Észak-Magyarország, 1997. április (53. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-28 / 98. szám

12 A Hétvége Sportja Eredmények - Tudósítások 1997. Április 28», Hétfő Salgó Rallye A címvédő ifj. Tóth, Gergely páros (képün­kön) sikerét hozta a magyar ralibajnokság második futama Salgótarjánban. A 24. Sche­ring Plough Salgó Rallye befejező napján is Tóthék voltak a leggyorsabbak, mögöttük az Érdi, Varga duó lett a második, míg a harma­dik helyen a Ranga, Büki kettős végzett. - Eredmények: 1. ifj. Tóth János, Gergely Fe­renc (Aral-Colonia Team) 1:23:49 ó, 2. Érdi Tibor, Varga István (Total Érdi Rallye Team) 1:24:24, 3. Ranga László, Büki Ernő (MÓL Rallye Team) 1:26:24. A megyei versenyzők szereplésére holnapi lapszámunkban vissza­térünk. Fotó: Gál Péter Labdarúgó létszám(tan) Miskolc (ÉM) - Módosul a magyar labdarú­gó-bajnokság osztálybesorolása az 1997/98-as idényben - adta hírül tegnap délután az MTI. Ez azt jelenti, hogy a Magyar Labdarúgó-szö­vetség csütörtöki ülésén hozott döntésével a tavaly elfogadott bajnoki szisztémát „megölte”. Az egy csoportos NB II életre hívá­sa csupán néhány hónapig élt, ám ez is „csak” gondolatban. A Magyar Labdarúgó-szövetség döntése alapján az 1997/98-as idényben a labdarú­gó Nemzeti Bajnokság a következőképpen épül fel: NB I: marad 18 csapatos. Az első osztály 17. és 18. helyezett együttesei kiesnek az újon­nan alakult NB I/B-be. Az NB 115. és 16. he­lyezett csapatai osztályozót játszanak a jelen­legi NB II Keleti és Nyugati csoportjának má­sodik helyén végzett gárdáival és a győztesek a következő évben az NB I-ben, míg a veszte­sek az NB I/B-ben szerepelnek. NB VB: csapatos lesz. Ide kerülnek az NB I- ből kieső csapatok (2), az NB I-es tagságért le­játszott osztályozó vesztes együttesei (2), a je­lenlegi NB II Keleti és Nyugati csoportjának 3-8. helyezett csapatai (12), a mostani NB li­es csoportok 9. helyezettjeinek osztályozóján győztes csapat (1) és az NB III-as bajnokok osztályozóinak győztesei (3). NB II: Keleti és Nyugati csoport lesz, 16-16 csapattal területi elosztás alapján. A 32 gár­da a következőkből áll majd: a mostani NB Il-es csoportok 9. helyezettjeinek osztályozó­ján vesztes csapat (1), a jelenlegi NB II Kele­ti csoportjának 10-15. helyezettjei (6), a je­lenlegi NB II Nyugati csoportjának 10-16. helyezettjei (7), az NB III-as bajnokok osztá­lyozóinak vesztesei (3), az NB III hat cso­portjának 2-3. helyezettjei (12), az NB III hat csoportjának három legjobb 4. helyezett csapata (3). NB III: továbbra is 6 csoport marad, 16-16 csapattal. A 96 NB III-as gárdát a következők alkotják: a jelenlegi NB III hat csoportjának három „rosszabbik” 4. helyezett csapatai (3), az NB III Tisza csoportjának 5-16. helyezett csapatai (12), az NB HÍ Mátra csoportjának 5-16. helyezett csapatai (12), az NB III Duna csoportjának 5-16. helyezett csapatai (12), az NB III Dráva csoportjának 5-16. helyzeti csa­patai (12), az NB III Bakony csoportjának 5-16. helyezett csapatai (12), az NB III Alföld csoportjának 5-14. helyezett csapatai (10), a megyei labdarúgó bajnokságok bajnokai (19) és a Budapesti Labdarúgó-szövetség bajnoka (1), valamint a BLSZ és a megyei bajnoksá­gok 2. helyezettjei közül a legjobb három csa­pat (3). Sportudvar Ongán A több mint másfél évtizede épült ongai sportudvarra ráfért a felújítás. Madzin Tibor, Onga polgármestere tegnap avathatta fel a megszépülő sportlétesítményt. A pálya hiva- . talos átadását az Onga - Miskolci Kós Károly Szakközépiskola megyei I. osztályú bajnoki kézilabda-mérkőzéssel tették még emlékeze­tesebbé. Alacsonyan repült a Malév Férfi röpiabda NB I, rájátszás: LRÍ Malév - Kazincbarcika 1:3 Frits Ágnes Budapest (ÉM) - Idegenben vendégeskedett vasárnap dél­után a KVSE NB I-es férfi röp­labdacsapata, és a 132 perces küzdelem után győztesként jö­hetett le a küzdőtérről. LRI Malév SC- Kazincbarcikai VSE 1:3 (14, -12, -11, -10) Budapest, Nagyszalonta u., 50 né­ző. Vezette: Karádi, Kovács. LRI Malév: DELI G., Apró, Filipo- vics, GYŐRI, Herceg, Börcsök. Cse­re: Soós, Pálmai. Edző: Dévényi László. KVSE: Nagypál, Veres, Jánosi, Kiss I Zsolt, Bencsik, TORONYAI I. Csere: Bagó, Toronyai M. Edző: Dudás András. „Szárnyakat adunk vágyainak” - szól a jól ismert Malév-szlogen. A mérkőzés végén vajon melyik csa­pat szárnyalhat majd örömében? Az első szett elején ezt még nem le­hetett megjósolni, azt viszont igen, hogy hosszú csatára van kilátás. Az első játékrészben fej-fej mel­lett haladt a két csapat, ha az egyi­kük vezetést szerzett, a másikuk egyenlített, s ez így ment az egész meccs folyamán. Két pontnál na­gyobb különbség nem is volt az együttesek között. Láthattunk né­hány igazán szép labdamenetet és látványos megoldásokat. A sáncok mindkét oldalon sokat, és hatéko­Toronyai I. (képünkön) kiválóan helyettesítette a betegség miatt hi­ányzó Berzyt Fotók: Farkas Maya nyan dolgoztak. Végül 33 perc után a hazaiaké lett az első játszma. A folytatásban nagyon jól, és lendületesen kezdtek a borsodiak. Erre a legjobb bizonyíték az ered­ményjelző volt, amely néhány perc­nyi játék után 0:5-öt mutatott. Az igaz, hogy ez az előny szép lassan elfogyott - egyszer engedélyeztek ellenfelüknek döntetlent (9:9) -, de a vezetést nem engedte ki a kezé­ből a KVSE. Ezt a játszmát bizto­san nyerték, és egyenlítették ki ez­zel hátrányukat. A harmadik játékrészben is a vendégcsapat kezdett jobban, bár kisebb előnyre tettek szert mint az előbb. Néhányszor állóháború is ki­alakult, és hosszú percekig egyik csapat sem tudott pontot elérni. A vendégek aztán a hetedik játszma­labdájuk értékesítésével 2:l-re for­dították a mérkőzés állását. Az utolsó játékrészben egy ideig úgy tűnt, a rövidítés fogja eldönteni a meccs sorsát. A szett elején ismét a vendégek bizonyultak jobbnak (l:4-re is vezettek), de a hazaiak nem hagyták magukat, kiegyenlí­tettek, sót a vezetést is megszerez­ték. 10:8-nál magához tért a KVSE, s egy utolsó nagy hajrával ezt a játszmát is megnyerték, így a végső győzelemnek is ők örülhettek. Összességében egy nagyon jó mér­kőzésen óriási küzdelemben, 132 percig tartó nagy csatában megér­demelten nyertek a vendégek. Iga­zán jó egyéni teljesítményt nem láthattunk, de mint csapat megáll- ták a helyüket, és ez a lényeg. A Malévé tehát a tudósítás elején em­lített szlogen, de a szárnyakat, és a győzelemért járó pontokat a Barci- ka kapta. DÉVÉNYI László: - Azt láttam, amit vártam. Jó mérkőzés volt, ami sajnos a mi vereségünkkel végző­dött. DUDÁS András: - Rendkívül küzdelmes mérkőzésen a rutinos Malév megnehezítette a dolgunkat, de a végjátékban szerencsére job­bak voltunk. A Békéscsaba sem jelentett akadályt Női röoiabda NB I. rájátszás: Békéscsabai FDSE - MVSC 2:3 Békéscsaba (ÉM - KR) - To­vábbra is veretlen a női röplab­da NB I 13-18. helyéért folyta­tott rájátszássorozatában a Miskolci VSC csapata, miután szombaton Békéscsabán is nyerni tudtak a helyi főiskolá­sok ellen. Békéscsaba - Miskolci VSC 2:3 (-11,-13,13,8,-8) Békéscsaba, 150 néző. Vezette: Sza­bó F., Jager. Békéscsaba: VÁSÁRHELYI, Baj- kó J., BAJKÓ ENIKŐ, Tóth É, An­toni, Kazár. Csere: Lengyel, So- mogyvári. Edző: Kormos Mihály. Miskolci VSC: TÓTH CS., BA- ZAN, Puskás, Boldizsár, Pallós, SÍ­KÉ. Csere: Kaposvári, Dobos. Edző: Kőhalmi Richárd és Búza Attila. A Miskolci VSC már a rájátszás el­ső öt fordulójában bebiztosította NB I-es tagságát, hiszen a vasutas lányok mind az öt mérkőzésüket magabiztosan megnyerték. Békés­csabára is esélyesként utaztak. En­nek megfelelően kedélyesen röplab- dázva hozták is az első két szettet. A hazaiak nem bírtak az MVSC két centerével, Síkével és Puskás- -sal, ezért a lila-fehérek az első két Az MVSC centere, Sike csa­patkapitányhoz méltón játszott játékrészben csak tisztes távolság­ból követték a miskolci csapatot. A harmadik játszmára meg is nőtt a mellény a vendégeken, néhá- nyan úgy gondolták, elég a mezt felvinni a pályára. Nem számoltak azzal, hogy a Békéscsabának az NB I-es tagság megőrzése minden­nél fontosabb, hiszen a főiskola egy esetleges kiesés után már nem tá­mogatja tovább a csapatot. A haza­iak ennek megfelelően apait-anyait beleadva küzdöttek, és a harmadik szettet úgy nyerték meg, hogy a miskolci lányok 7:0-ra és 9:l-re is vezettek. A negyedik játékrészben ráadásul fáradni kezdett Puskás, akit csak azért nem cserélt le Kő­halmi Richárd, az MVSC edzője, mert a cserecenter Szurkos csak a mérkőzés előtt melegített, így félő volt, hogy pályára lépése után nem tud elég hamar játékba melegedni. A hazaiak vérszemet kaptak a mis­kolciak elemi hibáitól, és szinte könnyedén egyenlítettek. Az ötödik, mindent eldöntő já­tékrész előtt Kőhalmi edző igyeke­zett megnyugtatni lányait, csak a megszokott alapjátékot kérte a csa­pattól, míg a túloldalon a csabaiak kezdték elhinni, hogy a nagy feltá­madás után már sikerül bedarálni az ellenfelet. A miskolciak azonban nem hagyták kiénekelni a sajtot a szájukból, és meggyőző fölénnyel fordították a maguk javára a mér­kőzést. KORMOS Mihály: - Az év legjobb játékával szenvedtünk vereséget. KŐHALMI Richárd: - Nem szá­mítottunk a Békéscsaba mindent elsöprő feltámadására, de az utolsó szettben kijött a két csapat közötti valós tudáskülönbség. Kosárlabda NB II Tiszaújváros (ÉM) - Hazai kör­nyezetben aratott ismét magabiz­tos győzelmet a tiszaújvárosi férfi kosárlabdacsapat: Tiszaújvárosi Phoenix KK - Békéscsabai KK 129-71 (67-44). Phoenix: Bru- nyánszky (16), Dohány (15), Szabó (13/6), Fazekas (8/6), Vitális (17/3). Csere: Fejes (24/6), Jávorszki G. (8/3), Sneider (12), Lukács (12), Nagy (4). Edző: Szendrey Tibor, Po- gonyi Sándor. Végig nagy iramú mérkőzésen tet­szés szerint érte el pontjait a hazai gárda. SZENDREY Tibor: - Ezzel a győ­zelemmel már a rájátszásban va­gyunk. Ha a védekezésünkre job­ban összpontosítunk, még ennyi pontot sem kapunk. Kézigála Tiszalúc (ÉM) - Kézilabdagálát rendezenek Tiszalúcon május 1-jén, csütörtökön 10 órától az általános iskolai és népkerti pályákon. Az ál­talános iskolások vetélkedésén Al- sózsolca, Mád, Tállya, Szerencs, Sajókaza és Mezőnyárád csapatai vesznek részt. Közben 12 órától a Kós DSK gárdája a Tiszalúc női, 13 órától a Miskolci KC a Tiszalúc fér­fi együttesével csap össze. Teke Miskolc (ÉM) - Bélapátfalván ját­szotta idei utolsó bajnoki mérkőzé­sét a Lyukóbányai Bányász NB I- es férfi tekecsapata. Kovács Pál fia­inak nem sikerült a szép búcsú a szezontól, hiszen vereséget szen­vedtek a DD Gáz együttesétől- Lyukóbányai Bányász - DD Gáz 3:5 (3964-4000). Lyukóbánya: Molnár 681, Tóth 677, Térjék 676, Székely 668, Rázsó 648, Szecsődi 614. Sakk Taktaharkány (ÉM) - „Harkány Kupa” elnevezéssel sakk tornát rendeztek Taktaharkányban a hét végén. A végeredmények, felnőttek: 1. Gönczi Józsek (Sárospatak) 8.5 pont, 2. Sütő Gábor (Sárospatak) 8.5, 3. Hidegh Lajos (Taktahar­kány) 6. Gyerekek: 1. Hidegh Esz­ter (Taktaharkány) 7.5,2. Oláh Pál (Riese) 7, 3. Hatvani Gábor (Tisza­újváros) 6.5. Ötödik bajnokság Eger (MTI) - Szombaton Egerben került sor a női röplabda bajnoki döntő harmadik mérkőzésére, ahol a hazaiak folytatva sikersorozatu­kat ismét biztos győzelmet arattak a Vértes Volán ellen. Ezzel soro­zatban negyedik, összességében ötödik bajnoki címüket szerezték meg. AgriaComputer RC - Vér­tes Volán 3:0 (8,2,11). A bajnoki döntőhöz méltó, magas színvona­lú, 70 percig tartó mérkőzésen mindkét gárda legjobb tudását nyújtotta. Vitézkedtek a Vízművek vízilabdásai Vízilabda OB l/B: Miskolci Vízművek - Eger 15-9 Miskolc (ÉM - PA) - Régen várt, magabiz­tos győzelmet aratott a Miskolci Vízmű­vek csapata „hazai medencében”, ennek szenvedő alanya az Eger volt. Miskolci Vízművek - Egri Vízművek 15-9 (3-2,5-2,2-3, 5-2) Miskolc, Selyemréti strandfürdő. Vezette: Ti- bai, Novotta. Vízművek: KIS - Hatvani Z„ BATTA (6), Tóth Tibor, Tóth Tamás (2), Németh Z. (2), DÉSI (5). Csere: Németh G., Tóth G., Tamás, Kovács. Edző: Hatvani János. Eger: Szőke - Bolya (1), Szerédi (1), Grósz (1), Pulai (2), Csáki, Halmos (3). Csere: Milák (1), Madarász, Szabó, Madarasi. Edző: Kovács Ró­bert. Batta centerből volt eredményes, majd Tóth Tamás majd’ a félpályáról dobott iszonyatosan nagy gólt. Grósz szépített, de Németh vissza­állította a rendet, ám Bolya egy emberelőnyt kihasznált, így egyre csökkent a hazaiak elő­nye. A második felvonásban 5-4-ig felváltva estek a találatok, ám ekkor megismétlődött az első negyed elején tapasztalt „vihar”, és Dési sziporkázásai után háromszor voltak eredmé­nyesek a miskolciak, 8-4. A folytatásban jött a „harmadik negyed effektus” a hazaiaknál, amit az jelzett, hogy az Eger 8-7-re zárkózott fel, ám Batta volt a nyugtató, aki egymás után kétszer vette be Szőke kapuját. Az utolsó ne­gyedben remekül védekezett a Miskolc, ekkor már minden bejött, Németh leheletfinom ejté­sén át, Dési bombagóljáig. A hazaiak és önma­ga teljesítményére Batta tette fel a koronát, és állította be a végeredményt. HATVANI János: - Megint kritikus volt a harmadik negyed, de az Eger elfáradt a végé­re, hiszen csapatom „szétúszta” őket. KOVÁCS Róbert: - Gratulálok a hazaiaknak. Dési (labdával) öt góllal terhelte meg a hevesiek hálóját Fotók: Végh Csaba