Észak-Magyarország, 1997. április (53. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-28 / 98. szám

1997. Április 28-, Hétfő zzt ~ Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sporttá 11 Sándorok, ha összefognak NB II Keleti csoport: FK Hajdúnánás - Diósgyőri FC 0-2 (0-1) Mesterfogás Miskolc (ÉM) - Új talkshow soro­zat indul a Miskolci Vigadóban áp­rilis 29-én (kedden) este 7 órától „Mesterfogás” címmel. A három he­tente megrendezésre kerülő műsor házigazdája Tornyi Barnabás, a Di­ósgyőri Football Club vezetőedzője, aki tervei szerint sporttal foglalko­zó országos vagy helyi hírességek­kel beszélget műsorában. Az első show szereplői: Moldova György író, Véber György, az ÚTÉ labdarú­gója, valamint Király Sándor, a DKSK vezetője. A belépő ára 2000 forint, amely magában foglal egy vacsorát is. Jegyeket elővételben a Vigadóban lehet vásárolni, vagy te­lefonon megrendelni a 46/358-845- ös telefonszámon. Putnoki „pingpong” Putnok (ÉM) - Május 3-án 9 órától a putnoki Serényi László Általános Iskola tornacsarnokában amatőr felnőtt férfi asztalitenisz-versenyt rendeznek. A versenyre nevezni a kezdés előtt fél órával, a helyszínen lehet. Nevezési díj: felnőtteknek 150 forint, diákoknak 100 forint. Teniszoktatás Miskolc (ÉM) - A Junior Tenisz Club teniszezést kedvelő 6-7 éves gyermekek oktatását vállalja hétfői és szerdai napokon 17 órától, a Győri kapuban található teniszpá­lyáin (Miskolc, Aha u.). A képzésre a helyszínen lehet jelentkezni. Asztalitenisz NB n Miskolc (ÉM) - Vereséget szen­vedtek megyénk csapatai az NB II küzdelmeiben. Az eredmények: BÉM SE - Bátonyterenye 6-12. Gy.: Adriányi (2), Harik (2), Orosz, Gulybán. Tigáz-Gázláng - Sajó- keresztúr 16-2. Gy.: Géczi és a Géczi-Licsák pár. DFC a VTV-ben Miskolc (ÉM) - A tegnap leját­szott Hajdúnánás - Diósgyőri FC (0-2) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés­ről készült összegfoglalót láthatják ma azok a szurkolók a televízióban, akik este 19.15-kor bekapcsolják készülékükön a miskolci Városi Te­levízió adását. 10 Berecz Csaba Hajdúnánás (ÉM) - Az elmúlt heti szünet után idegenben aratott kétgólos sikert a DFC labdarúgócsapata az NB n Ke­leti csoportjának 24. fordulójá­ban. Hajdúnánás, 1200 néző. Vezette: Vágner (Farkas Gy, Varga L.) Hajdúnánás: Szén (6) - Nagy I. (5) - Márkus (5), Vonyigás (5), Csi­szár (5) - Végh (4), Pribék (6), Tóth A. (6), Fazekas (5) - Mangel (5), Vass (3). Edző: Teliinger Vilmos. Diósgyőr: Rácz (7) - Dzsinovics (5) - Földvári (6), Farkas A. (6), Far­kas J. (5) - Chiratcu (5), Danes (6), Buliga (6) - Bozó (4), Nagy S. (7), Kotula (5). Edző: Tornyi Barnabás. Csere: Bozó helyett Varga S. az 59. (7), Fazekas helyett Boross a 65. (-), Végh helyett Nagy II. a 73. (-), Danes helyett Vitelki a 82. (-), Pri­bék helyett Oborzil a 83. (-), Kotula helyett Lehoczki a 87. percben (-). Sárga lap: Vonyigás az 54., Nagy I. a 61. percben. Gólszerzők: Nagy S. a 45., Varga S. a 81. percben. 19. perc: A bal összekötő helyén Buliga vezetgette a labdát, majd miután tisztára játszotta magát 22 méterről alig lőtt a jobb kapufa mellé. 28. perc: Egy hazai ellentámadás során Mangel ment el a jobb olda­lon, majd a 16-os környékén hintá­ba ültette védőjét, s 14 méterről lőtt. A gólba tartó labdát Rácz ki­ütötte a mezőnybe. 32. perc: Fazekas remek labdával ugratta ki középen Tóth Attilát, aki a 16-oson belül már csak Rácz- cal állt szemben, de a ziccerben a DFC játékosa volt az ügyesebb, aki felszedte a nánási fiú elől a labdát. 45. perc: A balösszekötő helyéről Farkas A. ívelte át a hazai védelem felett a labdát. A beadás Nagy Sán­dorhoz került, aki a 16-oson belül lekezelte a labdát, majd laposan 10 méterre a kaputól Szén ketrecének a jobb oldalába lőtt, 0-1. 58. perc: A balösszekötő helyéről, 25 méterről Chiratcu végezte el a szabadrúgást, s bombaerős lövése csak néhány centiméterrel a bal kapufa előtt hagyta el a játékteret. Varga biztosította be a győzelmet 69. perc: Farkas A. a jobb oldalon Varga S.-t hozta játékba, aki az alapvonalig futott, majd a középen üresen álló Nagy S.-hez továbbí­tott. A középcsatár gólhelyzetbe ke­rülvén addig pepecselt, amíg a ha­zai védők leszerelték. 71. perc: Nagy S. cselezett a 16-os vonala előtt, majd a középen kiugró Kotulát hozta játékba. A csatár el­húzta a labdát a kifiitó kapus mel­lett, majd egy védővel a nyakában az üres kapu mellé lőtt. 79. perc: A DFC térfelének köze­pén a bal oldalról Csiszár kanyarí- totta be a 11-es pont tájékára a lab­dát, amelyet Tóth A. senkitől sem zavartatva a kapu mellé fejelt. 81. perc: Nagy S. erőszakosan tört előre a bal oldalon, s az alapvonal környékére érkezvén élesen visszajátszott. A beadásra a jobb ol­dalon berobbanó Varga S. pontosan érkezett, s 5 méterről a kapu jobb oldalába vágta a beadást, 0-2. A kezdés után a DFC azonnal nyo­matékosította, hogy a vasárnapi ki­rándulásának egyetlen célja van: a győzelem. A piros-fehérek - akik ez alkalommal sárga-fekete szerelés­ben léptek pályára - támadólag léptek fel, s bár az ötödik percben abszolút gólszerzési lehetőséget szalasztottak el. A hazai együttes a közép pálya jelentős részét áten­gedte a Diósgyőrnek, s a vendégek középső alakulata igyekezett élni a felkínált lehetőséggel és egyre-más- ra fogták támadásba a csatárokat. A DFC három támadós lüktető első húsz perce nem hozott gólt, de en­nek oka több alkalommal is a hepe­hupás talaj volt, amely egy párszor megtréfálta a gólhelyzetbe került játékosokat. A vendégek nagy terü­leten játszhattak, hiszen a vonal­ban védekező nánásiak hátsó alak­zata mögé lőtt labdák „széthúzták” a védekező csapatot. Az első félóra végén kontra akciókból két nagy helyzetet is kialakított a Hajdúná­nás, de ezeket nem sikerült értéke­síteniük, hiszen a remekül védő Rácz mindkétszer jól avatkozott közbe. A félidő utolsó 10 perce is­mét a vendégeké volt, akik az utol­só minutumban a védő sorból csa­tárrá avandzsálódott Nagy Sándor találatának köszönhetően megér­demelt vezetéshez jutottak. A második félidő „langyosan” kezdődött. Hosszú perceken keresz­tül mezőnyjáték folyt a pályán. A Diósgyőr nem erőltette a támadá­sokat, míg a nánásiak nem tudtak mit kezdeni a DFC jól megszerve­zett hátsó alakzatával. A játékban a változást Varga Sándor beállítá­sa idézte elő, aki lendületes játéká­val új színt vitt be a pályára. A Di­ósgyőr ismét egyre többször tette tiszteletét a nánásiak kapuja előtt, s egyre több gólhelyzetet dolgozott ki. Ézek kihasználása azonban nem tartozott a csapat erősségei közé. Az utolsó negyedórában a ha­zaiak bátran támadólag léptek fel, s nagy erőket mozgósítottak az egyenlítő találat megszerzése érde­kében. Azonban a 81. percben a Di­ósgyőr második találata lehútötte lelkesedésüket. Az utolsó percekre a Diósgyőrt felhozta a kétgólos ve­zetés, s a hajrá perceit a Tornyi fi­úk a nánási kapu előtt múlatták. TELLINGER Vilmos: - Fiatal csapatommal - amelyből ezen a na­pon öt kezdő játékos hiányzott - elégedett vagyok. Úgy érzem, ha kihasználjuk adódó gólszerzési le­hetőségeinket, akár meglepetést is okozhattunk volna. TORNYI Barnabás: - Sikerült nyernünk, s ez azt jelenti, hogy ter­vünknek megfelelően begyűjtöttük a három pontot. A pálya talaja egyébként katasztrofális volt, emi­att nem alakulhatott ki folyamatos összjáték, de a talaj nem lehet mentség a csatáraim kriminális helyzetkihasználására. Totó. 17. Hét 1. Bielefeld - Dortmund 2-0 1 2. Karlsruhe - Hamburg 3-1 1 3. M.gladbach - VfB Stuttgart 0-1 2 4. Schalke 04 - 1. FC Köln 1-1 X 5. Brescia - Ravenna 0-0 X . 6. Cesena - Cosenza 2-2 X 7. Chievo - Empoii 0-1 2 8. Cremonese - Bari 0-1 2 9. Genoa - Castel di Sangro 1-3 2 10. Lecce - Lucchese 4-1 1 11. Reggina - Foggia 0-3 2 12. Salem itana - Padova 0-0 X 13. Torino - Palermo 2-1 1 13+1 Pescara - Venezia 1-3 2 Duatlonverseny Encs (ÉM) -Encs immáron ötödik alkalommal adott helyt az OKEÉ duatlon ranglista versenynek, amely ezúttal már nemzetközivé nőtte ki magát. Eredmények: Felnőtt, női: 1. Kiss Bandér Mariann (Székesfehérvár). Junior „B”, női: 1. Fülöp Andrea (Makói VSE), 2. Máté Veronika (Debreceni Sí), 3. Losonczi anna (TVK Mali). Ifjúsági, női: 1. Bálint Andrea (Balaton Tridu Sió­fok), 2. Gál Andrea (TVK Mali), 3. Fénys Csilla (Kistarcsai UTK). Senior, női: 1. Bogdánná Nagy Rózái (Batta Triat- lon), 2. Kovács Nándomé (Ernőd), 3. Kunfalvi And- rásné (Robinson). Senior, férfi: 1. Bamaki Ferenc (BVSC), 2. Németh Csaba (Miskolc ), 3. Kiss László (Hód Triatlon). Felnőtt, férfi: 1. Barta István (Újszászi SE), 2. Oya- va Ülő (TVK Mah), 3. Csányi Róbert (Hód Triatlon). Junior ,A” férfi: 1. Kegye Gergő (Csepel Dolphins), 2. Városi Viktor (Balaton Tridu Siófok), 3. Kazsi- mér Attila (TVK Mali). Junior „B”, férfi: 1. Bamaki Csaba (BVSC), 2. Kiss Gyula (Kistarcsai UTK), 3. Kiss Dániel (Csepel Dolphins). Ifjúsági, férfi: 1. Kiss Gergő (Csepel Dolphins), 2. Lucz Róbert (Hód Triatlon), 3. Martin Sulir (Nitra Triklub). Serdülő, fiú: 1. Baranyi Péter (Debreceni Sí), 2. Rendes Csaba (Egom Triatlon), 3. Ivanics Szilárd (HBSE Baja). Serdülő, leány: 1. Baksza Anita (Váci ISE), 2. Me- gyesi Kata (Batta Triatlon), 3. Márta Melinda (Kis­tarcsai UTK). Gyermek, fiú: 1. Baksza Attila (Váci ISE), 2. Far­kas Béla (Karcag SE), 3. Molnár Gergő (Csepel Dolphins). Gyermek, leány: I. Nádas Zsófia (Csepel Dolphins), 2. Vallus Andrea (Makói TC), 3. Preisz Éva (Csepel Dolphins). Újonc, fiú: 1. Kun Ferenc (Karcagi SE), 2. Csortos Imre (Újpesti Delfinek SE), 3. Gályász Dániel (TVK Mali). Újonc, leány: 1. Szabó Henriette (Újszászi SE), 2. Király Patrícia (Csepel Dolphins), 3. Zsebők Zita (Csepel Dolphins). Csatárok nélkül Barcikán sem megy Labdarúgó NB II Keleti csoport: Kazincbarcikai SC - Tiszakécskei FC 1-3 (0-1) Bánhegyi Gábor Kazincbarcika (ÉM) - Két elké­pesztő védelmi hibáig egy órán át élt a remény Kazincbarcikán, ahol a labdarúgó NB II Keleti csoportjának éllovasa, a Tisza- kécske vendégeskedett. Török mindkét hazai rövidzárlatot érté­kesítette, így megfosztotta a Kazincbarcikai SC-t a pontszer­zéstől. Kazincbarcika, 1000 néző. Vezette: Csema (Lánczos, Kispál). Kazincbarcika: Fülöp (5) - Földeák (5) - Takács (5), Implom (5) - Hanász (4), Harnócz (6), Kundrák (5), Körösi (6) , Lukács (4), Szaniszló (5) - Ha- nyecz (4). Edző: Kálmán Vilmos. Tiszakécske: Nagy Zs. (5) - Barna (6) - Balia L. (5), Cimpián (6) - Macz- kó (5), Molnár I. (5), Bessermann (5), Mike (5), Szántó (6) - Balia M. (6), Török (7). Edző: Szurgent Lajos. Csere: Hanyecz helyett Remenár (5) a 46., Maczkó helyett Tóth (-) a 67., Hanász helyett Gál (-) a 70., Lukács helyett Balogh (-) a 70., Szántó he­lyett Szabó (-) a 82. percben. Sárga lap: Hanász a 20., Barna az 52., Balia L. a 78. percben. Gólszerző: Balia M. a 25., Körösi az 50., Török az 56. és a 64. percben. 9. perc: Körösi robbant ki középen, majd a 16-os vonalára befutó Ha- nyeczhez passzolt, aki két lépés után tüzelt. A jobb saroknál elvetődő Nagy bravúrral hárított. 21. perc: Szaniszló a bal oldalról ívelt középre, Nagy aláfutott a labdá­nak, de a mögötte érkező Körösi is, így odalett az óriási helyzet. 22. perc: Harnócz erőszakosságának köszönhetően labdát szerzett, majd Lukáccsal kényszerítőzött, és a visszakapott bőrgolyót 13 méterről az oldalhálóba vágta. 23. perc: Szaniszló futott versenyt Maczkóval. A vendégjátékos lett a győztes, aki a késve kifutó Fülöp és a kapu felett is átívelte a labdát. 25. perc: Balia M. ugrott ki a hazai védőfalból a jobb oldalon, majd az ötös sarkáról a tehetetlen Fülöp mellett a kapu közepébe bombázott, 0-1. 35. perc: Harnócz-Kőrösi-Harnócz adogatás után utóbbi elvetődve, 17 méterről ballal lőtt kapura. A pattogó labdát Nagy ujjheggyel tolta ki a jobb sarok elől szögletre. 37. perc: Szaniszló bal ‘oldali szögle­tét Kundrák a kapust megelőzve az égbe fejelte. A labda a hazai középpá­lyás elé pattant, aki késve kapcsolt, így a védők felszabadítottak. 50. perc: Hanász bedobását Lukács fejjel csúsztatta Körösi elé, aki 10 méterről a bal alsó sarokba vágta, 1-1. 56. perc: Az egymásra váró hazai vé­dők közül Cimpián lopta el a labdát, elrobogott a bal oldalon, majd közép­re gurított, ahol az üresen álló Török 6 méterről perdített a hálóba, 1-2. 64. perc: Tőink a bénultan álló barci­Szaniszló (a labdával) próbál kilépni a vendégek között Fotó: Végh Csaba kai védők gyűrűjéből elhalászta a labdát, a 16-oson belülre érve 14 mé­terről ballal lőtt. A labda Fülöp Iába között talált utat a kapuba, 1-3. 89. perc: Körösi Balogh elé tálalt, akinek a lövésébe a vendégvédók be­levetődtek, így a kapu mellé pattant a labda. Az első játékrész a hazaiak fölényét hozta. A barcikaiak sorra alakították ki helyzeteiket, a kontrára játszó vendégek csak egy alkalommal jutot­tak el a barcikai kapu elé, igaz, abból meg is szerezték a vezetést. A hazai­ak ebben a játékrészben ismét nem akarták elhinni, hogy a pályának van A Keleti-csoport további eredményei: Kábái Cukor FC-Hajdúszoboszló - FC Eger-Egertej 3-1 (1-1), Szeged-Do- rozsma ESK - Kecskeméti TE 2-0 (0-0), Tiszafüredi VSE-City Gas - FC Hatvan 0-3 (0-2), Kecskeméti SC- RSC - Nyíregyházi FC 0-1 (0-1), Sal­gótarjáni BTC - Alkaloida SE Tisza- vasvári 3-0 (2-0). Szabadnapos: Szol­noki MÁV Neusidler. A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. T.kécske. 23 15 2 6 40-20 47 2. Diósgyőr. 22 13 6 3 28-14 45 • 3. Hajdúsz. 22 10 8 4 32-18 38 4. Ny.háza 22 10 8 4 30-18 38 5. Szeged 22 10 7 5 27-20 37 6. T.vasvári 23 10 7 6 29-24 37 7. Szolnok 22 10 6 6 26-22 36 8. SBTC 22 9 7 6 22-17 34 9. Hatvan 23 7 6 10 25-25 27 10. Kecsk.TE 22 7 5 10 21-25 26 11. KSC-RSC 23 5 8 10 22-27 23 12. H.nánás 22 6 5 11 17-29 23 13. KBSC 23 5 6 12 24-36 21 14. T.füred 23 4 4 15 16-36 16 15. Eger 22 3 3 16 12-40 12 bal oldala is, minden támadást közé­pen, vagy a jobb szélen erőltettek. Á második félidőben az enervált. Hanyeczet felváltó Remenár beállá­sával élénkülni látszott a barcikai tá­madókedv, aminek hamar meg is lett az eredménye. Az egyenlítés megbé­nította a tiszakécskeieket, de ez a bé­nultság csak átmeneti volt, mert a barcikai védők két elemi hibája meg­nyugtató előnyhöz juttatta a vendé­geket, akik a biztos vezetés tudatá­ban már csak alibi játékot produkál­tak mintegy' fél órán keresztül. KÁLMÁN Vilmos: - Hiába játszunk egy órán keresztül jól, ha két buta hi­ba miatt még pontot sem tudunk szerezni. SZURGENT Lajos: - Nehéz falat volt a Barcika, ráadásul rosszul is játszottunk. Igaz, csak négy helyze­tünk volt, de abból hármat legalább értékesítettünk. *: v:S3\\ A Nyugati-csoport eredményei: Duna- ferr SE - Érdi VSE 3-0 (0-0), Jutás Veszprém - Matáv SC Sopron 1-1 (1-0), Pécs ,96 FC - BKV Előre 1-2 (1-1), Budafoki - Rákóczi 1-2 (1-0), Soroksár - Balatonfüred 0-2 (0-0), Százhalombatta - Olajbányász 1-1 (1-1). Sopron - Tatabánya 1-0 (1-0). A NYUGATI CSOPORT ALLÁSA 1. Gázszer 24 14 8 2 37-16 50 2. Dunaferr 24 13 8 3 41-18 47 3. Rákóczi 24 11 10 3 37-23 43 4. Sopr. FAC 24 11 8 5 32-21 41 5. BKV Előre 24 11 7 6 33-24 40 6. Érd 24 10 9 5 30-25 39 7. Paks 24 10 8 6 37-21 38 8. Matáv 24 10 7 7 30-21 37 9. Pécs'96 24 10 5 9 27-25 35 10. Olajb. 24 9 7 8 35-32 34 11. Százhal. 24 611 7 25-28 29 12. Budafok 24 5 12 7 23-23 27 13. Soroksár* 24 5 6 13 33-48 18 14. T.bánya 24 2 6 16 17-45 12 15. B.füred 24 3 3 18 14-53 12 16. Veszprém 24 1 7 16 19-47 10 * a Soroksártól 3 büntetőpont levonva