Észak-Magyarország, 1998. január (54. évfolyam, 1-26. szám)

1998-01-12 / 9. szám

□ Ezúttal túl sok izgulnivaló nem akadt A férfi röplabda extraliga huszadik fordulójában: Kazincbarcikai VSE - Csepel 3:0 Jánosi (jobbra) üt el Pajor (15) és Liszi (7) mellett Fotó: Vajda János Bánhegyi Gábor Kazincbarcika (ÉM) - Igazán meg sem izzadtak a Kazincbarcikai VSE férfi extraligás röplabdázói a Csepel elleni tegnap délutáni bajnoki mér­kőzésen, hiszen a hazaiak könnyed, helyenként látványos játékkal 79 perc alatt győzték le ellenfelüket. Kazincbarcikai VSE - Csepel SC 3:0 (7,11,5) Kazincbarcika, 350 néző. Vezette: Hor­váth Gy., Békési. KVSE: Nagypál, Jánosi, BENCSIK, KISS, GRÓZÉR, Torna. Csere: Polencsik, Veres. Edző: Dudás András. Csepel: Buday, Liszi, Rácz, Pajor, TOR­MA, Csíkos. Csere: Nagy J. Edző: Oláh János. Nehezen lendült játékba a Barcika. Gya­kori forgások jellemezték az első szettet, amelynek elején a vendégek még elhitték, lehet keresnivalójuk (1:2, 5:5, 6:6). Jánosi hullámzó teljesítményét - remek ütések mellett nyitásfogadás- és mezőnybeli bi­zonytalanságok - azonban Grózer iszo­nyatos erejű ütései és olykor meglehető­sen „szemtelen” megoldásai, valamint Bencsik centerezése és ütőjátéka hamar megmutatta, melyik csapat az úr a pá­lyán. Bencsik vonalas ásza és Liszi át- nyúlása után Oláh János második idejét is kikérte, de ezzel csak egy kicsit elnyúj­tani tudta a játszmát, az állást megfordí­tani ez már kevés volt. Nagypál okos át­tolt labdája, majd a barcikai feladó blokk­ja már a térfélcserét jelezte. A második szettben Torna iratkozott fel a gyengén fogadók közé, de ez sem ejtette pánikba a hazai társaságot. Mint ahogy az sem, hogy a csepeliek mezőnymunkája szinte kifogástalan volt. Szinte, mert Gró- zemak ezúttal sem találták az ellenszerét. Mint ahogy azt Torma olyan találóan meg is jegyezte a barcikai játékos egyik felugrá­sos nyitása után, amely az ő kezéről pat­tant a csarnok falára: „A fenébe, ez nagyon erős!” (az indulatszó nem éppen ez volt). A vendégek egyetlen esélyüket abban látták, ha folyamatosan Jánosira és Tornára ját­szanak. Ezzel azonban csak azt érték el, hogy a két barcikai egyre jobban felvette a ritmust és már alig hibáztak. A döcögős pontváltások ellenére Dudás András idő­kérés nélkül ülte végig a szettet, mint ahogy játékosai is egyfolytában mosolyog­tak. 14:11 után még összekapták magukat a csepeliek, de a második szettlabdánál Kiss már kíméletlenül szétverte a sáncot. A harmadik szettben 1:1-ig tartotta magát a Csepel. Ekkor beindult a hazai henger, és Oláh János hiába kérte ki mindkét idejét - először 4:l-nél, amikor Nagypál a legnagyobb „dzsungelbe”, négy csepeli közé nyitott egy ászt, majd ion­nál, amikor a küzdelmet lélekben már fel­adó Csíkos vert a hálóba -, csak lassítani tudta a hazai menetelést. Már nem volt kegyelem, mert Bencsik „kinyitotta” Tor­mát, végül Pajor küldött outra egy labdát, hogy felcsattanhasson a vastaps. DUDÁS András: - Könnyű meccs volt. OLÁH János: - A barcikaiak Grózerral nem egyszerűen egy bevethető játékossal gyarapodotak, hiszen mellette a többiek is nyugodtabban játszhatnak. Ennek saj­nos meg is lett az eredménye. Pólós sikerek Perth (MTI, Reuter) - Mindkét magyar vízilab­da-válogatott győzelmet aratott szombaton az ausztráliai Perth-ben zajló úszó-, műúszó-, műugró- és vízilabda-világbajnok­ságon. A férfi csapat újabb rang­adót nyert, 11-7-re verte Olaszországot. A nők Ka­zahsztánnál bizonyultak jobbnak 13-4-re. Vasár­nap egy győzelem és egy vereség a volt nemzeti csa­pataink mérlege. A férfiak 16-2-re verték Iránt, a nők viszont 7-4-re kikaptak Hollandiától. Kézilabda BL Résén, Metz (MTI) - A Fotex KC Veszprém férfi kézilabdacsapata a Baj­nokok Ligája D-csoportjá- ban hétgólos győzelmet arattak a szombati negye­dik fordulóban: Jafa Ré­sén (macedón) - Fotex KC Veszprém 23-30 (10- 17). A női kézilabda Baj­nokok Ligájában: ASPTT Metz (francia) - Herz- FTC 21-21 (10-11). Hetedik a Diósgyőri FC Győr (ÉM - KP) - Az idén immár harmadik alkalommal ren­dezték meg Győrben az Opel Kupa teremlabdarúgó tornát, amelyre az idén a Diósgyőri FC gárdáját is meghívták. A pi­ros-fehérek a nyolcas mezőnyben a hetedik helyen végeztek. Az Opel Kupa eredményei: Csepel SC-DFC3-1 (2-0). Csepel: Balázs - Veimola, Bubcsó, Rósa, Kosztel, Mészáros. Csere: Semsei, Brandheller, Rumy, Varga, Papp, Gubucz, Né­meth, Szabó, Bakos. DFC: Rácz - Földvári, Kiser, Kovács, Ja­kab, Kulcsár. Csere: Farkas J., Téger, Kákóczki, Varga S., Ko- tula, Volár, Búzás, Domokos, Turóczi, Lipták, Ruskó, Nóta. Gólszerző: Bubcsó (3), illetve Volár. Siófoki BSE - DFC 3-1 (2-0). Siófok: Posza - Kriston, Bimbó, Leandro, Ördög, László. Cse­re: Csák, Perger, Kovács, Hosszú, Szabó, Brakszatórisz, Szán­tó, Hanák, Soós. DFC: Rácz - Földvári, Kiser, Kovács, Jakab, Kulcsár. Csere: Farkas J., Téger, Kákóczki, Varga S., Kotula, Volár, Búzás, Domokos, Turóczi, Lipták, Ruskó, Nóta. Gól­szerző: Szabó, Ördög, László, illetve Búzás. Vasas DH- DFC 3-2 (2-1). Vasas: Végh - Mónos, Juhár, Szilveszter, Galaschek, Váczi. Csere: Tóth, Aranyos, Herczeg, Hámori, Kuntics, Pál, Koltai, Gróf. DFC: Rácz - Földvári, Kiser, Kovács, Jakab, Kulcsár. Csere: Farkas J., Téger, Kákóczki, Varga S., Kotula, Volár, Búzás, Domokos, Turóczi, Lipták, Ruskó, Nóta. Gólszerző: Si­mon, Koltai, Tóth A., illetve Domokos, Kulcsár. A B-csoport további eredményei: Vasas - Siófok 3-5, Vasas - Csepel 3-3, Siófok - Csepel 1-2. A B-csoport végeredménye: 1. Csepel SC 3 2 1 - 8-5 7 2. Siófok 3 2 - 1 9-6 6 3. Vasas .3 111 9-10 4 4. Diósgyőr 3 - - 3 4-9 0 A 7. helyért: Betka MÁV-DAC - DFC 2-3 (1-2) Betka MÁV-DAC: Kocsis - Németh, Turbók, Csengető, Csol- lány P., Kövecses. Csere: Pőcze, Gulyás, Kiss T., Reizer, Ta­kács P., Bajusz, Kulcsár, Major, Csollány B., Erős, Mészáros. DFC: Rácz - Földvári, Kiser, Kovács, Jakab, Kulcsár. Csere: Farkas J., Téger, Kákóczki, Varga S., Kotula, Volár, Búzás, Domokos, Turóczi, Lipták, Ruskó, Nóta. Gólszerzők: Csollány B., Kövecses, illetve Kotula (2), Jakab. A torna lapzártánk után fejeződött be. HIRDETÉS Az Arany Aszok titka A Dreher Sörgyárak Rt. kereskedelmi és disztribúciós prog­ramjának megfele­lően a megújult cso­magolású Arany Ászok termék már a megyében is kap­ható. A pilseni típusú világos sör az ország második legnagyobb márkája, Budapesten pedig minden második üveg sörön az Arany Ászok felirat fénylik. Az Arany Ászok az első jelentős sörmárka Magyarországon, amely ilyen nagyméretű arculatváltást hajtott végre. hogy elkészítésénél az ászokolás hagyo­mányait felhasználva a korabeli sörfőző el­járásokat ötvözik a legmodernebb sörfő­zési technológiákkal. Az Arany Ászokot tovább főzik, mint az egyéb hagyomágyos világos söröket, így szárazany agtartal ma is magasabb lesz. Mindezek eredményeképpen egy rend­kívül kellemes, selymes sört nyernek, ami a sörbarátok megfogalmazása sze­rint .jobban csúszik”, mint más vilá­gos márkák. A novemberben indított országos rek­lámkampánynak és nyereményakció­nak is köszönhető, hogy a megújult külső pozitív visszhangon keltett a fo­gyasztókban, annál is inkább, mert a külcsín igen, de az ár nem változott. Az Arany Ászok selymes, kissé keser­nyés és gyengén aromás ízének titka, Nem véletlen, hogy amióta az Arany Ászok a piacon van, semmifajta minő­ségi kifogás nem merült fel a márká­val kapcsolatban. A Dreher Sörgyárak Rt. kiváló szakember gárdája és világ- színvonalú technológiája pedig to­vábbra is garanciát jelent az állandó magas minőségre. /PR/ Az éllovas éllovashoz méltó játéka Miskolc (ÉM - MI) - A baj­nokság éllovasát, a Tisza Volán Szeged gárdáját látta vendégül szombaton a Mis­kolci Jegesmedvék csapata a jégkorong OB I soros baj­noki fordulójában. Miskolci Jegesmedvék - Ti­sza Volán 3-11 (1-6,1-4,1-1) Miskolc, városi műjégpálya, 250 néző. Vezette: Léber, Szabi­na, Láng. MJJSE: Rácz - Nagy, Petrics- kó, Verba (1), Szentkuti, Win- tersteiner 1, Mayer, Zólyomi, Lukács, Kormos, Hutter, JU­HÁSZ 1 (1), Polányi, Egri, Sal- lai, Tardi 1, Lénárt (k). Edző: Bíró Ignác. Szeged: Halmosi T. - LÁNG, Lencsés, PETERDI 2 (1), HAL­MOSI ZS. 1 (1), SZALAI 2 (1), Dunai, Szuna, Wilcsek 1, Sza­bó M. (1), Fekete 1 (1), VARGA Á. 2, Keszthelyi, Redler 1 (1), Bali (1), VAS 1 (3). Edző: Kalo­csa László. Kiállítások: 14, ill. 16 perc. Amíg a hazaiak a mérkőzés légkörét igyekeztek átvenni, addig a szegediek teljes bedo­bással kezdtek. A több ifjúsági válogatottat felvonultató volá- nosok első soruk hatékonysá­gának, valamint a Peterdi- Szalai párosnak köszönhetően hét perc alatt négy gólt ütöttek a Rácz kapujába, aki nagyon gyenge napot fogott ki, s ezért Bíró Ignácnak le is kellett cse­rélnie. A Jegesmedvék 0-4 után szépítettek egy emberelő­nyös helyzetből, ám erre vála­szul újabb kétszer került háló­jukba a korong. A második harmad eleje kí­sértetiesen hasonlított az első­höz, mert három minutum eltel­tével Halmosi, Wilcsek és Red­ler is beköszönt a vendéglátók ketrecébe. A forgatókönyv sze­rint azonban jött az újabb „maci­találat”: Tardi akkor célzott pon­tosan, amikor a csongrádiak kö­zül ketten is a biintetópadon ül­tek. Rá egy percre azonban Szá­lai beütötte saját második, míg csapata tizedik gólját. A befejező játékrészben a „megszokottól eltérően” majd’ tíz percet kellett várni az ifjabb találatra. Ekkor a miskolciak már felvették a ritmust, nem engedték magukat „szétkorcso­lyázni”, s Juhász révén egálra hozták ezt a húsz percet. BÍRÓ Ignác: - Amit eltervez­tünk a mérkőzés elején, azt sajnos nem tudtuk megvalósí­tani. Már az elején gyermeteg hibákat vétettünk, s ezzel tu­lajdonképpen el is dőlt a talál­kozó sorsa. KALOCSA László: - Az első és a harmadik harmadban játszot­tunk jól. Nagyobb arányú győ­zelmet is arathattunk volna. Ismét élen „zakatolnak” a vasutasok Női röplabda NB I, 12. forduló: Angyalföldi DRC - Miskolci VSC 1:3 Bánhegyi Gábor Budapest (ÉM) - Két perc híján kétórás küzdelemben kényszerítette térdre a Miskolci VSC NB I-es női röplabdacsapata a saját otthonában eddig veretlen Angyalföld csapatát, és mi­után a nagy vetélytárs Pul­zus kikapott hazai pályán a Kecskeméttől, a vasutasok ismét a táblázat élére ke­rültek. Angyalföld - Miskolci VSC 1:3 (-9,11,-12, -12) Folyondár u., 100 néző. Vezette: Simái, Kovács G. Angyalföld: Kiss B., Juhász Zs., VILLÁNYI, Juhász G., Mester, Szentgróti. Csere: Jó- zsa, KISS A., Uhrin. Edző: Kiss András. MVSC: TÓTH CS„ Bazan, Sí­ké, GERGELYFI, Pallós, PUS­KÁS. Csere: Kaposvári, Juhász J. Edző: Kőhalmi Richárd. Az első szettben a vendégek mestere 5:l-nél látta úgy, időt kell kérnie. Ezt követően Ba­zan pazar nyitásai egálra hoz­ták a két csapatot, és utoljára ebben a játékrészben csak Ju­hász G. két ásza után örülhet­tek a hazaiak (7:6). A vendégek ekkor már fogadásban „kipé- cézték” maguknak Kiss B.-t, akiről lágyan és kissé alacso­nyan érkeztek a hármas vonal­ra a bejátszások, amelyeket Juhász Zs. feladásaival nem tudott hatékonyan támadtatok Annál inkább sem, mert a va­sutasok blokkja mintha tíz cen­tit megnyúlt volna, ráadásul Puskás középen, Gergelyfi pe­dig a szélen ellenállhatatlan­nak bizonyult - az első tíz perc után, mert addig tartott, amíg a vendégek számára szokatla­nul nagy teremben be tudták „lőni” a pályát. A második szettben center­ben nagyon nem ment a Vasút­nak, a lelkes hazaiak viszont megérezték, mégy egy játszmát nem szabad bukniuk. Ä megsé­rült Juhász Zs.-t váltó Kiss A. remek labdákkal tömte a társa­kat és a remekül mezőnyöző angyalföldiek 14:11 után az el­ső játszmalabdát értékesítették úgy, hogy Puskás hatalmas bombáját követően a két csapat a játék folytatását várta, de Si­mái úgy ítélte, Bazan valami­kor pár fél perccel azelőtt a me­ze szegélyével meglegyintette a hálót, ezért a hazaiaké a pont. A harmadik szettben nem volt mese. 2:6 után az egyre idegesebb hazai mester időt kért. Ezután nyitásban hatal­masat javult a hazai gárda, Villányi és Juhász G. sorozat­ban küldte a megjátszhatatlan labdákat a miskolci térfélre, és ennek is köszönhetően az an­gyalföldiek egyszer még átvet­ték a vezetést (9:8). Ekkor be­indult a Gergelyfi-Tóth kettős, majd Bazan és Puskás is nyi­tott egy-egy ászt, a harmadik játszmalabdát pedig Gergelyfi értékesítette egy Józsára irá­nyított védhetetlen nyitással. A negyedik - 32(1) percig tar­tó - szett első huszonöt perce miskolci szempontból maga volt a rémálom. Hengereltek az angyalföldiek (6:0, 7:1, 7:5, 10:5). Hatalmas csatát vívott a két csapat minden egyes forgá­sért, de a pontok jobbára hazai oldalon születtek, mert az an­gyalföldiek az elérhetetlen lab­dákat is befutották, négy-öt méterről vetődtek, ha kellett, felmásztak a palánkra is a lasztiért. 10:8-nál Kiss András kikérte második idejét, ami döntőnek bizonyult. Igaz, ek­kor Tóth még belepiszkált egy outba, valamint Villányi is be­mutatott egy pazar ejtést (12:8), de ettől a vasutasok kaptak észbe. Ez öt percig csak arra volt elég, hogy folyamato­san forogjanak a csapatok, majd Józsa outja hozta az álló­háború után az első pontot a vendégeknek, amit Tóth fejelt meg egy ütéssel (12:10). Ekkor ismét öt perc forgásokkal, pont nélkül, majd Puskás beindult. Pontot érő blokkja után a mis­kolci center Juhász G. orra elé nyitott egy ászt, következő nyi­tását Tóth értékesítette egy ej­téssel, majd a harmadik nyitás ismét Juhász G. cipője előtt ért talajt (12:14). A mérkőzéslab­dától megrémülve a hazaiak még forogtak egy párat, de a negyedik meccslabdánál már nem volt kímélet, mert Puskás középen ugrott egy hatalma­sat, majd a center kézvillanása után a labda a hazai térfélen csattant, véget vetve a - női röplabdában szokatlanul hosz- szú - maratoni csatának. KISS András: - A végjáték­ban jobban bírták erővel és ide­gekkel a vendégek. KŐHALMI Richárd: - Bol­dog vagyok. Amióta edző va­gyok, ilyet még nem mond­tam. Most azért teszem, mert ilyen jól játszó Angyalfölddel még sohasem találkoztunk. Ezért különösen értékes ez a győzelem. A NŐI RÖPLABDA NB I ÁLLÁSA 1. Miskolci VSC 12 10 10 2 32:11 22 2. Pulzus 12 2 33:14 22 3. Angyalföld 12 8 4 29:16 20 4. Kecskemét 12 8 4 28:20 20 5. Kaposvár 12 7 5 23:19 19 6. Szombathely 11 5 6 21:19 16 7. Békéscsaba 12 4 8 18:30 16 8. Salgótarján 12 3 9 15:30 15 9. Ajkai NRC 11 3 8 15:29 14 10. Debrecen 12 1 11 9:35 13