Észak-Magyarország, 1994. november (50. évfolyam, 258-283. szám)

1994-11-21 / 275. szám

10 A HÉTVÉGÉ SPORTTÁ _ Eredmények - Tudósítások z ...............~ 1994« November 21-, Hétfő P otyogtak a gólok Labdarúgás, megyei I. osztály Miskolc (ÉM - KT, KN) - Az elmúlt hét vé­gén játszották le az őszi utolsó előtti for­duló találkozóit a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei I. osztályú labdarúgóbajnokság­ban. Ezúttal potyogtak a gólok, a hálók harmincnégyszer rezdültek. Meglepetés született Karcsán, ahol az élbolyba tarto­zó Mád erejéből csupán egy döntetlen­re futotta. Eredmények: Mezőkövesd - Tomor-Lak 1-0 (1-0). Mező­kövesd, 1000 néző. Vezette: Drucskó. Mezőkö­vesd: Kohári - Baranyi, Bodnár, Balogh, Nyeste, Albu (Bohán), Birinyi, Sugár, Hor­váth, Molnár, Pelyhe (Bóta). Edző: Újvárosi László. Tomor-Lak: Drótos - Barbarics, La­dányi, Takács, Csorba, Tőszegi, Mogyoró, Gön­dör (Tóth, Kovács), Kádas, Szalóczi, Kótai (Papp). Edző: Szilvái Attila. G.: Bodnár. Jók: Baranyi, Bodnár, Nyeste, illetve Barbarics, Ladányi, Csorba. Ifi: 4-0 a hazaiaknak. Karcsa - Mád 1-1 (1-0). Karcsa, 300 néző. Ve­zette: Szecskó. Karcsa: Varga - Váradi, Da- kos, Lengyel, Szabadka, Baba, Kocsmárszki, Nagy R., Móré, Kovács T. (Homyák), Góré (Rusznák). Edző: Baba János. Mád: Kiss - Majoros, Paksi, Szamosi, Thuiy, Nagy Zs., Ichnát, Bodnár J., Béna (Bodnár L.), Tatárka, Vidinczei (Laczkó). Edző: Szabó János. G.: Nagy R., illetve Nagy Zs. Jók: Kocsmárszki, Váradi, Nagy R., Móré, Kovács T., illetve Kiss, Majoros, Paksi. Ifi: 4-3 a mádiaknak. Borsodszentgyörgy - Sajóbábony 2-0 (0-0). Borsodszentgyörgy, 500 néző. Vezette: Fischer. Borsodszentgyörgy: Balázs - Né­meth III. (Németh P.), Halász, Lukács, Csépá- nyi, Kakukk, Varga J., Tengely, Kovács L., Mocsárkó, Horváth. Edző: Kasza János. Sajó­bábony: Regec - Simon, Lakatos, Braun, Nyeső, Gazáig, Páhnkó (Rostás), Lengyel, Herbák, Lipták, Sivák. Edző: Kapitány Béla. G.: Varga J., Kovács L. Jók: Lukács, Kakukk, Varga J., Mocsárkó, illetve Simon, Nyeső. Ifi: 5-2 a hazaiaknak. Szikszó - Halmaj 3-1 (1-0). Halmaj, 400 né­ző. Vezette: Sike. Szikszó: Cservenyák — Ju­hász, Szűcs, Szobóczki Z., Szobóczki Cs., Bod­nár, Mida, Tímári, Bódi I., Bódi R., Vígh. Edző: Kőrössy Pál. Halmaj: Zsíros - Juhász I., Bitó (Becse), Mika, Juhász II., Kecskés (Nagy), Kö­teles, Kisorosz, Török, Tumyánszki, Orosz. Edző: Becse László. G.: Bódi I., Vígh, Bódi R., illetve Kisorosz. Jók: Szobóczki Z., Tímári, Bó­di I., Bódi R., Vígh, illetve Kisorosz, Köteles, Mika. Ifi: 0-0. Borsodnádasd - Sárospatak 4-4 (2-1). Bor- sodnádasd, 100 néző. Vezette: Petus. Borsod­nádasd: Debrődi — Jakubik, Olexa, Stanev, Tokár, Kirino, Kurtán (Kovács), Keresztes, Szabó, Kolenicska, Mocsárkó. Edző: Bilesch Gyula. Sárospatak: Frikker I. - Rácz, Dem- kovics (Pothurszki), Kerchner, Beimb, Rák, Hanuder, Frikker L. (Végh), Katócs, Panko- vics, Wächter G. Edző: Kelsánszki György. G.: Tokár (2), Szabó, Olexa, illetve Wächter G. (2), Rácz, Pothurszki. (A 86. percben Rák 4-3-as pataki vezetésnél büntetőt hibázott.) Jók: Ole­xa (a mezőny legjobbja), Tokár, Stanev, Kole­nicska, illetve Hanuder, Beimli. Ifi: 1-0 a sá­rospatakiaknak. Felsőzsolca-Siegel - Putnok 3-2 (2-1). Put- nok, 200 néző. Vezette: Kálmán. Felsőzsolca: Grolmusz - Tóth G., Leskó, Jáborcsik, Gonda, Borbély, Lippai, Tóth A., Nagy, Sramkó (Vas­vári), Dóri. Edző: Pál János. Putnok: Takács - Sike, Újvárosi, Horkay, Horváth, Váradi (Miskovics), Szunyái, László (Kiszely), Kispál (Bodnár), Magyari, Kéméndi. Edző: Pápista Aladár. G.: Újvárosi (öngól), Dóri, Sramkó, il­letve Kispál, Bodnár. Jók: Tóth G., Gonda, Borbély, Sramkó, Dóri, illetve Horváth, Ké­méndi. Ifi: 1-1. Abaújszántó - Hejőcsaba 3-2 (2-2). Abai\j- szántó, 300 néző. Vezette: Jakab. Abaújszán­tó: Posta - Kristóf, Erdósi I., Erdősi Cs., Sza­bó, Konyecsnyik, Szilágyi (Olejnyik), Gaál, Trubnikov, Kocsis J. (Soltész P.), Balázs. Edző: Kristóf István. Hejőcsaba: Juhász — Nagy, Báli, Mózsik, Tulai, Zsámba, Sloszár, Rácz, Karlecz, Csiszár (Kiss Cs.), Jáborcsik (Kiss Z.). Edző: Szűcs István. G.: Kristóf, Ko­csis J., Trubnikov, illetve Karlecz, Rácz. Jók: Konyecsnyik, Szabó, Kristóf, Gaál, Balázs, Trubnikov, illetve Tulai, Bab, Rácz. Ifi: 2-1 a hazaiak javára. Sátoraljaújhely - Mezőcsát 2-1 (2-0). Mező- csát, 300 néző. Vezette: Molnár L. Sátoralja­újhely: Kovács - Krenyitzky, Bordás S., Bar­na, Bodnár, Trembulyák (Repka), Pásztor, Ocsenás, Tokár, Juhász, Jurkó (Fodor). Edző: Szakái Miklós. Mezőcsát: Kiss — Dósa, Mol­nár, Lupkovics, Keresztúri, Gályász, Barna (Szombati), Koczka F., Jezoviczki, Koczka Zs., Potyka. Mb. edző: Kovács László. G.: Pásztor (2), illetve Szombati. Jók: Barna, Pásztor, Jur­kó, illletve Szombati, Potyka. Ifi: 2-2. Sáta - Gönc 3-1 (2-0). Királd, 300 néző. Vezet­te: Faragó I. Sáta: Hollósi - Szloboda, Lehotai, Tóth T., Németh D., Fürjes, Tóth G. (Goór), Karóczkai, Eke (Nagy), Makrai, Káló (Albert). Edző: Albert Csaba. Gönc: Tóth - Molnár J., Kutasi (Majoros), Farkas, Végh, Molnár I., Csányi, Csontos Cs., Burka, Fekete, Rostás. Edző: Puskás László. G.: Makrai (3), illetve Csányi. Jók: Hollósi, Makrai, Lehotai, illetve Végh, Csontos. Ifi: 4-1 a vendégek javára. Győzelemmel avatták az új mezeket Balról Kőhalmi Richárd, az Miskolci VSC edzője, aki éppen tüzelni igyek­szik játékosait. A szakvezetőtől jobbra Jánosik, Pallós, Kovács és Urvanco- va látható. Fotó: Mák József Miskolc (ÉM) - A hét végén is­mét pályára léptek a legjobbak között szereplő röplabdacsapa­tok. Az Extraliga-fordulóban a miskolci leányok papírforma­vereséget szenvedtek. Kazincbarcikai VSE - Nyíregy­háza 3-0 (13, 8,11). Kazincbarcika, 200 néző. Vezette: Policsányi, Zách. Extrahga, férfi. KVSE: Nagypál, Bencsik, Berkes, Kiss I. Zs., Berzi, Mátéfi. Csere: Kiss II. Zs., Jánosi. Edző: Dovák Pál. A hazaiak mez- avatója jobban nem sikerülhetett volna! Remekül kezdtek, utána kis­sé kiengedtek és így csak szoros csa­tában lett övék az első játszma. A másodikban semmi zavaró nem akadályozta a gépezet működését, könnyed és tetszetős játékkal szóra­koztatták a nézőket. A harmadik rossz emlék: a nyírségiek már 8-0- ra (!) vezettek, ám a két időkérés hatott, sikerült rendezni a sorokat, fokozatosan dolgozták le hátrányu­kat, és küzdelmes találkozón meg­szerezték második idei győzelmü­ket. Jók: Bencsik, Berkes, Berzi, Jánosi. Gödöllői EAC - Miskolci EAFC 3-0 (11, 3, 6). Miskolc, NB II férfi. Átlagon felüli egyéni teljesítmény nem akadt. MBKE-Tungsram - Miskolci VSC 3-0 (11, 10, 9). Kaposvár, 100 néző. Vezette: Tomanóczy, Kisházi. Extrahga, női. MVSC: Boldizsár, Urvancova, Sike, Jánosik, Pallós, Kovács É. Csere: Puskás, Juhász. Edző: Kőhalmi Richárd. A találkozó egy órát sem vett igény­be, a hazaiak végig diktálták a rit­must, kézben tartották az irányí­tást, a miskolciak futottak az ered­mény után. Jól nyitottak és a háló­nál lényegesen keményebben ütöt­tek, mint a miskolciak. A csere nél­kül játszó kaposváriak győzelme nem forgott veszélyben, a zöld-fehé­rek ugyanakkor továbbra is nyeret­lenek. Jók: Boldizsár, Jánosik. Encsen négy játékost kiállították Labdarúgás, NB III Tisza csoport: otthon „ikszelt" a Szerencs Miskolc (ÉM - KT) - Az őszi utol­só forduló találkozóira került sor az NB IH-as labdarúgó-baj­nokság Tisza csoportjában. Eredmények: Rakamaz - Edelény 4-1 (2-1). Edelény, 150 néző. Vezette: Ferenc- zi. Edelény: Mag - Juszkó, Sza- niszló, Bósa, Farkas (Simkó I.), Fa­zekas (Kótai D.), Rákos, Szlifka, Kó- tai N., Simkó Cs., Almási. Edző: Fe­kete Barnabás. A gólok története, 12. perc: Kapusztyin 18 méterről a felső lécét találta el, a labda azon­ban onnan a hálóba vágódott, 1-0. 15. perc: a jobb oldali szögletzászló közeléből szabadrúgást végeztek el a vendégek. A hazai védők közül Karóczkai emelkedett a legmaga­sabbra és fejéről a kapu közepébe került a labda, 2-0. 30. perc: a fele­zővonalnál Almási rácsapott egy rossz kirúgásra, kapura vezette a labdát, majd Kótai N. elé gurított, aki 5 méterről a kapu közepébe lőtt, 2-1.56. perc: jobb oldali támadás vé­gén a 16-osra beívelt labdát Ka­pusztyin egyből a háló közepébe vágta, 3-1. 89. perc: újabb jobb olda­li támadás gördült a pályán. Az áll­va maradt védők mellett Lehoczki csúsztatta a kapu jobb sarkába a labdát, 4-1. Alacsony színvonalú já­ték, csapkodó mérkőzés. A vendé­gek biztosan nyertek. Jók: Rákos, Szaniszló. Ifi: 2-2. Szerencs-Balox VSE - Sényő 1-1 (1-1). Bekecs, 500 néző. Vezette: Kiss J. Szerencs: Májer - Olajos, Bocsó (Szentiványi), Biszku, Szán­tó, Kobolák, Haraszin, Kundrák, Kozma (Sándor), Igó, Rontó. Edző: Földesi Károly. A gólok története, 6. perc: Domonkos ment el a jobb szé­len és a kifutó Májer felett a bal fel­ső sarokba ívelt, 0-1.28. perc: Bocsó ügyes cselekkel tört a 16-oson belül­re, majd 12 méterről lőtt a bal felső sarokba, 1-1. A nagy iraínú találko­zón igazságos eredmény született. Jók: Olajos, Haraszin, Kundrák, Bocsó. Ifi: 4-0 a hazaiaknak. Ózdi Kohász - Nagykálló 1-1 (1-0). Ózd, 200 néző. Vezette: Nagy. Ózd: Dancsok - Bulavin, Kertész, Paulovics, Kiss, Agócs, Drozdik (Ja­kab), Búd, Pál, Herczeg, Bíró. Edző: Bíró István. A gólok története, 28. perc: egy nagykállói védőről „Ie- csorgó” labdát Drozdik közelről he­lyezett a hálóba, 1-0. 80. perc: bal ol­dali bedobás után Vágó 8 méterről ol­lózva talált az ózdi kapuba, 1-1. Az ózdiaknál ismét kiütközött a kapu előtti tehetetlenség, amelynek követ­keztében nem tudtak nyerni. Jó: Ker­tész. Ifi: 4-0 az ózdiak javára. Nyírbátor - Tiszaújváros 2-0 (0-0). Nyírbátor, 400 néző. Vezette: Sápi. Tiszaújváros: Bán - Pékár, Vámosi, Kopa (Szabolcsi), Tömöri, Újj (Szőke), Kovács, Járai, Horváth, Gulyás, Mészáros. Edző: Szép Imre. A gólok története, 65. perc: a csere­ként beállt Czimbalmos nagyszerű labdával ugratta ki Lőrinczet, aki a kifutó kapus mellett a hálóba, gurí­tott, 1-0. 75. perc: Lőrincz jó labdát kapott és a védőket lefutva óriási gólt lőtt a bal alsó sarokba, 2-0. A hazaiak biztosan nyertek, és még azt a luxust is megengedhették ma­guknak, hogy 11-est hibázzanak. Kiállítva: Szilágyi (Nyírbátor, 8. perc), Gulyás (75. perc), Szabolcsi (80. perc). Jók: Tömöri, Ujj, Járai. Ifi: 0-0. Borsodi Építők Volán - Encs 2-1 (0-0). Encs, 350 néző. Vezette: Pecze. BÉV SC: Kerényi J. — Fenyvesi, Mező, Szentidai, Pós, Sverla, Agár­di, Nyeste, Lója (Kovács), Szabó, Poczetnyik (Kerényi P.). Edző: De­meter István. Encs: Kiss - Kozma, Csíki, Varga F. (Planéta), Orosz, Tarr (Csorba), Kalmár, Kotula, Császári, Barta (Adu), Szegedi. Edző: Orlóczki Tibor. A gólok törté­nete, 70. perc: Poczetnyik 8 méter­ről talált a hazaiak kapujába, 1-0. 85. perc: Szegedi 18 méterről egyen­lített, 1-1. 86. perc: Kovács 5 méter­ről állította be a végeredményt, 2-1. (Ezután reklamálásért Kotula a ki­állítás sorsára jutott.) A feszült hangulatú mérkőzésen ke­mény csata alakult ki. A helyzetek alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. A lefújás után a közönség berohant a pályára, miközben Koz­ma és Pós összeverekedett, vala­mint Orosz megsértette Tassy part­jelzőt, ezért Pecze mindhármukat kiállítottalak tekintette. A játékve­zető mindkét oldalra sokat tévedett. Jók: Kerényi J., Mező, Szabó, Nyes­te, Sverla, Pós, Fenyvesi, illetve Kiss, Császári. Ifi: 4-0 a miskolciak javára. További eredmények: Tiszafüred - Kunhegyes 0-0. Ifi: 0-3. Vámospércs - Karcag 0-0. Ifi: 0-0. Kisvárda - Mátészalka 0-0. Ifi: 0-2. Pontot herdáltak az esélyes csapatok Hamburg, Miskolc (ÉM - DL) - Németország: A tizennegyedik játéknapon nem vitték túlzásba a gólgyártást a labdarúgó Bun­desliga együttesei. A Schalke átgázolt a drezdaiakon, a Köln a hajrában veszített pontot, nem forgott veszélyben a Bremen si­kere. Stuttgartban a brazil világbajnok káprázatos gólt lőtt. Dunga szabad­rúgása visszapattant a sorfalról, az ismétlést követően a labda sistergő ágyúgolyóként vágódott a jobb felső sarokba. Mindez kevésnek bizo­nyult a svábok sikeréhez, Weg- mann egyenlített, majd Axel Kruse bombája újból a hazaiakat derítette jókedvre. Kögl elkövette azt a hibát, hogy a Dunga által előadott nagyje­lenetért megítélt 11-est kihagyta. A befejezés előtt másodpercekkel a té­vedését mindenáron feledtetni igyekvő Frontzeck fáradozását si­ker koronázta, fejesével egyenlített az esélytelennek ítélt újonc. Ugyan­csak a 90. perc hozott döntést Kai- serslautemben, ahol a derekasan védekező duisburgiakat Sforza feje­se döntötte kétségbeesésbe. Mün­chenben zuhogó esőben estek egy­másnak az oroszlánok és a gyógy­szergyáriak. Kirsten fejesét Bodden fejese egalizálta. Frankfurtban Ye- boah és Okocha találatai vidították a népet, Krefeldben újólag Basler jeleskedett, aki kétszer bizonyult eredményesnek, a harmadik bré­mai gólt az ifjú orosz, Beszcsasztnih jegyezte. Nem kis meglepetésre pontot veszített a listavezető Dort­mund! A hazai környezetben eddig százszázalékos Borussia Möller ré­vén egyórányi játék után előnyt csi­kart ki, az egyenlítés Kohl érdeme. Karlsruhe drukkerei aggodalom­mal figyelték az órát, a bajorok 2-1- es előnyt mondhattak a maguké­nak. Aztán..., itt is a 90. perc hozott döntést, Carl szabadrúgása nyo­mán rezdült a Bayern hálója. Trap- pattoni edző azt különösen fájlal­hatta, hogy a kartörés miatt beteg- állományban lévő Papin után Kuf- fourt és Schuppot is elveszítette - mindketten a kiállítás sorsára ju­tottak. Eredmények: Bundesliga I.: 1860 München ­Leverkusen 1-1. Schalke - D. Dres­den 4-0. FC Köln - Hamburg 1-1. B. Dortmund-Freiburg 1-1. E. Frank­furt - B. Mönchengladbach 2-1. Karlsruhe - Bayern München 2-2. Stuttgart - Bochum 2-2. B. Uerdin­gen - W. Bremen 1-2. Kaiserslau­tern - Duisburg 1-0. Vezet a Dort­mund (23), második a Bremen (21), harmadik a Mönchengladbach (18). Bundesliga H.: Hannover - Hom­burg 4-3. Saarbrücken - Rostock 2-2. Chemnitz — Mannheim 1-1. Hertha BSC - Zwickau 2-1. Wat­tenscheid - Wolfsburg 2-2. Düssel­dorf - Meppen 2-1. Leipzig - Fortu­na Köln. 2-0 St. Pauli - Mainz 3-1. Nürnberg - FSV Frankfurt 3-1. Róma (ÄNSA) - Olaszország: Az A-osztály csapatai a tizedik forduló mérkőzéseit teljesítették. Eredmények: A-osztály: Bari - Cremonese 2-0. Juventus - Reggiana 3-1. Lazio - Padova 5-1. Brescia - AS Roma 0-0. Cagliari — Genoa 1-0. Napoli — Fio- rentina 2-5. AC Parma - Foggia 2-0. Sampdoria - Torino 1-1. A Mi­lan - Inter találkozót tegnap este, lapzártánk után játszották. Keselyűk: vereség Miskolc (ÉM) - Kikapott a Sondex Miskolci Keselyűk NB I-es rögbicsa­pata. Kispesti Elefántok - M. Kese­lyűk 70-8 (39-5). Budapest. Átla­gon felüli egyéni teljesítmény nem akadt. A vasárnapra kiírt Miskolci Kese­lyűk - Exiles mérkőzést tavaszra halasztották. Birkózás: 28-10 Miskolc (ÉM) - Fölényes győzel­met aratott a Diósgyőri BC NB Il-es birkózócsapata. DBC - Bp. Spartacus 28-10. Mis­kolc, diósgyőri csarnok. Győztek, 48 kg: Érdődi. 52 kg: Vígh András. 57 kg: Petrovics. 68 kg: Pál. 82 kg: La­katos. 90 kg: Balogh. 100 kg: Irinyi. 130 kg: Deák-Bárdos. Kikaptak, 62 kg: Jakab. 74 kg: Galgóczi. A piros-fehérek csoportjukban a má­sodik helyet szerezték meg, így a hely­osztó során a harmadik helyért mér­kőznek majd Kalocsa gárdájával. Jégkoronghírek Miskolc (ÉM) - Szombaton és va­sárnap három mérkőzést vívtak a Miskolci Jegesmedvék utánpótlás jégkorong csapatai. Eredmények, előkészítők: Dunaújváros - Jeges­medvék 27-0 (10, 9-0, 8-0). Dunaúj­város. Előkészítők: Álba Volán - Je­gesmedvék 8-3 (2-1, 4-1, 2-1). Mis­kolc. G.: Lengyel, Bodnár, Hutter. Kölyök korcsoport: Álba Volán - Je­gesmedvék 10-4 (2-0, 5-1, 3-3). Mis­kolc. G.: Sike (2), Polányi, Zsoldos. Botkó negyedik Miskolc (ÉM) - A Diósgyőr-vas- gyári Szakmunkásképző és Szakkö­zépiskola adott otthont a 14. orszá­gos nyílt hexasakk bajnokságnak, amelyen 31-en ültek asztalhoz. A végeredmény: 1. Sziráki L. (Buda­pest) 7, 2. Bodor (Debrecen) 7, 3. Dani (Debrecen) 7, 4. Botkó (Mis­kolc) 6.5, 5. Rózák (Miskolc) 6.5, 6. Rutkovszki (Miskolc) 6. Ifjúságiak: 1. Heberling (Bátaszék) 5, 2. Sütő (Debrecen) 5, 3. Sziráki B. (Buda­pest) 5, 4. Balogh (Bátaszék) 4.5,5. Hurtony (Bátaszék) 4.5, 6. Lévai (Miskolc) 4.5. Eltiltották Frankfurt (UPI) - Nyolc hétre el­tiltották az ATP-tornákon való rész­vételtől a horvát teniszsztárt, Go­ran Ivanisevicet. A büntetés letölté­se mellett 10 000 dollár pénzbírsá­got is kiszabtak a világranglista ne­gyedik helyezettjére. Dallos hetedik Berlin (dpa) - A hetedik helyen végzett Dallos Gyula Aktion nevű lovával a díjlovagló Világ Kupa ber­lini állomásán rendezett Nagydíjon. A versenyszámot a VK-pontver- senyben második helyen álló hol­land Anky van Grunsven nyerte, ezúttal „rosszabbik” lova, Olympic Bonfire nyergében. A Nagydíj végeredménye: 1. Anky van Grunsven (holland, Olympic Bonfire nevű lovával) 1786 pont, 2. Karin Rehbein (német, Donnerhall) 1635, 3. Monica Theodorescu (né­met, Tecrent) 1624..., 7. Dallos Gyu­la (Áktion) 1555. Sacchit támadják Torino (Reuter) - A labdarúgó Eu- rópa-bajnoki selejtezőn elszenve­dett hazai vereség után rohamosan növekszik Olaszországban Arrigo Sacchi szövetségi kapitány ellenzői­nek tábora. A horvátok 2-1-es győ­zelmét követően a Corriere dello Sport egyértelműen a szakvezető fe­jét követelte. Noha a támadott kije­lentette, hogy esze ágában sincs le­mondani, néhányan már a megfele­lő utódon törik a fejüket. így a világ- bajnokság egyik sztáija, Roberto Baggio is nyilatkozott az ügyben. A Juventus csatára szerint Giovanni Trapattoni, a német Bayem Mün­chen jelenlegi mestere lenne a meg­felelő megoldás.- Trapattoni az egyetlen ember, aki a válogatottat kivezethetné a vál­ságból - mondta a „copfos csoda”. - Sacchi sohasem fogja tudni a való­ságba átültetni elképzeléseit, műi­dig csak prédikál.