Észak-Magyarország, 1998. február (54. évfolyam, 28-50. szám)

1998-02-23 / 45. szám

Ill Észak-Ma©yarorszAg EREDMÉNYEK - TUDÓSÍTÁSOK 1998. Február 23., Hétfő Hengerelt a bajnok Szeged (ÉM) - Nem tudott meglepetést okoz­ni a Miskolci Jegesmedvék OB I-es jégko­rongcsapata a szombat délutáni bajnoki mérkőzésen. A pontvadászat utolsó előtti fordulójában, a tartalékosán felálló macik Szegeden a - már bajnok - Tisza Volán ott­honában meccseitek, és nyolcgólos vereséget szenvedtek. Tisza Volán Szeged - Miskolci Jegesmedvék JSE 10-2 (2-1,5-0,3-1) Szeged, 200 néző. Vezette: Moharos, Incze, Baróti. Tisza Volán: HALMOSI - Lencsés, Vass 1, Peter- di 1, Szalai, Fekete (1), Szuna R., Varga, WIL- CSEK 1, SZUNA G. 1 (1), Szabó 1 (1), Láng 1 (1), Kalocsa, REDLER 1 (2), EGYED 2 (1), Fodor 1, Vadócz (k). Edző: Kalocsa László. Miskolci Jegesmedvék: RÁCZ - Petricskó, NAGY, Wintersteiner 1, VERBA, Újhelyi, Egri, MAYER, Hutter, Kormos 1, Tardi (1), Zólyomi, Szommer, Polányi, Sike, Puskás, Tóth (k). Edző: Bíró Ignác. Kiállítások: 6 perc, illetve 10 perc. A vendégcsapatból öt meghatározó játékos hi­ányzott sérülés és egyéb okok miatt, Juhász, Szentkuti, Lukács, Nyeste és Világi sem utazott el Szegedre. A mérkőzés első gólját a hazaiak szerezték, majd ezt követően a miskolciak szlo­vák vendégjátékosa, Wintersteiner egyenlített. A fiatal játékosokkal felálló Jegesmedvék jól tar­tották magukat, s bár a Volán mezőnyfólényben játszott a remekül védő Rácz teljesítményének köszönhetően az első harmadban csak minimális előnyt tudtak kicsikarni a vendéglátók. A máso­dik játékrészben a vendégek támadójátéka nem volt eredményes, s ami az egyik oldalon nem si­került, az bejött a másikon. Az emberhátrányos helyzeteket kivédekezték a vendégek, de amikor csapatuk kiegészült, a szegedi együttes néhány másodperc után ziccerbe került, amelyeket több­nyire értékesített. Az utolsó harmadban már nem volt különösebb tétje a mérkőzésnek, s ek­kor mindkét oldalon az addig kevés lehetőséget kapott játékosok jutottak szóhoz. A vendégeknél a serdülő és ifjúsági korú játékosok nem okoztak csalódást, Tóth kapus több bravúrt is bemuta­tott, míg a mezőnyjátékosok is felnőttek a fela­dathoz és partiban voltak ellenfelükkel szemben. KALOCSA László: - A mérkőzés folyamán fel­szabadultan, helyenként sziporkázva játszott a csapat és szépen búcsúztunk közönségünktől. MAYER Péter (csapatvezető, Bíró Ignác tá­vollétében) - Gratulálok a Szegednek a győze­lemhez. A mi csapatunkból öt meghatározó játé­kos hiányzott, de ennek ellenére az első és har­madik harmadban jól tartottuk magunkat. Saj­nos, a gyenge pontunk ezúttal is a középső játé- rész volt. Az OB I 14. fordulójának másik mérkőzésén: MAC-Népstadion - Győri Arvit 3-6. Az OB I állása: 2. Győri Arvit SE 14 9 1 4 84-55 19 j.'-MiskolciJegesmedvék. 14 . 3" 1 1ö "48-90 t 4. MAC-Népstadion SE 14 2 2 10 58-105 6 Az első vendégsiker - ismét Pécsről Női kézilabda NB S: Pécs - Miskolci Honvéd-Sajóüveg 27-28 (14-14) Pécs (ÉM - HL) - Megszerezte az idei bajnoki idény első vendéggyőzelmét a Miskolci Honvéd-Sajóüveg NB I-es női kézilabdacsapata. A miskolci lányok - a tavalyi évhez ha­sonlóan - Pécsett gyűjtötték be nagyon fontos bajnoki pontokat. Pécs, 200 néző. Vezette: Balogh, Heitter. PEAC-Falcotrade: Baranyi ­Stecz (5), NÉMETH (9), Sütő (1), Stix (1), CSÍKOS (9), Erdei (1). Csere: Veres (k), Huba (1), Perin­ger. Edző: Tóth János. Miskolc: Pataki - Demeter A. (-), MOCUT (12), Hollóné (-), AND- REIU (9), Bellér (1), Szántó (-). Csere: DÉMETER B. (k), Benes (-), KRISZTOF (2), KOVÁCS I. (4). Edző: Palkó János. Óriási elánnal vetették magukat a küzdelembe a csapatok, a „rohanós” játék közepette nem so­kat foglalkoztak a védekezéssel, a fő hangsúly a gyors támadásokon, A miskolciak két légiósa Mocut (balra) és Andreiu 21 góllal járult hozzá csapatuk vendégsikeréhez Fotó: Vajda János és azok befejezésén volt. Ebben egyenlő erők küzdelmét láthatta a közönség. A félidő közepén a hazaiak „levadászták” a kapuban Patakit, akit le kellett cserélni. A helyére beálló Demeter Borbála talán en­nek köszönhetően /elszívta” ma­gát, és remek védései megnyug­tatták csapatát. A Miskolc ezután a támadásban a pozíciójátékot erőltette, s a ziccereket rendre gó­lokkal fejezték be, aminek kö­szönhető volt, hogy a kétgólos ha­zai előnyt a félidő lefújásáig ledol­gozták. A szünet után fordult a kocka, a Pécs kihagyott két hetest és zic­cereket is hibáztak, ám meglépni csak az 55. percben sikerült Szántóéknak, amikor 25-25-ös ál­lásnál a csereként beállt Krisztof kétszer átlövésből kicakkozta a pécsi ficakokat. A hajrában már csak szépítésre futotta a vendég­látók erejéből. A játék összképe alapján megérdemelt miskolci győzelem született, ami elsősor­ban a második félidőben feljavult védekezésnek és támadásoknak, valamint a két légiós Mocut és Andreiu gólerős játékának volt köszönhető. TÓTH János: - A fekvőbetegek­ből járóbetegekké előlépett játéko­sokból álló csapatomtól ennyire tellett. PALKÓ János: - Nagy küzde­lemben, fegyelmezetten játszva megérdemelten nyertünk. Vegyes kosár: FVSK- és GYSEV-győzelem, DKSK-menetrend Miskolc, Sopron, Budapest (ÉM, MTI) - A honi női kosár­labdázásban a hét végén ren­dezték meg a Nike Magyar Kupa négyes döntőjét. A kupa­finálét - a tavalyi évhez ha­sonlóan, ezúttal is - a Soproni Sportcentrumban rendezték meg, ahová a PVSK-Dália, a BSE-Esma, a Ferencváros-Die- go és a GYSEV-Ringa kvalifi­kálta magát a következő ered­mények alapján. Az MK megyeddöntőinek eredmé­nyei (az első mérkőzéseket az elöl álló csapatok otthonában játszot­ták): PVSK-Dália - Cofinec Pető­fi Nyomda KKC 89-52, 62-43; to­vábbjutott a Pécs kettős győze­lemmel. Zala Volán TE - GYSEV- Ringa 64-80, 64-76; továbbjutott a GYSEV kettős sikerrel. Soproni Postás - BSE-Esma 75-74,56-80; továbbjutott a BSE 154-131-es összesítéssel. DKSK-BorsodChem - FTC-Diego 72-67, 58-70; to­vábbjutott az FTC 137-130-al. A Nike Magyar Kupa szombati elődöntőjében a vidéki csapatok diadalmaskodtak a fővárosi együttesek ellen, s így az arany­éremért a kupa védője, a PVSK- Dália valamint a házigazda, GYSEV-Ringa csapata mérkőz­hetett. Az összecsapást nagy iz­galmak közepette, hosszabbítás után a pécsi együttes nyerte, s ezzel megvédte elsőségét, míg a soproni vasutas gárdának az ezüstérem jutott. A harmadik helyet a BSE csapata szerezte meg, miután a tegnapi kisdöntő- ben fölényes győzelmet aratott a Ferencváros ellen. A Magyar Ku­pa elődöntőinek eredményei: PVSK-Dália - BSE-Esma 63-59, GYSEV-Ringa - FTC-Diego 71-54. A döntőben: PVSK-Dália - GYSEV-Ringa 82-79 (42-39, 70-70).- A harmadik helyért: BSE-Esma - FTC-Diego 73-48 (38-27). * A GYSEV-Ringa női kosárlabda­csapata a női Ronchetti Kupa ne­gyeddöntőjében vitézkedett, hi­szen a szerdai visszavágó mérkő­zésén, idegenben is legyőzte görög Panathinaikos együttesét. A sop­roniak 15 pontos győzelmet arat­tak, s az összesítésben 27 ponttal bizonyultak jobbnak ellenfelük­nél. A folytatásban a GYSEV-Rin­ga az izraeli Elitzur Ramla együt­tesével találkozik. A Ronchetti elődöntő első találkozóját március 4-én Sopronban játsszák, míg a visszavágóra egy héttel később kerül sor. Női Ronchetti Kupa, a negyeddön­tők visszavágóinak eredményei: Panathinaikos (görög) - GYSEV- Ringa 57-72, továbbjutott a GYSEV, 147-120-szal, kettős győ­zelminél. Elitzur Holon (izraeli) - ASPTT Aix-en-Provence (fran­cia) 59-59, továbbjutott az Aix- en-Provence, 154-122-es összesí­téssel. LKS-Zywiec Lódz (len­gyel) - Osnabrücker SC (német) 75-59, továbbjutott a Lódz, 134-119-cel. Vittuone Pavia (olasz) - Elitzur Ramla (izraeli) 60-47, továbbjutott a Ramla, 122-121-es összesítéssel. Az elődöntők párosításai: ASPTT Aix-en-Provence - LKS- Zywiec Lódz és GYSEV-Ringa - Ramla. ' ’ * » ' ' Ezen a héten a magyar női kosárlabda NB l-ben megkezdődik a rájátszás, amely április elején a döntővel fejeződik be. A DKSK-BorsodChem együt­tese is érdekelt a hét közepén induló play-off-ban, a negyeddöntőben a Soproni Postás lesz a diósgyőriek ellenfele, ahol a párharc három nyert ta­lálkozóig tart. A DKSK-BorsodChem programja: (a dőlt betűvel szedett -mérkőzéseket csak akkor rendezik meg, ha nincs meg a továbbjutáshoz Szükséges három győzelem): 1. mérkőzés, február 26. (csütörtök), 18.00.: Soproni Postás - DKSK-BC. 2. mérkőzés, március 1. (vasárnap), 17.30.: DKSK-BC - Soproni Postás. 3. mérkőzés, március 3. (kedd), 18.00.: Soponi Postás - DKSK-BC. 4. mérkőzés, március 6. (péntek), 17.30.: DKSK-BC - Soproni Postás. 5. mérkőzés, március 8. (vasárnap), 18.00.: Soproni Postás - DKSK-BC. Kovács Attila a Magyar Labdarugó Szövetség új elnöke Budapest (MTI) - A mandátum­vizsgáló jelentésével kezdődött szombaton a Magyar Labdarúgó Szövetség közgyűlése, a buda­pesti Villányi úti Szabadidő- és Oktatási Központban. Határozat- képes közgyűlés kezdhetett a munkához, mivel a 114 szavazati joggal rendelkező tagból 113 megjelent. Mindjárt csökkent az MLSZ elnökje­löltjeinek száma a helyszínen, mivel a mandátumvizsgáló bizottság nem fogadta el Bácsalmási Ottó, a Stutt­gartban élő labdarúgó szakedző elnö­ki posztra benyújtott pályázatát, mi­vel az a kitűzött határidő, 1998. ja­nuár 22-e után érkezett be a szövet­séghez. A szavazatszámláló bizott­ság felállítása után a fórum napiren­di pontjait fogadta el a közgyűlés. Az első döntés hamar megszületett, a küldöttek egyhangúlag megválasz­tották az MLSZ társadalmi elnökévé Szepesi Györgyöt, az ismert sportri­portert, aki hosszú munkássága alatt - korábban MLSZ-elnökként is tevékenykedett - sokat tett a sport­ág népszerűsítéséért itthon és külföl­dön egyaránt. A második napirendi pontban a de­cember 6-án megalakított MLSZ köz­gyűlési munkabizottságának jelenté­sét vitatták meg. A közgyűlésen jelen­lévő Harcsár István államtitkár, az OTSH elnöke ezt az alkalmat használ­ta ki arra, hogy kifejtse véleményét: - A sporttörvény megfelelően rendelke­zik a labdarúgás jövőbeni működteté­séről, pozitív szerepvállalás érzékelhe­tő a kormány indézkedéseiből is - hangsúlyozta. - Jelentős eredménynek tekinthető, hogy már ebben az évben a Gerevich Közalapítvány révén 130 millió forint jut az utánpótlás nevelés­re, s az is megnyugtató, hogy a 2004- es Eb megrendezéséhez megszülettek a garanciák. A harmadik napirendi pontban az alapszabály módosítása szerepelt. El­hangzottak módosító javaslatok, de változás nem történt, így a jövőben is az elnök mellett 14 fős elnökség irá­nyítja a magyar labdarúgást. A legfon­tosabb napirendi pont kisebb viharral kezdődött, Páncsics Miklós az FTC menedzser-igazgatója bejelentette, hogy a hivatásos labdarúgóliga tagjai csak az elnökre fognak szavazni teljes létszámban, míg az elnökségre csak 13-an adják le voksukat. A váratlan bejelentést követően az öt elnökjelölt kapott lehetőséget öt percben írásos programjuk szóbeli kiegészítésére. Genzwein Ferenc a monori Ecker Likőrgyár vezérigaz­gatója olyan programot vallott, amelyben mindenki feladathoz jut a labdarúgás helyzetének javítása ér­dekében. Hauk László, Münchenben élő szá­mítástechnikai mérnök a modem fut­ball meghonosítását hangoztatta, s szá­mára legfontosabb kérdés a válogatott szövetségi kapitányának személye. Kovács Attila, a Soroksári TE elnö­ke, vállalkozó a becsületet és az erköl­csöt hangsúlyozta ki beszédében, s ő is az összefogást sürgette. Kovács: „Szolgálni fogom a magyar labdarúgás ügyét" Fotó: MTI - Illyés Takács László fenntartotta elnöki jelöltségét, de ugyanakkor minden se­gítséget felajánlott Kovács Attilának. Török Ferenc ügyvéd, egykori kiváló öttusázó a felelősségre hívta fel az egy­begyűltek figyelmét, ugyanakkor nél­külözhetetlennek tartotta a gazdasági szakemberek bevonását a magyar lab­darúgásba. Csaknem másfél órás szünetet kö­vetően a szavazatszámláló bizottság képviselője hirdette ki a választás eredményét. Először a 14 fős elnök­ség összetételére derült fény. Az MLSZ újjáválasztott vezető testüle­tének névsora: Berzi Sándor, a szö­vetség nemzetközi bizottságának tagja (a 92 érvényes szavazatból 68- at kapott), Izsó Ignác ügyvéd (68), Szilágyi György közgazdász, egyete­mi tanár, az UEFA ifjúsági bizottsá­gának alelnöke, az MLSZ fair play- és Magyar Kupa-bizottságának elnö­ke (67), Erdei Zoltán közgazdász, a DVSC-Épona ügyvezető elnöke (65), Nagy Miklós, a Fővárosi Vízművek SE elnöke, az MLSZ játékvezetői tes­tületének elnöke (63), Vass Géza, a Heves megyei közgyűlés főjegyzője, a megyei labdarúgó-szövetség elnöke (63), Dajka László, a nyíregyházi vá­rosi stadion műszaki vezetője, az MLSZ kispályás bizottságának elnö­ke (60), Imrő János testnevelőtanár, a Komárom megyei labdarúgó-szö­vetség elnöke (52), Baksa László egyéni vállalkozó, a Góliát FC elnöke (51), Szilvási József, a Kaposplast igazgatója, volt FIFA-játékvezető, a Somogy megyei labdarúgó-szövetség elnöke (51), Borbényi János, a Rába Rt. személyzeti vezetője, a Győri ETO FC klubelnöke (49), Szárúéi Já­nos labdarúgó szakedző, biztosítási munkatárs, a Rába ETO egykori ügyvezető elnöke, az MLSZ területi bizottságának tagja (48), Németh László, a Gázszer Bt. tulajdonosa, a Gázszer FC elnöke (43), Bozóky Imre ügyvéd, FIFA-partjelző, a Bács-Kis- kun megyei labdarúgó-szövetség el­nöke (41). Ezt követően a küldöttközgyűlés elnököt választott. A jelöltekre 109 szavazat érkezett, ebből 107 volt ér­vényes. A legtöbb szavazatot, 58-at Kovács Attila, a Soroksári TÉ elnö­ke, vállalkozó kapta, így ő lett a Ma­gyar Labdarúgó Szövetség új elnöke. További két jelölt jutott még voks- hoz, Genzwein Ferencre 38-an sza­vaztak, Török Ferencre pedig 11-en. A többi elnökjelöltre senki sem vok­solt. A választási procedúrát követően Sándor Elek, az OTSH jogi képviselője kért szót, törvényességi észrevételt té­ve az elnökségi tagok választásáról. A kifogás az volt, hogy ketten az 50 szá­zalékos határ alatti szavazatmennyi­séggel jutottak a vezető testületbe. Ezt az észrevételt a közgyűlés levezető el­nöke, Vass Géza tudomásul vette, csakúgy, mint a jelenlévő küldöttek, de ennek megtárgyalását a közgyűlés egyetértésével a következő közgyűlés napirendjére vitték át. Kovács Attila, az MLSZ új elnöke, székfoglalója során egy javaslattal állt elő, amelyet a jelenlévők egyhangúlag megszavaztak:- Szolgálni fogom a magyar labda­rúgás ügyét, s minden igyekezetem­mel a felemelkedésért dolgozom. Ja­vaslom, hogy kapjon amnesztiát min­den eltiltott sportvezető, játékos, hogy tiszta lappal indulhasson mindenki a közös célok megvalósításáért. Vitás ügyemet is vizsgálják ki, állapítsák meg, hogy korábbi állításaim fedik-e a valóságot, s ha azok ellenkezője bizo­nyosodna be, hívjanak vissza az MLSZ elnöki tisztéből.