Észak-Magyarország, 1997. október (53. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-27 / 250. szám

1997. Oktörir 27,, Hétfő > i EREDMÉNYEK - TUDÓSÍTÁSOK Ésxak»MagyarorszAg ÜLI □ 1. Bayern München - Bremen 2-0 1 2. Dortmund - Rostock 3-2 1 3. Hamburg - 1860 München 1-2 2 4. Hertha BSC - Karlsruhe 3-1 1 5. Mönchengl. - Leverkusen 2-2 X 6. Wolfsburg - Biefeld 2-0 1 7. Andria- Torino 0-2 2 8. Cagliari - Salernitana 1-1 X 9. Lucchese - Reggiana 2-1 1 10. Monza - Castel di Sangro 2-2 X 11. Padova -Chievo 3-2 1 12. Perugia - Ancona 1-1 X 13. Reggina - Ravenna 1-0 1 14. Verona - Foggia 3-2 1 Acél Kupa Ózd (ÉM) - A területi minősítő súlyemelőverseny VT. fordulóját rendezték meg Ózdon, amely egyben Acél Kupa magyar-lengyel ifjúsági csapatverseny is volt. Az országos bajnokságok miatt a legjobb megyei sportolók hiányoztak, mert vagy más ver­senyeken, vagy a hét végétől lépnek dobogóra. Ózd testvérvárosa, Chorzow ifjúsági csapatát küldte el, akik a borsodiakkal versenyeztek. Az eredmények, férfiak: Kölyök 1:54 kg.: 1. Czakó Gábor (KVSE). 70 kg.: 1. Pálfalvi Péter (Ózd). Kölyök II: 38 kg.: 1. Dávid Tamás (TSC). 42 kg.: 1. Rácz Béla (TSC). 50 kg.: 1. Réti András (TSC), 2. Bogdán József (Ózd). 64 kg.: 1. Földi Tamás (KVSE), 2. Németh András (KVSE). Ifjúsági: 64 kg.: 1. Aranyosi Norbert (DSC). 70 kg.: 1. Falucskai József (DSC), 2. Lónáth László (DSC). 76 kg.: 1. Bíró Szilárd (KVSE), 2. Németh Ádám (DSC). 83 kg.: 1. Pető Tibor (DSC). 91 kg.: 1. Vas Gábor (Ózd). Junior: 54 kg.: 1. Győrffi Attila (DSC). Felnőtt: 59 kg.: 1. Balogh Pál (TSC). 64 kg.: 1. Lempner Róbert (TSC). 76 kg.: 1. Forgács Zoltán (DSC). Nők: Serdülő: 50 kg.: 1. Nagy Nikoletta (Ózd). 54 kg.: 1. Kassai Krisztina (KVSE). 59 kg.: 1. Mácsai Mónika (KVSE). 70 kg.: 1. Kosztúr Mária (Ózd). 83 kg.: 1. Németh Anikó (Ózd). Junior: 54 kg.: 1. Ráki Henrietta (KVSE). 59 kg.: 1. Virág Mária (DSC). 64 kg.: 1. Buda Gab­riella (TSC). 83 kg.: 1. Benyák Viktória (DSC). A csapatverseny végeredménye: 1. Borsod megye ifjúsági válogatottja (Pátrovics Attila, Pintér Lász­ló, Üveges Krisztián, Alexa Zsolt, Garad László) 1330 pont, 2. Ruch Chorzow 1141 pont. Bővült a szakmai stáb a Diósgyőri FC-nél Miskolc (ÉM) - Egy hete ismét a régi felállásban dolgozik a szakmai stáb a Diósgyőri FC NB I-es labdarúgócsapatánál. Tornyi Barnabás szakmai igazgató Földesi Károly távozása után kijelentette, hogy csak átmeneti állapotnak tekinti az egy pá- lyaedzős megoldást, s keresik az elköszönt tréner utódját. Ezt Szapor Gábor személyében találták meg, áld október 20. óta Leskó Zoltánnal együtt pályaedzőként dolgozik a piros-fehér labdarúgók mellett. Szapor Gábor - aki szakedzői és testneve­lő tanári diplomát szerzett a TF-en - a KSI-ben kezdett el edzősködni, s ez már a harmadik NB I- es klubja, ahol pályaedzőként tevékenykedik, hi­szen korábban a Garami József vezette Újpesti TE-nél és a Haász Sándor nevével fémjelzett Győri ETO-nál is tevékenykedett. Szerdán Athén, vasárnap Ferencváros Miskolc (ÉM - BCS) - A DKSK-BorsodChem női kosárlabdacsapata ezen a héten két tétmérkőzést játszik, s mindkét összecsapást a miskolci városi sportcsarnokban láthatják az együttes szurkolói, szimpatizánsai. A piros-fehérek szerdán 17.30-tól Ronchetti Kupa csoportselejtezö mérkőzésen a PAO Thriamvos Athén csapatát fogadják, míg a hétvégi bajnoki mérkőzést - az eredeti kiírástól el­térően egy nappal később - vasárnap játsszák. A Ferencváros elleni rangadó a Duna TV élő közvetí­tése miatt „csúszott el” s ennek az összecsapásnak a kezdési időpontja: 14.30. Az elmúlt héten a Ron­chetti Kupa C-csoportjában - a diósgyőri csoport­ban - lejátszották a harmadik mérkőzést is. Ezen az összecsapáson a Diósgyőrtől vereséget szenvedő olasz Famila Schio 16 ponttal legyőzte a DKSK- BC-t verő PAOT Athén együttesét, így féltávnál „körbeverésre” áll a csoport. A Liliana Ronchetti Kupa C-csoportjában eddig lejátszott mérkőzések eredményei: DKSK-BorsodChem - Famila Schio 86-73, PAÓ 'Thriamvos Athén - DKSK-Boi-sodChem 72-60, Famila Schio - Thriamvos Athén 81-65. A CSOPORT ÁLLÁSA 1. Famila Schio 2 1 I 154-151 3 2. DKSK-BC 2 1 I 146-145 3 3. PAOT Athén 2 1 1 137-141 3 Újvárosi focimeteorológia: gólzápor, tapsvihar Labdarúgó NB l/B, 14. forduló: Tiszaújvárosi SC - Soproni FAC 4-0 (3-0) Loós lábát már elhagyta a labda, amely pár pillanattal később a soproni kapu bal oldalában landolt. Ezzel lett 4-0. Fotó: Bujdos T. Bánhegyi Gábor Tiszaújváros (ÉM) - Megjaví­totta eddigi góirekordját a Ti­szaújvárosi SC labdarúgócsa­pata az NB I/B 14. fordulójá­ban, hiszen hazai pályán ma­gabiztos, látványos játékkal győzték le 4-0 arányban a Sop­roni FAC gárdáját. Tiszaújváros, 600 néző. Vezette: Sápi (Mezei, Nyilas). Tiszaújvárosi SC: Molnár (0) - Vámosi (5) - Pipó (6), Bordás (7) - Gulácsi (5), Járai (7), Bocsi (7), Szabó (6), Loós (6) - Pap (7), Do­bos (7). Edző: Varga Zoltán. Soproni FAC: Bíró (6) - Kele­men L. (6) - Kulcsái’ (3), Sipos (5) - Hornyák (5), Filipovics (5), Ko­vács T. (4), Mikóczi (4), Keletpen Zs. (0) - Tikosi (4), Csernák (4). Edző: Supka Attila. Csere: Kelemen Zs. helyett Török (5) a 25., Csernák helyett Mayer (5) a 46. percben. Sárga lap: Bordás a 34., Járai a 39., Kulcsár a 63., Mayer a 66., Pipó a 69. percben. Kiállítva: Kulcsár a 70. percben. Gólszerző: Pap a 21., Pap a 22., Járai a 37., Loós a 88. percben. 21. perc: Bordás még a saját térfe­léről, a felezővonal közelében a bal oldalról végezhetett el szabadrú­gást. Középerősen, laposan középre küldött labdáját több soproni védő is elvétette, így a bőrgolyó Szabó elé került. A hazai középpályás felné­zett és egy félfordulat után a jobb oldalon robogó Pap elé tálalt. A csa­tár Sípossal a nyakában bevezette a labdát a büntetőterületre, majd 13 méterről jobb külsővel megpróbálta a kifutó Bíró mellett eltessékelni a lasztit. Ez csali félig sikerült , mert a labda megperdült a kapuson, de így is becsorgott a gólvonalon túlra, 1-0. 22. perc: A nézők még az első gól születési körülményeit tárgyal­ták, amikor Pap futott el a bal ol­dalon. Már a 16-os bal oldali sar­kánál járt, amikor a soproniak el­kaszálták. A vendégek a bírói síp­ra vártak, de az néma maradt. Ezt használta ki Szabó, aki meg­kaparintotta a labdát és a földről felpattanó Pap elé tálalt. A csatár nem teketóriázott sokat, hanem nyolc méterről Bíró mellett a bal sarokba lőtt, 2-0. 25. perc: Mikóczi három tiszaúj­városi védő gyűrűjében cselezge­tett a hazai tizenhatoson belül, majd hirtelen kapura fordult és 12 méterről tüzelt. Molnár a bal felső saroknál a levegőben úszva tessékelte szögletre a börgolyót. 37. perc: Pap a vendégtérfel kö­zepén dajkálta a labdát, majd mesteri labdával dobta támadás­ba a jobb oldalon Járait. A közép­pályás berobogott a büntetőterü­letre, majd 13 méterről a kimoz­duló Bíró fölött a kapu közepébe ívelt, 3-0. 55. perc: Dobos Pipót indította a jobb szélen. A védő visszatette a labdát a feladóhoz, aki 17 méter­ről ballal bombázott a kapu fölé. 68. perc: Szabadrúgáshoz jutot­tak a vendégek a tiszaújvárosi kaputól 24 méterre. A letett lab­dát a hézagosán felálló sorfal között Hornyák küldte laposan a jobb alsó sarok felé, de Molnár könnyedén hárított. 70. perc: Loós iramodott meg a bal oldalon, de a labdát nem kap­ta meg, mert azt Kulcsár kézzel szándékosan lestoppolta. A játék­vezető sárga lappal honorálta a produkciót, és mivel a soproni já­tékos ebből a kártyából egyet pár perccel korábban begyűjtött, a pi­ros lap felmutatása után indulha­tott zuhanyozni. A megítélt sza­badrúgásból Bordás 27 méterről lövésszerú ívelést küldött a sopro­ni kapura, amelyet Bíró a felső léc alól tornázott ki. 77. perc: Bordás tanári labdával ugratta ki a bal oldalon Loóst, akinek 13 méteres lövését Bíró a jobb alsó saroknál tolta merész vetődéssel szögletre. Gulácsi pont­rúgása után a bal oldali kapufától hat méterre Pap emelkedett a leg­magasabbra, de fejese kevéssel el­kerülte a rövid sarkot. 81. pei-c: Kelemen L. vétett el egy labdát, amire Dobos csapott le, ám a hazai csatái-18 méterről le­adott lövése pár centiméterrel a bal oldali kapufa mellett suhant el. 87. perc: Dobos meredeken ívelt Járai felé a 16-oson belülre. A kö­zéppályás a kapunak háttal állva 10 méterről fejbúbbal csúsztatta meg a labdát, amelyet Bíró hatal­mas bravúrral a léc alól tolt szög­letre. Gulácsi végezte el a pontrú­gást, amely után Vámosi fejelt a bal sarok mellé. 88. perc: Dobos balettozott át négy becsúszó soproni védőn, majd hajszalpontos labdával fut­tatta meg Loóst a bal szélen. A középpályás befelé húzott és 12 méterről Bíró mellett kilőtte a bal sarkot, 4-0. Könnyed játszadozással kezdő­dött a mérkőzés. Jobbára a me­zőnyben adogattak a csapatok, a kapuk még véletlenül sem forog­tak veszélyben. A labdát a hazai­ak birtokolták többet, de mintha nem mertek volna amúgy isten­igazából nekirontani a soproni­aknak. .A vezető gól azonban fel­szabadította az újvárosiak gátlá­sait, a középpályások a két szél­ső hátvéd támogatását élvezve bátrabban szervezték a támadá­sokat, míg a soproniakat látható­an sokkolta a vendéglátók lelke­sedése. A vendégek nem ismer­ték fel, hogy Vámosi ezúttal is néhányszor bizonytalankodott a hazai védelemben, és csak a szé­leket erőltették, ahol a remek for­mában játszó Pipó mellé - az idei szezon legjobb játékát nyújtva - Bordás is felzárkózott. Tehették mindketten, hiszen a soproni ékek egyetlen használható labdát sem kaptak az első félidőben. A második játékrészben sem változott a játék képe. Néha az volt a külső szemlélő érzése, mintha a soproniak ültek volna rá az eredményre. A tiszaújváro- siak sem erőltették túlságosan a támadásokat. Pap időnként hosszú percekre kivonta magát a játékból, helyette azonban belé­pett Dobos, aki ékből játékmes­terré nevezte ki magát. Ennek az utolsó előtti percben lett meg az eredménye, így a hazai szurko­lók jogosan honorálhatták vas­tapssal csapatuk teljesítményét az enerváltan, kedv nélkül játszó Sopron ellen. VARGA Zoltán: - Hazai pályán eddig is önbizalommal telve ját­szottunk, csak éppen a helyzetein­ket nem tudtuk kihasználni. Most mindkettő összejött. SUPKA Attila: - Játékosaimnál csak a bírók voltak rosszabbak. További eredmények: Matáv Sopron - Nagykanizsa 0-0, Dunaferr - Csepel 1-0 (1-0), Sal­gótarján - Érd 1-1 (1-1), Rákóczi Kaposcukor - Tiszavasvári 1-1 (0-1), Szeged-Dorozsma - Dorog 4-0 (2-0), Nyíregyháza - Pécsi MFC 2-0 (0-0), III. kér. TVE - Paksi ASE 0-0. Komlói Bányász - Kecskeméti TE 3-2 (1-0), Kábái Cukor FC-Hajdúszoboszló - Szol­noki MÁV-Neusiedler 2-0 (1-0).----­c:. .. • VS..VÍ1» ~r..\ . MHK ■A . AZ NB l/B ÁLLÁSA l.lll.ker. TVE 14 7 6 1 30-11 27 Cl 2. Nyíregyháza 14 7 6 1 23-10 27 11 3. Dunaferr SE 14 7 3 4 20-13 24 : 4. Hajdúszoboszló 14 7 3 4 17-13 24 5. Matáv SC Sopron 14 6 5 3 21-10 23 6. Szeged-Dorozsma 14 6 5 3 29-19 23 JIÍ 7. Nagykanizsa 13 6 2 5 21-17 20 8. Szolnok 14 5 5 4 ! 19-16 20 9. Kecskeméti TE 14 6 2 6 15-21 20 ■ 10. Rákóczi 13 5 4 4 16-19 19 » 11. Érdi VSE 14 4 6 4 21-18 18 12. Pécsi MFC 14 4 6 4 13-13 18 . ' 13. Paksi ASE 14 5 5 4 10-11 18 14. Soproni FAC 14 4 6 4 11-17 18 : 15. Salgótarján 14 4 4 6 13-21 16 '' 16. Komló 14 4 2 8 13-25 14 17. Tiszaújváros 14 4 1 9 15-27 13 fi 18. Dorog 14 : 2 5 7 13-18 11 : 19. Tiszavasvári 14 9 5 6-15 9 20. Csepel SC 14 SíSs'Síi»: 1 5 8 8-20 8 * | A Rákóczi Kaposcukor FC- Nagykanizsai Olajbányász mérkőzést ok­tóber 29-én játsszák. Az MLSZ fegyelmi bizottsága jogosulatlan szeli! replés miatt két pontot levont a Paksi ASE-től.-----------..............---............ , V __ú __ ' V*.#- '. _____. Nemzetközi focikörkép - Németország, Anglia A Bayern München játékosát, Elbertet szereli a brémai Wicky. A mérkőzést a bajorok nyerték 2-0 arányban. Fotó: AP Budapest (MTI) - A 12. fordu­lót bonyolították le a német és az angol labdarúgás első vo­nalában. Eredmények: Budesliga, 12. forduló: 1. FC Kaiserslautern - MSV Duis­burg 1-0. G.: Marschall (21.). Schalke 04 - VfL Bochum 2-0. G.: Wilmots (68.), Goossens (77.). VfL Wolfsburg - Arminia Bie­lefeld 2-0. G.: Sztevanovics (27.), Greiner (67.). Borussia Dort­mund - Hansa Rostock 3-2. G.: Kohler (3.), Möller (40., 53.), ill. Dowe (9.), Baumgart (88.). Hert­ha BSC - Karlsruher SC 3-1. G.: Roy (56.), Sverrison (81.), Pre­etz (90.), ill. Keller (2.). Bayern München - Werder Bremen 2-0. G.: Jancker (33.), Basler (71.). Hamburger SV - 1860 Mün­chen 1-2. G.: Cardoso (77.), ill. Malz (4L), Cemy (71.). Borussia Mönchengladbach - Bayern Leverkusen 2-2, G.: Petterson (8.), Andersson (89), ill. Meijer (23.), Feldhoff (78.). Az élcsoport állása: 1. Kaiserslautern 29, 2. B. München 25,3. Schalke 04 21. Premier League, 12. forduló: Coventry - Everton 0-0. Liver­pool - Derby County 4-0. G.: Fowler (27., 84.), Leonhardsen (65.), McManaman (88.). Man­chester United - Barnsley 7-0. G.: Cole (17., 19., 45.), Giggs (43., 56.), Scholes (59.), Poborsky (80.). Newcastle United - Blackburn Rovers 1-1. G.: Gillespie (27.), ill. Sutton (59.). Sheffield Wednes­day - Crystal Palace 1-3. G.: Collins (57.), ill. Hreidarsson (27.), Rodger (52.), Shipperley (60.). So­uthampton - Tottenham Hots­pur 3-2. G.: Vega (öngól, 54.), Hirst (67., 80.), ill. Dominguez (42.), Ginola (65.). Wimbledon - Leeds United 1-0. G.: Ardley (29.). Az élcsoport állása: 1. Man­chester United 25., 2. Arsenal 23, 3. Blackburn 23.