Észak-Magyarország, 1997. január (53. évfolyam, 1-26. szám)

1997-01-20 / 16. szám

1997« Január 20«, Hétfő Eredmények ~ Tudósítások A Hétvége Sporttá 11 Villámvereség egy óra alatt Férfi röplabda extraliga: Kazincbarcikai VSE - Vasas 1:3 Bencsik (9) ütése elől rebben szét Dalacu (12) és Sevcsenko (alul). Kiss I Zsolt (6) már nem a labdát, hanem Dalucu arcát figyeli Fotó: Vajda János Tóth Gy. a Kábáé Miskolc (ÉM) - Tóth György, a Di­ósgyőri FC játékosa, akit az őszi Kecskeméti TE előtti bajnoki mér­kőzés előtt „száműztek” a csapat­ból, tavasszal az ugyancsak az NB II Keleti csoportjában szereplő KCFC-Hajduszoboszlo gárdáját erősíti A DFC es a KCFC vezetői­nek pénteki tárgyalása értelmében, az NB I-et is megjárt támadó fél évre kölcsönbe került a hajdúsági együtteshez. Vívás - Martini-kupa Budapest (MTI) - Magyar szem­pontból jól indult a női párbajtőrví- vók Martini Világkupa-versenye vasarnap a Nemzeti Sportcsarnok­ban. A 64-es főtáblán 12 hazai vívó- nő szerepelt, nagyobbnál nagyobb reményekkel. A tucatból azonban csak bárom - Nagy Tímea, Hormay Adrien, Király Hajnalka jutott be a délutáni nyolcas fináléba, amely­nek a Hilton szálló bálterme adott otthont. (Patócs Petra a diósgyőri­ek versenyzője a görög Szidiropu- losz Niké-től szenvedett 15-7 ará­nyú vereséget). A negyeddöntők eredményei: Girardot - Flessel 15-10, Hormay - Aznavurjan 15-14, Garina - Nagy 15-13, Király - Vibornova 15-8. Elődöntők: Hor­may - Girardot 15-12, Király - Ga­rina 15-14. A döntőben: Király - Hormay 15-9. A Martini-kupa vé­geredménye: 1. Király Hajnalka, 2. Hormay Adrien, 3. Anna Garina (ukrán) és Elsa Girardot (francia)... 40. Patócs Petra. Svájci Eb-siker Königssee (APA, dpa) - Kettős svájci sikerrel fejeződött be a né­gyes bobok Európa-bajnoksága, amely egyben Világkupa-futamnak is számított. A helvétek Reto Göt- schi által irányított második csapa­ta két századmásodperccel előzte meg a honfitárs kvartettet. A har­madik helyen holtversenyben zárt a két német legénység. Bánhegyi Gabor Kazincbarcika (ÉM) - A férfi röplabdában szinte rekordrö- vidségű mérkőzést játszott egy­mással tegnap délután Kazinc­barcikán a KVSE és a Vasas az extraligában. A vendégek az el­ső 16 perc alatt elvesztett játsz­ma után két jól sikerült cseré­vel 46 perc alatt nyertek három szettet és két bajnoki pontot. Kazincbarcikai VSE - Vasas 1:3 (9,-11,-3,-8) Kazincbarcika, 100 néző. Vezette: Mocsnik, ifj. Kiss. Kazincbarcika: Berzv, Nagypál, VERES, Jánosi, Kiss I Zsolt, BEN­CSIK. Csere: Bagó, Toronyai I., To- ronyai M. Edző: Dudás András. Vasas: SEVCSENKO, Neizer, Da­lacu, Bánhegyi, Smoguljev, Novák. Csere: GLÓZÍK, POP. Edző: Fodor Ákos. Neizer nyitásaival kezdődött a já­ték. A Vasas feladója nyugodtan gyakorolhatott, mert elószört Já­nosi, majd Berzy, végül Veres ütött outot (0:3). Az első pontot, a negyedik percben szerezte a KVSE Smoguljev túlütése révén. Ez meg­hozta Jánosi sáncoló kedvét, aki kétszer egymás után remekül blokkolt. Ä nyolcadik percben Nagypál közbenyúlásával a veze­tést is átvették a kék-sárgák (5:4). A Vasas 6:6-nál még egyszer utol­érte a barcikaiakat, de Berzy okos ütése, Bencsik ásza, Jánosi bom­bája és Veres remekbe szabott üté­se után már érezhető volt, a Vasas nem érzi a játék ritmusát. Lassú­ak, körülményesek voltak a ven­dég támadások, Smoguljev hiába emelkedett toronymagasra, a bar- cikai blokknak volt ideje össze­állni az ütésekre. Berzy ásza után a 12. percben játszmalabdához ju­tott a hazai csapat, amit a túlolda­lon Smoguljev „értékesített” egy túlütéssel (15:9). A második szett elején Berzy és Bencsik vezérletével megugrott a Barcika (7:2). Ekkor Fodor Ákos a kétszer is látványosan betliző Nei­zer helyére Glózikot küldte be fel­adónak, és lecserélte a tétován a he­lyét keresgélő Smoguljevet Popra. Ettől felgyorsult a fővárosiak játé­ka, látványosan javult a sáncmun­kájuk, és bár a kék-sárgák még 10:8-ra is vezettek, a Sevcsenko és Pop vezérelte vendégek fordítottak, majd a rendkívül rosszul fogadó barcikaiak hibáit kihasználva Bán­hegyi két jó megmozdulása után a játszmát is megnyerték (11:15). A harmadik játékrész első négy percében főleg Pop révén csak a vendégek szereztek pontokat (0:6). Ekkor Novák megtette azt a szíves­séget, hogy beleért a hálóba, de leg­közelebb csak 1:10 után jegyeztek fel a hazai csapatnak is pontokat, ekkor Jánosi egy ütéssel és egy ásszal tette kicsit szorosabbá az ál­lást. 3:11 után Dudás András há­rom ifit is a pályára küldött, de ez sem segített, mert Dalacu bombája után ismét vonulhattak a csapatok térfélcserére (3:15). A negyedik szett nehezen in­dult be. Nyolc forgás után szüle­tett az első pont Nagypál révén. 5:6-nal vezetett először a Vasas a játszma 10. percében. Ezt még megfordították a hazaiak, de 7:7 után a szenzációs formában játszó Popnak nem volt ellenszere. A mérkőzés leghosszabb ideig (19 perc) tartó játszmájának Dalacu két irtózatos erejű ütése vetett vé­get (8:15). DUDÁS András: - Csak gratulál­ni tudok a játékosaimnak, hogy ilyen jól tartottak magukat a lista­vezetővel szemben. Más csapat el­len ez győzelmet jelentett volna. FODOR Ákos: - Az első játszmá­ban „aludt” a csapat és nagyon mozgékonyak voltak a barcikaiak. A második játszmában megerősö­dött a blokkunk és ez ma elég volt a két ponthoz. Totó. 3. Hét 1. Cagliari - Milan 1-1 X 2. Vicenza - Napoli 2-2 X 3. Fiorentina - Sampdoria 1-Í X 4. Internazionale - Bologna 0-2 2 5. Parma - Verona 1-0 1 6. Perugia - Piacenza 1-1 X 7. Udinese - Roma 1-0 i 8. Atalanta - Reggiana 1-0 1 9. Cosenza - Padova 3-1 1 10. Genoa - Ravenna 3-0 1 11. Pescara - Castel di Sangro 1-1 X 12. Salernitana - Venezia 1-0 1 13. Torino - Lecce 4-2 1 +1. Bari - Foggia 1-2 2 Kaposvári visszavágás Kaposvár (ÉM - FGR) - Vereséggel kezdte az idei évet a bajnokságban a Miskolci VSC NB I-es női röplabda csapata. A zöld-fehérek­nél a Kaposvár bizonyult jobbnak. Kaposvári Női RC - Miskolci VSC 3:2 (12, -5, -4, 10, 7). Kaposvár, 200 néző. Vezette: Ortner, Szalay. Kaposvár: Boldareva, Szav- vatejeva, MAGYARNÉ, TUBA, GEIGER, Karmosné. Csere: Gelle, Tormási, Ékes Esz­ter. Edző: Simonná Kutas Zita. Miskolci VSC: TÓTH CS., BAZAN, Puskás, Kaposvá­ri, Pallós, SIKE. Csere: Juhász, Dobos. Edző: Kőhalmi Richárd és Búza Attila. Az első pontokat nem számítva végig a ha­zaiak vezettek az első játszmában. 13:l0-nél 15(!) forgás után a hazaiak jutottak játszma­labdához, de a szettgyőzelemért 28 percig kel­lett küzdeniük. A második és a harmadik szettben brillí­roztak a vendégek, iskolajátékot produkáltak, de már akkor látszott, hogy a mezőnymunká­val és a sánccal gond van. Ez a negyedik játszmában bizonyosodott be, amikor 10:9 után megléptek a hazaiak. Az ötödik szett­ben, a rövidítésben a hazai publikum fantasz­tikus támogatását élvező Kaposváriak már semmit sem bíztak a véletlenre és végig ve­zetve vágtak vissza a Miskolcon elszenvedett vereségért,. KŐHALMI Richárd: - A visszavágás sike­rült. Ezután már nincs reményünk a négy kö­zéjutásra. Füred csak ízelítőt kapott a DFC-ből Az NB l-es együttesek a teremben sem „kispályások" Berecz Csaba Tiszafüred (ÉM) - Az MLSZ te­remlabdarúgó-tornájának tisza­füredi selejtező csoportjában lé­pett pályára szombaton délután a Diósgyőri FC együttese. A pi­ros-fehérek a négycsapatos me­zőnyben - egy győzelemmel és két vereséggel - a harmadik he­lyen végeztek, s kiestek a további küzdelmekből. A csoportban az első helyet az NB I-es Csepel sze­rezte meg, így ők vehetnek részt a jövő hétvégi országos döntőn. A tiszafüredi torna szervezői nagyon lelkesen készültek a zökkenő-mentes lebonyolításra, „csak” a diósgyőri ke­mény maggal nem számoltak, amely­nek tagjai ezen a délutánon ismét mély nyomokat hagytak egy kedves kisváros polgárainak lelkében. Az ünnepélyes megnyitó ideje alatt a le­látón helyet foglaló 1500 néző közül a közel 400 fős DFC tábor volt a leg­hangosabb, amely hangjával „agyon­nyomta” a protokoll-részt. A piros-fe­hérek csak akkor maradtak csend­ben, amikor a torna díszvendégét, Csank János szövetségi kapitányt kö­szöntötte a helyi műsorközlő. Egyéb­ként a csepeliek nem kapkodták el a megérkezésüket, hiszen - a hivatalos részről lemaradva - csak 14 óra előtt néhány perccel estek be a sportcsar­nok ajtaján. A folytatásban remek küzdelmekkel és látványos csatákkal szórakoztatták a nézőket a csapatok és az utolsó mérkőzés végén kiderült, hogy a „nagypályás” bajnokságban az elitben szereplő gárdák a teremben is erősebbek az NB Il-es együtteseknél. A torna eredményei Vasas CV - Diósgyőri FC 5-1 (2-1) Vezette: Hajdó, Márton. Vasas: Sáfár - Mónos, Tóth A., Aranyos, Szilvesz­ter, Váczi. Csere: Herczeg, Juhár, Pál, Máriási, Galaschek. Edző: Gellei Im­re. DFC: Rácz - Dzsinovics, Nagy S., Buliga, Barna, Bozó. Csere: Földvári, Varga S., Chiratcu, Tábori, Kotula. Edző: Tornyi Barnabás. Gólszerzők: Herczeg (2), Juhár, Szilveszter, Mó­nos, ill. Tábori. A találkozó elején Herczeg és Vác­zi bombázott Ráczba, majd a túlolda­lon Bozó hagyta ki a DFC első lehető­ségét. Kotula és Galaschek sem tu­dott a kapuba találni, majd a 11. percben a torna első gólját Herczeg szerezte, aki kapásból lőtt a léc alá. Nyolc perc elteltével egyenlített a Di­ósgyőr: Kotula bombáját Sáfár még hárította, de a középen érkező Tábori közelről a kapuba talált. Nem sokáig örülhettek a piros-fehérek, mert a fél­idő utolsó percében Galaschek pasz- szát Juhár vágta a hálóba. Fordulás után sokkal nyugodtab- ban és taktikusabban kezdtek a csa­patok, de a Diósgyőrnek volt sietö- sebb a dolga. A 24. percben a Vasas ügyesen kihasználta a kontra lehe­tőségét és Szilveszter a jobb felső sarokba lőtt. Három perc múlva újabb kontra révén a kinyíló DFC védelmén Galaschek tört át és Her- czegnek adott gólpasszt. A piros-fe­hérek mindent egy lapra feltéve tá­madtak, de hol Sáfár, hol pedig a pontatlan célzások óvták meg a gól­tól a Vasas kapuját. A folytatásban Galaschek és Máriási hibázott ab­szolút ziccerben, majd a 35. percben a mérkőzés utolsó találatát Váczi ügyes cseleinek köszönhetően Mó­nos szerezte. GELLEI Imre: - Érződött a csapato­mon, hogy komolyan veszik ezt a te­remtornát. TORNYI Barnabás: - A jobbik csa­pat nyert. A képességbeli különbsé­gek döntöttek. Tiszafüredi VSE - Csepel SC 6-11 (4-2) Vezette: Herbály, Veres. Gólszerzők: Tóth T. (2), Porkoláb, Kaszonyi, Lu­gosi, Csillag, ill. Baranyi (3), Jakab (3), Oláh (2), Rósa (2), Nagy T. A Csepel csak a szünetben „ébredt fel”, de a második játékrészben való­sággal lemosták a házigazdákat Ja- ksbék Vasas CV - Csepel SC 7-7 (2-4), büntetőkkel 10-11 Vezette: Márton, Hajdó. Gólszerzők: Galaschek (3), Váczi (2), Szilveszter, Mónos, ill. Nagy T. (3), Keresztúri (2), Bereczki, Oláh. A torna legszínvonalasabb összecsa­pásán nem bírt egymással a két első osztályú csapat és a „kisgyőzelmet” végül Sáfár kihagyott büntetője dön­tötte el. Diósgyőri FC - Tiszafüredi VSE 3-2 (0-0) Vezette: Veres, Herbály. DFC: Rácz- Nagy S., Ruskó, Chiratcu, Bozó, Barna. Csere: Földvári T., Varga S., Tábori, Tóth D., Kotula. Edző: Tornyi Barnabás. Tiszafüred: Nagy Z. - Porkoláb, Földvári Cs., Tóth T., Kal­ló, Dajka. Csere: Dorcsák, Németh, Bernáth, Borbély, Görbe. Edző: Al­bert Csaba. Gólszerzők: Bozó, Tóth D., Tábori, ill. Bernáth, Dajka. DFC-kezdeményezéssel és -helyze­tekkel kezdődött a mérkőzés, mind­két kapus remek védések sorával szó­rakoztatta a nagyérdeműt. (A 17. percben közel negyedórán keresztül állt a játék, mert a diósgyőri szurkoló- táborból valaki egy sörrel teli mű­anyag poharat dobott a pályára. (A rendezők vizes ruhával feltörölték a tett helyszínét, majd várták, hogy fel­száradjon a folt.) 25 percet kellett várni az első gólra, ekkor Barna pa­lánkról visszapattanó labdáját Bozó rúgta a jobb alsó sarokba. Két perc múlva egyenlített a Füred: Dorcsák „kipalankozta” Ráczot és Bernáth két lépésről a kapuba gurított. Nem sokáig tartott, a hazaiak öröme, mert a 28. percben Tóth D. közelről a há­lóba lőtt, majd három perccel később- Dorcsák kézzel ért Kotula gólba tartó lövésébe - büntetőből Tábori növelte csapata előnyét. A 33. perc­ben Dajka révén még szépített a Ti­szafüred, de a hajrában hiába pró­báltak meg kiegyenlíteni, a DFC jól védekezett és a kontrákból több hely­zetet dolgozott ki. TORNYI Barnabás: - Végig gürcöl­tük a meccset, rengeteg helyzetet ki­hagytunk, s emiatt csak egygólos si­ker született. ALBERT Csaba: - Igazi NB Il-es rangadó volt - a kispályán is. A DFC büntetője vitatható volt, de ennek el­lenére megérdemelten győzött ellen­felünk. Csepel SC - Diósgyőri FC 7-6 (2-5) Vezette: Hajdó, Márton. Csepel: Bíró- Nagy T., Rósa, Keresztúri, Berecz­ki, Jakab. Csere: Oláh, Bubcsó., Sem- sei, Baranyi, Tyukodi. Edző: Varga István. DFC: Rácz - Nagy S., Ruskó, Buliga, Barna, Bozó. Csere: Földvári, Varga S., Tábori, Tóth D., Kotula. Edző: Tornyi Barnabás. Gólszerzők: Jakab (3), Tyukodi (2), Rósa, Keresz­túri, ill. Kotula (2), Ruskó, Tóth D., Varga S., Nagy S. Á DFC-nek csak a győzelem adha­tott reményt az esetleges tornagyöze­lemre, s ennek szellemében kezdett a borsodi csapat. Azonban a 4. percben Jakab a védőkről lecsorgó labdát a kapuba kotorta, ám a nagy rössel ját­szó Diósgyőr 8 perc után - Kotula góljával - egyenlített. Negyedóra el­teltével újabb gólt szerzett a Tomyi- csapat: Ruskó Bozó átadását az üres kapuba továbbította. A 17. percben két gólt „adtak” a diósgyőriek: előbb Tóth D. bombázott a léc alá, majd Ko­tula lőtte ki a jobb alsó sarkot. A fél­idő utolsó előtti percében Tyukodi szépített, két gólra csökkentve ezzel csapata hátrányát. Már csak három másodperc volt hátra, amikor Kotula passzát Varga S. félmagasan Bíró ka­pujának jobb oldalába lőtte. Fordulás után beállt védekezni a Diósgyőr, a Csepel pedig élt a lehetőséggel és a 25. és a 27. percben Jakab lőtt gólo­kat. A 33. percben egyenlítettek a fő­városiak, Keresztúri jobbal a bal alsó sarokba bombázott. Két perc múlva Nagy S. kapitális lövésével újra az NB Il-esek vezettek, de egy erősen vitatható büntető után, Rósa egali­zálta újra az eredményt. Már min­denki azt hitte, hogy döntetlennel ért véget a találkozó, amikor 10 másod­perccel a befejezés előtt Tyukodi Rácz kapujába és az országos döntő­be lőtte a Csepelt. VARGA István: - Jó kis meccs volt. TORNYI Barnabás: - Tüzes mérkő­zésen helyzetek kialakításában és mezőnyben is jobbak voltunk a Cse­pelnél. Egyedül a rúgott gólok számá­ban volt jobb a csoportgyőztes. Tiszafüredi VSE - Vasas CV 8-11 (2-4) Vezette: Herbály, Veres. Gólszerzők: Dorcsák (4), Kalló, Földvári Cs., Né­meth, Dajka, ill. Váczi (3), Szilveszter (2), Juhár (2), Nyerges (2), Tóth A., Földvári Cs. (öngól). A tét nélküli mérkőzésen a gól­szerzés örömére játszottak a csapa­tok, s ebben a Vasas volt a jobb. L Csepel SC A '2 1 - - 25-19 8 1. Vasas CV 3 2 -1- 23-16 7 3. Diósgyőri FC 3 T - - 2 10-14 3 4. Tiszafüred 3 - —3 16-25 0 Különdyak: Gólkirály: Jakab (Cse­pel) - 6 góllal. Legjobb kapus: Sáfár (Vasas). Legjobb mezőnyjátékos: Váczi (Vasas). Kotula (balra) viaskodik a csepeliekkel. A diósgyőri támadó ezen a mérkőzésen két gólt szerzett.