Észak-Magyarország, 1996. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-21 / 246. szám

1996- Október 21., Hétfő ~ ~ Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sporttá 13 Kocsmafoci az Arizona Pub-ban Miskolc (ÉM) - A Diósgyőri FC NB Il-es labdarúgócsapatának szervezésében működtetett mini szurkolói ankét mai helyszíne az Arizona Country Pub lesz, amely Miskolcon az Árpád út 2. szám alatt (a volt Diófa étterem helyén) található. A piros-fehér szurkolókat - a vendéglátó egység tulajdonosa, Gáborjányi Attila fogadja - míg a csapatot Tornyi Barnabás vezető­edző, Tótb György és Petre Chirat- cu képviseli, a 18 órakor kezdődő Kocsmafocin. NB I-es kispályások idegenben Miskolc (EM) - Ma este újabb mérkőzéseket játszanak az NB I-es teremlabdarúgó-bajnokságban. Az első osztály Keleti régiójának 5. fordulójában a két miskolci csapat egyaránt idegenben lép pályára. A Istavezető Meggy Új-Zéland TKFC együttese Nyíregyházán az Argen­tum FC vendége lesz, míg a Berek- Rolád Technika Háza gárdája Sze­geden, az FC Sportinfó otthonában küzd a bajnoki pontokért. Kosárlabda NB II — borsodi győzelmek Miskolc (ÉM) - Remek hétvégét tudhatnak maguk mögött a me­gyénket képviselő NB IÍ-es kosár­labda csapatok, hiszen mindkét gárda győzelmet aratott: Tiszaújvárosi SC - Color KC Gyula 124-54 (50-27). Tiszaújvá- ros, NB II férfi, 300 néző. Vezette: Tolnai, Czókoly. TSC: VITÁLIS (14), Pogonyi (10), Brunyánszky (17), Szabó (15/9), FAZEKAS (22/6). Cs.: SNEIDER (18), SOLTÉSZ (17/3), Nagy (5), Dohány (4), Benőcs (2). Édző: Szendrey Tibor. A mérkőzés elejétől fokozatosan el­húzott a hazai csapat, a második félidőben mar nemcsak technikai­lag, hanem fizikálisán is ellenfele fölé nőtt a Tiszaújváros, s biztosan nyerte az összecsapást. SZENDREY Tibor: - A mérkőzés képe alapján ilyen különbségű győ­zelmünk is megérdemelt. A győze­lem a nagyszerű csapatmunka eredménye, amelyhez nagy segítsé­get jelentett lelkes közönségünk bíztatása is. * Mezőcsáti DSE - Mezőberény 61-55 (31-23). Mezőcsát, NB II női 100 néző. Vezette: Sztrakovies, He­gedűs. MDSE: KRÁLIK (29/6). Varga (14/9), SZŰCS (9/6), Kormos (6), TÓTH. Cs.: Mikó (3), Ketskés, Csótka. Edző: Kundrák Mihály. Küzdelmes mérkőzésén a csáti lá­nyok mindvégig vezetve megérde­melten nyertek, az NB I-et is megjárt Králik vezérletével. A ven­dégek jó csapatjátékot nyújtva tet­ték szorossá az eredményt. KUNDRÁK Mihály: - Nem nagy győzelem, de a kis hal is hal. Végre élre ugrott a Diósgyőr Dzsinovics leporolta a dorozsmai Cselló bal felső sarkát Kotula (9) ádáz harca a dorozsmai védelemmel Berecz Csaba Miskolc (EM) - A Diósgyőri FC NB II -es labdarúgócsapata a szombat délutáni bajnoki mér­kőzésén egy góllal legyőzte az újonc Kiskundorozsma együt­tesét, s ezzel a győzelemmel a piros-fehérek átvették a veze­tést a tabellán. Diósgyőri FC - Kiskundorozs- mai ESK 1-0 (0-0) Diósgyőri-stadion, 3500 néző. Ve­zette: Birincsik (Tamássy, Székely). DFC: Rácz - Dzsinovics - Földvári, Farkas A. - Varga, Nagy S., Buli- ga, Ruskó - Tóth Gy., Bozó, Kotula. Edző: Tornyi Barnabás. Kiskundorozsma: Csehó - Strei- de - Tóth-Kovács, Skrbics, Szabó - Barna, Kemenes, Szeles, Udvari - Cigan, Miklós. Edző: Vágó Attila. Csere: Szeles helyett Kothenz az 57., Varga helyett Chiratcu a 68., Kemenes helyett Süli a 73., Barna helyett Tóth Á. a 75., Bozó helyett Tóth D. a 88. percben. Sárga lap: Tóth-Kovács a 7., Szabó a 8., Szeles a 15., Földvári a 20., Udvari a 48., Kothenz az 59., Cigan a 77., Süli a 84. percben. Kiállítva: Kothenz a 81. percben. Gólszerző: Dzsinovics a 80. percben. Jók: Rácz, Dzsinovics, Kotula, ill. Streide, Skrbics. 10. perc: Tóth Gy. jobb oldali be­adását a 16-oson belül gyanús kö­rülmények között tisztázta a ven­dégvédelem. Az esethez közel ülő publikum kezezést reklamált, de Bi­rincsik 11-es helyett továbbot intett. 19. perc: Földvári rosszul helyez­kedett, azt hitte, hogy az őrzésére bízott Cigán lesen van, azonban er­ről szó sem volt. A dorozsmai csa­tár megindult a kapu felé, s 16- oson belülre érve - mielőtt lőhetett volna - Rácz bravúrral felszedte előle a labdát. 23. perc: Kotula viharzott el a bal szélen, majd védőjét becsapva gyö­nyörű keresztlabdát adott a túlol­dalon érkező Tóth Gy.-nek. A tá­madó senkitől sem zavartatva ad­dig pepecselt a labdaátvétellel, amíg beérték, s 12 méterről leadott lövése Szabóról szögletre pattant. 32. perc: Kotula bal oldali sarok­rúgására Dzsninovics érkezett, aki a hosszú oldalon a kaputól 7 méter­re néhány centiméterrel a bal ka­pufa mellé fejelt. 36. perc: A bal oldalon Udvari ug­ratta ki Kemenest, ő középről jobb­ra tolta a labdát Barnának, aki 16 méterről a kifutó Ráczba lőtt. 62. perc: Buliga a jobb oldalon a szögletzászló közeléből végzett el szabadrúgást. Beadását középen Nagy S. csúsztatta kapura, de Cse­lló szép mozdulattal szögletre te- nyerelte a labdát. 63. perc: Ruskó kényszerítőzött Kotulával a pálya bal oldalán, majd a visszakapott labdát 14 mé­terről beadásszerű lövéssel küldte középre, ám a hosszú oldalon az ötös sarkánál hiába érkezeti Tóth Gy., lábáról az üres kapu felé pat­tant az erős átadás. 66. perc: Egy gyenge vendég beíve­lést Rácz kiejtett a kezéből, a lab­dára Cigan csapott le, s visszagú- rított a lendületből erkező Udvari­nak, aki a bal oldalról 12 méterről egyből lőtt, de Racz jóvá tette hibá­ját s megfogta a lapos lövést. 80. perc: A bal oldalról a csereként beállt Chiratcu végezhetett el szög­letrúgást. Jobb lábbal beívelt lab­dájára a hosszú oldalon Dzsinovics torpedóként érkezett, s a fejéről védhetetlenül vágódott a labda a jobb felső sarokba, 1-0. 81. perc: A csereként beállt Kot­henz a félpályájánál teljesen fölös­leges szabálytalankodott, s mivel már volt egy sárga lapja, Birincsik kiállította a vendég játékost. 85. perc: Chiratcu ismét a bal oldal­ról rúgott szögletet, ám labdáját ezúttal kivágták a védő k, pontosan a balösszekötő helyén álló Buligához került, s ö egy igazítás után iszonya­tos erővel a rövid felső saroknál a fel­ső kapufát találta telibe. 90. perc: Buliga húzta meg a bal oldalt, majd a 16-osnál lövéssel próbálkozott, ám az előtte lévő há­rom védőről a 11-es ponton álló Nagy S. elé pattant a labda. A di­ósgyőri játékos a világ legnagyobb helyzetében kétszer is megnézte, hova rúgja a labdát, majd a máso­dik gól megszerzése helyett a jobb felső sarok felé csavart. A vendégek a találkozó elején úgy gyűjtötték a sárga lapokat, mint a világ legnagyobb kártyásai az adu­kat. Birincsik játékvezető ugyan megpróbálta megfogni a mérkő­zést, hiszen a találkozó elején gon­dolkodás nélkül húzta elő a sárga kártyát, ám a pirosat nem volt szi­ve felmutatni - a már sárga lappal rendelkező - Tóth-Kovácsnak, aki a 13. percben előbb felrúgta Kotu­Fotók: Vajda jános lát, majd a rajta keresztülugró di­ósgyőri játékos lábát a kézzel visszahúzta. A kiállítás elmaradt, a DFC pedig csak szenvedett a kemé­nyen és helyenként durván védeke­ző vendeg „falon”. Az első játék­részben a helyzetek kialakításában egyik csapat sem tudott döntő fölényt kiharcolni a másik ellen, hi­szen két nagy diósgyőri helyzettel szemben Ciganék is két olyan hely­zetet hoztak össze a hazai kapu előtt, amelyből kis szerencsével akár gólt is szerezhettek volna. Ez azonban nem jött össze, így a fél­időbeli döntetlen teljesen reális ké­pet festett az addig látottakról. Fordulás után a vendégek nem so­kat változattak addigi harcmodo­rukon, s ha tiszta eszközökkel nem sikerült megállítani a kapu felé igyekvő diósgyőri játékosokat, akkor „fault-gátat” emeltek Kotu- láék elé. Vágó Attila csereemberek bevetésével próbálta meg frissíteni - a védekezésben sok energiát fel­emésztett - csapatát, míg a túlol­dalon Tornyi mester Chiratcuba helyezte bizalmát. A csere a hazai­aknak sikerült jobban, hiszen a DFC friss embere gólpasszal há­lálta meg pályára küldését, míg Kothenz beállítása rossz húzásnak bizonyult, hiszen a vendégek játé­kosa a diósgyőri vezető gól után „kiállítatta” magát. A hajrában a DFC a 10 emberrel játszó vendé­gek ellen akár gólkülönbséget is javíthatott volna, de Buliga lövé­sét a kapufa mentette, míg Nagy S. abszolút, ziccere az „agyon- helyezés” áldozat lett. TORNYI Barnabás: - Ezt a diva­tot, amit a Hajdúnánás után mai ellenfelünk is bemutatott, nem tu­dom megszokni, s ezért duplán örü­lök, hogy ezt a mérkőzést győze­lemmel zártuk. VÁGÓ Attila: - Újra izzott a diós­győri vasmű kohója és katlanja, anú nem csak a hazai csapat érdeme. Gratulálok a Diósgyőrnek! Totó, 42. Hét 1. Szombathely - Debrecen 0-2 2 2. Videoton - Újpest 1-3 2 3. MTK - Kispest 2-0 1 4. Bielefeld - 1. FC Köln 1-4 2 5. Duisburg - Düsseldorf 0-0 X 6. Karlsruhe - Bremen 1-3 2 7. Mönchengladbach - Rostock 2-0 1 8. Schalke 04 - Hamburg 2-0 1 9. St. Pauli - Freiburg 2-0 1 10. Bologna - Fiorentina 0-2 2 11. Milan - Napoli 3-1 1 12. Udinese - Vicenza 1-1 X 13. Verona - Roma 2-1 1 +1. B. München - Dortmund 0-0 X „Labdarúgó NB I Budapest (MTI) - A 11. fordulót bonyolítot­ták le a labdarúgó NB I-ben a hétvégén. Garami-mester gárdája, az MTK tizenegyed­szer is győzni tudott, így potveszteség nélkül vezeti a tabellát. Az üldözők közül a Ferencváros, és az Újpest is idegenben diadalmaskodott. Továbbra is nyeretlen a Csepel, míg a BVSC a múlt heti debreceni győzelme után újra „bekasszírozta” a három bajnoki pontot. Á kiesés elkerüléséért vívott harcban fontos gíözelmet szerzett a Stadler gárdája, míg a Vác -Siófok alsóházi rangadó az egyik csapatnak sem túl jó döntetlennel ért véget. Innstadt-Stadler FC - III. kér. TVE 1-0 (1-0). Akasztó, 1000 néző. G.: Szelihov. Videoton FC Fehérvár - Újpesti TE 1-3 (0-1). Székesfehérvár, 6000 néző. G.: Vancsa, ill. Pető (öngól), Kovács, Véber. Vasas Casino Vigadó - PMFC-Titán 1-0 (1-0). Fáy utca, 3500 néző. G.: Jován. Vác FC-Samsung - Siófoki Bányász 2-2 (1-0). Vác, 1000 néző. G.: Horváth, Andrássy, ill. Bulatovic. Takács. Haladás VFC - DVSC-Epona 0-2 (0-2). Szombathely, 6000 néző. G.: Sándor T., Ilea (11-esből). MTK FC - Kispest-Honvéd TIG FC 2-0 (1-0). Hungária krt., 3000 néző. G.: Horváth Cs Csertői Csepel SC - ZTE FC 1-2 (0-0). Csepel, 700 néző. G.: Ivanics, ill. Csóka, Sebők J. Békéscsabai EFC - Ferencváros 0-1 (0-1). Békéscsaba, 14 000 néző. G.: Nicsenko. BVSC - Győri ETO FC 3-1 (1-0). Szőnyi út, 700 néző. G.: Dragoner, Dárdai, Egressy, ill. Korsós. AZ NB I. ÁLLÁSA: 1. MTK FC 1U 11 — ~ 33- 6 33 2. Ferencváros 11 9 1 1 21-10 28 3. Újpesti TE 11 8 2 1 27- 9 26 4. Vasas CV 11 7 2 2 15- 7 23 5. DVSC-Epona 11 7 1 .3 25-14 22 6. BVSC 11 5 2 4 18-13 17 7. Győri ETO 11 5 2 4 11-15 17 8. Zalaegerszeg 11 5 1 5 14-18 16 9. Haladás VFC 11 4 3 4 15-n 15 10. Kispest-HFC 11 4 3 5 16-17 14 11. Videoton FC 11 3 4 4 13-13 13 12. Békéscsaba 11 3 3 5 13-14 12 13. III. kér. TVE 11 3 2 6 16-24 11 14. Vác FC 11 2 2 7 14-21 8 15. Stadler FC 11 2 2 7 5-17 8 16. Csepel SC 11 _ 5 6 11-22 5 17. Pécsi MFC 11 1 2 8 7*25 5 18. Siófok 11 1 2 8 5-23 5 Körösi pontrúgása pontot mentett Kecskemét (ÉM - SZE) - Győzele­mért utazott, de „csak” egy pont­tal tért haza kecskeméti kirán­dulásáról a Kazincbarcikai SC NB II -es labdarúgócsapata. A barcikaiak a Kecskeméti SC- RSC otthonában harcolták ki a döntetlent. KSC RSC - Kazincbarcika 1-1 (1-0) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Mezei (Vámos, Radvánszky). KSC RSC: Kiri - Czipó, Kovács, Ónodi - Csepregi, Torbavecz, Nagy, Frank, Vén - Kádár, Végh. Edző: Bozai Gyula. Kazincbarcika: Fülöp - Földeák, Salló, Szabó - Lukács, Körösi, Ta­kács, Gál, Szaniszló - Remenár, Far­kas. Edző: Kálmán Vilmos. Csere: Ónodi helyett Papp a 45., Föl­deák helyett Mogyoródi a 45., Frank helyett Némethy a 68., Végh helyett Balogh a 83. percben. Sárga lap: Szabó a 30., Takács a 49., Végh a 62., Gál a 85. percben. Jók: Kovács, Csepregi, Nagy illetve Szaniszló, Körösi, Lukács, Remenár. 9. perc: Frank végigszáguldott a vendégek térfelén, több védőt is ki­cselezett, majd egy kényszerítőzés után nagy helyzetben mellé gurított. 14. perc: Frank bal oldali beadása először felpattant Fülöp előtt, de má­sodszorra sikerült a kapusnak meg­szereznie a labdát az ötösön olálkodó Kádár elől. 19. perc: Végh a félpályán túlról in­dulva a tizenhatosig vezette a lab­dát, ott Kádárhoz passzolt, aki egy­ből lőtt és a labda alig zúgott el a ka­pu mellett. 22. perc: Nagy indítását Csepregi a középen érkező Végh elé passzolta, aki azonban mellé durrantott. 26. perc: Farkas a bal szélen érkező Szaniszló elé ívelt, ám ő 15 méterről csúnyán mellé lőtt. 31. perc: Szaniszló becsapta a rá tá­madó Ónodit, majd kapura lőtt, lab­dája az ötösön végiggurulva hagyta el a játékteret. 32. perc: Kádár 21 méterről kapásból meglőtt labdája centikkel szállt fölé. 36. perc: Kovács tért ölelő bedobá­sát az ötösön felugró Czipó fejelte a hálóba, 1-0. 52. perc: Mogyoródi jobb oldali beadá­sa a kapu előtt tisztán álló Farkashoz került, ő azonban lyukat rágott. Körösi pontot érő gólt szerzett 58. perc: Lukács 18 méteres hatal­mas lövése zúgott el a felső léc fölött. 64. perc: Farkas szögletét Szaniszló pendítette kapura, a labda az egyik védőről szögletre vágódott. 67. perc: A kitűnő Remenár elől Kiri kapus az utolsó pillanat,ban rúgta ol­dalvonalon kívülre a labdát. 70. perc: Szabó kellemetlen lövésébe Kiri csak beleütni tudott, azután szemmel követte, ahogy a labda el­suhant a kapufa mellett. 78. perc: Végh már Fülöp fölött is átemelt , labdáját Szabó a gólvonalról vagta ki. 87. perc: Körösi 21 méteres szabadrá­gása a bal alsó sarokban kötött ki, 1-1. Néhány perces kölcsönös ismerkedés után a hazaiak egyértelmű fölényt harcoltak ki. Gyors, a helyüket sokat változtató csatáraik révén több akci­ót vezettek, ám a befejezésekbe min­dig hiba csúszott. Huszonöt perc után a Barcika ráérzett, hogy a há­rom pontért többet kell nyújtani, így játékosai néhányszor Kiri kapujáig is eljutottak. Mindkét oldalon sok volt a pontatlan átadás, ami akadá­lyozta a folyamatos játékot. A félidő vége felé a hazaiak egy begyakorolt figura után gólt szereztek. Ä KSC el­követte azt a hibát, hogy vezetése birtokában egy fokozattal vissza­kapcsolt. A kazincbarcikaiak látták, hogy lehet keresnivalójuk, egyre töb­bet birtokolták a labdát, bátrabban kezdeményeztek és kapujuk elé szo­rították a sokat bizonytalankodó ha­zaiakat. Az egyenlítő gólt végül a le­fújás előtt három perccel egy pontrá­gásból sikerült megszerezniük. Á közepes iramú, de gyenge színvo­nalú, két ellentétes félidőt hozó mér­kőzés után valószínű egyik csapat sem elégedett az eredménnyel. A szurkolók sem a játékkal. BOZAI Gyula: - Őszi leggyengébb játékunkkal értékes pontokat vesz­tettünk. KÁLMÁN Vilmos: - Szünet után sokkal jobban játszottunk, győzelmet érdemeltünk volna. További eredmények: Nyíregyháza - Tiszafüred 2-0, Szol­noki MÁV - KCFC-Hajdúszoboszló 1-1, FC Eger - Kecskeméti TE 1-2, FC Hatvan - Salgótarjáni BTC 0-0, Tiszavasvári - Hajdúnánás 4-2. A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Diósgyőri FC 10 6 2 2 15- 9 20 2. Nyíregyházi FC 10 5 3 2 15- 8 18 3. Tiszakécskei FC 10 6- 4 17-12 18 4. KCFC-Hajdúsz. 10 4 5 1 11- 7 17 5. Tiszavasvári 10 5 2 3 17-14 17 6. Szolnoki MÁV 10 5 2 3 11-9 17 7. Salgótaijáni BTC 10 4 3 3 8-8 15 8. Kiskundorozsma 10 3 5 2 12-10 14 9. Kecskeméti TE 10 4 1 5 13-12 13 10. KSC-RSC 11 2 7 2 12-11 13 11. Hajdúnánási FK 10 3 3 4 8-10 12 12. FC Hatvan 11 3 2 6 11-14 11 13. Kazincbarcikai Sí : u 2 3 6 12-19 9 14. Tiszafüred ti 2 3 6 7-15 9 15. FC Eger 10 I 3 6 6-17 6