Észak-Magyarország, 1996. szeptember (52. évfolyam, 204-228. szám)

1996-09-23 / 222. szám

1996. Szeptember 23„ Hétfő Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sporttá 11 Fejben Dzsinovics volt a legjobb ismét egy góllal győzött a Diósgyőr: Diósgyőri FC - SBTC 1 -0 (0-0) Berecz Csaba Dzsinovics (középen) három pontot érő fejese Fotók: Végh Csab szögletet a jobb oldalról, labdájára ezúttal Nagy S. érkezett, aki a ka­pussal együtt fejelte a hálóba a lab­dát - ám a játékvezető kapustáma­dás miatt az SBTC javára ítélt sza­badrúgást. 70. perc: A frissen beállt Bozó a bal oldalon futott le az alapvonalig, majd pontosan játszott vissza a ka­putál 12 méterre álló Vargához, aki egy állítás után vette célba a taijá- ni ketrecet, ám lövésébe beleértek így a labda gól helyett szögletre pattant. A szombati mérkőzést a nyugdíja­sok ingyen tekinthették meg, s kö­zülük szép számmal éltek is a lehe­tőséggel, hétvégi programjukul vá­lasztva a DFC mérkőzését. A két csapat - talán a sok nyugdíjas tisz­teletére - öreguras focival kezdte a mérkőzést. Ez a vendégek szem­pontjából érthető volt, hiszen az egycsatáros felállásukból hamar ki­derült, hogy nem gólarányjavításra érkeztek Diósgyőrbe. A hazaiak mérsékelt játéka jobban meglepte a közönséget, a DFC játékosai egy olyan zenegépre hasonlítottak, amelyből csak fals hangok jönnek ki. A piros-fehéreknek az első fél órában egyetlen kapura lövésük sem volt, a szélről beadott próbál­kozások lecsúsztak a lábakról és nem jutottak el a középső emberek­hez. A túloldalon még ennyit sem láthattak a nézők... A második játékrészt vendégakciók vezették be, amelyek tíz perc eltel­tével semmivé halványultak. Az 56. perctől 120 másodpercen át Herbály lett a főszereplő, aki képes volt a két csapatot is alulmúlni. Először Ruskó 16-oson belüli buk- tását „nézte el”, majd Dzsinovics- nak kegyelmezett meg - tolerálva ezzel előző tévedését. S milyen az élet? Kisvártatva éppen Dzsinovics fejesével szerzett gólt és meg­könnyebbülést a szurkolóinak a DFC. A folytatásban mindenki arra számított, hogy a Salgótaiján elő­jön a farbával, és harcolni kezd az egyenlítő gólért. Ehelyett azonban minden ment az addigi kerékvá­gásban, sőt a DFC szerezhetett vol­na további találatokat. A 70. perc­től a mérkőzés utolsó 20 perce - pontosabban 25 perce, hiszen Her­bály játékvezető a 95. percig „gyönyörködött” a játékban - nagy izgalmakat nem hozott, a csapatok az első fél órának megfelelően „szaggatták” magukat. Végered­ményben a DFC egy újabb „gyor­san felejtsük el” győzelmet köny­velhetett el magának, míg az SBTC-nek kishitűsége miatt esé­lyese sem volt a pontszerzésre. TORNYI Barnabás: - Vagyok annyira gonosz, hogy minden játé­kosomnak azt kívánom, legyenek edzők és ilyen meccset produkáljon az akkori csapatuk. Ha azt kibír­ják, akkor... KIS Károly: - Gratulálok a Diós­győrnek a győzelemhez. Úgy ér­zem, hogy végig méltó ellenfelek voltunk. Sajnálom, hogy egy olyan szögletgóllal kaptunk ki, amelyet megelőzően hazai játékosról ment ki a labda... Tovább robog a szolnoki gyors Szolnoki MÁV-Neusiedler - Kazincbarcikai SC 3-0 (1-0) Kocsmafoci Miskolc (ÉM) - A Diósgyőri FC NB 11-es labdarúgócsapatának szervezésében működtetett mini szurkolói ankét következő helyszí­ne a Calypso ételbár lesz, amely Miskolcon, a sétálóutcában, a Vá­rosház téren található. Deutch Miklós étteremtulajdonos-vezető a vendéglátó egység különtermébe várja a piros-fehér szurkolókat, a szokásoknak megfelelően ma este 18 órára. Tanfolyam Bánkút (ÉM) - A Bánkúti Síklub sífelvonó kezelői tanfolyamot indít 1996. október 13-án. A kétnapos oktatás után a végzetteknek téli munkalehetőséget biztosítanak. Je­lentkezni és érdeklődni a 46/390- 135-ös telefonszámon, Tavasi Vik­tornál lehet. 26 év a korhatár Rio de Janeiro (Reuter, MTI) - A brazil sportminiszter, a „fekete gyöngyszem,,, azaz Pelé aláírta a brazil labdarúgás reformtervét. A határozat értelmében 1997. január elsejétől a 26 esztendősnél idősebb futballisták szabadon igazolhatók, azaz klubjaik nem kérhetnek értük pénzt. - Az új szabályzat lehetővé teszi majd, hogy azok a labdarú­gók, akik valamilyen oknál fogva nem érzik jól magukat egyesülete­iknél, szándékuk szerint válthassa­nak klubot. Biztos vagyok benne, hogy ez az intézkedés fellendíti Brazília labdarúgását - kommen­tálta az új „törvényt„ Pelé szóvivő­je, Helio Viana. Fallabda-érmek Budapest (MTI) - A Marczibányi téri City Squash Clubban szomba­ton véget ért a fallabdázók B-cso- Portos csapat Európa-bajnoksága. Á férfiaknál a házigazdák váloga­tottja végzett az élen, míg a nőknél a liechtensteiniek. A magyar hői válogatott ezüstérmet szerzett. Az eredmények: Férfiak: MA­GYARORSZÁG - Luxemburg 4-1, Ciprus - Monaco 3-2, Málta - Liechtenstein 3-2, MAGYAROR­SZÁG - Liechtenstein 4-1, Málta ~ Ciprus 5-0, Izlad - Luxemburg 3-2. A végeredmény: 1. MAGYAR- ORSZÁG 6 pont, 2. Málta 5, 3. Liechtenstein 3. Nők: MAGYARORSZÁG - Ciprus "-1, Liechtenstein - Monaco 3-0, Izland -Luxemburg 2-1. A végered­mény: 1. Liechtenstein 5 pont, 2. Magyarország 4,3. ciprus 3. Karajz Miklós Szolnok (ÉM) - A listavezető Szolnok csapatához látogatott tegnap délután a Kazincbarci­kai SC NB Il-es labdarúgócsa­pata. Kálmán Vilmos tanítvá­nyai ezúttal pont nélkül vol­tak kénytelenek hazatérni, hi­szen a Szolnok 3-0 arányban jobbnak bizonyult. Szolnoki MÁV-Neusiedler - Kazincbarcikai SC 3-0 (1-0) Szolnok, 2500 néző. Vezette: Jenei (Vida, Hrabovszky). Szolnok: Géléi - Szecsei, Major, Kohári - Dfaskóczi, Szin, Bonto- vics, Horváth, Ludasi - Markóczi, Pedor. Edző: Szatmári János. KBSC: Kiss Á. - Földeák, Salló, Szabó Zs. - Takács, Harnócz, Gál, Lukács, Szaniszló - Mogyoródi, Farkas T. Edző: Kálmán Vilmos. Csere: Szaniszló helyett Remenár a 60., Takács helyett Implom a 70., Ludasi helyett Balogh a 73., Fedor helyett Bélteki a 81. perc­ben. Sárga lap: Ludasi a 6., Major a 41., Földeák a 42., Horváth a 48., Szabó Zs. a 72. percben. Gólszerző: Makróczi a 28., Bonto- vics az 51. és a 81. percben. Jók: Fedor (a mezőny legjobbja), Bontovics, Markóczi, ill. Kiss Á. 17. perc: Farkas Tamás végzett el szabadrúgást. 25 méterről a jobb­összekötő helyén. Jól eltalált bal­T ' Miskolc (ÉM) - A Diósgyőri FC labdarúgócsapata tovább foly­tatta a Tiszafüred ellen meg­kezdett győzelmi sorozatát, s szombaton zsinórban harmad­szor is begyűjtötték a három pontot a piros-fehérek. Diósgyőri FC - Salgótarjáni BTC 1-0 (0-0) Diósgyőri-stadion, 2500 néző. Ve- zette: Herbály (Veres, Szabó Z.) DFC: Rácz - Dzsinovics - Farkas A., Nagy S. - Varga, Kiser, Chirat- cu, Buliga - Tóth Gy., Kotula, Rus­kó. Edző: Tornyi Barnabás. SBTC: Szabó I. Cs. - Sági - Kecs­kés, Nagy P., Csatlós - Gubán, Szabó II. Cs., Oláh, Németh, Stark - Bíró. Edző: Kis Károly. Csere: Kotula helyett Bozó a 68., Gubán helyett Géczi a 80., Bíró he­lyett Jele a 80., Varga helyett Tóth D. a 87., Ruskó helyett Tábori a 91. percben. Sárga lap: Dzsinovics az 57., Far­kas A. a 63. percben. Gólszerző: Dzsinovics a 66. perc­ben. Jók: Dzsinovics, Kiser, ill. Sági, Nagy P. 12. perc: A jobb oldalról Buliga ívelte be a labdát. A hosszú oldalon az ötös magasságában Tóth Gy. ug­rott fel fejelni, ám csúsztatása a jobb kapufa mellett hagyta el a já­tékteret. 34. perc: Kiser szerzett egy labdát a vendégtérfél közepén, majd a jobb­összekötő helyén lévő Iíotulához passzolt. A csatár kifelé cselezett, majd hirtelen befelé fordult, s bal­lal a jobb alsó sarokra lőtt, de Sza­bó I. Cs. elcsípte a labdát. 56. perc: Buliga a bal oldalon Rus- kót szöktette, aki betört a 16-oson belülre, majd hathatós vendégse­gédlettel a földre huppant. Herbály játékvezető a szájához emelte a sí­pot, de nem fújt bele, hanem bal kezével szögletet jelzett... 57. perc: A Bíró-Oláh kettős futot­ta le a hazai védelmet, majd az utóbbi játékos 18 méterre a kapu­tól Dzsinovicsot is befűzte, és a vé­dőjátékos utolsó emberként felrúg­ta Oláht. A játékvezető jószívű volt Dzsinovicshoz, hiszen csak sárga lappal „díjazta” a produkciót. 66. perc: A jobb oldalról Ruskó végzett el szögletrúgást, beadására Dzsinovics a „semmiből érkezve” 8 méterről a kapu bal .oldalába fejelt,’ 1-0. 68. perc: Ismét Ruskó végzett el lábas lövése elkanyarodott a sor­fal mellett, de a bal saroknál le­csapódó labdát Géléi biztos kézzel hárította. 20. perc: Mogyoródi egyéni alakí­tása... A fiatal csatár a felezővo­nalnál kapott indítást a középpá­lyásoktól, egy átvétel után ráve­zette a labdát a hazaiak közép­hátvédjére. Elgurított Major mel­lett, és nagy vágta után - teljesen egyedül vezette a labdát kapura - 14 méterről lőtt az árválkodó hosz- szú sarok mellett laposan a kapu­fa mellé. 28. perc: Horváth végzett el sza­badrúgást 25 méterről és a labda a felső kapufáról a befutó Makró­czi elé pattant, és a csatár 7 mé­terről fejelt a léc alá, 1-0. 40. perc: Játszott a barcikaí jobb oldal. Harnócz cselezgetett a vo­nal mellett, majd Gált hozta já­tékba, akinek meredek labdáját Farkas T. 5 méterről bólintotta a bal sarok mellé. 48. perc: Szaniszló harciasán sze­relt a vendégek 16-osán belül, be­adása Mogyoródit találta meg az ötös vonalán, akinek jobb lábáról lecsúszott a labda, így odalett a kecsegtető helyzet. 51. perc: A rendkívül gyors és so­kat mozgó Fedor a bal oldalon in­dult el, és az oldalvonaltól befelé kanyax'odott. A 16-oson belül az alapvonal közelében Sallóval né­zett farkasszemet, megtolta a lab­dát és a védő rossz ütemben csú­szott be. A játékvezető jogosan ítélt büntetőt, amelyet Bontovics helyezett a bal sarokba, 2-0. 57. perc: Gál kígyózott át a hazai középpályás soron, és jó labdával indította a jobb oldalon Lukácsot. A középpályás beadása átszállt Géléi fölött, a túlsó oldalon Mo­gyoródi érkezett, aki az üresen ár­válkodó kapuba sem tudott 5 mé­terről betalálni. 81. perc: Jobb oldali szögletet vé­geztek el a hazaiak. A félmagasan belőtt labda átszállt a kivetődő Kiss Árpád fölött a túlsó oldalra és a teljesen egyedül álló Bonto­vics lábáról bepattant a bal alsó sarokba, 3-0. Az erősen felázott talajon az is­merkedéssel teltek a mérkőzés el­ső percei. A talaj gyakran megtré­fálta a játékosokat, és 10 percre volt szükség az alkalmazkodás­hoz. Mindkét csapat középpályás sora volt a „fazonszabász”, de a hazaiak pontosabban adogattak a mérkőzés ezen részében is. A kez­deményezőbb Szolnok jól használ­ta ki gyors csatárainak lendüle­tét, ennek ellenére az első gólt egy elkerülhető fegyelmezetlenség - Szabó Zsolt szövegelése -, majd a szabadrúgást követő figyelmetlen­ség előzte meg. A vezetés birtoká­ban a hazaiak egyre magabizto­sabbak lettek, a vendégeknek kontrákra futotta a félidő hátralé­vő perceiben. A második játékrész barcikai ki­hagyott helyzettel kezdődött, amely után azonnal büntetett a listavezető. Második találatuk után kissé átengedték a középpá­lyát a vendégeknek, a KBSC hely­zetekig jutott, de ezek sóira kima­radtak. A harmadik gól térdre kényszerítette a vendégeket, hát­só alakzatuk ezután képtelen volt zártan védekezni. A Szolnok csa­pata sok mozgással és közönségét szórakoztatva örömfocit nyújtott az utolsó tíz percben. SZATMÁRI János: - Nagy küz­delemben de ilyen arányban is megérdemelten nyertünk a kultu­ráltan küzdő barcikaiak ellen. KÁLMÁN Vilmos: - A hazaiak védekezésben és támadásban is határozottabbak voltak, de a befe­jezéseknél besegítettünk nekik. További eredmények: Kisdundorozsma, Kaba 0-0, Ti- szakécske - Kecskeméti SC-RSC 3-0, Kecskeméti TE - Hajdúnáná­si ÉK 0-1, Tiszavasvári - Tiszafü­red 5-3, Nyíregyháza - Hatvan 1-1. A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Szolnok 5 1 1 9­4 16 2. Tiszakécske 5 — 2 13­7 15 3. Diósgyőr 4 2 1 11­6 14 4. Nyíregyháza 3 2 1 9­4 11 5. Tiszavasvári 3 2 2 11-: 10 11 6. Kecsk. TE 3 1 2 7­410 7. Hajdúnánás 2 3 1 3­1 9 8. Kaba 2 3 i 4­3 9 9. Salgótarján 2 2 2 3­4 8 10. Kecsk. RSC 1 4 2 5­9 7 11. K.dorozsma­5 1 4­5 5 12. KBSC 1 2 4 8-14 5 13. Tiszafüred 1 2 4 6-: 12 5 14. Hatvan 1 1 5 8­9 4 15. Eger­2 4 3-12 2 Totó. 38. Hét 1. Ferencváros - Szombathely 2-0 1 2. Zalaegerszeg - Kispest 1-2 2 3. Vasas - Videoton 1-0 1 4. Bochum - Hamburg 3-1 1 5. Bayern München - Karlsruhe 1-0 1 6. Bielefeld-Schalke 04 0-1 2 7. St. Pauli-1. FC Köln 0-0 X 8. VfB Stuttgart - Düsseldorf 0-2 2 9. Intemazionale - Lazio 1-1 X 10. Bologna - Milan 1-2 2 11. Perugia - juventus 1-2 2 12. Roma - Sampdoria 1-4 2 13. Vicenza - Atalanta 4-1 1 13+1. Duisburg - Bremen a megállapított eredmény: 1 Labdarúgó NB I Budapest (MTI) - A labdarúgó NB I hetedik fordulójában a következő eredmények szü­lettek: , PMFC-Titán - BVSC 1-2 (0-0). Pécs, 2000 néző. G.: Tököli, ill. Dárdai, Dragoner. DVSC-Epona - Csepel SC 3-0 (0-0). Debre­cen, 6500 néző. G.: Ilea (2), Sándor T. Zalaegerszegi TE FC - Kispest-Honvéd TIG FC 1-2 (1-1). Zalaegerszeg, 3000 néző. G.: Szabó II. (11-esből), ill. Kovács B., Tóth M. Vasas Casino Vigadó - Videoton FC Fe­hérvár 1-0 (0-0). Fáy u., 5000 néző. G.: Váczi. Siófoki Bányász SE - Békéscsabai EFC 0-0. Siófok, 2000 néző. Ferencváros - Haladás VFC 2-0 (0-0). Ül­lői út, 13 000 néző. G.: Limperger (2). Újpesti TE - Innstadt Stadier FC 0-0. Me­gyeri út, 5000 néző. IH. kér. TVE - MTK FC 2-7 (1-2). Hévízi út, 8000 néző. G.: Szamosi, Szabó A. ill. Illés (4), Kenesei (2), Zsivótzky. A Győri ETO FC - Vác FC-Samsung mérkő­zést ma 19 órától játszák, a találkozót a TV 2 élő adásban közvetíti. AZ NB I. ÁLLÁSA: 1. MTK FC 8 8 ■_ : ■ 27-6 24 2. Újpesti TE 8 6 1 1 21-6 19 3. Vasas CV 8 6 1 1 11-3 19 4. Ferencváros 8 6 1 1 17-10 19 5. DVSC-Epona 8 5 1 2 19-9 16 6. Videoton FC 8 3 3 2 11-7 12 7. BVSC 8 3 2' 3 10-9 Il­8. Haladás VFC S 3 2 3 8-8 ii 9. Kispest-HFC 8 1 3 2 3 12-14 : 11 10. ZTE 8 3 1 4 11-16 10 11. Győri ETO 7 3 1 3 6-11 10 12. Békéscsaba 8 2 2 4 9-10 8 13. Hl. kér. 8 2 2 4 9-17 8 14. Csepel SC 15. Stadler FC 8 — 5 3 6-13 5 8 1 2 5 3-12 5 16. Pécsi MFC 8 1 1 6 6-17 4 17. Siófok 8 1 1 6 3-14 4 18. Vác FC 7 1­6 9-16 3 Streetball Vasárnap délelőtt még nem esett az égi ál­dás, így ez nem akadályozta meg a résztve­vőket és a kíváncsiskodókat abban, hogy jól érezzék magukat a miskolci streetball-íeszti- válon, amelyre 30 csapat adta le a nevezését. A rendkívül érdekes és izgalmas mérkőzése­ket az eleredő eső sem zavarta meg,, a hoz­zátartozók végig sportszerűen biztatták ked­venceiket. Á három korcsoportban 67 összecsapás zajlott le, ami után a győztesek megérdemelten vehették át a Tábori Sport ál­tal felajánlott díjakat, valamint a McDonald's menükártyáit. Persze nem maradt el a serle­gek kiosztása sem, és emellett mindenki gaz­dagabban térhetett haza egy Király Sándorról szóló könyvvel a kezében. Eredmények: ser­dülők (1981 után születettek): 1. Csabai Sa­sok, 2. Dream Team, 3. K-OSZ. Ifi (1978-81 között születettek): 1. Red Bulls, 2. Pityu ját­szunk még?. Felnőtt (1977 előtt születettek): 1. Lolka és Streetbolka, 2. Ingyenes szem­vizsgálat. "47