Észak-Magyarország, 1997. október (53. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-20 / 245. szám

1997. Októrir 20., Hétfő EREDMÉNYEK - TUDÓSÍTÁSOK i i|É Észak-MaqyarorszAg 11 TOTÓ, 42. hél 1. Ferencváros - Győr 1 -0 1 2. Stadler FC - Gázszer FC 1-1 X 3. Duisburg - Dortmund ______0-0 X . 4._KarLsmhe - Bay_ejn_Mün_chen 1 -1_ _ _X 5. Leverkusen - Kaiserslautern 1-1 X 6. Rostock - Schalke 04______4-1 1 7 .1860 München - Wolfsburg 2-1 1 8. VfB Stuttgart - Flertha BSC 4-1 1 9. Bari - Juventus____________0-5 2 10 . Brescia - Vicenza 4-0 1 11. Fiorentina - Roma 0-0 X 12. Lazio - Atalanta 0-2 2 13. Napoli - Internazionale 0-2 2 +1 Debrecen - Újpest 1-2 2 LABDARÚGÓ NB I Haladás VFC-Milos - MTK FC 0-1 (0-1) Gólszerző: Orosz (17.). Békéscsabai EFC - Zalahús-ZTE FC 1-1 (1-0) Gólszerző: Brlázs (22.), ill. Kámán (75.). Ecker-Stadler FC - Gázszer FC 1-1 (0-0) Gólszerző: Hadár (69.), ill. Földes (57.). Videoton FCF - Tiszakécske FC-Eurobusz 8-0 (2-0) Gólszerző: Dvéri (19.), Vancsa (45., 47., 62.), Kor­sós (65., 70.), Waltner (78.), Róth (89.). Vác FC - Kispest-Honvéd FC 3-2 (1-2) Gólszerző: Nagy T. (6. -11-esből, 73.), Schwarcz (78.), ill. Kovács B. (3„ 40.). Ferencváros - Győri ETO FC 1-0 (1-0) Gólszerző: Hrutka (4.). DVSC-Epona - Újpesti TE 1-2 (0-1) Gólszerző: Sira (87.), ill. Herczeg (37.), Véber (75.). BVSC-Zugló FC - Siófoki Bányász SE 0-2 (0-0) Gólszerző: Szabó Z. (74.), Sallai (76.). AZ NB I ÁLLÁSA 1. Győri ETO 13 9 3 1 22-10 30 2. Vasas DH 13 9 2 2 29-16 29 3. Újpesti TE 13 8 3 2 25-12 27 4. MTK FC 13 8 2 3 27-12 26 5. Ferencváros 13 7 2 4 25-17 23 6. Diósgyőr 13 6 2 5 22-14 20 7. BVSC-Zugló 13 5 5 3 21-19 20 8. Videoton FC 13 5 4 4 26-18 19 9. DVSC-Epona 13 5 3 5 24-18 18 10. Vác FC 13 5 2 6 21-28 17 11. Gázszer FC 13 3 6 4 19-16 15 12. Békéscsaba 13 4 3 6 9-28 15 13. Zalaegerszeg 13 4 2 7 21-25 14 14. Haladás 13 4 1 8 17-21 13 15. Tiszakécske 13 3 4 6 20-33 13 16. Siófok 13 3 1 9 11-20 10 17. Kispesl-HFC 13 3­10 12-27 9 18. Stadler FC 13 1 5 7 8-25 8 Kegyes Vasas-stop a Diósgyőri FC-nek Labdarúgó NB I, 13. forduló: Vasas Danubius Hotels - Diósgyőri FC 2-1 (2-1) Jegyzőkönyv Budapest, Fáy utca, 5000 néző. Vezette: Arany (Kiss G., Megyebíró). Vasas: Végh (6) - Herczeg (7), Geress (6), Juhár (6), Aranyos (6) - Mónos (7), Szilveszter (7), Galaschek (7), Gricajuk (6) - Hámori (6), Pál (5). Edző: Gellei Imre. DFC: Rácz (5) - Földvári (6) - Varga S. (7), Nagy S. (5), Kovács T. (5) - Farkas J. (6), Kiser (6), Buliga (5), Kákóczki (4) - Kulcsár (4), Jakab (5). Szakmai igazgató: Tomp Barnabás. Csere: Nagy S. helyett Téger (6) a 46., Jakab helyett Domokos (-) a 69., Pál helyett Kuntics (-) a 75. percben. Sárga lap: Galaschek a 16., Aranyos a 43., Varga S. a 62. percben. Gólszerző: Herczeg (1.-0) a 12., Galaschek (2-0) a 24., Varga S. (2-1) a 36. percben. Kulcsár középen nem bírt Juhárral (20) Fotó: Vajda János Berecz Csaba 2. perc: A jobb oldalon Farkas J. remekül ugratta ki a védők mögé befutó Varga S.-t, aki betört a 16- oson belülre, majd egy testcsellel becsapta Juhárt, de 8 méterről le­adott lövése erőtlenre sikerült, így az könnyű zsákmánya lett a rövid oldalon álló Véghnek. 12. perc: Szilveszter bal oldali szöglete átszállt a középen tömö­rülő védők felett, ám a túloldalon Galaschek az alapvonal közelében „megmentette” a labdát, egyből középre adott s a lendületből ér­kező Herczeg 10 méterről kapás­ból a léc alá bombázott, 1-0. 19. perc: Hámori gyötörte át ma­gát a vendégek védelmén, majd a jobbösszekötő helyéről, 18 méter­ről - ahelyett, hogy tovább vitte volna a labdát - elhamarkodottan a jobb alsó sarok mellé lőtt. 21. perc: Szilveszter nyomát a jobb oldalon bottal ütötték a diós­győri védők. A hazaiak középpá­lyása kissé kisodródott helyzetben remekül talált a második hullám­ban érkező Mónos elé, aki 10 mé­terről a felső lécet találta telibe. 23. perc: Mónos ismét a jobb ol­dalon viharzott el, majd középre adott, de a belső emberek előtt el­suhant a labda. A túloldalon érke­zett viszont Gricajuk, aki a bal- összekötő helyéről 16 méterről a jobb kapufa mellé durrantott. 24. perc: Szilveszter maradt üre­sen a diósgyőri 16 bal sarkánál, majd mesterien csavart középre, ahol Galaschek 8 méterről előreve­tődve fejelt Rácz kapujába, 2-0. 34. perc: Szilveszter kényszerítő­zött Hámorival, a visszakapott labdát elhúzta a DFC utolsó védő­játékosa mellett is, de a kaputól 8 méterre Ráczcal szemben hosszan szökette magát. 36. perc: Varga S. keveredett kö­zépre, majd Buligával kényszerítő­zött, aki mintaszerű átadással dob­ta vissza a passzt, s Varga S. a ka­pujából kiinduló Végh mellett 6 mé­terről a kapu jobb oldalába lőtt, 2-1. 56. perc: Pál pompás mozdulattal ugratta ki a jobb oldalon Hámorit, aki felnézett, és a hosszú oldalon érkező Gricajuk fejére varázsolta a labdát, de a középpályás két lé­pésről leadott bólintása a jobb ka­pufáról kipattant. 67. perc: Szilveszter a jobb­összekötő helyéről középre gurí­totta a labdát, amelyet Pál 20 mé­terről küldött kapura, de sistergés lövését Rácz szögletre hárította. 83. perc: Buliga a bal oldalon jól vette észre a jobbösszekötő helyén érkező Farkas J.-t, s elé tálalt, de a DFC középpályásának 24 mé­terről leadott lövése a bal kapufa és felső léc találkozási pontjáról vágódott a mezőnybe. 85. perc: A kitámadó vendégek között Mónos a jobb oldalon tisz­tán vezethette a labdát Rácz ka­pujára, majd a kapust kipasszolva a középen érkező Szilveszterhez passzolt, aki 6 méterről az üres kapuba lőtt. Azonban Arany játék­vezető Megyebíró asszisztens bein- tése alapján gól helyett les címén szabadrúgást ítélt a DFC javára. Az első percekben a Vasas mintha túlságosan is tartott volna a DFC- től, hiszen a hazaiak átengedték a kezdeményezés lehetőségét és meg­keresték védőhelyüket a pályán. A Diósgyőr köszönte szépen a lehető­séget és a mélységből indulva a jobb oldalon próbált támadásokat vezetni. A pályaválasztó tisztelete azonban csak tíz percig volt érvény­ben, ezt követően beindultak a fehér mezes hazaiak és meg sem álltak két gólig. A Vasas szinte minden akció­ja a Diósgyőr bal oldalán futott, Mó­nos és Herczeg nagy kedvvel játszott, és hozzájuk csatlakozott a két belső középpályás, Galaschek és Szilvesz­ter is. A Vasas játékosai a ritmus- váltásokban múlták felül a vendége­ket, hiszen egy-egy „altatás” után hirtelen robbantak és a jobb oldali gyors elfutásokkal rendre zavart okoztak a DFC védelmében. Az an­gyalföldiek nagy fölénye közepette kissé váratlanul jött a Diósgyőr gól­ja, amely a vendégek legagilisabb játékosának érdeme volt. Az első fél­idő hajrájában a szépítő gól után megtorpant a Vasas, visszavett a lendületből és óvatosabban játszott. Fordulás után az első negyedóra a hazaiak nyomasztó fölényét hozta. A vendégek csak elvétve jutottak át a felezővonalon, hiszen a Vasas közép­pályásai jól alkalmazták a letáma­dást, s védőtársaiknak csak a táma­dásokba való besegítésnél kellett szor­goskodniuk. A piros-fehérek játéka ezúttal nem volt olyan szervezett mint ahogy azt megszokhattuk, a kö­zéppályások nem sikerült megtarta­niuk és „dajkálniuk” a labdát. A nagy offenzíva ellenére az angyalföl­dieknek nem tudták növelni előnyü­ket, mert Fortuna a vendégek kezét fogta. A Diósgyőr a félidő közepén ki­jött a szorításból és megpróbált né­hány támadást vezetni, ám ezek a 16-os környékén elhaltak. Az idő elő­rehaladtával a DFC egyre nagyobb erőket mozgósított az eredmény meg­változtatása érdekében, seza Vasas­nak kedvezett. A hazaiak kontrákkal kísérleteztek a fellazult védelemmel szemben, s mégis a DFC-nek volt egy góllal kecsegtető átlövése, amely kis szerencsével akár pontmentő is lehe­tett volna. Ennek ellenére a Vasas tel­jesen megérdemelten nyerte meg az összecsapást, hiszen többször annyi gólhelyzetet dolgoztak ki, mint a ven­dégek, s lm ezeknek csak a felét érté­kesítik, akkor a DFC többgólos vere­séggel tá vozik a Fáy utcából. Arany játékvezető jól dirigálta a mérkőzést, de a lelátóról úgy tűnt, hogy a 85. percben szabályos gól­tól fosztotta meg a hazai csapatot. GELLEI Imre: - Nagyon örülök a győzelemnek. A mérkőzés folya­mán sok helyzetet dolgoztunk ki, s ezeket közül csak kettőt értéke­sítettünk, de ma ez is elég volt a sikerhez a kulturáltan játszó DFC ellen. TORNYI Barnabás: - Jobb volt a Vasas, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Az első 25 percben a megszokottnál tom­pábban játszottunk, s emiatt kétgólos hátrányba kerültünk. A második félidőben már jobbak voltunk, de erőnkből csak egy kapufára tellett. * Tartalékbajnokság Vasas DH-DFC 2-1 (1-0) Budapest, 150 néző. V: Marcsók. Vasas: Szalontai (Frank) - Brusz- nyiczky, Bukva, Eipl, Szőke - Princz, Tari, Takács, Zoltay - Be­ne, Nyerges. Edző: Elekes József. DFC: Regős (Dávid) - Sarlai, Labbancz, Tóth D., N. Varga - Turóczi, Lipták, Lippai, Harsányi, Temován - Rák (Nagy G.). Edző: Emir Dzsinovics. Gólszerzők: Bene (2), ill. Sarlai. Jók: Bukva, Bene, Nyerges, ill. Lipták, Lippai. Ki korán kel, három pontot lel Labdarúgó NB l/B, 13. forduló: Kecskeméti TE-Tiszaújvárosi SC 3-1 (2-1) Kecskemét (ÉM - MI) - Nem járt sikerrel a Tiszaújvárosi SC csapata a labdarúgó NB I/B hétvégi bajnoki fordulójában, mert Varga Zoltán legényei Kecskeméten szenvedtek két­gólos vereséget. Kecskemét, 800 néző. Vezette: Farkas (Birincsik, Jenei). KTE: Sinescu (0) - Gubucz (6) - Tóth Gy. (5), Szél (6), Vincze (5) - Czipper (6), Lukácsi (5), Tuboly (7), Szécsényi (5) - Babai (5), Tóth I. (6). Megbízott edző: Kajtár István. TSC: Kiss (5) - Vámosi (4) - Pipó (5), Bocsi (4) - Szabó L. (4), Járai (5), Márkus (5), Besenyei (5), Bor­dás (4) - Pap (4), Dobos (5). Edző: Varga Zoltán. Csere: Bordás helyett Gulácsi (4) az 58., Tuboly helyett Deme (-) a 73., Tóth I. helyett Kovács J. (-) a 75. percben. Sárga lap: Tuboly a 8., Bordás a 28., Pipó a 40. percben. Gólszerzők: Tuboly (1-0) a 2., Tóth I. (2-0) a 4., Járai (2-1) a 16., Gu­bucz (3-1) az 50. percben. 2. perc: Czipper a jobb oldalról a bal összekötő helyén megiramodó Babaihoz játszott, aki 7 méterről lőtt, de az eléje kilépő Kissről szögletre pattant a labda. A sa­rokrúgás után nem tudtak felsza­badítani a vendégvédők, viszont ott termett Tuboly, és a 11-es pont tájékáról ballal félfordulattal úgy lőtt a hálóba, hogy a földön meg­pattanó labda a bal oldali kapufát is érintette, 1-0. 4. perc: Tuboly végzett el szabad­rúgást a bal összekötő helyén, a TSC kapujától 20 méterre. A ha­zaiak középpályása az ötös tájé­kára ívelt, ahol Tóth I.-t találta tisztán a játékszer. A KTE táma­dója nem gondolkozott sokat, s ha már nem volt rajta vendégvédó, a kapu jobb oldalába bólintott, 2-0. 16. perc: Szél a mellette elhúzó Járait buktatta a jobb összekötő helyén, a kaputól 23 méterre. A letett labda mögé Márkus állt, aki elsőre nem, csupán második neki­futásra adott be. A beadásnak Já­rai mozgott elé, s 7 méterről a jobb sarokba csúsztatott, 2-1. 36. perc: Tuboly-Szécsényi-Tu­boly kiszöglet-variáció után Szél elé került a pettyes a 16-os bal sarkán, aki rögtön befelé, Gubucz- hoz játszott. A vendéglátók liberó­ját szorongatták az újvárosiak, ám ő még estében is kapura pisz­kálta a labdát, de 13 méteres kí­sérlete a felső lécen landolt. 50. perc: A jobb oldalon előretörő Szélt a vele visszafutó Pap rántot­ta le a büntetőterületen belül, 11- es. Az ítéletvégrehajtó Gubucz volt, aki a jobbra mozduló Kiss mellett laposan a kapu bal oldalá­ba belsőzött, 3-1. Amíg az újvárosiak még lélekben az öltözőben voltak, addig a hazai­ak maximális fordulaton kezdtek, és ez meg is hozta számukra a kí­vánt eredményt két gól képében. A korán beszedett találatok alapo­san fejbe vágták Pipóékat, akik a kezdés előtt valószínűleg nem ilyen „ébresztőre” számítottak. A KTE próbálta kihasználni lélekta­ni előnyét, Dobosék azonban vi­szonylag korán, egy begyakorolt pontrúgást követően szépítettek. Ez a gól valamelyest visszahozta a TSC reményeit, ám ezt a lehető­séget nem sikerült kihasználni a szünetig. A folytatásban - még mielőtt egyenlítési terveket szövögethet­tek volna Járaiék - jött Szél egyé­ni akciója, és a büntető, amely egyre távolabbra sodorta a borso­diak győzelmi esélyeit. A kecske­métiek most már teljesen meg­nyugodtak, elhitték, kevés annak az esélye, hogy a hátralévő időben valamiféle pálfordulat álljon elő. Nem is állt, bár utólag hozzáte­hetjük: olyan meccsen veszített a TSC, amelyen lett volna keresni­valója csak éppen nem ilyen gyen­ge kezdéssel. KAJTÁR István: - Magas szín­vonalú játékvezetés mellett meg­érdemelt győzelmet arattunk a sportszerű tiszaújvárosiak felett. VARGA Zoltán: - A találkozó el­ső négy percében kaptunk két gólt, ami tulajdonképpen eldön­tötte a mérkőzést. Kettó-egy után próbálkoztunk, de a hazaiak eze­ket a kísérleteket csírájában elfoj­tották. A további eredmények: Tiszavasvári - KCFC-Hajdúszo- boszló 0-1 (0-1), Soproni FAC - Matáv Sopron 0-0, Pécsi MFC - Komló 0-0, Dorog — Nyíregyháza 2-2 (1-0), Csepel - Érd 2-2 (0-0), Szolnoki MÁV - Salgótarján 5-0 (1-0), Paksi ASE - Rákóczi Kapósaikor 1-0 (0-0), Nagykanizsa - Hl. kér. TVE 3-2 (0-1), Dunaferr - Szeged-Dorozsma 2-2 (0-0). AZ NB l/B ÁLLÁSA 1. Ili. kér. TVE 13 7 5 1 30-11 26 2. Nyíregyháza 13 6 6 1 21-10 24 3. Matáv SC 13 6 4 3 21-10 22 : 4. Dunaferr SE 13 6 3 4 19-13 21 5. Hajdúszoboszló 13 6 3 4 15-13 21 • 6. Sz.-Dorozsma 13 5 5 3 25-19 20 7. Szolnok 13 5 5 3 19-14 20 8. Kecskeméti TE 13 6 2 5 13-18 20 ; 9. Nagykanizsa 12 6 1 5 21-17 19 10. Pécsi MFC 13 4 6 3 13-11 18 11. Soproni FAC 13 4 6 3 11-13 18 12. Rákóczi FC 12 5 3 4 15-18 18 g 13. Érdi VSE 13 4 5 4 20-17 17 : s 14. Paksi ASE 13 5 4 4 10-11 17 15. Salgótarján 13 4 3 6 12-20 15 16. Dorogi SE 13 2 5 6 13-14 11 17. Komló 13 3 2 8 10-23 11 18. Tiszaújváros 13 3 1 9 11-27 10 19. Tiszavasvári 13­8 5 5-14 8 20. Csepel SC 13 1 5 7 8-19 8 A Rákóczi Kaposcukor FC - Nagykanizsai Olajbá­nyász mérkőzést október 29-én játsszák. Az MLSZ fe­gyelmi bizottsága két pontot levont a Paksi ASE-töl jo­gosulatlan szereplés miatt. ff