Észak-Magyarország, 1998. február (54. évfolyam, 28-50. szám)

1998-02-23 / 45. szám

1998. Fibruár 23.. Kiirt EREDMÉNYEK - TUDÓSÍTÁSOK r­, pí*& & [SS •MaoyaiorszAg IJJ ü 1. Tenerife - Real Madrid 4-3 1 2. Bari - Lecce 2-2 X 3. Bologna - Piacenza 3-0 1 4. Brescia - Atalanta 2-2 X 5. Fiorentina - Juventus 3-0 1 6. Lazio - Internazionale 3-0 1 7. Milan - Empoli 3-1 1 8. Napoli - Roma 0-2 2 9. Sampdoria - Udinese 0-3 2 10. Cagliari - Verona 2-1 1 11. Perugia - Venezia 2-0 1 12. Reggina - Foggia 0-0 X 13. Reggiana - Salernitana 0-1 2 +1. Newcastle - Leeds 1-1 X KOSÁRLABDA NB l/B Szekszárdi (ÉM) - Idegenben ötpontos vereséget szenvedett a Tiszaújvárosi Phoenix KK NB I/B-s férfi kosárlabdacsapata a bajnokság középszaka­szának hatodik mérkőzésén. Auto-Techno Szekszárd - Tiszaújvárosi Phoenix KK 74-69 (35-36) Szekszárd, 100 néző. Vezette: Bagi, Feczku. Phoenix: Saftescu (21), Siska (22/12), Nagy Zs. (7), Brunyánszky (12), Filótás (2). Csere: Nagy N. (5), Tóth T. (-), Fazekas I. (-), Lukács (-). Edző: Szendrey Tibor, Pogonyi Sándor. A találkozó elején egymásnak estek a csapatok, de egyik gárda sem tudott jelentősen elhúzni a má­siktól. Az első játékrész derekán hétpontos előnyre tett szert a Phoenix, ám a bírói sípszóig ezt „egyre” le tudta dolgozni a hazai alakulat. A második húsz perc kezdetén két hármas, és több dupla is „ült” a vendégyűrűben, amely tízpontos fórt eredménye­zett a szekszárdiaknak. A hátralévő időben ezt próbálta meg faragni a Phoenix, de három pontnál közelebb nem tudott kerülni ellenfeléhez. SZENDREY Tibor: - Öt meccsre való ziccert hagytunk ki, de nem keseredünk el, ehelyett ezt a vereséget a hátralévő két hazai találkozónkon megpróbáljuk kijavítani. Hall Ball Miskolc (ÉM) - A negyedik alkalommal megren­dezendő Avia-Pepsi Hall Ball teremkosárlabda bajnokság harmadik fordulóját rendezték meg teg­nap a miskolci Herman Ottó Gimnázium torna­csarnokában. A vasárnapi tornán, 13 felnőtt és 21 junior korosztályú csapat állt rajthoz. AIV. Avia- Pepsi Hall Ball torna, 3. fordulójának vég­eredménye: Felnőttek: 1. Always Showtime, 2. Hajrá, 3. Barcika. Juniorok: 1. Egri Bikavér, 2. Mostam, 3. Flyers. Felhívás a Kihívás Napjára Miskolc (ÉM) - Az idén május 27-én, 0-21 óra kö­zött ismét megrendezik a már hagyományosnak számító „Challange Day”-t, azaz a Kihívás Napját. Ennek a napnak elsődleges célja, hogy felhívja a lakosság figyelmét a sport társadalmi és élettani jelentőségére, a közösségi játékokra, az egészséges életmódra, a rendszeres sportolásra. Az elmúlt években Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is meg­növekedett azoknak a településeknek a száma, ahol fontosnak érzik, hogy részt vegyenek ebben a „mozgalomban”, és hogy egy játékos, vidám sport­nap keretében teremtsenek kedvet a mozgásgaz­dag életmódhoz, valamint újabb hívekkel gyarapít­sák a rendszeresen sportolók táborát. A Borsod- Abaúj-Zemplén Megyei Testnevelési és Sportinté­zet és a megyei Szabadidősport Szövetség arra ké­ri a települések önkormányzati szerveit (akikhez a teljes versenykiírás a nevezési űrlappal együtt megérkezett), hogy a Kihívás Napjára a nevezése­ket, február- 28-ig küldjék el a megadott címre. Váratlan fordulat a harmadik szettben Férfi röplabda extraliga: Kazincbarcikai VSE - NYVSC-Szabolcs Gabona 2:3 Horváth és Nagypál (7) harca Fotó: F. M. Kazincbarcika (ÉM - MI) - Há­rom harmadon át győztesnek látszott a Kazincbarcikai VSE extraligás férfi röplabdacsapa­ta a tegnap lejátszott bajnoki mérkőzésen. A hazai pálya elő­nyét élvező barcikaiak az alap­szakasz utolsó találkozóján, a harmadik játékrész végén, a győzelem kapujában megtor­pantak és a szett elvesztése után a mérkőzést is elbukták. Kazincbarcikai VSE - NYVSC- Szabolcs Gabona 2:3 (13, 4, -15, -9, -12) Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: ifj. Juhász, Hóbor. KVSE: Nagypál, Bencsik, Jánosi, Kiss Zs., Grózer, TOMA. Csere: Toronyai I. Edző: Dudás András. NYVSC: TORONYAI M., Pam- puch, Horváth, VERES, Martinez, Bugyi. Csere: ZAJÁCZ, Zádor. Edző: Botos Ferenc. Az első játszma nyírségi pontok­kal indult, amely egészen odáig vezetett, hogy a hazaiak mesteré­nek 0-5-nél időt kellett kérnie. Csapata szétszórt volt, gyakran nem értették meg egymást a hálónál, de a sáncmunka is kí­vánnivalót ha­gyott maga után. Ekkor még úgy tűnt, hogy az ász Cutinhot nélkü­löző NYVSC is kemény dió lesz a Kazincbarciká­nak, de 2-9-es ál­lásnál, az újabb pihenő után Du­dás Andrásnak sikerült felráznia Grózerékat. A második játsz­mát is a vendégek nyitották job­ban (0-3), ám itt „véget ért a dal”, mert innentől - egy kivétellel - csak a vendéglátók szereztek pon­tot. Ekkor már kitűnően műkö­dött a Toma-Kiss blokk, de mel­lette még Grózer is besegített né­ha. A meccs ezen szakaszában egységes volt a barcikaiak játéka és úgy tűnt, hogy a győzelmet, biz­tosan megszerzik. A harmadik játszámban 10-6-ig minden rend­ben ment, de két Pampuch meg­mozdulás után egál lett az állás. 14-13-nál még nyerhető volt a ta­lálkozó, de a meccslabdát nem tudták értékesíteni a hazaiak. A negyedik játszma kezdetén már senkit nem ért meglepetésként a csarnokban az újabb rossz hazai kezdés (0-6), amely különbséget ebben a játékrészben végig meg is tartott a Nyáregyháza. Az ötödik szettben, akkor amikor már min­den pont számított a KVSE-nek ugyanazt a játékot kellett volna produkálnia, amit az első két játszmában, de ez csak időszako­san sikerült (10-8). A hajrában voltak izgalmas periódusok, de bebizonyosodott, hogy' egy leeresz­tett csapat kevésbé tud a végjá­tékban koncentrálni. DUDÁS András: - Szinte sem­mit sem valósítottunk meg abból, nút elképzeltünk. 2:0-nál mái- azt hittük, hogy megvan a meccs. BOTOS Ferenc: - Eire a tétnél­küli találkozóra sérülések miatt alig tudtunk kiállni. Én a kispa- don elkönyveltem a vereséget, de a fiúk másképpen gondolták. Az extraliga végeredménye 1. Kaposvár 26 2 81:21 54 2. Szeged 21 7 69:31 49 3. NYVSC 17 11 64:40 45 4. Dunaferr 15 13 53:50 43 5. Vasas 12 16 45:58 40 6. KVSE 11 17 45:63 39 7. Csepel 8 20 34:66 36 8. Kecskemét 2 26 18:80 30 Rajt előtti fővárosi vizit: DFC-vereséggel Budapest, Miskolc (ÉM) - Bajnoki főpróbának is beillett a Diósgyőri FC NB I-es futballcsapatának szombati felkészülési mér­kőzése, ugyanis a Tornyi- gárda ezúttal a szintén el­sőosztályú BVSC-Zugló FC otthonában lépett pályára. BVSC-Zugló FC - Diós­győri FC 2-1 (2-1) Szónyi út, 150 néző. Vezet­te: Török. BVSC: Varga (Koszta) - Zováth, Farkas J., Komló- si, Magyart (Szín) - Csil­lag, Erős (Usvat), Csiszár, Bükszegi (Rósal - Csor­dás, Kiss (Anghel). DFC: Rácz (Nóta) - Téger - Var­ga S. (Buliga), Farkas A., Kovács T. - Turóczi, Bú­zás (Temován), Kiser (Lip- ták), Kákóczki (Ruskó) - Jakab. Kulcsár (Kotula). Gólszerző: Csordás, Far­kas J., ill. Farkas A. A diósgyőriek szakmai igaz­gatója. Tornyi Barnabás né­hány pillanattal később ér­kezett „szokásos helyére”, mint egyébként szokott, hi­szen vendégként részt vett a Magyar Labdarúgó Szö­vetség közgyűlésén. .Körül­belül 40 másodpercet kés­tem a meccsről, de mint a DFC egyik vezetője, köte­lességemnek éreztem, hogy ott legyek a közgyűlésen. Á szombati találkozón a ko­rábbiakhoz képest kicsit tompábban játszottunk, ami elsősorban annak tud­ható be, hogy a fiúk a két hétközi, a Nyíregyháza és a Hajdúszoboszló elleni ki­lencven perc alatt alaposan kihajtották magukat. Az eredmény ellenére úgy' íté­lem meg, núnd a helyzetek számában, núnd pedig me­zőnyben voltunk olyan jók, mint a BVSC, nem is be­szélve Buliga kihagyott büntetőjéről a második já­tékrész közepén. Persze nem magyarázkodni aka­rok, csupán aiTÓl van szó: magunkhoz képest igenis jó úton haladunk, a bajnoki szünetben elvégeztük azt a munkát amit terveztünk, és ezek alapján bízom ben­ne, hogy leszünk olyan jók mint az ősszel.” A DFC kö­vetkező, és egyben a tava­szi bajnoki rajt előtti utolsó előkészületi találkozóját holnap délután 14.30-tól hazai környezetben a me­gyei I. osztályú Bocs gárdá­ja ellen vívja. A szurkolók azonban még ugyanezen napon újabb élményével le­hetnek gazdagabbak, mivel a Magyar Televízió 2-es csatornája 20 órától bemu­tatja a „Hajrá, Diósgyőr!” című dokumentumfilmet. Nyögve is, meg nyelve is, de győzelem Női röplabda NB I, 18. forduló: Debreceni TE-DSI - Miskolci VSC 1:3 Puskás ütésénél már verve a debreceni sánc Fotó: HBN Bánhegyi Gabor Debrecen (ÉM) - Az első játsz­ma után temették, a második után éltették csapatukat teg­nap a debreceni szurkolók, vé­gül azonban belátták, ha a Mis­kolci VSC kezdő hatosa van a pályán, akkor a hifi dúsági fia­taloknak nincs túl sok esélyük. Debreceni TE-DSI - Miskolci VSC 1:3 (-2,10, -II, -6) Debrecen, 100 néző. Vezette: Bod­rogi, Csizmarik. Debrecen: PANYICZKI, Kolop- né, GÁBOR M., Gábor A„ Tóthné, Illés. Csere: Papp, Tornyos. Edző: Pál Mihály. Miskolci VSC: Kaposvári, Dobos. Szurkos, Gergelyfi, Pallós, Pus­kás. Csere: Sike, TÓTH CS., BA- ZAN. Edző: Kőhalmi Richárd és Búza Attila. Gergelyfi és Pallós kivételével a tavalyi juniorcsapat vette fel a küzdelmet a debreceni fiatalokkal szemben. Az első játszmában túl sok esélyt nem adtak a vasutasok ellenfelüknek, mert néhány forgás után Szurkos került a nyitóhely­re, hogy 0:7-ig el se mozduljon on­nan. Ä fiatal miskolci center ha­mar „kibökte” magának Gábor M.-et, és miután lenyeletett vele egy pár nyitást, a többiek is kipé- cézték maguknak a debreceni né­gyest. Innentől kezdve egy dara­big arról szólt a játék, ki tudja a hazai center elé ejteni, lába mellé bombázni a lasztit. A Vasút ké­nyelmes, ráérős tempóban gyűjtö­gette pontjait, főleg centerben vil­logtak a zöld-fehérek, ahol Dobos remek labdákkal tömte Szurkost és Puskást. A rendkívül gyatra nyitásfogadast. bemutató „cívisek” egy szemernyi ellenállást sem ta­núsítottak és Gápor A. két túlüté- sével pillanatok alatt meghozták a térfélcserét. A második szettben 1:6-ig foly­tatódott a ráérős menetelés, ekkor azonban megrázta magát Gábor M. Ennek eredményeként még fel 3em ocsúdtak a vendégek és már 7:6 állt az eredményjelzőn. Hiába nyújtott mezőnyben kiemelkedő teljesítményt Kaposvári, a blok­kok nagyon halványan működtek és centerben erőltetett támadása­ikkal a lelkes debreceniek kicsit megroggyantották a miskolci csa­patot. 8:6 után Gergelyfi és Pus­kás helyett ekkor Sike és Tóth állt be, de néhány vendéghibát köve­tően már 12:8 állt az eredményjel­zőn. Egy tartott labdával és Sike blokkjával még sikerült a felzár­kózás, de Gábor M. közbenyúlása és Panyiczki két álomszép ütése után egalizálódott az eredmény. A harmadik szettben 2:2-ig, 4:4- ig és 7:7-ig tartotta magát a hazai csapat. Szép lassan visszatért idő­közben a pályára a miskolciak bajnokság közbeni kezdő hatosa. Ira Bazan elfoglalta a feladó posztját és Gergelyfi is beállt 7:10- nél. Bazan az elrontott figurák után ugyanazt a megoldást vá­lasztotta, hogy a társak minél job­ban belőjék magukat például a kettes blokkok ellen. Ez egy kicsit döcögőssé tette a játékot és 11:11- et eredményezett. Bazan azonban nem jött zavarba, egy parádés blokkal ismét az MVSC javára fordította az állást, majd a végjá­tékban Puskás és Gergelyfi ütése hozta a térfélcserét. A negyedik szettben Panyiczki vezérletével szárnyalt, a debreceni gárda. A hazai ütőt egyszerűen nem tudták semlegesíteni a mis­kolci blokkok, szerencsére me­zőnyben Bazan megmutatta, ilyenkor hogy kell vetődni a lab­dáért vagy állni a kemény ütése­ket. 6:7-nél lőtte el puskaporát a hazai gárda, Gergelyfi bombája és ásza közé Bazan iktatott be két védhetetlen nyitást. Dobos is meg­irigyelhette ezt a produkciót, mert egy forgás után ő Gábor A.-t nyi­totta ki. Az első mérkőzéslabdát Tornyos „értékesítette” egy hálóba éréssel, ami után a Vasút elköny­velhette, hogy nyolcvan perces csatában megszerezte az alapsza­kaszban a 16. győzelmét. PÁL Mihály: - Lelkesedésben már együtt vagyaink, a rájátszás­ban még a játékon kellene javítani. KŐHALMI Richárd: - Nagyon döcögött ez a meccs, de a két pont így is a miénk lett. Számunkra ez most egy edzőmérkőzés volt a Jászberény elleni idegenbeli talál­kozóra. G v' v'\:" ^ fÉ­Az NB 1 végeredménye: 1. Miskolci VSC 18 16 2 .50:14 34 2. Pulzus SC 18 14 4 ' 48:20 32 3. Angyalföldi DRC 18 13 5 45:22 31 4. Kecskeméti RC 18 12 6 41 -29 30 5. Kaposvári NRC 18 11 7 35:25 29 6. Szombathely 18 9 9 35:31 27 7. Ajka SE 18 5 13 24:46 23 8. Békéscsabai RC 18 5 ' 13 2.3:47 23 9. Salgótarjáni RK 18 4 14 21:45 22 10. Debreceni TE-DSI 18 1 17 10:53 19