Észak-Magyarország, 1996. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-21 / 246. szám

14 A Hétvége Sporttá Eredményeket udósítások 1996, Október 21., Hétfő A Táborinak hosszú volt az altatódal Miskolc (ÉM - MI) - Tegnap este a miskolci városi sportcsarnokban lépett parkettre a DKSK-Tabori NB I/B-s férfi kosárlabdacsapa­ta, amely az NYTK-Isobau gárdájával küz­dött a bajnoki pontokért. A vendégek végül is szoros mérkőzésen ugyan, de leküzdötték a hazai alakulatot. DKSK-Tabori - NYTK-Isobau 67-73 (35-37) Miskolc, városi sportcsarnok 400 néző. Vezet­te: Szalontai, Balogh. DKSK-Tabori: Bede (13/9), FARKAS (14), Hajdú (10), Ricks (15/6), Bozi (3). Cs.: KARÁ­CSONYI (10/6), Szőke (2>. Edző: Baumann Gáspár. NYTK-Isobau: KOZMA (22/3), OROSZVÁRI (28/3), Gócs (13), Dunai (2), Kamrás (6). Cs.: Kovács R (2). Edző: Kamarás György. Az első húsz perc Tabori-kosárral indult, majd a Nyíregyháza elrontott három táma­dást. A hazaiak azonban ezt a megingást nem tudták kihasználni, ehelyett ők is elkezdtek kapkodni. A két „hullámvölgyes társaság” kö­zül az NYTK kászálódott ki hamarabb ezen állapotból, és Kozma vezérletével átvették a vezetést. Baumann mester természetesen nem engedte mindezt, és cserével próbálko­zott az időkérés után. A tizennegyedik perc­ben érződött először a változás szele, amikor Karácsonyi és Bede kosaraival már Tábori előnyt mutatott az eredményjelző. Oroszvári- ék nem hagyván mindezt fordítottak, így ők vonultak egy “duplányi” kosárral pihenőre. Jól kezdték Ricksék a második játékrészt, és egy Hajdú-Szőke-Hajdú kombináció után már ők „mentek”. Az öröm csak pillanatokig tartott, mert néhány rontást kihasználva el­húzott a vendég 10 ponttal. A piros-fehér leg­ények valamelyest felébredtek ettől, és meg­próbáltak fölzárkózni, ami a tizenegyedik percre részlegesen sikerült is (51-55). Még ugyanebben a percben kipontozódott Ricks, amelyet a vendégek Oroszvári kosaraival „ünnepeltek meg”. A mérkőzés zárószakasza is küzdelmes volt, de Kozmáék rutinosan és taktikusan játszva megőrizték előnyüket. BAUMANN Gáspár: - Nem találtuk a rit­must, csupán egy-egy felvillanásunk volt. Hagytuk, hogy a Nyíregyháza ránk kénysze­rítse ezt az altatós játékot. t KAMARAS György: - Jó védekezésünknek köszönhetjük a sikert, bár ha rutinosabbak vagyunk, ez nagyobb is lehetett volna. Hajdú (középen fehérben) próbál megmente­ni egy labdát Fotók: Végh Csaba „Sárgaláz” a Bundesligában Miskolc (ÉM - BGY) - Bár a sorsolás szeszé­lye folytán all. fordulóban ismét idegenben léptek pályára Elberék - ezúttal a szintén re­meklő Leverkusen otthonában -, mégis az egyetlen együttes a VfB Stuttgart, amely ed­dig nem szenvedett vereséget ellenfeleik pá­lyáin. Derekasan állják a sarat a svábok a versenyfutásban, hiszen a legtöbb gólt Bala- kovék szerezték, és a legkevesebbszer Wohl­fahrt hálója rezdült meg. A Leverkusen - Stuttgart összecsapás bi­zonyos mértékig csalódást okozott, mivel el­maradt a játék sava-borsa. Ez a két csapat szerezte ugyanis a legtöbb gólt a Bundesligá­ban, és most sem az óvatoskodás jellemezte a két gárda randevúját. Elber, Bobic és Balakov azonban hadilábon állt a szerencsével. A má­sik oldalon a leginkább Sergio veszélyeztetett, ám a jó napot kifogó Wohlfahrt kapuját kép­telenség volt bevenni. A mérkőzés krónikájá­hoz tartozik, hogy 21 ezer néző volt kíváncsi a 90 percre, valamint a játékvezető 5 sárga la­pot osztott ki. A többi találkozón sem fukarkodtak a kár­tyákkal a síposok: pénteken és szombaton összesen 29 sárga lap volt a termés, valamint két játékos a kiállítás sorsára jutott. Ebből a szempontból a „legszínesebbnek” bizonyult a Leverkusen - Stuttgart, a Karlsruhe - Bre­men, a Schalke 04 - Hamburg és a Bielefeld - Köln mérkőzés: az említett helyszíneken öt-öt lapot osztottak ki. 11. forduló: MSV Duisburg - Fortuna Düs­seldorf 0-0, Bochum - 1860 München 2-2, Le­verkusen - VfB Stuttgart 0-0, Karlsruhe - Bremen 1-3, Bielefeld - 1. FC Köln 1-4, St. Pauli - Freiburg 2-0, Münchengladbach - Rostock 2-0, Schalke 04 - Hamburg 2-0. A KVSE-t még az ág is húzza Ezúttal a „szigeté" volt a szerencse: Kazincbarcika - Csepel 2:3 Bencsik ejti át a kéttagú csepeli sáncot Fotó: Vajda jános Szabó Nóra Kazincbarcika (ÉM) - Az első visszavágó-sorozat előtt egyet­len mérkőzését sem tudta meg­nyerni a Kazincbarcikai VSE a férfi röplabda extraligában. Tegnap a Csepel ellen bizo­nyultak szerencsétlenebbnek. KVSE - Csepel 2:3 (5, -7, 10, -10, -13) Kazincbarcika, 500 néző. Vezette: Horváth. KVSE: Berzy, NAGYPÁL, VERES, Jánosi, Kiss Zs., Bencsik. Csere: Toronyai M. Edző: Dudás András. Csepel SC: Nyíri, BUDAY, Fogl, BOTYÁNSZKI, Pajor, Rácz. Csere: LISZI, NAGY J., Tamás. Edző: Oláh János. Mindenki tudta, hogy a gyakorlati­lag egyenlő esélyekkel induló csa­patok közül csak a jobb napot kifo­gó nyerhet. Ehhez képest az első játszmában olyan fölénnyel és pél­dásan játszva nyert a vendéglátó együttes, hogy sokan máris nekik adták a mérkőzést. Aprócska kép­zavarral élve valóban egyfajta bir­kózás alakult ki a második játsz­mában, legalábbis 6:6-ig. Onnan azonban szinte ledermedt a sárga­kék gárda. Az időkérések sem segí­tettek, és a hálócsata a remekül sáncoló vendégek meggyőző előnyé­vel zárult. A harmadik szettben ismét megló­dult az ellenfél, mintha még tartott volna a lendület. Hosszú percek tel­tek el, míg a hazaiak elkeseredett Budapest (ÉM - FÁ) - A főváros­ban lépett pályára tegnap a fér­fi kosárlabda NB I/B-ben a Mis­kolci EAFC gárdája. Az ellenfél az eddig nyeretlen Budafok gárdája volt. Budafok - MEAFC 81-76 (49-44) Budapest, Promontor u., 100 néző. Vezette: Forrai, Kovács. Budafok: Mészáros (8), Molnár (10), Fábián (10/3), Lugosi (4), LI- KAUCSÁN (25). Csere: Gróf, KISS (13/6), Kulincsik (5), Jánosi (6). Edző: Szóráth Emil. MEAFC: Borosnyai (14), Ádám (26/6), Lalatovics (13), Vadkerti (6), Tóth (6). Csere: Kovács (4), Jávorsz- ki (7). Edző: Miien Vukicsevics és Kovács Péter. Nehezen született meg az első talá­lat, mindkét csapat kihagyta első támadásait. A félidő elején fej-fej mellett haladtak a csapatok. A ven­küzdelme újra 6:6-os pontegyenlő­séget hozott. A mérkőzés leg­hosszabb játszmájában mindkét csapat érezte, hogy az oda-vissza pontok egyfelől jól jönnek az önbi­zalom miatt, másrészt azonban fá­rasztják idegileg a játékosokat. 10-10-nél lódult meg a hazai „vonat”, és el is ment a Csepel nélkül. A negyedik játszma kulcsfontossá­gú minden mérkőzésen. így volt ez most is. Ugyan a vendéglátók in­dultak előnnyel, a Csepel azonban fel tudott zárkózni, s az előző játék­részek példáját folytatva 6:6 után vált kényessé a játék. Nem volt vi­tás, az győz, aki idegekkel, akarás­sal jobban bíija. A KVSE megpró­bált ejtésekkel zavart kelteni a há­ló túloldalán. Sajnos azonban hát­rányukra vált, hogy nem mertek déglátók untak rá előbb erre a helyzetre, s egy ici-picit megléptek (17-12). A miskolciak azonban meg­álljt vezényeltek a budafokiaknak, és két perc alatt megfordították a helyzetet: tíz pontot értek el, míg a hazaiak kettőt (19-22). A vendégek sok labdát csentek el ellenfelüktől (elsősorban Vadkerti és Ádám ré­vén), s az ebből indított támadások rendszerint sikerrel végződtek. A hazaiak ebben az időszakban a pontok helyett inkább a személyi hibákat gyűjtögették. A félidő végé­re aztán összekapták magukat a pirosban játszó budapestiek. Az utolsó két percben nyitott hajrájuk­kal javukra fordították az ered­ményt, így ötpontos előnnyel vonul­hattak az öltözőbe. A második játékrész elejére is meg­őrizte lendületét, a Budafok, s nö­velni tudták előnyüket. Igaz, eb­ben nagy szerepe volt annak is, hogy az egyetemisták igencsak ha­ütéseket vállalni. A Csepel ezt ki­használta, s egyenlített. A rövidítés a röplabdában lutri. A KVSE - csakúgy, mint az emléke­zetes Kecskemét elleni ötszettesen - négy pont hátránnyal fordult, majd ismét feljött 13:14-ig, és egy sáncról alapvonalon kívülre pat­tant labdával engedte át a győzel­met a Csepelnek. A rövidítést alap­vetően Botyánszki ütéseivel nyer­ték meg a vendégek. DUDÁS András: - Úgy érzem, ma mi voltunk a jobbak, de sajnos a negyedik szett végén, amikor nem mertük vállalni az ütéseket, betliz­tünk. Gyáván nem lehet nyerni. ' OLÁH János: - Gratulálok a Bar- cikának. Ma nekünk kedvezett a szerencse. dilábon álltak a szerencsével: a gyűrűről rendszerint kifelé pattant a labda. A második félidő változatos, izgal­mas játékot hozott. A vendéglátók őrizték volna megszerzett előnyü­ket, a borsodiak pedig fogcsikor­gatva igyekeztek pontról pontra közelebb jutni hozzájuk. Három perccel a vége előtt öt pont volt a különbség, az utolsó percet meg­kezdve pedig kettő. A mintegy húsztagú miskolci szurkológárda állva izgulta, üvöltötte végig az utolsó perceket. Azonban az öröm­teli „Szép volt fiúkf’-kiáltás a bu­dafoki szurkolóktól hangzott el. SZÓRÁTH Emil: - Nagyon örü­lök. Végre a csapat azt játszotta, amit elképzeltünk. KOVÁCS Péter: - Akik csak a mezt viszik föl a pályára, azok kö­nnyen ki tudnak kapni a leggyen­gébb csapattól is. Aerobik-bronz Hága (MTI) - A hágai II. FIG-ae- robik világbajnokságon Katus Ta­más, Katus Attila és Szentgyörgyi Rómeó a triók versenyében bronz­érmet szerzett. Hó-show Budapest (ÉM) - A téli sportok szerelmeseinek nagy találkozója, a Hó-Show idén november 14-17. kö­zött már hatodik alkalommal váija a látogatókat a Budapesti Vásár- központban. A snowboard kiállítás mellett különleges érdekességnek ígérkezik a görkorcsolya show is. A rendezők az idén sem feledkeznek meg a síbörzéről, ahol a többek kö­zött lehetőség nyílik a használt fel­szerelések cseréjére, eladására. Kézilabda Budapest (MTI) - A férfi kézilab­da City Kupa 1. fordulójának visszavágóján, Drammenben: HK Drammen (norvég) - Győri Gardénia ETO KC 17-15 (8-9). Az első mérkőzésen 27-25-re nyer­tek a győriek, így 42-42-es összesí­téssel zárult a párharc, s csak az idegenben lőtt több gól döntött a trófeát őrző norvég együttes javára. A férfi kézilabda BEK első forduló­jának visszavágóján: Steaua Bu- curesti (román) - Pick-Szeged 25-23 (10-12). Az első találkozón tízgólos szegedi siker született, így nem forgott veszélyben a Tisza-par- ti együttes továbbjutása, amelyet 50-42-es összesítéssel sikerült ki­harcolni. A női kézilabda BEK 1. fordulójá­nak visszavágóján, vasárnap dél­után: FTC-Polgári Bank - Made­ira (portugál) 23-18 (13-9). Az FTC-Polgári Bank kettős győze­lemmel, 61:31-es összesítéssel ju­tott be a legjobb 16 közé, így a férfi magyar bajnokhoz, a Pick-Szeged- hez hasonlóan a Bajnokok Ligájá­ban folytathatja. Nem sikerült az Elektromos férfi kézilabdacsapatának továbbjutnia az EHF Kupa első fordulójából. A Népfürdő utcai együttes idegenben 22-22-es döntetlent ért el a szlovén Gorenje Velenje ellen, s mivel az el­ső találkozó egy hete Budapesten 25-25-re végződött, így 47-47-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal a szlovénok kerültek a máso­dik fordulóba. Gorenje Velenje (szlovén) - Elektromos 22-22 (11-13). Tizenegygólos előnye birtokában nyugodtan várhatta görög ellen­felét a Fotex KC Veszprém a fér­fi kézilabda Kupagyőztesek Eu­rópa Kupájában. A vasárnap1 második összecsapáson ugyan „szolidabb” siker született, így lS kettős győzelemmel került to­vább a magyar gárda. Férfi kézi; labda KEK, visszavágó a 16 köze jutásért: Fotex KC Veszprém " Arhelaos Katerini (görög' 28-22 (13-11). A MEAFC csak a mezt vitte a pályára Férfi kosárlabda NB l/B: Budafok - Miskolci EAFC 81-76 Elmaradt a Hold(ing)fogyatkozás Hejőcsabán Asztalitenisz NB I, férfiak: HCM SC - Kecskeméti Dunaholding 3-10 Szűcs öt győzelmével egyedüli fecske volt a hétvégén a HCM SC gár­dájában Molnár István Miskolc (ÉM) - A hétvégén kétszer álltak asztalhoz a HCM SC férfi asztalitenisze­zői. Szombaton Tatabányán, míg vasárnap hazai pályán küzdöttek a Báthory-legé- nyek. A két mérkőzés szomo­rú képet mutat a „cemente­sek” szempontjából, hiszen egyiken sem tudtak pontot szerezni. A hazai mérkőzésen a párosok küzdelme úgy indult, hogy mind­két miskolci duó nyerte az első játszmát, de az ellen nem adta föl és fordított, így egycsapásra oda­lett a jó rajt lehetősége, 0-2. A folytatásban Szűcs magabiztosan legyőzte a fiatal Kovács Il-t, de az egyenlítés elmaradt, mert Doros lehengerlő első szett után vissza­esett, amelyet könyörtelenül ki­használt a 38 esztendős Kovács I „apuka”. Az „öreg kecskeméti” példáját követte Szabó és a tüsi hajú Demeter is, akik Tóthot és Kővárit „küldték hazá” sima 2-0- al. Öt-egyes vendégvezetésnél is­mét Szűcs hozott egy partit a na­gyobbik Kovácson, de aki arra számított, hogy följön a vendéglá­tó, annak a kedélyét gyorsan le­hűtötték a Holdingosok, mert De­meter Tóthot, Szabó pedig a na­gyon gyenge napot kifogó Dorost lépte le. De nem járt jobban Kő­vári sem, akit a kisebbik Kovács nullázott, 2-8. Eztán Szűcs követ­kezett két nyej-t meccsel a háta mögött. A hejőcsabaiak legjobbja 1-1 után a döntő harmadik játé­kot lélekben feladva veszített, és az utána következő Tóth győzel­me már a szépségtapasz kitünte­tő címet sem kaphatta meg, mert néhány perccel később Demeter legyőzte a csúcsformájától messze lévő, csatát sem nyert Dorost. BÁTHORY Attila: - A szombati vereség a fájóbb, a.mai kudarc benne volt a pakliban. FODOR Miklós: - Elégedett va­gyok, nagyjából erre számítottam­HCM SC - Kecskeméti Duna- holding 3-10. Miskolc, NB I/A férfi. Gy.: Szűcs (2), Tóth. , Tiszaújváros - Egri ÁFÉSZ 6-10. Tiszaújváros, NB I/A, női- Gy.: Badarász (2), Széles. Horváth,, a Badarász-Széles és a Horváth- Kondás páros. Szombati eredmények: Spar SE Tatabánya - HCM SC 10-3. Tatabánya, NB I/A férfi- Gy.: Szűcs (3). Statisztika II - Tiszaújváros 10-3. Budapest, NB I/A, női. Gy.: Kondás, Badarász és a Széles- Badarász páros. Sajókeresztúr - BÉM SE 15-3; Miskolc, NB II, férfi. Gy.: Gécsu (4), Tisza (3), Licsák (3), Tóth (3), a Boros-Tóth és a Ge- czi-Licsák par, ill. Adriányi, Pa" dós, Gulybán.