Észak-Magyarország, 1997. január (53. évfolyam, 1-26. szám)

1997-01-20 / 16. szám

10 A Hétvége Sportja ...z Eredmények - Tudósítások izzz 1997. Január 20-, Hétfő F áradt Jegesmedvék Székesfehérvár, Budapest (ÉM - FA) - A hétvégén két bajnoki mérkőzést játszott a Miskolci Jegesmedvék OB II-es jégko­rong csapata. A macik - lábukban a pén­teki Magyar Kupa mérkőzéssel - szom­baton délután Székesfehérvárott még győzni tudtak a helyi Old Boys gárdája ellen, de vasárnapra már „elfogyott az erő” és a listavezető Chicago csapatától kétgólos vereséget szenvedtek. Szombat Old Boys - Miskolci Jegesmedvék 2-8 (0-3,1-4,1-1). Székesféhervár, 50 néző. Vezet­te: Óltyán, Léder, Tar. Old Boys: Lonczus - Mányok, Szilasi, Bakonyvári (1), ENDRÖDI 1, Berta. Csere: Kávássy, Kassai, Barbély, Ki- nol, Paróczai 1, Simon, Szilassy (1), Mészáros, Kiss, Jeney. Edző: Nyerges Janos. MJJSE: RÁCZ - NAGY, Juhász (1), SZENTKUTI 1 (2), VERBA 4 (1), VILÁGI 1 (1). Csere: MA­YER, Tarái, Hutter 1. Kornos (lj, Lukács 1, Lövei, Újhelyi, Zólyomi (1). Edző: Lukács György. Kiállítások: 14 perc, ill. 2 perc. Első harmad: A 17. másodpercben Világi passzával Verba húzott kapura, s végül Szent- kuti értékesítette a helyzetet (0-1). Két perc múlva Verba szólózott végig a pályán, majd két csel után a kapuba lőtt (0-2). A 14. percben Kormos átadást Lukács értékesítette (0-3). Má­sodik harmad: A 22. és a 27. percben Verba volt eredményes (0-5). A 32 percben Endrődi ta­lált a vendégek kapujába (1-5). Két perccel a já­tékrész vége előtt ismét Verba lőtt gólt (1-6). Még ugyanebben a percben Világi állította „csúfosra” az eredményt (1-7). Harmadik har­mad: A 45. percben szépített a hazai gárda, Pa­róczai révén (2-7). A találkozó utolsó találatát - 10 perccel a befejezés előtt Hutter ütötte (2-8). Vasárnap Chicago Jegesmedvék HC - Miskolci Je­gesmedvék 5-3 (1-0, 3-1, 1-2). Budapest, 50 néző. Vezette: Moharos, Serdült, Szabina. Chi­cago: Szabó T. - Paraizs (1), Reih, Pichler 1, JÁMBOR 2, Katona Ü). Csere: Kaltenekker, Tóth, BABÁI 2, Hornyák, Matca, Karsai, HERCZEG (2), Szabados, Svajda, Szabó A. Edző: Szabó Attila. MJJSE: Rácz - Nagy, Ju­hász, SZENTKUTI (2), VILÁGI 1, Verba 1. Csere; Mayer, Tardi, Kormos, Lukács 1, Hut­ter, Zólyomi. Edző: Lukács György. Kiállítá­sok: 14+10 perc fegyelmi, ill. 10 perc. Első harmad: A 2. percben Jámbor lőtt a ka­puba (1-0). Második harmad: Az 5. percben ‘Széntkuti Világihoz továbbított, aki értékesí­tette a kínálkozó lehetőséget (1-1). Néhány perccél később Babai talált a kapuba (2-1). Egy perc múlva Jámbor 1 méterről szerezte meg csapata harmadik találatát (3-1). Ezt kö­vetőén még Babai is lőtt egy gólt (4-1). Har­madik harmad: A 28. percben a Verba szé­pített (4-2), majd Pichler állította vissza az előnyt (5-2). Az utolsó másodpercekben Lu­kács csökkentette a hátrányt (5-3). SZABÓ Attila: - Mindkét csapat részéről ki­egyensúlyozottjátékot láttam. LUKACS György: - Kimerült volt a csapa­tom, hiszen három nap alatt ez volt a harma­dik mérkőzésünk. Hall Ball . Miskolc (ÉM) - Második köréhez érkezett a III. Avia-Pepsi Hall Ball fesztivál vasárnap. A viadalban annyi változás történt az előzőek­hez képest, hogy az egyetemi körcsarnokból „áttette” székhelyét a Herman Ottó gimnázi­um tornacsarnokába. „Minden valószínűség . szerint a hátralévő két fordulót is itt rendez­zük meg” - jegyezte meg mindezt Hatvani Olivér, a fesztivál főszervezője. A mostani al­kalommal sem hiányzott a parkettról a jó­kedv és a vidámság, bár egy-egy bírói ítélet néha felkorbácsolta a kedélyeket. A lelátóról több ismerős arcot is felfedezhettek az érdek­lődők, például a DKSK-Tabori férfi kosarasa­it, akik itt „pihenték ki” szombati bajnokijuk fáradalmait. Ugyanígy tett néhány diósgyőri kosaras hölgy is, bár ők nem szálltak be a csatározásokba. A 24 jünior-, illetve a 10 fel­nőttcsapat között az alábbiak szerint alakult á sorrend. .. JUNIOR DÖNTŐ: Rob Rös Akniláp - Tele- mázli 38-31 Végeredmény: 1. Rob Rös Akniláp, 2. Tele- ' mázli, 3. Májkik FELNŐTT DÖNTŐ: Hájrá - Magyarország 1.16-14 Végeredmény: 1. Hájrá, 2. Magyarország L, 3. Ne Nézz Rám Útbah a kosár felé Fotó: Vajda jáfíos Használt a pénteki pihenés Női kosárlabda NB I: Petőfi Nyomda KKC - DKSK-BC 69-98 (33-49) Kecskemét (ÉM - FÁ) - A DKSK- BorsodChem női kosárlabda- együttese szombaton este Kecs­keméten bajnoki mérkőzésen lépett pályára. A péntek délelőtt - a Chemes lányok ké­résére - elmaradt edzést „meg­hálálták” a játékosok és 29 pontos különbségű győzelmet arattak. Kecskemét, 500 néző. Vezette: Far­kas, Szalontai. Kecskemét: Fábián (4), Darida (5), Iljasenko (11/3), PÁSZTÓI (21), FÁRKAS (12). Csere: Kovács (14/6), Galser (-), Fück (-), Hegedűs (-), Vi­da (2). Edző: ifj. Tóth Viktor és Ábel József. DKSK-BC: Molnár (2), Orbán (8/6), ARBUTINA (34), HOLLÓSY (21), MOSLEY (29). Csere: Tóth (3), Russai (1). Edző: Király Sándor és Áron Balázsné. A mérkőzésen a kecskeméti csapat­ban - két év szünet után - ismét pályára lépett Farkas Anna, aki szarvasi kitérő után tért vissza „anyacsapatához”. A feldobás után a hazaiak idegesen kezdtek, míg a vendégek esélyeshez méltó maga­Arbutina volt a pontkirálynő Kecskeméten biztosággal gyűjtögették pontjai­kat. A diósgyőri együttesben a két idegenlégiós, Mosley és Arbutina volt elemében, és ez leginkább a 6. perc után 8-10-es állásnál dombo­rodott ki. Orbán triplái vitték a vendégeket, a kecskemétiek vi­szont gyengén védekeztek, vala­mint ziccereket és büntetőket is hi­báztak. A 14. percben már 14-28 volt az állás a piros-fehérek javára, Hollósy a „fű alól”, észrevétlenül szerezte pontjait. Szünet után is a Diósgyőr dobott pontosabban és a védőlepattanók megszerzésében jeleskedtek a ven­dégek magas emberei. A „nyomdász”-center Farkas ugyan szép befordulásos pontokat szer­zett, de ennek ellenére a 26. perc­ben 43-62-es állást mutatott az eredményjelző. A félidő derekán ki­pontozódott Molnár - aki ezen a mérkőzésen lelkiekben szenvedett némi vereséget, hiszen egykori csa­pata ellen nem nagyon ment a já­ték - de a helyére beállt Tóth há­rom ponttal nyitott (50-67). A haj­rában a Diósgyőr tovább növelte a mérkőzés folyamán állandósult 15 pontos előnyét, s az utolsó 3 perc­ben a vendégek 10 pontot, míg a hazaiak csak három pontot „szor­goskodtak” össze. Ifj. TÓTH Viktor: - Sokat hibáz­tunk védekezésben és támadásban is. De a Diósgyőr a mutatott játéka alapján nem véletlenül áll a tabella élmezőnyében. KIRÁLY Sándor: - A játékunk nem dicsérhető. Csak néhány játé­kosom hozzáállásával voltam elége­dett, ám ez is elegendő volt a biztos győzelemhez. A legújabb nyugtató neve: Ricks I: DKSK-Tabori - SMAFC 89-73 (48-34) Hajdú (9) büntetőkből is eredményes volt Fotó: F’uskár Tibor Férfi kosárlabda NB Szerencs (ÉM - MI) - A nyári osztályozó mérkőzést követően (ahol a SMAFC győzött) szom­baton ismét találkozott egy­mással a DKSK-Tabori és a Sopron, ezúttal a férfi kosár­labda NB I rájátszásának máso­dik körében. A mostani mérkő­zésen - az előbb említettől elté­rően - a diósgyőriek minden nehézség nélkül 16 ponttal gyűrték le ellenfelüket. Szerencs, városi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Bagi, Benczúr. DKSK-Tabori: BEDE (22/15), HAJDÚ (16), Áron (8/6), RICKS (31/15), Szőke (5). Csere: Féderer (5), Karácsonyi (2). Edző: Gaszper András. SMAFC-Pannónia Med Hotel: Pojbics (12), Tvordy (-), Varga (2), Szlávik (11/6), Preiner (22). Csere: PALOTAI (13), Kotlik (11/3), Bakk (2). Edző: Szakáll Miklós. Az elején 5-0-ra meglépett a ven­dég, de Áron, Ricks, Hajdú duplái­nak, valamint Bede triplájának kö­szönhetően a hetedik perc végén már a piros-fehérek vezettek ugyanennyivel, (17-12). Belelendült a Tábori, elsősorban a sérült Hajdú volt ekkor elemében, aki korlátlan úr volt a saját palánkja alatt. Tá­madásban Ricks csonk nélkül do­bálta a tempókat, de Bede sem ma­radt le a pontszerzésben, ő elsősor­ban a „Szerencsi vártól” eleresztett hármasaival hívta fel magára a fi­gyelmet. A Sopron főleg Preiner centermunkáját erőltette, amit a fi­atal játékos félig-meddig meg is ol­dott, csak egyedül kevés volt ah­hoz, hogy csapata pontjai számotte­vően gyarapodjanak. A második játékrész kezdetén felváltva estek.a kosarak, majd a tizedik minutum tájékán hullám­völgybe került a Diósgyőr. Bede büntetőt hibázott, Ricks elhamar­kodottan dobott, a SMAFC-nál viszont Szlávik, Palotai és Kotlik is eredményes tudott lenni, (62-56). A dunántúliak feltámadá­si reményeit Ricks lohasztotta le két triplával, amivel a nézők vér­nyomása is kissé visszaesett, (68-56). A mérkőzés második sza­kasza már nem tartogatott külö­nösebb izgalmakat. A vendégek távoli kísérletekkel próbálkoztak, de - ahogyan az lenni szokott - nem jött be nekik. GASZPER András: - A fegyelme­zett támadójátékunk és az eredmé­nyes védekezésünk vezetett a mos­tani sikerhez. SZAKÁLL Miklós: - Megéreztük idegenlégiósunk, Momirov hiányát. Nélküle ma ennyire tellett. Kispályás NB I Miskolc (EM) - Ma a Herman Gimnázium Tornacsarnokában mindkét megyénket képviselő kis­pályás labdarúgó-együttes pályára lép. 19 órától a Berek-Rolád Tech­nika Háza a Szólőskert Nagyréde gárdáját fogadja, míg 20,30 perckor a Meggy Uj-Zéland a Homoki SE- vel küzd a bajnoki pontokért. Kosárlabda NB II Mezőcsát (ÉM) - Vasárnap hazai pályán szerepelt a Mezőcsáti DSE női együttese, és vereséget szen­vedtek. Mezőcsáti DSE - Kecskeméti Bolyai 30-65 (11-33). MDSE: Jászka (11), Varga (9/3), Szűcs (6/6), Kormos (4), Kiss (-). Cs.: Bán (-), Nagy (-), Csótka (-). Edző: Kondrák Mihály. A nagy magassági fölényben lévő, több NB 1-es kerettaggal kiálló vendégek ellen a hazaiaknak sem­mi sem sikerült. KONDRÁK Mihály: - Gyengén játszottunk, de szerencsénk sem volt. A Tiszaújváros férfi gárdája a har­madik helyen álló kecskeméti csa­pathoz látogatott, és győzelmet aratott: Univer-Bányai Kecske­mét - Tiszaújvárosi SC 77-84 (43-47). TSC: Fejes (2), SZABÓ (31/12), SNEIDER (25/6), Pogonyi (-), Nagy (2). Csere: Soltész (3/3), Brunyánszky (9/3), Vitális (12), Fa­zekas (-). Edző: Szendrey Tibor, Po­gonyi Sándor. SZENDREY Tibor: - A fiúk be­tartották a taktikai utasításokat, és a bajnokság felére mindössze egyszer szenvedtünk vereséget. Ez a meccs jó főpróba volt a Biogál el­leni rangadóra. „Maci”-utánpótlás Miskolc (ÉM) - A Miskolci Jeges­medvék utánpótlás jégkorongcsapa- fainak hétvégi eredményei: Serdü­lők: Ferencváros - Miskolci Jeges­medvék 9-9 (3-2, 5-4, 1-3). Gólütők: Polónyi (5), Sike (2), Nagy, Körösi- Jók: Polányi, Sike. Kölyök: Miskolci Jegesmedvék - Debreceni AHK 22-1 (8-0, 8-1, 6-0). Gólütők: Kiss A- (5), Müller (4), Hutter (4), Lengyel (3), Láda B. (2), Bárczi (2), Fodor, Láda P. Jók: az egész csapat. Kovács győzött Flensburg (MTI) - A német ökölví­vó Bundesliga negyedik fordulójá­ban Kovács István csapata, a BC Flensburg 16:ll-re legyőzte a BC Esslingen együttesét, így a tabella második helyére került a Schweriner SC mögé, s változatla­nul esélye van a bajnoki győzelem­re. A Flensburg olimpiai bajnok ide­genlégiósai Kovács István, Atlantá­hoz képest két súlycsoporttal fel­jebb, a könnyűsúlyban is eredmé­nyesen oldotta meg „házi feladatát”. A magyar bokszoló biztosán győzte le az exszovjet Timur Saburovot, aki a harmadik menetben a mérkőzés feladására kényszerült. Fejes vezérletével, nem fejetlenül Férfi kézilabda NB I: Ózdi KC - Izzó SE Nagykanizsa 26-19 (15-9) Ózd (ÉM - TJ) - Idei második mérkőzésén hazai pályán lé­pett pályára az Ózdi KC a fér­fi kézilabda NB I küzdelmei­ben. A Závodszky-legénység magabiztos, hétgólos győzel­met aratott. Ózd, 1600 néző. Vezette: Brecska, Halmai. Ózd: RAPOVEC - Jakab (3), Ör- dögh (3), Molnár (1), FEJES (8), Krasznij (5), CSÖRGŐ (4). Csere: TEREMY (k), Grandjean (k), Vi­tális, Fuják (1), Kerekes (1), Bencze, Papp. Edző: Závodszky István. Nagykanizsa: VÁRTOK - Bu­rán (2), Csermák (1), Szabó (7), Juhász (1), Monostori (2), FAR­KAS (4). Csere: RODEK (2), Hungler. Edző: Jéki Zoltán. Szabó révén a vendégek szereztek vezetést, de a zsúfolásig megtelt Fejes Endre Fotók: Farkas Maya lelátó közönsége hamar megnyu­godhatott, mert Fejes kétszer vá­laszolt, majd Ördögh és Csörgő góljai után 4-1-re alakult az ered­mény. Mindkét oldalon zavaróvé­dekezést alkalmaztak, Fejes illet­ve Farkas húzódott ki a falból. Az erősebb fizikumú ózdiak betörés­ből és Fejes mozgékonyságát ki­használva beállóból szerezték ta­lálataikat, és Rapovec védései után kihasználták a gyors táma­dások lehetőségét is. A vendégek­nél a bajnokságot Ózdon kezdő Farkas, és Szabó igyekezett lépést tartani. 8-6-nál Fujákot kiállítot­ták, de Molnár és Fejes révén két gólt is lőtt a hazai csapat. A félidő közepén kettős hazai kétperces okozott nem tetszést a nézőtéren, de az ÓKC kivédekezte egy kapott góllal. Fejes továbbra is ellenáll­hatatlan volt, és 12-8-nál időt kért a Kanizsa. Ez sem segített, mert tovább tartott a Fejes-parádé, így megnyugtató hatgólos előnnyel térhetett pihenőre a magabiztosan játszó ózdi csapat. A fordulás után még tovább növelte előnyét az ÓKC. Ezt kö­vetően csendben csordogált a já­ték, a piros-kékek csak arra ügyeltek, hogy tartsák 5-6 gólos előnyüket. A kapuban ismét re­meklő Rapovecet Grandjean, majd Teremy váltotta fel, és utób­bi káprázatos dolgokat művelt a vonal előtt. A hajrában pályára lépett valamennyi hazai mezőny- játékos is, és kivehette a részét a biztos győzelemből. Ifi: Ózdi KC - Nagykanizsa 33-16 (19-5). ZÁVODSZKY István: - A játék döcögött, ami ilyen kötelező győ­zelmek esetében törvényszerű, de talán nem ennyire. JÉKI Zoltán: - Már régóta itt tartunk, hiába próbálkoztunk ma is, az ózdiak fegyelmezettebbek, és ennyivel jobbak voltak.