­ner volt a labda útja, aztán a pi­ros-fehérek 16-osának előterében Waltner jobbra továbbított Zim- mermann elé, aki 14 méterről laposan lőtt, Kovács Z. a kapu jobb oldalánál csak centikkel késett le a labdáról. 81. perc: Csillag jobb oldali szöglete után a labda „flippergolyóként” pattogott a középen tömörülök között, majd a gólvonal előtt álló Kunzo kezé­re pattant. Az eset közelében ál­ló játékvezető szándékosnak mi­nősítette a „kézimunkát”, 11-est ítélt a lilák javára és kiállította a védőt. A büntetőt Pető végezte el, aki jobbal nagy erővel a ka­pu közepébe bombázott, 5-0.­_­VÁRHIDI Péter: - Most már nem vagyunk tavasszal nye­retlenek! A csapat minden tagja úgy játszott, ahogy azt támogatóink, szurkolóink el­várják. Ezzel a győzelemmel remélem sikerül lezárni rossz sorozatunkat. VARGA Zoltán: - örülhe­tünk, hogy nem kaptunk több gólt... Jónéhány játéko­somat már húsz perc után le kellett volna cserélnem - el­sősorban Konyhára és Vitel­kire gondolok, ám Ganea is tudása alatt futballozott. A szűk játékoskeret ellenére tudni fogom, hogy kik azok, akik nem fognak többszőr di­ósgyőri mezt magukra húzni. Egy ificsapat sem játszhat úgy, mint ahogyan a csapa­tom ezen a meccsen tette. Ámbár lehet, hogy az ifik lel­kesebbek lettek volna. Gratu­lálok az Újpestnek. Nagy Zoltán (középen) egyhangúan indul a labdáért, s már talán nem is érdekli, hogy a 79. percben ez a Kovács-helyzet kimaradt. Fotód.l.i. Kovács Zoltán (balra) két gólt rúgott Fotó: mti Ez is a meccs Könnygáz. Hiába volt a 120 fős rendőri különítmény, a két szurkolótábor mégis egy­másra talált. A piros-fehér drukkerek - mintegy 70-en - már a stadionban tartózkod­tak, amikor a BVSC-pálya fő­bejáratának kerítésénél fel­tűntek az újpestiek. A két cso­port először csak szóváltásba keveredett egymással, majd megpróbáltak a felek közelebb férkőzni egymáshoz. A tömeg- verekedést végül a helyszínre érkező karhatalmiak akadá­lyozták meg - némi könnygáz segítségével. Krucsó János XIV. kerületi rendőrkapitány tájékoztatása szerint hat reni­tenst állítottak elő a meccs előtt. Hiába. A találkozót megtekin­tette az ősszel még Diósgyő­rött tevékenykedő pályaedző, Dzurják József és a januárban a Vác FC-hez igazolt kapus, Nagy Gábor is. A két ex-diós- győri azonban hiába szorított a vendégsikerért... Tartalékok. A PNB-junior- bajnokságban ma délután 2 órától fogadja az Újpest FC a Diósgyőri FC együttesét. Juhász-Léhi István TTUtiltások, pályabetiltás és Hja tavasszal még nyeret­len hazaiak az egyik oldalon, míg a Győr elleni meccs után éjszakázó labdarúgók a mási­kon. Egyszóval nem volt kön­nyű helyzetben sem Várhidi Péter, sem Varga Zoltán. A DFC szakvezetőjének ráncait az is szaporíthatta, hogy csa­pata házi gólkirálya, Danut Frunza eltiltása miatt csak a lelátóról figyelhette a társakat. V olt mit néznie neki is, ugyanis a lilák a kezdő­sípszó után azonnal letámad­ták a miskolciakat, s mind­össze hét perc kellett vezető gól­juk megszerzéséhez. Az ideigle­nes újpesti otthonban otthono­san mozogtak Kovácsék, ám feltűnő volt, hogy az ÚFC négy védővel kezdett. A hazai közép­pályások sokat mozogtak és minden oldalról előre mozogva segítették a támadásokat. A di­ósgyőrieknél az lehetett némi­leg meglepő, hogy Varga-mes­ter Vitelkit balról a jobb oldal­ra tette át, ám a várt javulás a csatár játékban nem valósult meg. A vendéglátók mentek, rohamozták Nagy Z. kapuját, de érthetetlen módon 20-25 perc elteltével visszavettek a tempó­ból. A DFC-nek ezáltal na­gyobb területe volt a táma­dásszövésre, ám ezt olyan las­san és körülményesen hajtot­ták végre, hogy a labdákkal jó­formán az ÚFC 16-osáig sem jutottak el. Ha mégis, akkor sem verte ki a víz a hazai drukkereket. Az első játékrész végére nagyobb sebességre kap­csoltak a fővárosiak, és egy vé­delmi hiba után Tóth N. bom­bagólja, majd Kovács Z. talá­lata megpecsételte a nyusziként futballozó Diósgyőr sorsát. A szünet után Varga Zol­tán kettős cserével pró­bált némi tartást adni csapa­tának. Hiába: a DFC ijedt ifi- csapat benyomását keltette, amit az Újpest ki is használt. Igaz, ehhez kellett az is, hogy Filipovicsot és Kunzot kiállít­sák. Az, hogy nem lett na­gyobb arányú a diósgyőri ve­reség javarészt a hazaiaknak köszönhető és az öt kapott gól ellenére Nagy Z.-nek. A kérdés most már „csak" az: mi lesz veled Diósgyőr? S zarka játékvezető kitűnő­en, végig eseményközel- böl vezette a sportszerű talál­kozót. Kunzot azonban nem kellett volna kiállítania.