Észak-Magyarország, 1998. június (54. évfolyam, 127-151. szám)

1998-06-22 / 144. szám

1998. június 22., hétfő Sport 10 Bócs - STK-Pálháza 2-1 (2-0) Bocs, 300 néző. Vezette: Jakab. Bőcs: Balázs - Ocsenás (Pós), Mező, Kerényi, Ke- pecs, Tóth I., Rácz, Nagy Zs., Csipke (Tömöri), Ba­logh, Tóth L. (Herbák). Edző: Kapitány Béla. STK: Krizsanovszki - Dókus, Erdei, Barna, Hajdú, Janikó (Balogh), Pankovics, Szoták, Matusz, Pásztor, Jur- kó. Edző: Szálánczi Tamás. G.: Balogh, Csipke, ill. Barna. Jók: az egész csapat, ill. Dókus, Erdei, Bar­na. Ifi: 8-1. Tomor-Lak - Sárospatak 3-3 (1 -1) Lak, 200 néző. Vezette: Nyitrai. Tomor-Lak: Drótos - Szabó, Ladányi, Takács (Göndör), Barbarics, Mogyoró II, Kótai, Zombori, Kádas, Kemény (Fűzi), Ganyi. Edző: Szilvái Attila. Sárospatak: Szemán - Baranyi, Kovács B. (Bajnok), Csáki, Abloczi, Rák, Szedlák, Büttösi, Tóth, Tokár, Kovács N. Technikai igazgató:Zsófi József. G.: Kó­tai (2), Ganyi, ill. Szedlák (2), Kovács N. Jók: Kótai (a mezőny legjobbja), Kádas, Kemény, Ganyi, ill. az egész csapat. Ifi: 1-8. Siegel SE - Karosa 3-3 (1 -2) Felsőzsolca, 200 néző. Vezette: Pázmándi. Siegel SE: Regős - Kalmár, Tóth A. (Magyari), Bir­ke, Tóth G., Planéta, Lippai, Rácz, Németh, Mól-, nár, Bazsányi P. Edző: Szolga József. Karosa: Papp - Váradi, Dakos, Nagy R., Simon, Bányácski, Ta­kács, Kelemen, Móré, Kovács, Pásztor. Edző: Baba János. G.: Lippai, Bazsányi P., Németh, ill. Kovács (2), Pásztor, jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 6-2. Olaszliszka - Hernádnémeti 1-2(1 -0) Olaszliszka, 200 néző. Vezette: Szelényi. Olaszliszka: Posta - Horváth A., Turbucz, Vadász, Rácz, Regős, Horváth S. (Lukács V.), Lukács A., Laczkó, Kaczúr, Dőry. Edző: Osváth László, Lacz- kó Zoltán. Hernádnémeti: Éliás - Murvai (Lakatos), Szilasi, Bereczki, Pálházi, Kahancz O., Urbancsik, Kahancz )., Berta, Szarvas (Irhás), Csányi (Radics). Edző: Nagy László. G.: Turbucz, ill. Kahancz )., Ir­hás. Jók: Turbucz, Laczkó, Dőry, Rácz, Kaczúr, ill. az egész csapat, fi: 3-0. Nyékládháza - Glas-SVSE 3-1 (0-1) Nyékládháza, 200 néző. Vezette: Buttkai. Nyékládháza: Rácsok - Lukács, Kerékgyártó, Ka­zár, Hallai, Puskás, Lacza, Szántó, Vidinczei, Ba­lázs, Tóth (Redele). látékos-edző: Vidinczei Kál­mán. Glas-SVSE: Sőregi - Lipták, Lakatos, Dindó, Zsíros, Jex, Tóth (Balogh), Kapitány, Garai, Czip- czer, Németh. Edző: Kocsi Zoltán. G.: Szántó, Pus­kás, Tóth, ill. Garai. Jók: Puskás, Kazár, Balázs, ill. az egész csapat. Ifi: 3-0. Hernádkércs - Prügy 4-1 (1-0) Hernádkércs, 100 néző. Vezette: Kónya. Hernádkércs: Berzeviczi - Králik, Geletóczki, Né­meth, Rontó, Pelles, Juhász (Szepesi), Hudopkó (Erős), Ruszó, Jordán, Adroján. Edző: Geletóczki Ist­ván. Prügy: Berecz - Tóth L., Kerékgyártó, Molnár, Takács, Marozs, Varga (Sándor), Ladinszki, Balogh (Erdei), Tóth S., Gazdag. Megbízott edző: Ungvári Ist­ván. G.: Jordán, Geletóczki, Juhász, Adorján, ill. Sán­dor. Jók: az egész csapat, ill. senki. Ifi: 7-2. Putnok - Taktaharkány 2-1 (1-0) Putnok, 300 néző. Vezette: Pecze. Putnok: Káló - Hajnal, Kocsis (Vaszily), Horkai, Újvárosi, Oláh, Kéméndi, Horváth, Bodnár (Len­gyel), Szabó, Boros (Kozma). Edző: Szabó János. Taktaharkány: Németh - Balogh (Takács), Ruszó, Vajkó, Tóth I., Urai, Kovács, Szatmári, Kerekes, Joó, Nagy A. Edző: Gyöngyösi István. G.: Horváth, Szabó, ill. Kovács (11-esből). Kiállítva: Szatmári. Jók: Újvárosi, Szabó, ill. senki. Ifi: 15-0. Red-Devil's - Arnót 6-3 (2-1) Miskolc, 150 néző. Vezette: Kovács. Red Devil's: Fehér - Adamovics, Paksi, Túróczi (Tóth), Bohán, Mező (Pál), Bodnár, Kerényi, Kán­tor, Szuba, Szlifka (Bódi). Edző: Takács József. Ar­nót: Szabó - Kőműves, Bodnár, Szedlák, Gál, Bóni (Luhály), Budai, Lengyel, Asszony, Sramkó, Ko­vács. Edző: Majoros László. G.: Szlifka (3), Ada­movics, Szuba, Bódi, ill. Lengyel, Asszony, Sram­kó. Jók: Szlifka (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. senki. Ifi: 7-0. SZIRMABESENYÓ - HALMAI 1 -2 (1 -1) Szirmabesenyő, 50 néző. Vezette: Horváth. Szirmabesenyő: Máté - Bodnár, Újvári, Kui, Szép­völgyi, Farkas, Pocsai, Szalóczi, Kósa (Molnár), Miskolczi, Tóth I. Edző: Doicsák József. Halmaj: Spák - Makkai, Gonda, Kecskés, Náni, Köteles, Ju­hász T., Parkánszki (Tasi), Molnár Zs. (Bitó S.), Molnár Cs., Bitó J. (Juhász E.). Edző: Becse László. G.: Szalóczi, ill. Gonda, Parkánszki. Jók: Máté, Farkas, Szalóczi, ill. Köteles, Makkai, Gonda, Ná­ni. Ifi: 7-3. A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE 1. Bőcs 34 28 2 4 109-20 86 2. Tomor-Lak 34 21 8 5 75-35 71 3. Nyékládháza 34 22 4 8 85-51 70 4. STK-Pálháza 34 18 8 8 64-33 62 5. Siegel SE 34 17 8 9 63-50 59 6. Sárospatak 34 16 10 8 55-34 58 7. Putnok 34 13 8 13 52-51 47 8. Amót 34,12 8 14 69-67 44 9. Karcsa 34 11 10 13 56-66 43 10. Olaszliszka 34 11 8 15 52-63 41 11. Hernádnémeti 34 11 8 15 62-80 41 12. Szirmabesenyő 34 12 4 18 55-71 40 13. Taktaharkány 34 11 7 16 55-74 40 14. Red Devil's 34 11 6 17 51-70 39 15. Halmaj 34 10 6 18 50-71 36 16. Hernádkércs 34 8 8 18 51-73 32 17. GLAS-SVSE 34 7 7 20 47-83 28 18. Prügy 34 5 4 25 27-86 19 Kulcsár fejese nyugtatta meg a totósokat Labdarúgó UEFA-Intertotó kupa: Diósgyőri FC - Sliema Wanderers (máltai) 2-0 (1-0) ■I :-ÍOV^ o :<('KÍ Y7 Diósgyőri stadion, 7000 néző. Vezette: Kollari (Lamce, Kris- to - mindhárom albán). DFC: Nóta - Téger - Földvári, Kovács T. - Ternován, Ki­ser, Buliga, Jakab, Búzás - Domokos, Kulcsár. Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás. Sliema: Barry - Pintacs - Dimech, Zammit, Ciantiar - Sant Fournier, Busuttil, Turner, A. Galea - Mallia, Mraz. Edző: Martin Gregory, Carmel Busuttil. Csere: Mallia helyett Mifsud a 25., Ternován helyett Varga S. a 46., Buliga helyett Volár a 65., Mraz helyett Bonniéi a 78., Jakab helyett Kotula 88. percben. Sárga lap: Ciantiar a 38., Busuttil a 41., Kovács T. a 73., Sant Fournier a 85., Földvári a 90. percben. Kiállítva: Mifsud a 83. percben. Gólszerző: Domokos (1-0) a 19., Kulcsár (2-0) a 89. percben. Jók: Kulcsár, illetve A. Galea. 19. perc: Kulcsár a jobb olda­lon iramodott meg, majd rövid vágta után remekül indította a mélységből lyukra futó Domo­kost. A hazaiak támadója már elsuhant Dimech és Pintacs között, amikor jött ki eléje Barry. Domokos a 11-es pont tájékán egy ügyes csellel el­húzta a lasztit a félig fekvő máltai portás mellett, majd nyolc méterről jobbal, laposan a kapu közepébe gurított, 1-0. 29. perc: Ternován-Földvári volt a labda útja a jobb olda­lon, amelyet a diósgyőriek vé­dője pontosan centerezett kö­zépre az alapvonalról. A játék­szer az ötös jobb oldali csücs­kénél Kulcsárt találta meg, aki szorongatott helyzetben a jobb­oldali kapufa mellé helyezett. 33. perc: Kovács szabálytalan­kodott Mrazzal 28 méterre No­ta kapujától. A jobbösszekötő helyéről járó szabadrúgást A. Galea kanyarintotta be jobbal a büntetőterületre. A pettyes éppen Busuttilnak volt jó, aki 12 méterről erőteljes fejest kül­dött a bal kapufa mellé. 44. perc: Kulcsár, a máltai ka­punak háttal állva lefordult Dimechről, majd azonnal el­eresztett egy jobblábas löketet a 16-os vonaláról. A játékszer Barry tenyerét érintve jutott szögletre. 45. perc: Egy röviden kitisztá­zott labdát Jakab egyből, gon­dolkodás nélkül visszalőtt a vendégek kapujára. A 22 méte­res sistergés lövés ugyan a gólvonalon térdelő Barry két lába között landolt. 50. perc: Mraz indította a bal oldalom felfutó A. Galeát, aki az alapvonal közeléből ballal kapura ívelt. A bőrgolyó a fel­ső léc tetejéről vágódott vissza a játéktérre. 57. perc: Búzás a bal oldalról Turner mellett ívelt a kapu elé. A pettyes a hosszú oldalon érkező Vargáig jutott, aki 10 méterről egyből próbálkozott a gólszerzéssel. A labda lecsú­szott a hazaiak játékosának lá­báról, így az veszélytelenül mehetett el a bal felső sarok mellett. 72. perc: Domokos-Buzás össz- játékot követően a DFC közép­pályása Kulcsárhoz játszott kö­zépen, a 16-os vonalánál. A tá­madó jobban azonnal megcé­lozta a jobb alsó sarkot, ám a labda előbb a kapufát, majd Barryt érintve az alapvonalon túlra jutott. 75. perc: Volár jobbról, a 11-es ponttal egymagasságban ívelt a kapu elé. Belül, Zammit és Dimech között Jakab érkezett, aki nehéz helyzetben fél méter­rel a kapu felé bólintott. 83. perc: Mifsud szabálytalan­kodott Kiserrel, miközben megütötte a diósgyőriek közép­pályását. A játékvezető azon­Tudósítóink: Berecz Csaba, molnár István Yevi Kollari játékvezető jól bíráskodott, bár a mérkőzés ele­jén meglehetősen sokat használta feleslegesen a sípját. Kulcsárnak (fehérben), a DFC legjobbjának balettbemutatója Domokos (fehérben) lövése a kapuba tart Fotók: Vajda János nal kiállította a vendégek cse­rejátékosát. 89. perc: A Jakab helyett be­állt Kotula első labdaérintése gyanánt mindjárt sarokrúgás­hoz tehette le a lasztit a bal ol­Az UEFA rendezési előírásai miatt, az Intertotó mérkőzés­re a Diósgyőri FC csak kor­látozott számú belépőt adha­tott ki, de ez nem okozott kü­lönösebb gondot, hiszen a szurkolók részéről jóval ki­sebb volt az érdeklődés a nemzetközi találkozó iránt, mintha mondjuk egy hazai bajnoki meccset játszott vol­na a piros-fehér gárda. Ahogy az várható volt a mál­tai csapat nem ment fejjel a falnak: az első perctől kezdve visszahúzódtak a 16-osuk vo­nalára, s elől csupán egy csa­tár árválkodott. Azonban Mraz csak olyan ritkán ta­lálkozott a labdával, mint ki­lövése utáni űrsétáján, Lajka kutya a velőscsontokkal. A diósgyőri labdarúgók hosszú perceken át nem. tudtak mit kezdeni a mezőnyfölényükkel, futóterület nem lévén nem tudtak passzokkal a vendég védelem mögé jutni, s a betö- mörülésnek sokáig nem talál­ták az ellenszerét. Aztán a hazaiak első kapura lövése és valamirevaló akciója gólt eredményezett, de a DFC fá­radt játéka ettől nem lett temperamentumosabb. Az el­ső félidő második felét látva bizonyára sokan elgondol­koztak azon, hogy miért nem az Intertotó meccsel párhuza­mosan zajló, a televízió által élőben közvetített Belgium. - Mexikó vb összecsapást vá­lasztották... dalon. A cserecsatár jobbal élesen középre kanyarintotta a labdát, amelyet a védők között remekül felugró Kulcsár 4 mé­terről a kapu jobb oldalába csúsztatott, 2-0. A második félidőben a Diós­győr ott folytatta, ahol az el­ső játékrész végén abba­hagyta, míg a Sliema vál­tott: a „vándorok" sokkal gyakrabban vállalkoztak el­lenakciók vezetésére, amely­nek eredményeként egy ka­pufát könyvelhettek el. A me­zőnyben a csapatok tovább­ra is sok átadási hibát vétet­tek, majd a 65. percben há­rom perc erejéig a játékveze­tő félbe szakította a mérkő­zést, mivel a diósgyőri ult­rák füstbombát gyújtottak, s az a pálya egy részét látha­tatlanná tette. A szurkolók „füstölgése” a diósgyőri ve­zetőkre is átragadt, akik azért bosszankodtak, mert a mérkőzés osztrák ellenőre a látottakat bőszen jegyzetelte, s ennek eredménye minden valószínűséggel néhány ezer svájci frankos büntetés lesz. A füstfelhő felszívódása után sem táltosodtak meg a hazai játékosok, bár ekkor már akadt néhány komo­lyabb helyzetük amelyet nem sikerült góllal befejezni, és így 10 perccel a mérkőzés vé­ge előtt a lelátó egyre több részéről harsant fel „fütty­kritika”. Úgy tűnt, hogy ez hatott a hazai labdarúgók­ra, akik - miután ellenfelük 10 főre fogyatkozott - Kul­csár góljával megnyugtatták azokat, akik az e heti totó­műsor 5. számú mérkőzésére• 1-est tippeltek. TORNYI Barnabás: - Örü­lök a győzelmünknek, hi­szen egy tartalmas ellenfél ellen sikerült nyernünk. Na­gyobb arányú sikerünk el­maradt, amelynek elsősor­ban saját játékunk, és saját formánk az oka. Becsülete­sen daráltunk, ám mindezt gyenge játékkal és sok hibá­val tettük. Bizom azonban abban, hogy sikerül tovább­jutnunk. Martin GREGORY: - Gra­tulálok a DFC-nek. Sajnos nem tudtunk olyan ered­ményt elérni, amilyet sze­rettünk volna. Mindkét ka­pott gólunk „szerencsétlen szituációból” esett, nem lett volna szabad hibázni védő­inknek. A hazaiak végig uralták a mezőnyt, míg ne­künk csak néhány veszélyes ellentámadás vezetésére fu­totta az erőnkből.