Észak-Magyarország, 2000. március (56. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-13 / 61. szám

2000. március 13., hétfő Sport 12 ■oo.'i'O, lo. íO'Ih' 1. Bayern München - Schalke 04 4-11 2. Hamburg - Ulm1-2 2 3. Leverkusen - Wolfsburg4-1 1 4. Duisburg - Hertha0-0 X 5. Bielefeld - 1860 München2-2 X 6. Rostock - Dortmund 1-01 7. Bremen - Freiburg 5-21 8. Lazio - Internazionale2-2 X 9. Cagliari - Roma1-0 1 10. Perugia - Léccé2-2 X 11. Piacenza - Juventus 0-22 12. Reggina - Udinese 0-0 X 13. Torino - Fiorentina 1-01 + 1. Bari - Parma lapzárta után Birkózóbál. A miskolci Zrínyi Gim­názium éttermében tartották szombaton a Diósgyőri Birkózó Club bálját, melyen a vezetők mellett természetesen a sportolók is részt vettek. Képünkön Márkus Zsolt (balra), akinek ezúttal nem azon kellett gondolkodni, hogy mit szabad fogyaszta­nia, s mit nem. Fotó: Végh >, í ! i) // í ( Á Miskolc (ÉM) -A labdarúgó NB I hétvé­gi, 20. fordulójának eredményei: BVSC - Matáv Sopron 2-3 (1-1) REAC ­Kecskemét 0-6 (0-3), Békéscsaba- Deme­cser 1-0 (0-0), Rákóczi FC­Csepel SC 1-0 (0-0), Cegléd - Komló 1-1 (0-0), Komárom ­Százhalombatta 0-3 (0-2), Hajdúszoboszló ­Szolnok 2-3 (2-1), Érd- Videoton 0-2 (0-2), III. Kerület FC ­Dunakeszi 2-1 (1-0). Az NB 1 állása 1. Videoton FCF20182­51-10 56 2. Matáv Sopron20 142446-15 44 3. Békéscsaba 20115432-21 38 4. BKV Előre20 114531-17 37 5. Dunakeszi20105535-22 35 6. Kecskeméti FC20102 8 30-23 32 7. III. Kerület 2093 829-35 30 8. Kaposvár2085 720-22 29 9. REAC209 2 9 27-34 29 10. Szolnoki MÁV209 2 9 32-40 29 11. TFC-Cegléd208 4830-27 28 12. BVSC20 7 5 834-32 26 13. Százhalombatta2075827-25 26 14. Komlói Bányász20 7 5 829-31 26 15. Tiszaújváros 2074925-28 25 16. Hajdúszoboszló 2074931-36 25 17. Demecseri FC20 3 41321-43 13 18. Komáromi FC203 4 13 23-54 13 19. Érd-Diego 20331419-40 12 20. Csepel SC20 > 3 21517-34 11 1 X 2 1. csapat 2. csapat 1.Hertha B. München 2.Freiburg Hamburg 3.Ulm Leverkusen 4.Schalke Stuttgart 5.1860 München Bremen 6.Dortmund Bielefeld 7. Internazionale Bologna 8.Verona Lazio 9.Roma Reggina 10.Udinese Léccé 11.Bari Perugia 12. Venezia Milán 13.Juventus Torino +1. Everton Newcastle Pótmérkőzések 1. Kaiserslautern - Duisburg 2. Parma - Piceneza __ 3. Fermana - Chievo 4. Ternana - Brescia Miskolc (ÉM) - Az Észak-Magyarország Szerkesztősé­ge játékának e heti feladatát láthatják olvasóink. A szerencséjüket próbára tenni vágyókat hívjuk. Játé­kosaink dolga egyszerű: csak tippet adnak, aét mi fi­zetjük be, minden héten öt olvasó tippsorát. Az in­dexszám 0 4 9, egy-egy kollektív szelvény ára tehát 400 forint. A fent látható szelvényen játékosainknak négy kétesélyből és kilenc fixből álló tippsort kell produkálniuk, azt cimünkre (3526 Miskolc, Zsolcai-ka- pu 3.) legkésőbb péntek délig eljuttatni. Kérjük, hogy a szelvényeket levélben vagy levelezőlapon küldjék. A beérkezett tippsorok közül pénteken délben sor­soljuk ki azt az ötöt, amit befizetünk, szombati szá­munkban pedig névvel és címmel közöljük a megját­szott tippeket. Felhívjuk játékosaink figyelmét, hogy a sorsoláson csak az Eszak-Magyarországból kivágott szelvények vesznek részt! ' Eddig is nehéznek tűnt, hát még most Női kosárlabda NB I rájátszás, negyeddöntő 1. mérkőzés: DKSK-BC - FTC 59-67 (33-44) Miskolc (ÉM - BCS) - Hazai környezetben szenvedett ve­reséget a DKSK-BorsodChem női kosárlabdacsapata a baj­noki negyeddöntő rájátszá­sának első mérkőzésén. Miskolc, 3000 néző. Vezette: Benczúr, Bodnár. DKSK-BC: BAJKUSA (19/3), Ba­logh (3/3), Brosovszky (6), Csá- vás (9), PEROVICS (12). Csere: Bellovai (4), Andó (6). Edző: Áron Balázsné. FTC-Diego: Musat (5/3), Csá­kány (10/3), KÁROLYI (14), KALMÁR-NAGY (17), Seres (6). Csere: PAPP (12), Farkas A. (3), Török (-). Edző: Zsoldos András. Az első négy percben a Diós­győr két támadása után ért el 3- 3 pontot, de ebből csak egy volt tripla, ugyanis az első „három­pontost” Perovics 2+1-es kombi­nációban szerezte. Ekkor azon­ban Musat első, míg Kalmár- Nagy harmadik kosarát dobta, így a találkozó folyamán először vezetett a vendégcsapat. S már ekkor látszott, hogy az FTC na­gyon is komolyan veszi felada­tát, amit jelez, hogy a 8. perc­ben már 6 ponttal vezettek (13- 19). Igaz ezt követően - Bajkusa és Perovics után - egy percen belül a harmadik (Brosovszky) majd a negyedik (Balogh) hazai játékos is megszerezte első pontjait, utóbbi rögtön egy trip­lát szórt (18-19). Támadásai so­rán olyan jól mozgott a vendég­csapat, hogy néha úgy tűnt, mintha eggyel többen lennének a pályán. Pedig nem voltak, csak kifelé lemozogtak az embe­rekről, s addig járatták a lab­dát, amíg valaki kedvenc dobó­helyére nem került. A vendég­csapat pedig védekezésben min­dent csinálhatott - Benczúr fe­lől. Persze nem a játékvezető te­hetett arról, hogy már 24-40 is állt az eredményjelzőn, hanem a DKSK. A piros-fehérek ugyanis kevés hittel játszottak, és az egy-egy elleni párharcok zömét elvesztették. A második félidő elején mind­két csapat sokat hibázott a tá­madásokban, 3 perc alatt csupán 3 - diósgyőri pont - szüléiéit. A DKSK a szünetben nagyot válto­zott előnyére: egyre többször ke­rültek ki a hazai játékosok győz­tesen a párharcokból. Különö­sen Perovics volt elemében, aki az FTC palánkja alatt jó néhány percig elpusztíthatatlan volt. Á 30. percben Musat követett el szándékos hibát, de Bajkusa csak egy büntetőt dobott be, igaz, a Diósgyőrnél maradt lab­dából ugyanő akciókosarat szer­zett (54-57). Már hét perc sem volt hátra, amikor Áronné idő­kérése után 54-58-nál a DKSK legeredményesebbje Bajkusa új­fent csak egy büntetőt dobott be, míg néhány másodpercre ismét háromba csökkent a két gárda közötti pontdifferencia. Az FTC azonban nem hagyta, hogy a Di­ósgyőr kiénekelje a szájából a sajtot, mert amikor nagyon kel­lett, akkor pontot dobtak. A három nyert mérkőzésig tartó párharcban az FTC 1-0-ra vezet, a következő összecsapást pénteken 18 órától Budapesten játsszák. ÁRON Balázsné: - Minden poszton jobb volt az FTC. Az el­ső félidőbeli gyenge védekezé­sünket maximálisan kihasznál­ták. Sajnos támadásban sokat hibáztunk. ZSOLDOS András: - Az volt a célunk, hogy kontroláljuk a mérkőzés iramát, és ez sikerült. A meccs nagy részében fegyel­mezetten játszottunk, s szerin­tem magabiztosan nyertünk. A hazaiak remekeltek a Lassán-versenyen Ózd (ÉM) - Az ózdi városi uszo­dában rendezték meg a hét vé­gén a Lassán Attila utánpótlás úszó emlékversenyt, a viadalon a megyei versenyzők mellett részt vettek Ózd testvérvárosából, a Lengyelországi Chorzówból érke­zett 20 fős KUSY Sport Klub ver­senyzői is. Az eredmények: 700 m férfi gyors, 1988-89: 1. Rácz Ákos (Ózdi Lakóterületi SE), 2. Mies- sopust Artúr (KUSY), 3. Szántó Atti­la (Atlantisz-Ficánka Kazincbarcika). 700 m férfi gyors, 84: 1. Pecsenye Gábor (Ózdi LSE), 2. Kaáli Péter (Miskolci Vízművek), 3. Kovács Ri- chárd (Mezőkövesd). 700 m női yors, 90-92: 1. Barócsi Petra (Mis- olc Vízművek), 2. Kriskovics Gréta (Ózdi LSE), 3. Veréb Alexandra (Me­zőkövesd). 700 m női gyors, 88-89: 1. Mutina Ágnes (Ózdi LSE), 2. Stan- kiwicz Anna (KUSY), 3. Cepa Sandra (KUSY). 700 m férfi mell, 90-92: 1. Pálfalvi Dávid (Ózdi LSE), 2. Grun- towszki Andrej (KUSY), 3. Lukács Máté (Mezőkövesd). 700 m férfi mell, 88-89: 1. Rácz Ákos (Ózdi LSE), 2. Wolniak Stawonr (KUSY), 3. Kud- ta Tornász (KUSY). 700 m férfi mell, „Akkor most veszek egy mély levegőt" Fotó: Kriskovics Tamás 84-85: 1. Kaáli Péter (Miskolci Víz­művek), 2. Pecsenye Gábor (Ózdi LSE), 3. Kovács Richárd (Mezőkö­vesd). 700 m női mell, 86-87: 1. Om- szik Jolanta (KUSY), 2. Szepesi Klau­dia (Mezőkövesd), 3. Kaáli Eszter (Miskolci Vízművek). 700 m női mell, 88-89: 1. Fazekas Anita (Encs), 2. Bánffy Eszter (Miskolci Postás), 3. Géci Annamária (Encs). 700 m női mell, 90-91: 1. Kriskovics Gréta (Ózdi LSE), 2. Ábel Réka (Ózdi LSE), 3. Sze­gény Kitty (KSK Delfih-Kazincbarci- ka). 700 m férfi pillangó, 88-89: 1. Szatvon Tukas (KUSY), 2. Rácz Ákos (Ózdi LSE), 3. Migsopust Artúr (KUSY). 50 m női pillangó, 90-91: 1. Barócsi Petra (Miskolci Vízművek), 2. Bakos Antónia (Atlantisz), 3. Ten­gely Zsófia (Ózdi LSE). 700 m férfi hát, 88-89: 1. Rácz Ákos (Ózdi LSE), 2. Kudta Tomesz (KUSY), 3. Péter Já­nos (Atlantisz). 700 m női hát, 86-87:1. Omozik Jolante (KUSY), 2. Gtadysz Sandre (KUSY), 3. Vámosi Nóra (Ózdi LSE). 700 m női hát, 90-91: 1. Tengely Zsófia (Ózdi LSE), 2. Barócsi Petra (Miskolci Vízművek), 3. Bírta Bettina (Ózdi LSE). 700 m férfi vegyes, 88-89: 1. Rácz Ákos (Ózdi LSE), 2. Szatvan Tu- kasz (KUSY), 3. Wolniek Stevomir (KUSY). 700 m férfi vegyes, felnőtt: 1. Unold Marcin (KUSY), 2. Kaáli Pé­ter (Miskolci Vízművek), 3. Fekete Gábor (Atlantisz). 700 m női vegyes, 90-91: 1. Barócsi Petra (Miskolci Víz­művek), 2. Kriskovics Gréta (Ózdi LSE), 3. Veréb Alexandra (Mezőkö­vesd). 700 m női vegyes, felhőtt: 1. Btszczek Agnieszka (KUSY), 2. Gtadysz Sandra (KUSY), 3. Jaczkó Márta (Miskolci Postás). Nemzetközi foci Bundesliga I, 24. forduló: Unter- haching - Kaiserslautern 1-2, Stuttgart - Frankfurt 0-2, Ham­burg - Ulm 1-2, Leverkusen - Wolfsburg 4-1, Bayern Mün­chen - Scnalke 04 4-1, Bielefeld- 1860 München 2-2, Duisburg - Hertha BSC 0-0, Rostock - Dort- mund 1-0, Bremen - Freiburg 5-2. Az élcsoport állása: 1. Ba­yern 52 pont, 2. Leverkusen 50, 3. Hamburg 42. Premier League, 28. forduló: As­ton Villa - Coventry 1-0, Chelsea- Everton 1-1, Liverpool - Sun- derland 1-1, Manchester United- Derby County 3-1, Newcastle - Watford 1-0, Sheffield Wednes- day - West Ham United 3-1, Tot- tenham - Southampton 7-2, Wimbledon - Leicester 2-1, Bradford - Leeds United 1-2, Middlesbrough - Arsenal 2-1. Az élcsoport állasa: 1. Manchester United 61 pont, 2. Leeds United 57, 3. Chelsea 50. Olasz A-liga, 25. forduló: Bolog­na - Venezia 1-1, Lazio - Inter- nazionale 2-2, Cagliari - Roma 1-0, Milán - Verona 3-3, Perugia- Léccé 2-2, Piacenza - Juventus 0-2, Reggina - Udinese 0-0, To­rino - Fiorentina 1-0. Az élcso­port állása: 1. Juventus 56 pont, 2. Lazio 50, 3. Intenazionale 47. Sinescu két poszton is helyt állt Labdarúgó NB I, 20. forduló: Tiszaújvárosi FC - BKV Előre 3-1 (1-0) Tiszaújváros (ÉM - Ml) - A majd húsz percet emberhát­rányban játszó tiszaújvárosi FC a hét végén ismét nagy „skalpot" gyűjtött. Kotulá- ék két góllal verték a BKV Előrét. Tiszaújváros, 800 néző. Vezette: Jenei (Veres, Birincsik). TFC: Sinescu (8) - Temován (6), Frida (7), Guti (6-2=4), Nagy P. (5) - Varga S. (6), Szabó J. (7), Závoda (5), Madar (5) - Horváth I. (5), Kotula (7). Edző: Szentes Lázár. BKV Előre: Lippai (0) - Kovács A. (5) - Tímár (5), Bérczy (5), Far­kas A. (5) - Farkas V. (5), Albert (6) , Török (5), Merényi (4) - Kun- tics (5), Szabados (4). Edző: Dajka László. Csere: Bérczy helyett Ócsai (5) az 54., Madar helyett Dobi (-) a 65., Frida helyett Szirtesi (-) a 65., Temován helyett Kovács L. (-) a 79., Török helyett Lipcsei (-) a 79., Albert helyett Lukács (-) a 79. percben. Sárga lap: Kotula a 23., Kovács A. a 49., Farkas A. az 56., Meré­nyi a 69. percben. Kiállítva: Guti a 71. percben. Gólszerző: Sinescu - 11-esből (1-0) a 15., Albert (1-1) az 52., Varga S. (2-1) a 70., Sinescu - 11-esből (3-1) a 80. percben. 15. perc: Ternován futtatta lyukra a vendégek 16-osán belül tartózkodó Horváth I-t, akit Me­rényi becsúszva próbált szerel­ni. A „kivitelezés” közben azon­ban a játékszer a félig a földön fekvő védő kezére pattant, me­lyért a játékvezető azonnal 11- est adott a TFC javára. A bün­tetőt Sinescu a balra mozduló Lippai mellett a jobb sarokba lőtte, 1-0. 52. perc: A hazaiak saját térfe­lük közepén elveszítették a lab­dát, melyre Albert csapott le. A vendégek karmestere senkitől sem zavartatva kapura húzott, s 13 méterről a kivetődő Sinescu mellett a hálóba lőtt, 1-1. 70. perc: Kotula iramodott meg a bal oldalon, majd miután átját­szotta magát két védőn, az alap­vonal közeléből laposan középre adott. A lasztira Merényi szorítá­sában Varga S. érkezett, aki 4 méterről laposan a kapuba pasz- szolt, 2-1. 71. perc: Guti utolsó emberként buktatta a meglóduló Szabadost, amiért Jenei játékvezető azonnal Sinescu lába kétszer lendült... a piros lapot mutatta fel a hazai­ak védőjének. 80. perc: Kotula lépett volna ki Farkas V. és Kovács A. között, ám a két fővárosi futballista a büntetőterületen belül ebben sza­bálytalanul megakadályozta, ll­es. Ezt a pontrúgást is Sinescu végezte el, aki nagy erővel a kapu közepébe vágta a játékszert, 3-1. Az első tiz percben nem forog­tak veszélyben a kapuk, viszont a középpályán óriási harc dúlt a labda birtoklásáért. A TFC-nél Závoda, a BKV-nél pedig Albert volt a karmester, de egyik együttes sem tudott a másik felé nőni. A büntetővel váratlan le­hetőséget kaptak a sárga-kékek, melyet Sinescu biztos lábbal használt ki. A támadóknak a második játék­rész elején is kevés lehetőségük akadt a gólszerzésre, ám előbb Albert villant, majd Kotula „törte meg” az átütő erőt nélkü­löző csatárjátékot. A kiállítás miatt nehéz helyzetbe került a TFC, ám Horváthékat az ember- hátrány nem törte össze, sőt erő­ben jobban bírták a meccs hátra­lévő részét, mint a fővárosiak. A befejező negyedórában már több helyzetet láthatott a közönség - főleg az Előrétől -, de az újváro­siak portása mindannyiszor bra­vúrosan védett, s emellett érté­kesített egy újabb 11-est is. SZENTES Lázár: - Játékban nem tudtuk megismételni a múlt heti teljesítményünket, de küzde­ni akarásunk ismét eredményre vezetett. DAJKA László: - Küzdelmes, jó mérkőzés volt.