Észak-Magyarország, 1996. szeptember (52. évfolyam, 204-228. szám)

1996-09-23 / 222. szám

12 A Hétvége Sporttá Eredmények - Tudósítások i ............._ 1996- Szeptember 23., Hétfő, R ászámoltak a bajnokra Miskolc (ÉM - BGY) - Bővelkedett szenzáci­ós eredményekben a Bundesliga 7. fordulója. Ki gondolta volna például, hogy a bajnok Dortmund labdarúgói szégyenkezve vonulnak majd le a Mönchengladbach pályájáról. Ala­posan elpáholták a sárga-feketéket: rájuk számoltak, mivel egy ötöst kaptak és bizony az 5-1-es vereség még nagyon is hízelgő szá­mukra. De épeszű ember nemigen várta, hogy a fociművészetükről híres stuttgartiakat ott­honukban leckéztetik meg a stílustalan düs­seldorfiak. Az is meglepetés a javából, hogy az eddig szánalmasan vergődő duisburgiak pontosan az acélos brémaiak ellen táltosodtak meg. A hétvégén a müncheniekhez szegődött Fortu­na. A szerencsés Bayern az Olimpiai Stadion­ban végre legyőzte mumusát, a Karlsruhe együttesét és ezzel a tabella élére ugrott. Az Arsenal elleni kupatalálkozó főpróbája igencsak jól sikerült a Mönchengladbach csa­patának. A testőrt nem kapó Effenberg vezér­letével porig alázták a Borussia játékosait, Sammer cserét is kért. Jörg Neun másfél esz­tendeje nem rúgott bajnokin gólt. Utoljára 1995. március 11-én vette be a Dresden kapu­ját. Most ő kezdte el a gólgyártást a 14. perc­ben, igaz lövése Mölleren változtatott irányt. Jörg Heinrich is szerencsétlenül találkozott a bőrgolyóval a 23. percben. Ezzel saját kapu­sát, Stefan Klost kergette az őrületbe, mivel róla vágódott a hálóba a labda. Jörgen Petter- son a 33. percben már háromra növelte a gladbachiak előnyét. Neki is ez volt a szezon­ban az első gólja. Zorc a 42. percben még szépíteni tudott, ám az 50. minutában Effenberg csodálatos gólt ragasztott 25 méterről a bal felső sarok­ba. A kegyelemdöfést a vendégeknek Andzej Juskowiak adta meg, aki első Bundesliga gól­ját ünnepelhette. Ilyen nagy arányú győzel­met még sohasem aratott a Gladbach a dort- mundiak ellen. Nem sikerült viszont az immár „véglegesített” Joachim Löw premierje. Ki­ütötte ugyan a nyeregből Nevio Scalát, Üli Stielikét és Erich Ribbecket, ám Alekszandar Riszticcsel nem bírt. Igaz, ő nem is pályázott a svábok „trónjára”, de a zöld gyepen a hajrá­ban tanítványai megfricskázták a bajnokaspi­ránssá előlépett labdazsonglőröket. Érkezett a héten az orosz Serge Jurán Moszkvából, aki a 83. percben „pimasz” góllal tette le a névje­gyét, hogy aztán a 87.percben újabb találatá­val végleg ünneprontó legyen a stuttgartiak - de főleg Löw - számára. A hét igazi nyertese a Giovanni Trapattoni dirigálta Bayern München lett. A bőrnadrá- gosok 63 ezer fizető néző jelenlétében Zickler 18. percben szerzett góljával - nem kis sze­rencsével - legyőzték masszív riválisukat, a KSC-t. A Karlsruhe Kirjakov távollétében is rászolgált volna legalább a döntetlenre a so­vány előnyre ráülő bajorok ellenében. Oliver Kahn azonban bravúrok sorát produkálta, vagy kisegítette őt a kapufa. Megtört végre a kétéves „átok”. A Karlsruhe ugyanis legutóbb kétszer is győzni tudott (4-1-re és 1-0-ra) Münchenben. Mostani diadalukkal Matthau- sék felkerültek a csúcsra, megelőzve a svá­bokat. Hét forduló után a bajnokság kellemes meglepetése, hogy az újonc Bochum a hato­dik, a Leverkusen a harmadik, a Köln pedig a negyedik. Alaposan átrajzolták a tabellát. Nagy csalódás viszont a most remeklő Mön­chengladbach 13-14. helyezése vagy a bron­zérmes Schalke 04 tizedik helye. De a bajnok Dortmund sem lehet büszke ötödik helyezésé­re és mutatott játékára. 7. forduló: Rostock - 1860 München 2-4, Du­isburg - Bremen 3-2, Mönchengladbach - Dortmund 5-1, Bochum - Hamburg 3-1, St. Pauli - Köln 0-0, Stuttgart- Düsseldorf 0-2, Bayern München - Karlsruhe 1-0, Bielefeld - Schalke 04 0-1, Leverkusen - Freiburg 5-3 . Habár felül Dundee (Karlsruhe) és alul Ner- linger (Bayern), végül a müncheniek kere­kedtek felül az összecsapáson 1-0 arányban Három percen múlt a győzelem Férfi kosárlabda NB l/B: DKSK-Tabori - Salgótarján 90-95 Áron (11) dob kosárra, a „Sasok" megpróbálnak blokkolni Miskolc (ÉM - MI) - 37 percig jól játszott a DKSK-Tabori NB I/B-s férfi kosárlabdacsapata az első hazai mérkőzésén, ám a végén nem összpontosított kel­lően a piros-fehér gárda, így oda lett a két bajnoki pont. DKSK-Tabori - Salgótarjáni Fe­kete Sasok 90-95 (51-46) Miskolc, városi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Szalontay, Bodnár. DKSK: BEDE (22/15), FARKAS (14), Hajdú (4), RICKS (31/15), Bo- zi (6). Csere: SZŐKE (6), Jánosi (2), Áron (5). Edző: Báumann Gáspár. Salgótarján: Takács (14/3), KO­VÁCS (21/12), FEKETE (17), CARR (30/6), Jankovics (10). Csere: Berkics (2), Klug (1). Edző: Mirko Zserarity. A vendégek mestere, Mirko Zseratityazért már az elején leszö­gezte: „Győzni jöttünk Miskolcra, mert ez elengedhetetlen ahhoz, hogy a feljutást megvalósítsuk.” Rickséket úgy látszik nem zavarta ez, ők inkább a játékkal foglalkoz­tak, s a színesbőrű játékos két trip­lájával villámrajtot vettek a Bau- mann-fiúk. Zúgott a „Hajrá Diós­győr!” a káprázatos kezdésnek kö­szönhetően. A vendégek trénere azonnal időt is kért, és ez valame­lyest segített. Feljöttek a Sasok, de a mozgékony piros-fehéreket nehe­zen tudták átjátszani. A gyorsabb Bánhegyi Gábor Budapest (ÉM) - A nyári pihenő után szó szerint első mérkőzését játszotta a női röplabda Magyar Kupában szombaton délelőtt az NB I-es Miskolci VSC. A legjobb 16 közé kerülésért az ellenfél idegenben az NB Il-es BHG SE volt. A miskolci csapat három­negyed óra alatt sikerrel teljesí­tette az első házi feladatot. BHG SE - Miskolci VSC 0:3 (-8, -6, -1) Budapest, Békásmegyer. Vezette: Bíró, Jager. BHG SE: Medgyaszai Tímea, Sza­bó, SCHNEIDER, Garanczi, Far­kas, Medgyaszai Réka. Csere: Hel- lényi. Edző: Herczog Csaba. Miskolci VSC: DOBOS, PUSKÁS, Kaposvári, Tóth, Sike, Pallós. Cse­re: Szurkos, Juhász. Edző: Kőhalmi Richárd és Búza Attila. Villámrajtot vettek a hazaiak. Schneider két nyitása is védhetet- lennek bizonyult, majd egy jó sánc és egy Medgyaszai Tímea által vég­rehajtott ásznyitás, és máris 4:0 állt az eredményjelző táblán. A vendégek csak a harmadik perc vé­gén szerezték első pontjukat egy Tóth-ütést követően. 4:3 után bele­játékot játszó Tábori mindvégig kezdeményezőbb volt az első félidő­ben. Igaz egy-egy hiba becsúszott,s sok volt a személyi hiba is, de Ricks és Farkas valamint Bede szenzáci­ós napot fogott ki, mert távolságból eredményesen tüzelt. A második húsz perc elején bekezdett a nógrá­di gárda és két perc alatt hét pon­tot szerzett, míg a hazaiak egyet sem. Farkasék azonban még idő­ben eszméltek, s magabiztos távoli kísérletekkel a félidő derekán már erősítettek a fővárosiak, két gyors pontot is begyűjtötték, majd egy rossz ütést követően Puskás pilla­natai következtek, aki egy bomba­ütéssel és két ásznyitással a 8. percben átvette a vezetést (6:7). Si­ke, majd Kaposvári ejtése után tel­jesen összezavarodtak a gyógyszer­gyáriak, két túlütés és egy hálóba maszatolás után játszmalabdához juttatták a zöld-fehéreket, akik Tóth révén éltek is a lehetőséggel (8:15). A második szett elején Tóth Csilla kibérelte a nyitó-posztot, Puskás és Kaposvári pedig maguk­ra vállalták az ügyeletes bombázó szerepkörét és két perc alatt hat pontot gyűjtöttek a vasutasok nulla kapott ellenében. Kaposvári egy ki­csit meg is sajnálhatta az ellenfe­let, mert két hálóba érésével meg­adta a reményt a BHG-nak, akik ezután két akciópontot is elértek Farkas és Schneider révén (4:7). Ekkor Tóth bemutatta, hogy a sán­coláshoz is ért, majd Puskás két elementáris bombája közé beiktató- dott két Pallós ásznyitás, amit a vállsérüléssel is pályára lépő Sike ásza toldott meg (5Í13). A tizennégy percig tartó játszma végét egy hazai kettős érintés je­lentette (6:15). ők vezettek 4 ponttal (73-69). Ám a vége előtt a hazai kísérletek célt té­vesztettek, Carrék pedig ezt kö­nyörtelenül kihasználták és a haj­rában megnyerték az összecsapást. BAUMANN Gáspár: - Nagyon jó meccs volt. A palánk alatt a máso­dikjátékrészben a tarjániak jobbak voltak. Mirko ZSERARITY: - Álmos volt a csapat és ha ezt tovább folytat­juk, nagy baj lesz. A harmadik szettet nyitó Pus­kás-ászt a hazaiak sánca még ega­lizálta, ami egyben az NB Il-es gár­da utolsó pontját is jelentette. A vas­utasok és a hazaiak felváltva érték el a zöld-fehérek pontjait. Sike sán­ca és Tóth három ütése közé a ha­zaiak beiktattak két túlütést és egy hálózást (1:8), majd Puskás sánca után Tóth megcsinálta utolsó pont­ját és átadta a terepet az első soro­soknak, akik közül Kaposvári két­szer, Puskás pedig háromszor volt eredményes (1:15). A játszma kró­nikájához hozzátartozik, hogy elő­ször lépett pályára tétmérkőzésen a szülés után visszatért Juhász Ju­dit, és debütált a felnőttek között a 15 éves Szurkos Bernadett, akik közül utóbbi fantasztikusan fegyel­mezett és lelkes mezőnyjátékával vetette magát észre. A Miskolci VSC ezzel bejutott a kupában a legjobb 16 közé, ahol a bajnok Egerrel néznek majd a kö­vetkező fordulóban farkasszemet. KŐHALMI Richárd: - A csapat nem játszott jól, ami nem is csoda, mert a felkészülés alatt egyetlen előkészületi mérkőzést sem játszot­tunk. A lányok hozták a kötelező győzelmet, de az igazi megmérette­tés a bajnokságban következik. Fl 1TR ALT.KOKTÉL ____ ® PÁRIZS - Francia bajnokság: Paris SG - Lens 4-0, Bordeaux - Guingamp 0-0, Bastia - Caen 4-2, Metz - Montpellier 1-1, Rennes - Nancy 1-0, Lyon - Cannes 3-1, Le Havre - Monaco 1-2, Lille - Marse­ille 1-1, Nice — Strasbourg 1-1. Az élcsoport: 1. Paris SG 20, 2. Bastia 17, 3. Bordeaux 16. 9 AMSZTERDAM - A holland labdarúgó-bajnokság 7. fordulójá­ban: Fortuna Sittai’d - Volendam 1-1, NAC Breda - Roda JC 0-1, Willem II Tilburg - FC Twente 1-2, Sparta Rotterdam - Feyenoord 0-1, PSV Eindhoven - Vitesse 0-0, Hee- renveen - NEC Nijmegen 1-1. Az állás: 1. Feyenoord 19 pont, 2. PSV Eindhoven 16, 3. FC Twente 14. • LISSZABON - A portugál lab­darúgó-bajnokság 4. fordulójában: Salgueiros - FC Porto 0-1, Chaves- Guimaraes 0-0, Boavista - Rip Ave 2-0, Sporting Lisboa - Mariti- mo 3-0. Az élcsoport: 1. FC Porto 10 pont/4 mérkőzés, 2. Sporting Lisboa 10/4, 3. Benfica 7/3. • MOSZKVA - Orosz bajnokság, 28. forduló: Zenit Szentpétervár - Rotor Volgograd 0-1, Kamaz Nabe- rezsnyije Cselni - Lokomotiv Nyizsnyij Novgorod 3-1, Uralmas Jekatyerinburg - Baltyika Káli- nyingrad 2-1. Az állás: 1. Rotor Volgograd 60, 2. Alanyija Vlagyi" kavkaz 59, 3. Dinamo Moszkva 58. • MADRID - A spanyol labdarúgó bajnokság 4. fordulójában: Vallado­lid - Racing Santander 3-0, Athle­tic Bilbao - Espanyol 2-2, Logrones- Atletico Madrid 0-3, Valencia - Tenerife 2-1. • BRÜSSZEL - A belga labdarú­gó-bajnokság 7. fordulójában: Löm­mel - FC Lierse 1-1, Mouscron - Harelbeke 1-0, RSC Anderlecht - Gent 2-1, Cercle Bruges - Royal Antwerp 0-1, Ekeren - RWD Mo- lenbeek 0-0, ÉC Mechelen - Racing Genk 0-0, Lokeren - FC Bruges 1-1, Charleroi - Standard Liege 1-2. • NEW YORK - Az Egyesült Álla­mok profi labdarúgóligájában (MLS): New England Revolution - Columbus Crew 0-1, Washington United - Colorado Rapids 3-1, Tampa Bay Mutiny - New York/New Jersey MetroStars 4-1, Kansas Wiz - San Jósé Clash 0-1. Leonardo (jobbra), a Paris SG játé­kosa csapata négy gólja közül az egyiket lövi a Lens hálójába. Davis ; (balra) már elkésett a közbeavat­kozással. A PSG 4-0 arányban nyert, és vezet a francia labdarúgó- bajnokságban. Fotók: AP Röplabda: a kuparajt sikerült (M)okosan játszva győzött a MAFC Férfi kosárlabda NB l/B: Miskolci EAFC - MAFC 65-68 Molnár István Miskolc (ÉM) - Nem sikerült harmadszorra sem megszerez­nie első győzelmét a MEAFC NB I/B-s férfi kosárlabdázói­nak, mivel szombaton délután szoros csatában alulmaradtak a listavezető műegyetemisták­kal szemben. MEAFC - MAFC - Vegyépszer 65-68 (25-35) Miskolc, Egyetemi körcsarnok, 200 néző. Vezette: Kóthay, Kovács. MEAFC: Jávorszki, KOVÁCS S. (20/3), Ádám (11), LALATOVICS (15), Vadkerti (10). Csere: Tóth (6), Borosnyai (3). Edző: Kovács Péter, Miien Vukicsevics. MAFC: Uszpenszkij (10), Bako­nyi (11), Máthé (5) MOKOS (34/24), BÁCS (6). Csere: Belloni (2). Edző: Kangyal Tibor, Merin Mehmedovics. Mindkét gárda számára volt tét, hiszen a hazaiak első győzelmü­ket szerették volna megszerezni, míg a vendégek veretlenségüket és vezető helyüket akarták meg­tartani. Vukicsevics mesterék úgy gondolták, amennyiben kikap­csolják majd a MAFC két ászát, Uszpenszkijt és Bakonyit, akkor lehet esélyük a két pontra. A feldobás után MEAFC-keze- ken vándorolt a labda, csak éppen Ádám nem tudott élni a felkínált lehetőséggel. Ezt meghagyta Mo- kosnak, aki egy, az „egyetemi kol­légiumtól” dobott triplával meg is hálálta ezen szívességet. Hogy azért ne írják a nézők mindezt a véletlen számlájára, egy perc múlva lemásolta az előző kísérle­tét. Szép megoldásokban nem volt hiány, mert először Jávorszki ka­pott „sapkát” ellenfelétől, majd ugyanezt bemutatta Vadkerti is Bakonyival szemben. A sárga mezes vendéglátóknál ekkor hi­ányzott az igazi vezér, aki össze­kaphatta volna a sokat rontó tár­saságot. A második húsz percet úgy kezdte a Vukicsevics-gárda, aho­gyan azt már az elején szerették volna. A még tovább javult véde­kezésnek és a pontosabb dobások­nak köszönhetően három perc alatt négy pontra följött a Kovács által vezérelt MEAFC. A „budapesti oroszlánoknál” egyre gyakrabban remegett meg a kéz, ez alól azonban kivételt jelentett Mokos, akinek a szemrebbenés nélküli hármasaival sikerült meg­tartani azt a 2-3 pontos különbsé­get, ami a győzelmet jelentette csapatának. KOVÁCS Péter: - Az akarata és a küzdeni tudása dcsérhetó az együttesnek. Nagyon nehéz meccs volt. 5 KANGYAL Tibor: - A fiúk a má­sodik játékrész elején már azt hit­ték nyertünk. Mokos ma klasszis teljesítményt nyújtott. m m \ 0 % * t A hazaiak legjobbja, Kovács (7) dob kosárra Fotók: Végh Csaba