Észak-Magyarország, 1996. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-28 / 251. szám

1996» Október 28», Hétfő Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sporttá 11 n Kocsmafoci Miskolc (ÉM) - A Kocsmákra el­nevezésű mini szurkolói ankét, amelyet a Diósgyőri FC labdarúgó- csapatának képviselői tartanak, ez alkalommal visszatér az első hely­színre. A szokott időben, ma este 18 órától a Diósgyőri stadionnal szemben lévő Stadion Étteremben a lesz a Kecskeméti TE elleni baj­noki mérkőzés „kivesézése”. Három sérült Tápiószele (ÉM) - A Diósgyőri FC-t autóbusszal Kecskemétre el­kísérő szurkolótábor hazafelé jövet egy tápiószelei italboltban szóvál­tást követően összekülönbözött az ott lévő kisebbség több tagjával, akik mindezt vasvillákkal torolták meg. Lapzártánkig befutott infor­máció szerint három piros-fehér drukkert (akik fej-, illetve szúrt láb­sérülést szenvedtek) kellett ellátni a helyszínre érkező mentőknek. Patócs harmadik Pécs (ÉM) - Valamivel több mint egy hét múlva a franciaországi Li- moges-ban lépnek pályára váloga­tott vívóink a felnőtt és junior Eu- rópa-bajnokságon. Ezt megelőzően szombaton tartották Pécsett az első válogatóversenyt, amelyen a 68 in­dulót számláló női mezőnyben a di­ósgyőri Patócs Petra harmadik lett. Végeredmény: Férfiak: 1. Kulcsár Krisztián (Honvéd-Kim), 2. Boczó (Tapolca), 3. Andrásfi (BVSC) és Horváth Cs. (MTK). Nők: 1. Hor- may Adrienn (MTK), 2. Király (Honvéd-Kim), 3. Nagy T. (Honvéd- Kim) és Patócs Petra (DVE). Kosársiker Zoetermeer (MTI) - Óriási bra­vúrt hajtott végre a hollandiában megrendezett nemzetközi férfi ko­sárlabdatornán a magyar váloga­tott, amely utolsó mérkőzésén 83:73-ra legyőzte Izrael nemzeti együttesét. Mészáros Lajos szövet­ségi kapitány tanítványai ezzel megnyerték a tornát. Magyarország - Litvánia 76:73 (32:30, 63:63). A magyarok legjobb dobói: Sitku 15, Gulyás 14, Mészá­ros Z. 12. A döntőben: Magyaror­szág - Izrael 83:73. A torna vég­eredménye: 1. Magyarország, 2. Iz­rael, 3. Litvánia, 4. Hollandia. Kecskeméten a szív (is) győzött Labdarúgó NB II, Keleti csoport: Kecskeméti TE - Diósgyőr 1-2 Berecz Csaba Kecskemét (ÉM) - Az elmúlt héten a bajnoki tabella első he­lyére fellépő Diósgyőri FC teg­nap délután Kecskeméten ven­dégeskedett. A piros-fehérek három ponttal tértek haza a KTE otthonából, ami egyben az elsőség konzerválását is jelenti. Kecskeméti TE - Diósgyőri FC 1-211-1) Kecskemét, 2500 néző. Vezette: Ha- nvecz (Megyebíró, Hrabovszky). KTE: Bánó - Szabó - Márics, Ta- kó. Csehi I. - Bősze, Szécsényi, Bá­lint - Babai, Barna, Csehi Z. Edző: Linka József. DFC: Czeglédy - Dzsinovics - Földvári, Nagy S., Farkas A. - Chi- ratcu, Bulíga, Tóth D. - Kotula, Bo- zó, Ruskó. Edző: Tornyi Barnabás. Csere: Chiratcu helyett Tábori az 55., Szécsényi helyett Sallai az 59., Bálint helyett Hcrczeg a 81., Tóth D. helyett Sarlai a 82. percben. Sárga lap: Nagy S. a 16., Szabó a 23., Dzsinovics a 24., Chiratcu a 34., Takó 90. percben. Gólszerző: Buliga a 28., Csehi Z. a 38., Nagy S. az 52. percben. Jók: Csehi I., Barna, illetve az egész csapat. Tóth György, a DFC játékosa a kecs­keméti mérkőzés előtti napon beje­lentette trénerének, hogy nem vállal­ja a szereplést a hétvégi mérkőzé­sen. Tornyi Barnabás vezetőedző (elmentette a játékost az edzések lá­togatása alól. és az esetet jelentette az elnökségnek. A klub vezetése az ügy miatt fegyelmi eljárást kezdemé­nyez a játékos ellen. + Kecskeméten ismét a Diósgyőr kis- padján bevetésre készen foglalt he­lyet a DVTK egykori kapusa, Veréb György. A 47 esztendős hálóőr Tor­nyi Barnabás kérésére és elmondása szerint „őrülelliől', valamint-a labda­rúgás és a klub iránti szerétéiből" vállalta el a felkérést. 4. perei Ruskó a jobb oldalról ívelt be szögletet, a rövid saroknál Nagy 5. 6 méterről alig fejelt a kapu bal felső sarka mellé. 25. perc: Dzsinovics szabálytalansá­Nagy S. „bólintotta" a győztes gólt ga után a 16-os bal sarkán szabad- rágáshoz jutott a KTE. A labda mö­gé Barna állt, s ballal néhány centi­méterrel a jobb kapufa mellé lőtt. 28. perc: Ruskót lökték középen a kaputól 20 méterre. A DFC hossza­san készült a szabadrúgáshoz, de ennek meglett az eredménye, hiszen Buliga jobb lábbal a kapu bal olda­lába csavarta a labdát. 0-1. 38. perc: Márics iramodott meg a jobb oldalon, az alapvonalig futott, majd a rövid saroknál Bálint fejére ívelt, akinek bólintását Czeglédy még bravúrral védte, azonban a ki­pattanóra leggyorsabban Csehi Z. érkezett, s 4 méterről jobbról a jobb alsó sarokba lőtt, 1-1. 52. perc: Buliga a hazai térfél köze­pének jobb oldaláról szabadrúgást végzett el. Jobbal keresztbe ívelte a labdát, az 5-ös sarkán Nagy S. emel­kedett a legmagasabbra és a rövid alsó sarokba fejelt, 1-2. 76. perc: Babai a jobb oldalon vi­harzott el, az alapvonal közeléből a 11-es ponton álló Csehi Z.-nek gurí­tott vissza. Ám mielőtt a csatár lő­hetett volna Tábori önfeláldozóan közbevetődő lábáról az alapvonalon túlra pattant a labda. 80. perc: A hazaiak szabadrúgá­sát Sallai a DFC sorfalába lőtte, a labda a jobb oldalon álló Márics elé perdült, s ö 26 méterről a léc alá lőtt, de gólba tartó labdáját Czeglédy bravúrral a felső lécre te- nyerelte. 89. perc: A játékvezető, a vendé­gek reklamáló edzőjét elküldte a kispadról a lelátóra. 92. perc: Óriási kavarodás ala­kult ki a diósgyőri kapu előtt, vé­gül a labda a bal oldalon álló Ba­bai elé került, aki 7 méterről óriá­si helyzetben egyenlítő gól helyett az égbe lőtt. A mindkét csapat számára fontos mérkőzés enyhe diósgyőri fölénnyel kezdődött, s 4 perc elteltével már a negyedik szögletüket végezhették el a vendégek. A helyzetek kialakí­tásával nem kényeztették el a csa­patok a nézőket, hiszen a kapuk egyáltalán nem forogtak veszély­ben. A játék a két 16-os között csor­dogált, az együttesek nagyon ügyeltek a hátsó alakzat hibanél­küliségére. A találkozó első „helyzetecskéjéböl” vezetést szer­zett a DFC. A pontrúgásos gól után a hazaiak nem szaggatták az ist­rángot, de mezőnyfölényben ját­szottak, és az első helyzetüket ók is góllal fejezték be. A két találattal helyreállt a kiinduló állapot, és a döntés a második félidőre maradt. Fordulás után Nagy S. fejesével gyorsan vezetést szerzett a DFC, s az előny birtokában óriási lelkese­déssel és szívvel játszott a „toldo- zott-foldozott” vendég alakulat. A KTE hátránya ellenére sem esett ellenfelének, ám a mezőnyfólény önmagában még kevés volt az egyenlítéshez. A közepes színvo­nalú összecsapás az utolsó negyed­órára élénkült fel. Ekkor már helyzeteket is kialakított a Kecs­kemét a vendégek kapuja előtt, ám a Diósgyőr kapusa, Czeglédy és a hazai csatárok közös erővel megóvták a DFC kapuját az egyenlítő góltól. Összességében a piros-fehérek im­már ki tudja hányadszor „szív győ­zelmet” arattak, és a játékosok minden dicséretet megérdemelnek a hősies helytállásukért. LINKA József: - Az első 20 perc kivételével mi irányítottuk a játé­kot. Ellenfelünk helyzetek nélkül két pontrúgásból szerzett két gólt. TORNYI Barnabás: - A kevesek által ismert belső események miatt a szezon legfontosabb mérkőzését sikerült megnyernünk. Gratulálok ajátékosoknak. Totó. 43. Hét 1. Győr - Szombathely 1-2 2 2. Siófok - Csepel 0-1 2 3. MTK - Békéscsaba 3-1 1 4. Düsseldorf - B. München 0-2 2 5. Hamburg - Karlsruhe 2-0 1 6. 1860 München - Duisburg 1-1 X 7. VfB Stuttgart - M.gladbach 5-0 1 8. Fiorentina - Milan 1-0 1 9. Internazionale - Panna 3-1 1 10. Napoli - Bologna 3-2 1 11. Perugia - Udinese 2-1 1 12. Piacenza - Verona 2-0 1 13. Reggiana - Sampdoria 1-1 X +1 Vicenza-Cagliari 2-0 1 Labdarúgó NB I Budapest (MTI) - A hétvégén a 12. fordulót rendezték meg. Az eredmények: PMFC-Titán - FTC 1-2 (í-1). Pécs, 13 000 néző. G.: Azoitei, ill. Hrutka, Nyilas (11-esból). Kispest-Honvéd TIG FC - Vác FC-Sam- sung 1-1 (1-0). Bozsik-stadion, 1500 néző. G.: Tóth M., ill. Kriska. Siófoki Bányász - Csepel SC 0-1 (0-0). Sió­fok, 2000 néző. G.: Nagy T. Zalaegerszegi TE - Ínnstadt-Stadler FC 1-0 (0-0). Zalaegerszeg, 5500 néző. G.: Szőke. Győri ETO - Haladás 1-2 (0-1). Győr, 3000 néző. G.: Fodor (11-esból), ill. Szekér, Király. DVSC-Epona - Videoton FC Fehérvár 2-2 (1-1). Debrecen, 7000 néző. G.: Ilea, Sándor T., ill. Lórincz, Donát. MTK FC - Békéscsabai EFC 3-1 (2-1). Hungária krt., 2000 néző. G.: Csertői, Füle, Il­lés B., ill. Csehi T. (11-esből). III. kér. TVE - BVSC 0-0. Hévízi út, 4000 néző. AZ NB I. ÁLLÁSA: 1. MTK FC 12 12 ' _ 36- 7 36 2. Ferencváros 12 10 1 1 23-11 31 3. Újpesti TE 11 8 2 .1. 27- 9 26 4. DVSC-Epona 12 7 2 3 27-16 23 5. Vasas CV 11 7 2 2 15- 7 23 6. Zalaegerszeg 12 6 1 5 15-18 19 7. BVSC 12 5 3 4 18-13 18 8. Haladás VFC 12 5 3 4 17-12 18 9. Győri ETO 12 5 2 5 12-17 17 10. Kispest-HFC 12 4 3 5 17-18 15 11. Videoton FC 12 3 5 4 15-15 14 12. Békéscsaba 12 3 3 6 14-17 12 13. III. kér. TVE 12 3 3 6 16-24 12 14. Vác FC 12 2 3 7 15-22 9 15. Csepel SC 12 1 5 6 12-22 8 16. Stadler FC 12 2 2 8 5-18 8 17. Pécsi MFC 12 1 2 9 8-27-■ 5 18. Siófok 12 1 2 9 5-24 5 Az Újpesti TE - Vasas mérkőzést ma 19 órától játsszák, amelyet a TV 2 élő adásban közvetít. Lukács itt, Lukács ott, Lukács mindenütt Labdarúgó NB II, Keleti csoport: Kazincbarcika - Tiszafüred 2-0 Lukács (fehérben) kígyózik át a tiszafüredi védők között Fotó: Farkas Maya Bánhegyi Gabor Kazincbarcika (ÉM) - Alsóházi rangadót bonyolítottak le teg­nap délután Kazincbarcikán, ahol a labdarúgó NB II Keleti csoportjának második felében helyet foglaló KBSC és a Tisza­füred találkozott egymással. A hazaiak utolsó barcikai fellépé­sükön kitettek magukért, és ha nem is látványos játékkal, de hozták a feljebb kerüléshez kö­telező győzelmet. Kazincbarcikai SC - Tiszafüredi VSE 2-0 (1-0) Kazincbarcika, 600 néző. Vezette: Sá­pi (Birincsi, Bartos). Kazincbarcika: Fülöp - Takács, Salló, Szabó Zs. - Mogyoródi, Lukács, Körösi, Gál, Szaniszló - Remenár, Farkas T. Edző: Kálmán Vilmos. Tiszafüred: Nagy Z. - Porkoláb, Földvári, Görbe - Csillag, Antal, Kal­ló, Dajka, Kaszonyi - Tóth, Bese. Edző: Albert Csaba. Csere: Görbe helyett Nagy A. a 46., Antal helyett Borbély az 54., Körösi helyett Harnócz a 64., Dajka helyett Dorcsák a 67., Mogyoródi helyett Ha- nász a 74. percben. Sárga lap: Szaniszló a 31., Csillag a 36., Nagy A. az 56. percben. Gólszerző: Lukács a 33., Körösi a 47. percben. Jók: Fülöp, Lukács, Farkas T., ill. Porkoláb, Csillag. 3. perc: Bese iramodott meg a jobb oldalon. A 16-oson belül felnézett, majd senkitől sem zavartatva a kive­tődő Fülöpbe lőtt. 9. perc: Remenár jobbról Gál fejére ívelte a labdát, aki az ötös sarkáról keresztbe bólintott az érkező Lukács elé. A barcikai középpályás először a bal kapufára fejelt, majd a kipattanó labdát ollózva a jobb kapufára rágta. 13. perc: Gál kevergetett a vendég tizenhatos előtt, majd Lukács elé tá­lalt,aki futtából jobbal 20 méterről a bal kapufa mellé durrantott. 16. perc: Lukács 25 méterről ballal hatalmas löketet eresztett meg. Nagy Z. a bal alsó sarok előtt csípte el a labdát. 21. perc: Egy szórványos vendégtá­madás végén Dajka nagy tili-toli után 18 méterről csúnyán a kapu mellé durrantott. 22. perc: Mogyoródi a 16-os oldalvo­nalán kívülről 13 méterről lövésszerű beadást küldött a kapura. A labda centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot. 29. perc: Bal oldali beadás után Tóth teljesen üresen kapta a labdát. A csa­tár csak Fülöppel állt szemben, de a 13 méterről leadott lövés a barcikai portás zsákmánya lett. 33. perc: Szabó vezette at a labdát a félvonalon, majd olyan minden­mindegy alapon keresztbe ívelt Lukács felé. A kifutó Nagy rá­szólt Antalra, aki zavarában ahe­lyett, hogy elrúgta volna a labdát, Lukácsnak vette le a bőrgolyót. A barcikai középpályás szemfülesen lecsapott a labdára, és jobb külsővel 18 méterről a bénultan álló tiszafü­rediek között az üres kapu közepébe ívelt, 1-0. 39. perc: Lukács beadását a teljesen tisztán álló Körösi 4 méterről Nagy kezébe fejelte. 42. perc: Takács hatalmas vágta után 14 méterről lőtt kapura. A léc alá tartó labdát Nagy bravúrral hárí­totta. 47. perc: Farkas az ötössel egy ma­gasságban a jobb oldalon végzett el szabadrúgást. A beívelésre Körösi ér­kezett és 5 méterről a vendégek por­tását megelőzve bólintott a kapu jobb oldalába, 2-0. 49. perc: Remenár viharzott el a jobb oldalon. Már a 16-oson belül járt, amikor Kaszonyi látványosan ellökte. Sápi játékvezető 11-es helyett továb- bot intett. 65. perc: Farkas lódult meg a bal ol­dalon, majd keresztbe iveit Remenár- hoz. A csatár az alapvonalig cselezte magát, már a kapust is kijátszotta, amikor visszapasszolt az érkező Har- nóczhoz. A frissen beállt középpályás 3 méterről leadott lövését a vissza­vetődő Nagy hárította. 82. perc: Tóth 21 méteres léc alá tar­tó szabadrúgását Fülöp védte. 84. perc: Kaszonyi húzott el a bal szélen. A felpattanó labda a hátá­ról Tóth elé került, aki 6 méterről fordulásból lőtt, de Fülöp a helyén volt. 89. perc: Remenár lépett ki közé­pen, majd a teljesen üresen a bal szé­len futó Farkas elé tálalt. A barcikai csatár a 16-osig robogott, majd a ki- vetödő Nagy mellett leporolta az ol­dalhálót. Kálmán Vilmos reményei megvaló­sultak, a vendégek nem álltak be „sündisznózni”, hanem olyan elszánt­sággal terelgették a barcikai kapu fe­lé a labdát, mint akik gólzáporos si­kerre készülnek. A gólszerzésre már a 3. percben meglett volna az esélyük, de Bese elhibázta a helyzetet. Ez mintha megtette volna a hatását a hazaiakra is, mert a mindenütt feltű­nő és labdaközeiben lévő, vágj’ meg­játszható Lukács vezérletével a fehér­ben játszó barcikaiak iszonyatos dará­lásba kezdtek. Már-már úgy tűnt, hiába, amikor a vendégek védelme megtette azt a szí­vességet a hihetetlenül nagy mennyi­ségű munkát végző Lukácsnak, hogy egy gólpasszal „hálálták” meg addigi szorgoskodását. A vezető gól után a barcikaiak nem estek abba a hibába, hogy ,jó” szokásukhoz híven kezdték volna megőrizni az eredményt, hanem tovább űzték-hajtották az ellenfelet. Ennek a második játékrész elején meg is lett az eredménye, és ezzel a hazaiak úgy gondolták, itt már semmi érdekes nem történhet, majd csak elte­lik a hátralévő negyvenkét perc. A ti­szafürediek lábra kaptak, és a hetve­nedik perctől már kifejezetten szépen terelgették a labdát. A barcikai labdarúgókon szemmel láthatóan kiütközött a fáradtság, végül azonban sikerült megúszniuk kapott gól nélkül a találkozót. Ez az utolsó húsz percben inkább a tiszafürediek „érdeme” volt, akik mindvégig középen erőltették a betömörülő védelem ellen a támadásokat , az árválkodó széleket pedig semmi áron nem akarták meg­játszani. KÁLMÁN Vilmos: - Ezen a mérkő­zésen nem a játék, hanem a győzelem volt a fontos. Ezt teljesítettük. ALBERT Csaba: - A második féli­dőben nyújtott játékunk alapján nem érdemeltünk vereséget. Elkerülhető gólokkal kaptunk ki. További eredmények: Salgótarján - Kecskeméti SC-RSC 2-0, FC Eger-Egertej - Nyíregyházi FC 0-2, Kiskundorozsmai ESK - Szolnoki MÁV-Neusiedler 2-0, Kábái Cukor- FC Hajdúszoboszló - Alkaloida SE Tiszavasvári 0-0, Hajdúnánási FK - Tiszakécskei PC 0-0. A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Diósgyőri FC 11 7 2 2 17-10 23 2. Nyíregyháza 11 6 3 2 17- 8 21 3. Tiszakécske 11 6 i! 4 17-12 19 4. Kaba 11 4 6 1 11- 7 18 5. Tiszavasvári Í1 5 3 3 17-14 18 6. Salgótarján 11 5 3 3 10- 8 18 7. K, dorozsma 11 4 5 2 14-10 17 8. Szolnoki MÁV 11 5 2 4 11-11 17 9. Kecskeméti TE 11 4 1 6 14-14 13 10. KSC-RSC 12 2 7 3 12-13 13 11. Hajdúnánás 11 3 4 4 8-10 13 12. Kazincbarcika 12 3 3 6 14-19 12 13. FC Hatvan 11 3 2 6 11-14 11 14. Tiszafüred 12 2 3 7 7-17 9 15. FC Eger 11 1 3 7 6-19 6