Észak-Magyarország, 1994. november (50. évfolyam, 258-283. szám)

1994-11-21 / 275. szám

1994. November 21., Hétfő =^=^= Eredmények - Tudósítások------------------------A HÉTVÉGE SPORTTÁ 11 S ampras a bajnok Frankfurt (ÉM) - Vasárnap dél­után zsúfolt nézőtér előtt rendezték meg az idei férfi tenisz ATP-1BM vi­lágbajnokság döntőjét. A hazai drukkerek abban reménykedtek, hogy a nagy formába lendült Becker sikerével ér véget a finálé. Derűlá­tásukat táplálta, hogy Bum Bum Boris az előcsatározások során való­sággal „kivégezte” ellenfeleit, töb­bek között finalista vetélytársát is. Nos, a döntőben Becker erősen kez­dett, megnyerte az első játszmát, de a folytatásban felülkerekedett a vi­lágranglista vezetője, zseniális megoldásokat mutatott be. A nézők élvezték a rendkívül magas színvo­nalú találkozót, amely Sampras si­kerével ért véget. Döntő: Sampras - Becker 4:6, 6:3, 7:5, 6:4. Megemlékezés Budapest (MTI) - Kemény Ferenc, a NOB magyar alapítótagja, a MOB egyik megteremtője 50 esztendővel ezelőtt, 1944. november 21-én életé­nek 84. évében távozott az élők so­rából. Az ötvenéves évforduló alkal­mából a MOB képviselői vasárnap délben megkoszorúzták síremlékét a rákoskeresztúri Új-Köztemető- ben. Gallov Rezső államtitkár, az OTSH elnöke, a MOB alelnöke és Lemhényi Dezső, az Olimpiai Baj­nokok Klubja elnöke helyezte el az emlékezés koszorúját a síremléken. Hétfőn 13 órakor Egerben koszorút helyeznek el a Kemény Ferenc ne­vét viselő sportcsarnok emléktáblá­jánál, majd emlékülést tartanak az egri reáliskola egykori igazgatójára emlékezve. Fociszilánkok London (Reuter) - Az angol labda­rúgó Premier League eredményei: Coventry - Norwich 1-0. Ipswich - Blackburn 1-3. Manchester United- Crystal Palace 3-0. Nottingham Forest - Chelsea 0-1. Queen's Park Rangers - Leeds United 3-2. Sheffi­eld Wednesday - West Ham United 1-0. Southampton - Arsenal 1-0. Tottenham - Aston Villa 3-4. Wimbledon — Newcastle 3-2. Glasgow (UPI) - A skót labdarúgó­bajnokság hét végén lejátszott mér­kőzéseinek eredménye: Dundee United - Hearts 5-2. Hibernian - Motherwell 2-2. Kilmarnock - Cel­tic 0-0. Partick - Aberdeen 2-1. Glasgow Rangers - Falkirk 1-1. Bécs (APA)-Az osztrák labdarúgó­bajnokság eredményei: FC Tirol Innsbruck - Rapid 2-3. VfB Mödling- Admira Wacker 2-1. Vorwärts Steyr - SV Salzburg 0-0. Austria Wien - FC Linz 4-0. Linzer ASK — Sturm Graz 3-0. Az élcsoport: 1. FC Tirol Innsbruck 21 pont, 2. Austria Wien 21,3. Rapid 21. Megbotlott az ETO Miskolc (ÉM) - A labdarúgás első vonalában a tizennegyedik forduló­ra került sor. Sopronban hétezer né­ző előtt biztos győztesnek tűnt Sán­dor István edző legénysége, ám a kétgólos előny kevésnek bizonyult az üdvösséghez. Hatalmas megle­petéssel ért véget a győri összecsa­pás. A kanizsaiak a 10. percben ve­zetésre tettek szert, ezt öt perccel később jogosan megítélt 11-esből növelték, s a hátralévő 75 perc alatt a Verebes-gárda erejéből és tudásá­ból csak a szépítésre futotta... Továbbra sem megy a kispesti sztá- rocskáknak. A sokmilliós együttes katasztrofális teljesítménnyel ruk­kolt elő, nem véletlen a stílusosan futballozó debreceniek sikere. Bé­késcsabán csak az utolsó percben tudott egyenlíteni az egy félidőt el­szórakozó hazai társaság Eredmények: Soproni LC - Stadler FC 2-2 (0-1). G.: Fischer, Cservenkai, illet­ve Csehi I., Hleba. Kispest HFC - Debrecen 0-1 (0-0). G.: Sándor T. Békéscsaba - Csepel 1-1 (0-1). G.: Szarvas, illetve Répási. Zalaegerszeg - Vasas 2-1 (1-0). G.: Kovács, Preisinger, illetve Bor­gulya. Parmalat FC - Ferencváros 0-2 (0-1). G.: Lipcsei, Kopunovics. ETO FC Győr - Nagykanizsa 1-2 (0-2). G.: Tóth, illetve Kiss, Filipo- vics (11-esből). BVSC-Dreher - PMSC-Fordan 3-0 (0-0) G.: Szalma, Komódi, Kovács. Az UTE-Novabau - Vác FC találkozót ma este 7 órától játsszák. Balogh az égbe lőtte a reményt Balmazújváros - Miskolci VSC 3-1 (1-0) Doros László Miskolc (ÉM) - 1200 néző. Vezette: Hidasi. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. Balmazújváros: Plutzer — Pál, Nagy L., Szabó Zs. - Forkavecz, Csatári, Veres Cs., Kaszás, Kovács I. - Bemáth, Raducu. Edző: Tar László. MVSC: Simon - Mihalovszki, Ba­logh, Schnek - Jáger, Földeák, Sza­bó, Tábori, Asszony - Kovács Zs., Bá- dea. Edző: Németh Attila.Csere; Sza­bó Zs. helyett Veres S., az 56.,Kaszás helyett Loós, a 73., Asszony helyett Kalász, Kovács Zs. helyett Hallai, mindketten a 74. percben. A találkozó kezdőrúgását Ko­bold Tamás, Miskolc alpolgármes­tere végezte el. Ezt követően a ha­zaiak azonnal vehemensen roha­mozni kezdtek, igazi ostromállapo­tot idéztek elő a vendégek kapuja előtt. Szabó I. lövését tenyerelte szögletre a kapus, majd a 21. perc­ben hatalmas gólszerzési lehetősé­get szalasztott el az MVSC. Ko­vács Zs. tört be a 16-oson belülre, amikor lerántották. A megítélt li­est Balogh végezte el, de magasan az égbe lőtte a reményt... S ahogy az a futballban lenni szokott, kö­vetkezett a büntetés! A 28. perc­ben szöglet után Simon rosszul mozdult ki, a labda Forkavecz elé pattant, aki a kapunak háttal áll­va, 22 méterről emelt az üresen hagyott ketrec bal sarkába, 1-0. Kovács beindul... Az MVSC csatára szoros őrizetet kapott. A fordulás után mindent egy lap­ra tettek fel a hazaiak, kitámadtak. Földeák lövését védte Plutzer, az­tán Bádea fejelt mellé közelről, vé­gül Jáger 10 méterről keresztbe lőtt a kapu előtt. A kimaradt gólhelyze­tek ismét megbosszulták magukat, a 70. percben újabb gólt kaptak. Forkavecz futott el a jobb oldalon, beadását Kovács I. a ídfútó Simon mellett passzolta a hálóba, 2-0. A befejezés előtt négy perccel Loós hú­zott el, s a fellazult hazai védelem mellett Raducu fejezte be az akciót, 3-0. A másik oldalon szögletet köve­tően Bádea fejese jelentette a szépí­tő találatot, 3-1. Az MVSC úgy kezdett, hogy a szurkolók elégedetten dörzsölget- ték tenyerüket, s azt latolgatták, mikor érkezik az első gól. Jött is, csak nem úgy, ahogyan azt a haza­iak eltervezték... Pedig ott volt a kezükben az előnyszerzés lehetősé­ge, ám Balogh könnyelműen hatal­mas esélyt packázott el. A kihagyott 11-es visszavetette a miskolciakat, a labdarúgók elbi­zonytalanodtak, ráadásul bekövet­kezett a menetrend szerinti megin­gás, a védelem és Simon kapus ak­tív részt vállaltak a balmazújváro­siak góljából. A fordulást követően a vasutasok mindent megpróbál­tak, de ezúttal elpártolt mellőlük a szerencse, abszolút ziccereket ügyetlenkedtek el, s közben kinyílt a hátsó alakzat, felkínálva az ellencsapásokat a vendé­geknek, akik ezt maximálisan ki­használták. A vereség azért fájó, mert az MVSC saját magát verte meg... Jók: Forkavecz, Kovács L, Plutzer, Bernáth, Raducu, illetve Tábori. Tar László: - Olyan mérkő­zésen nyertünk, amelyen nem ját­szottunk jól, de Fortuna mellénk állt. Németh Attila: - Büntetőt hi­báztunk, helyzetek sora maradt ki­használatlanul, a nyomasztó fö­lény így mit sem ért. A hazaiak nem tudtak kibontakozni Nyíregyházi FC - Diósgyőri FC 0-0 Mán László Nyíregyháza (ÉM) - 1500 néző. Vezette: Cserna. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. NYFC: Feke - Szatke, Drobni, Kiss - Kovács, Lelt, Bagoly, Cselószki, Göncz - Búzás, Szkunc. Edző: Buús György.^ Diósgyőr: Hanyecz - Budai, Vámo­si, Farkas - Varga S., Molnár, Csil­lag, Szabó, Vitelki - Tóth, Rácz. Edző: Oláh Ferenc. Csere: Lelt helyett Bessenyei, a 66., Búzás helyett Kapusztyin, a 77., Rácz helyett Varga Zs., a 87. perc­ben. Az már a találkozó elején kide­rült, hogy a diósgyőriek nem a tipi­kus vendégtaktikával lépnek pályá­ra, hiszen nem álltak be kapujuk elé, hanem támadólag léptek fel. Ali ár már az első percben vezetést szerezhettek volna, ám Vitelki lövé­se elsuhant a kapu előtt, Rácz dup­lázását pedig a védők hárították. A vendégek sokkal tudatosabban és jobban is játszottak, mint a hazai­ak, igaz helyzetek sokaságát náluk sem lehetett feljegyezni. Az első iga­zán gólveszéllyel kecsegtető nyír­egyházi támadásra fél órát kellett várni, ekkor Kovács estében, 14 mé­terről lőtt keresztbe a kapu előtt. Szünet után a vendégek sokkal biztonságosabb j átékra törekedtek, miközben ók hagyták ki a nagyobb lehetőségeket. Előbb az egykor Nyíregyházán is szereplő Tóth ve­zette rá a labdát Fekére, ám mellé lőtt, majd Rácz veszélyeztetett két­szer is. Húszméteres szabadrúgá­sát a kapufa hárította, majd nem­sokkal később kihagyta a meccs helyzetét: teljesen üresen állva vette le a labdát a tizenhatoson be­lül, ám fölé lőtt. Közben a másik oldalon is el­dönthették volna a játékosok a há­rom pont sorsát. Kovács az első fél­ideihez hasonló szituáció után újra mellé lőtt, majd Bagoly lábában, il­letve fejében volt a gól, igaz, benne is maradt. A végére is akadt izga­lom, hiszen egy perccel a találkozó lefújása előtt, Varga S. fejesét kö­vetően a diósgyőri szurkolók már gólt kiáltottak, de Feke óriási bra­vúrral mentett a bal felső sarok elől. így maradt a döntetlen, ami nem mondható igazságtalannak, de a helyzetek alapján a vendégek közelebb álltak a győzelemhez. Gólt azonban most sem tudtak sze­rezni - már harmadik éve képtele­nek a diósgyőriek Nyíregyházán a hálóba találni -, így ebben a baj­nokságban immár nyolcadszor is döntetlenre végeztek. Egy olyan mérkőzésen, amely annak ellené­re, hogy nem hozott gólt, igen érde­kes és küzdelmes volt. A hazaiak ezúttal nem tudtak kibontakozni, igaz előttük is akadt egy pár jó helyzet. Buús György: — Küzdelmes mérkőzésen itt is, ott is kimaradtak a helyzetek. A góllövés változatlanul nem megy, így a döntetlen reális. Oláh Ferenc: - Végig kézben tartottuk a mérkőzés irányítását, sajnos helyzeteink közül egyet sem tudtunk gólra váltani. Sok helyzet maradt kihasznalatlanul Tiszavasvári Alkaloida SE - Kazincbarcikai SC 2-2 (1 -1) Karajz Miklós Tiszavasvári (ÉM)- 500 néző. Ve­zette; Mezei. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. Tiszavasvári: Szabó - Széki, Sin- ka, Havelant — Kurilco, Fecsku, Szarka, Erdei, Bohács - Pitács, Szi­lágyi. Edző: Szikszai Lajos. Kazincbarcikai SC: Nagy G. - Göndör, Sztahon, Raducu, Pribék - Takács, Balogh, Kiser, Lukács - Ha­nyecz, Csipke. Edző: Lipcsei Imre. Csere: Szilágyi helyett Zubanics, Csipke helyett Smolniczki, mind­kettő a 60., Kurilco helyett Szurkos, a 76. percben. Az első percben Kiser csúsztatott fejese centiméterekkel hagyta el a játékteret a jobb kapufa mellett. A hatodik percben Bohács bal oldali szögletét Nagy G. Pitács elé öklözte, aki öt méterről a kapu közepébe a léc alá lőtt, 1-0. Csipke szép mozdu­lattal fordult le védőjéről a jobb ol­dalon, de éles beadásáról Pribék le­maradt. A 28. percben Balogh egye­dül kilépett a védők közül, de a bal- összekötő helyéről mintegy tizen­négy méterről a jobb kapufa tövét találta el. Csipke bal oldali szögletét Szabó bravúrral ütötte ki, Lukács egyből lőtt, de a labda a védőkről az ötösön lepattant. A 41. percben Csipke a vendégcsapat térfelének közepén megítélt szabadrúgást me­redeken a védők mögé ívelte, a kilé­Pribék biztosan állt a lábán Tisza- vasváriban Fotók: Mák József pő Hanyecz tizennégy méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-1. A szünet után Csipke ugratta ki Pribéket, de a védő hosszan vette át a labdát. Ezután Takács a jobb oldalról harminc méteres nagyon pontos keresztlabdával indította Kísért, aki rövid labdavezetés után a kifutó kapus mellett nyolc méter­ről lőtt a hosszú sarokba, 1-2. A 68. percben Fecsku tíz méterről lőtt a kapu fölé. A 75. percben Kiser ki­ugratta Hanyeczet a balösszekötő helyén, aki a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki, mert a kapus­ba lőtt. Egy perccel később a KBSC tizenhatosa előtt egy lepattanó lab­dából mintegy húsz méterről talált Fecsku a jobb alsó sarokba, 2-2. Er­dei hagyott ki Hanyeczhoz hasonló meccslabdát, egyedül állva a ka­pussal szemben öt méterről a ka­pusba lőtt. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, ennek meg is lett az eredménye. A gól után kitá­madott a KBSC, sorra vezették a támadásaikat. Sokat mozgott a kö­zéppályás sor, támogatást kaptak Pribéktől és a gyakran felfutó Lu­kácstól. A vendégcsapat nagyon jól al­kalmazta a keresztmozgást és a gyors egyérintőzést. A hazaiak les­taktikát alkalmaztak, több táma­dás akadt el emiatt. A második fél­idő egyértelmű KBSC fölényben telt el. Az utolsó negyedórában rengeteg helyzet maradt ki mind­két oldalon. Jók: Takács, Pribék, Balogh, Kiser. Szikszai Lajos: - Mindkét csa­pat sok helyzetet hagyott ki. Elége­dett vagyok, mert itthon az ellen­félnek hat tiszta helyzete volt. Lipcsei Imre: - Egy pontért jöttünk, ezt teljesítettük, de na­gyon sok helyzetünk kimaradt. Összességében elégedett vagyok az eredménnyel. _ TÁBLÁZATOK Az NB I állása 1. Újpest 13 10 2 1 41-15 32 2. Ferencváros 14 9 2 3 33-20 29 3. Kispest 14 8 2 4 29-17 26 4. Békéscsaba 14 7 5 2 25-18 26 5. BVSC-Dreher 14 8 1 5 32-20 25 6. Debrecen 14 7 2 5 18-20 23 7. Zalaeg. 14 6 2 6 21-32 20 8. Pécsi MSC 14 5 3 6 16-23 18 9. N.-kanizsa 14 5 2 7 15-30 17 10. Csepel 14 4 3 7 13-15 15 11. Vác FC 13 4 3 6 19-22 15 12. Kiskörös 14 4 3 7 13-17 15 13. ETO FC* 14 5 2 7 17-19 14 14. Sopron 14 3 4 7 26-30 13 15. Vasas 14 3 3 8 19-25 12 16. Parmalat 14 1 5 8 12-26 8 Megjegyzés * 3 büntetőpont levonva NB II Keleti csoport 1. MTK 14 11 2 1 25-4 35 2. Salgótarján 14 10 2 2 34-15 32 3. Kábái FC 14 8 3 3 21-13 27 4. Kazincb. 14 7 2 5 27-24 23 5. Ny.-háza 14 6 3 5 15-18 21 6. T.-kécske 14 5 5 4 20-12 20 7. B.-újváros 14 6 2 6 28-26 20 8. III. kér. 14 5 4 5 19-17 19 9. Szarvas 14 5 3 6 15-17 18 10. Diósgyőr 14 3 8 3 17-16 17 11. Gödöllő 14 4 5 5 16-19 17 12. Hódmezőv 14 4 4 6 18-22 16 13. Hajdúnánás 14 4 3 7 7-13 15 14. FC Hatvan 14 3 4 7 15-22 13 15. T.-vasvári 14 1 5 8 16-35 8 16. MVSC 14 2 1 11 12-32 7 NB II Nyugati csoport 1. BKV Előre 14 9 3 2 26-16 30 2. Siófok 14 8 4 2 27-12 28 3. Százhalomb. 14 7 4 3 24-21 25 4. Mohács 14 7 3 4 22-14 24 5. Veszprém 14 6 6 2 15-7 24 6. Budafok 14 6 4 4 20-19 22 7. Bajai FC 14 6 4 4 23-24 22 8. Haladás 14 7 — 7 27-20 21 9. Paks 14 6 3 5 18-18 21 10. Keszthely 14 5 5 4 23-18 20 11. Dunaferr 14 3 7 4 8-8 16 12. Távközlés 14 4 2 8 20-26 14 13. Tatabánya 14 4 2 8 13-19 14 14. Erzsébet 14 4 1 9 11-27 13 15. Beremend 14 3 1 10 15-27 10 16. Pécsi VSK 14 1 3 10 8-24 6 NB ül Tisza csoport 1. Nyírbátor 15 8 5 2 31-14 29 2. Sényö 15 8 5 2 36-20 29 3. Szerencs 15 7 6 2 31-17 27 4. Karcag 15 7 3 5 29-25 24 5. Mátészalka 15 7 2 6 29-28 23 6. Kisvárda 15 6 4 5 24-13 22 7. Kunhegyes 15 6 4 5 20-18 22 8. Nagykálló 15 6 4 5 21-22 22 9. Tiszafüred 15 5 6 4 16-12 21 10. Rakamaz 15 6 3 6 25-22 21 11. T.-újváros 15 6 3 6 13-15 21 12. Vámospércs 15 4 6 5 12-21 18 13. Encs 15 3 7 5 17-21 16 14. ÓKSE 15 2 8 5 15-24 14 15. BÉV SC 15 3 2 10 13-33 11 16. Edelény 15­4 11 6-33 4 Megyei I. osztály 1. Mezőkövesd 16 12 4 — 41-13 40 2. Szikszó 16 10 6 — 35-11 36 3. Mádi SE 16 11 2 3 37-13 35 4. Tomor-Lak 16 10 3 3 25-12 33 5. Felsőzsolca 16 10 2 4 46-27 32 6. Borsodszen. 16 9 3 4 33-17 30 7. A.-szántó 16 9 2 5 24-19 29 8. S.-újhely 16 8 1 7 34-32 25 9. Sárospatak 16 6 3 7 23-26 21 10. Putnok 16 5 3 8 23-25 18 11. Gönc 16 5 3 8 22-30 18 12. Sáta 16 4 4 8 19-25 16 13. Karcsa 16 4 2 10 21-40 14 14. Hejöcsaba 16 3 4 9 18-29 13 15. Halmaj 16 4 1 11 19-37 13 16. Mezőcsát 16 3 4 9 13-33 13 17. B.-nádasd 16 3 2 11 15-39 11 18. Sajóbábony 16 2 3 11 14-34 9 Öt döntetlen Miskolc (ÉM) - A labdarúgás második vonalá­ban a 14. forduló mérkőzéseit rendezték meg. A Keleti csoportban az újonc tabániak ismét érvé­nyesítették a hazai környezet előnyét. Ot pá­lyán nem született döntés, a feleknek be kellett érniük egy-egy ponttal. A listavezető MTK is félsikerrel utazhatott haza. Eredmények: Kele­ti csoport: Salgótaijáni BTC - Szarvasi Vasas 2-0. Tiszakécske - Gödöllő 0-0. Hódmezővásár­hely - MTK 1-1. Kaba - Hajdúnánás 1-1. ITT. Kér. TVE - FC Hatvan 3-1. Nyugati csoport: Tatabánya - Keszthely 2-2. Veszprém FC - ESMTK-Hungaplast 0-0. BKV Előre - Beremend 4-1. Mohács - Budafok 1-0. Pécsi VSK - Haladás 0-2. Matáv SC - Siófok 1-1. Baja - Százhalombatta 2-1. Paks - Duna- ferr 0-0.