Észak-Magyarország, 1994. november (50. évfolyam, 258-283. szám)

1994-11-07 / 263. szám

10 A HÉTVÉGE SPORTTÁ z i Eredmények - Tudósítások 1994« November 7., Hétfő Élen a Mezőkövesd Labdarúgás, megyei I. osztály Miskolc (ÉM - DL, KT) - Az őszi tizenne­gyedik fordulóra került sor a Borsod- Ábaúj-Zemplén megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban. Helycsere történt az élen: a Mezőkövesd került az első helyre, a Mád és a Szikszó előtt. A kilenc mérkőzésen huszonnyolc gólt láthattak a nézők. Eredmények: Korcsa - Sátoraljaújhely 2-2 (0-2). Karcsa, 400 néző. Vezette: Szelényi. Karcsa: Varga - Váradi, Dakos, Lengyel, Szabadka, Baba J. (Benő), Kocsmárszki, Nagy, Móré, Kovács, Gó- ré. Edző: Baba János. Sátoraljaújhely: Ko­vács - Fodor, Bordás, Barna, Szabó, Repka, Krenyitzky (Trembulyák A.), Ocsenás, Tokár, Juhász (Horgonyi), Trembulyák N. (Lőrincz). Edző: Szakái Miklós. G.: Kovács, Kocsmárszki (11-esből), illetve Trembulyák N., Ocsenás. Jók: Dakos, Kocsmárszki, Váradi, Nagy, illet­ve Kovács, Ocsenás. Ifi: 3-0 a vendégek javára. Borsodszentgyörgy - Sárospatak 1-0 (0-0). Borsodszentgyörgy, 500 nézó. Vezette: Nagy S. Borsodszentgyörgy: Balázs - Németh P. (Varga G.), Halász, Vincze, Csépányi, Németh I., Varga J., Tengely (Kucs), Kovács, Mocsár- kó, Horváth. Edző: Kasza János. Sárospatak: Frikker I. - Végh, Demkovics, Frikker L., Ha- nuder, Rák, Podhurszki (Katócs), Varga, Beimli, Pankovics, Vachter G. Edző: Kelsánszky György. G.: Kovács. Jók: Balázs, Horváth, illetve Hanuder, Varga Ifi: 2-0 a hazaiaknak. Mezőkövesd - Sajóbábony 6-2 (4-1). Mező­kövesd, 300 néző. Vezette: Somossy. Mezőkö­vesd: Kohári - Baranyi, Birinyi, Nyeste, Bod­nár, Sugár (Ludányi), Albu, Horváth, (Bóta), Molnár, Papp, Pelyhe (Bohán). Edző: Újvárosi László. Sajóbábony: Regec - Simon, Tóth, Braun, Herbák, Nyitrai N., Pálinkó, Lipták, Nyeső, Kapitány, Gazdig (Nyitrai Zs.). Edző: Kapitány Béla. G.: Papp (2), Bodnár, Albu, Molnár, Pelyhe, illetve Pálinkó, Tóth. Jók: Ba­ranyi, Molnár, Bodnár, illetve Pálinkó, Kapi­tány. Ifi: 5-0 a mezőkövesdieknek. Mezőcsát - Szikszó 2-2 (2-0). Mezócsát, 500 néző. Vezette: Benkő. Mezőcsát: Kiss - Dósa, Gályász, Farkas (Lőrincz, Barna), Keresztúri, Lupkovics, Kántor, Koczka F., Jezoviczki, Koczka Z., Potyka. Edző: Kápolnai László. Szikszó: Cservenyák - Szobóczki Cs., Bodnár (Vígh), Füleld (Kiss), Juhász (Bódi R), Szűcs, Tímári, Szobóczki A., Bódi I., Mida, Müller. Edző: Kőrössy Pál. G.: Lupkovics, Farkas, il­letve Vígh, Bódi I. Jók: Koczka F., Jezoviczki, Lupkovics, illetve Bódi I., Vígh. Ifi: 1-0 a mező- csátiaknak. Felsőzsolca-Siegel - Hejőcsaba 4-0 (1-0). Felsőzsolca, 600 néző. Vezette: Baranyi. Felső- zsolca: Grolmusz — Bóni (Tóth G.), Leskó, Já- borcsik A., Gonda, Borbély, Lippai, Tóth A (Vasvári), Nagy Zs., Sramkó, Dóri. Edző: Pál János. Hejőcsaba: Juhász - Kavecsánszki, Báli, Mózsik, Tulai, Zsámba, Sloszár, Rácz, Kiss Cs. (Karlecz), Csiszár (Kiss Z.), Balogh (Kepecs). Edző: Szűcs István. G.: Nagy Zs. (2), Sramkó, Vasvári. Jók: Leskó, Gonda, Lippai, Nagy Zs., Sramkó, Tóth G., illetve Juhász, Tu­lai. Ifi: 3-2 a hajőcsabaiaknak. Halmaj - Gönc 0-0. Halmaj, 200 néző. Vezet­te: Galanics. Halmaj: Zsíros - Juhász E., Bitó, Mika, Kecskés, Becse, Köteles, Nagy, Juhász L, Török, Kisorosz (Benke). Edző: Becse Lász­ló. Gönc: Tóth - Molnár I., Kutasi, Léport, Végh, Csontos J., Csányi, Csontos Cs., Burka, Fekete (Molnár J.), Rostás (Farkas). Edző: Puskás László. Jók: Köteles, Mika, Zsíros, Bi­tó, illetve Tóth, Molnár L, Csányi. Ifi: 2-0 a göncieknek. Mádi SE - Abaújszántó 2-1 (1-0). Abaúj- szántó, 500 néző. Vezette: Geró. Mád: Kiss - Majoros, Bóna, Szamosi, Thury, Nagy, Ichnat, Bodnár J. (Laczkó G.), Miklós, Bodnár L. (Laczkó J.), Vidinczei. Edző: Szabó János. Abaújszántó: Posta - Kristóf, Erdősi I., Erdő- si Cs., Szabó (Olejnyik), Konyecsnyik, Huszák, Gaál, Trubnikov, Kocsis J. (Szilágyi), Balázs. Edző: Kristóf István. G.: Nagy (2), Erdősi Cs. Jók: Kiss, Majoros, Miklós, Bóna, illetve Erdő­si Cs, Huszák, Gaál, Balázs. Ifi: 3-0 a vendé­gek javára. Borsodnádasd - Sáta 3-0 (3-0). Borsodná- dasd, 250 néző. Vezette: Fridély. Borsodná­dasd: Kovács - Jakubik, Olexa, Kóczián (Ma- gócs), Tokár, Kirino, Láng (Kurtán), Keresz­tes, Szabó (Tóth), Kolenicska, Mocsárkó. Edző: Bilesch Gyula. Sáta: Káló - Németh, Makrai, Szloboda (Nagy), Molnár, Lehotai, Fürjes, Ma­gyar (Eke), Tóth, Karóczkai (Bolykó), Albert. Edző: Albert Csaba. G.: Láng (2), Tokár. Jók: Jakubik, Olexa, Tokár, Láng, illetve Makrai. Ifi: 2-0 a hazaiak javára. Tomor-Lak - Putnok 1-0 (0-0). Putnok, 300 néző. Vezette: Fischer. Tomor-Lak: Drótos - Ganyi, Ladányi, Takács (Mogyoró II.), Csorba, Tószegi, Mogyoró I. (Jendrek), Göndör, Kádas (Tóth), Papp, Kótai. Edző: Szilvái Attila. Put­nok; Takács - Sike, Újvárosi, Borkai, Pápista, Váradi (Nagy), Szunyái, Viskovics, Magyari, Bodnár, Kiszely (Kéméndi). Edző: Pápista Aladár. G.: Kádas. Jók: Drótos, Ladányi, Tó­szegi, Kádas, illetve Újvárosi, Pápista. Ifi: 3-1 a hazaiak javára. A hajrában nyertek a szerencsiek NB III Tisza csoport: öt borsodi csapat az alsóházban Miskolc (ÉM - KT) - A hét végén újabb fordulóra került sor az NB Ill-as labdarúgó bajnokság Tisza csoportjában. Eredmények: Nagykálló - Edelény 3-0 (2-0). Edelény, 200 néző. Vezette: Inges. Edelény: Mag - Simkó Cs., Almási, Szaniszló, Farkas, Szlifka, Rákos, Juszkó, Simkó I., Kótai (Zilahi), Fa­zekas (Kovács). Edző: Fekete Bar­nabás. A gólok története, 28. perc: Almási késlekedett a felszabadítás­sal, a befutó Boros rácsapott a lab­dára és a kifutó kapus mellett a há­lóba gurított, 1-0. 40. perc: Simkó Cs. elcsúszott, Almási rosszul ke­resztezett és a lendületesen érkező Szilágyi a jobb sarokba helyezte a labdát, 2-0. 46. perc: jobb oldaü szöglet után Hudák 11 méterről a bal sarokba fejelt, 3-0. A végig job­ban akaró vendégek ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Átlagon felük egyéni teljesítmény nem akadt. Ifi: 3-1 a hazaiaknak. Tiszaújváros - Sényő 1-1 (1-0). Tiszaújváros, 600 néző. Vezette: Pin­tér. Tiszaújváros: Bán - Pékár, Vámosi, Kopa (Drengubák), Tömö­ri, Boros (Szőke), Kovács, Járai, Horváth, Mészáros (Újj), Nagy. Edző: Szép Imre. A gólok története, 45. perc: Pékár bedobása után ka­varodás támadt a sényői kapu előtt, Horváth lövését a vendégek kapusa még hárította, a kipattanó labdát azonban Mészáros a kapu közepébe vágta, 1-0. 50. perc: Balogh a bal ol­dalon három hazai játékos mellett is elvitette a labdát, beadását Ru- bóczki 11 méterről lőtte a hazaiak kapujába, 1-1. Az első félidőben jó iramú volt a mérkőzés. A szünet után fölényben játszottak a vendé­gek. Jók: Pékár, Kovács, Horváth. Ifi: 5-0 a hazaiak javára. Ózdi Kohász - Mátészalka 1-1 (1-0). Ózd, 200 néző. Vezette: Né­meth V. Ózd: Dancsok - Bulavin, Párharc a labdáért a Népkertben játszott egyik korábbi NB Ill-as ta­lálkozón Fotó: Mák József Kertész, Paulovics, Bartus, Agócs (Kiss), Jakab, Komyijenko, Farkas S., Herczeg, Bíró (Pál, Majtényi). Edző: Bíró István. A gólok történe­te, 21. perc: a jobb oldali vendégtá­madásból középre adott labdát Oláh lőtte az ózdi kapu közepébe, 0-1. 28. perc: Kornyijenko tört be a 16-oson belülre, amikor a vendégek lerántották, 11-es! A büntetőből Herczeg magabiztosan lőtt a bal al­só sarokba, 1-1. Helyzetei alapján az ózdi gárda rászolgált volna a győ­zelemre. Jók: Dancsok, Kertész, Kor­nyijenko. Ifi: 2-1 az ózdiak javára. Szerencs-Balox VSE - Rakamaz 3-1 (1-0). Bekecs, 600 néző. Vezette: Szabó. Szerencs: Májer-Szentivá- nyi, Bocsó, Biszku, Szántó, Kobo- lák, Haraszin, Kundrák, Koszta (Turbucz), Kozma (Balogh P.), Ron­tó. Edző: Földesi Károly. A gólok története, 19. perc: Szántó ügyes cselekkel vitte be a labdát a 16-oson belülre és 14 méterről a bal alsó sa­rokba lőtt, 1-0. 69. perc: Lehoczki átadásával Szekrényes lépett ki és a bal alsó sarokba lőtt, 1-1. 79. perc: Kozma gurított Kundrák elé, aki 11 méterről nagy gólt lőtt, 2-1.87. perc; a kapusról kipattant labdát Szántó a kapu bal oldalába lőtte, 3-1. A minden részében jobb hazai együt­tes megérdemelten nyert. Májer a 10. percben büntetőt hibázott. Kiál­lítva: Szondi, a 62. percben, Tóth L. (mindkettő a Rakamaz) a 88. perc­ben. Jók: Szentiványi, Bocsó, Szán­tó, Kundrák, Rontó. Ifi: 1-0 a raka- maziak javára. Kisvárda - Encs 1-0 (0-0). Kisvár- da, 800 néző. Vezette: Soós. Encs: Kiss - Kozma (Tarr), Csíki, Varga B. (Varga F.), Orosz, Planéta, Kal­már, Adu (Bartkó), Zsiga, Kotula, Szegedi. Edző: Orlóczki Tibort. A gól története, 64. perc: Vincze jobb oldali, 20 méteres lövése a kapufá­ról vágódott a hálóba, 1-0. A szünet után színvonalas volt a találkozó. Egy jól eltalált lövés döntött a haza­iak javára. Jók: Kiss, Kalmár, Kotu­la. ifi: 1-1. Tiszafüred - Borsodi Építők Vo­lán 4-0 (1-0). Tiszafüred, 600 néző. Vezette: Hajdó. BÉV SC: Kerényi J. — Fenyvesi, Mező, Birke (Kovács), Szabó V., Sverla (Szabó J.), Agárdi (Poczetnyik), Nyeste, Lója, Kerényi P., Pós. Edző: Demeter István. A gó­lok története, 12. perc: Kondria vé­delmi hiba után 3 lépésről talált a vendégek kapujába, 1-0. 53. perc: Kondria átadását Nagy vágta a ka­puba, 2-0. 75. perc: Dajka 16 méter­ről lőtt a hálóba, 3-0. 87. perc: Mol­nár kapu előtti kavarodás után állí­totta be a végeredményt, 4-0. A két együttes nem volt egy súlycsoport­ban. Jók: Pós, Mező. Ifi: 5-0 a mis­kolciaknak. További eredmények: Nyírbátor - Karcag 4-1 (2-0). Ifi: 3-0. Vámospércs - Kunhegyes 0-4 (0-1). Ifi: 2-2. Kikapott az Elán Miskolc (ÉM) - Újabb mérkőzést vívott a miskolci Elán FC OB I-es női labdarúgócsapata és a papírfor­mának megfelelően vereséget szenvedett. Egri Lendület - Elán FC 9-1 (6-1). Miskolc, honvéd sporttelep, 100 néző. Vezette: Bozsóki. G.: Gál (4), Szabó (2), Dalka (2), Jánosi!, il­letve Gyarmati. Jók: Németh É., Gál, Jánosi!, Zalka, illetve Hódiné, Mizser, Gyarmati. Á nagyobb tudás és rutin döntött a vendégek javára. Királyházi vezet Miskolc (ÉM) — Hat fordulót már lejátszottak a Papp Gyula sakk em­lékversenyen. Az élcsoport állása: 1. Királyházi (Sárospatak) 5.5,2. Boér (Tiszaújváros) 5, 3-4. Túrái (Sze­rencs), Balogh (Edelény) 4.5-4.5, 5-7. Kundrák (Hidasnémeti), Feke­te (Miskolci Spartacus), Ádám (Ka­zincbarcika) 4-4. A világ sportja Saas Fee (dpa) - A férfi párhuza­mos műlesiklás után, a női műlesik- ló világ kupa rajtja is elmaradt a svájci Saas Fee-ben. Az éjszaka fo­lyamán ugyanis 1 méteres hó esett, és a rendezők lavinaveszéllyel is számolnak. így az alpesi sí világ kupa-rajtra csak három hét múlva, november 26-án kerül sor az olaszországi Sestriere-ben, illetve az egyesült ál­lamokbeli Park City-ben. Párizs (AFP) - A francia labdarú­gó-bajnokság 16. fordulójában: Montpellier - Lille 1-0. Martigues — Paris SG 1-1. St. Etienne - Caen 2-0. Rennes - Nice 3-1. Le Havre - Lyon 2-0. Lens - Monaco 0-0. So- chaux - Bastia 1-3. Strasbourg - Cannes 1-2. Nantes - Metz 3-1. Madrid (AFP) - A spanyol labdarú­gó-bajnokság 10. fordulójában: Real Madrid - Atletico Madrid 4-2. Felvillanásokra futotta a lányok erejéből Miskolc (ÉM) - Kétszer lépett pályára a hét végén az MVSC női röplabdacsapata, s folytató­dott a rossz széria. A mérleg: két vereség, ráadásul a játszmanye­rés sem sikerült. Eredmények: DTE-DSI - MVSC 3-0 (9, 3, 5). Debrecen, 200 néző. Vezette: Kerék, Csizmarik. Extraliga, női. MVSC: Boldizsár, Urvancova, Sike, Jáno- sik, Kovács É., Helli. Csere: Pallós. Mb. edző: Kőhalmi Richárd. A haza­iak remekül indultak, tetszetős megoldásokkal 13-6-os előnyre tet­tek szert, de ennél a pontnál meg­álltak a küzdő felek. Váltott nyitá­sok következtek, csak éppen pontot nem tudott egyik fél sem csinálni. A második játszmától a debreceniek középen magasították sáncukat és fokozatosan kidomborodott na­gyobb tudásuk. Leütéseik ellen a vasutasok nem találtak ellenszert. Jó: Jánosik. BSE-CS.M. - MVSC 3-0 (0, 8, 10). Miskolc, 100 néző. Vezette: Varga N., Takács. Extraliga, női. MVSC: Sike, Boldizsár, Urvancova, Jáno­sik, Helli, Kovács É. Csere: Pallós. A kezdés követően jó ideig úgy tűnt, hogy a vasutasok még otthon érzik magukat, ágyban, párnák között... A „szundikálásnak” az lett a vége, hogy az első játszmában egyetlen pontra sem voltak képesek, ráadá­sul a tétovázás, az akaratnélküliség és a lelkesedés hiánya is erőteljesen kiütközött. Tagadhatatlan, hogy a sokkal gyorsabb és ötletesebb fővá­rosiakkal szemben kevés esély mu­tatkozott, ám a dolgukat legalább megnehezíthették volna a zöld-fe­hérek. A BSE játékosai a pálya min­den szögletét jól felügyelték, rajta voltak a labdákon, s gyors kombiná­cióikat erőteljes ütésekkel fejezték be. Az MVSC-nek csak fellán­golásai, időszakos jó szakaszai vol­tak a találkozón, amely zsinórban a kilencedik vereséget eredményez­te, s az együttes így továbbra is nyeretlen. Jó: Urvancova. Külker SC - Miskolci EAFC 3-0 (4,5,6). Budapest, NB II férfi. Átla­gon felüli egyéni teljesítmény nem akadt a miskolciaknál. A bajorok mindössze két percig örülhettek Hamburg, Miskolc (ÉM - DL) - Németország: A labdarúgó Bun- desligában a hét végi forduló­ban elmaradtak a bomba megle­petések. Igaz, a Mönchenglad- bach és a Leverkusen házon kí­vüli sikere nem nevezhető pa­pírforma-eredménynek, miként a Bayem pontvesztése és a Du­isburg pontszerzése is eltér a várakozástól. Stuttgartban egy óra elteltével igencsak idegesen pillantgattak a nézők az órára Az eredményjelző 2-1- es drezdai vezetést mutatott, ám ettől kezdődően fokozták az iramot a svá­bok és Kruse, Kögl (11-esből), vala­mint Poschner góljaival fordítottak. Az újonc müncheniek igencsak fo- gadkoztak, hogy megkezdik a táblá­zaton az araszolást. A Duisburg eh­hez ideális alanynak mutatkozott, hiszen a zebrák az utolsó 9 mérkő­zésüket zsinórban bukták el. A hét elején menesztett Lienen edző he­lyét Hannes Bongartz foglalta el, áld játékosként Kaiserslautemben vitte a legtöbbre, trénerként a Wat­tenscheid gárdáját gardírozta. Nos, a bemutatkozás nem sikerült rosszul, pontot csíptek, erre mond­ják, hogy két gyenge csapat általá­ban nem bír egymással... A bajor gépezet ismételten dado­gott... Pedig három perccel a befeje­zés előtt kezdtek megnyugodni a ke­délyek, s Trappattoni elégedetten dőlt hátra székén. A 87. minutában Matthäus hálóba vágta a megítélt Az ifjú orosz csillag, Beszcsasztnih mostanság kettesével rugdalta a gó­lokat a Bremen színeiben. Vajon hogyan boldogult tegnap este a dortmundi védőkkel szemben? Fotó: AP 11-est, ám két perccel később Oliver Kahn kapus is maga mögé nyúlha­tott, képtelen volt hárítani Posslack közeli fejesét. A belső bajokkal küszködő Frankfurt Yeboah két ta­lálatával kényszerítette térdre az újonc Bochumot, míg a Kaiserslau­tern Brehme 11-esével fordította a maga javára a találkozót. Kuka két­szer közelről sakk-matt helyzet elé állította Schmadtke kapust, ám a lelkes és jól hajrázó Freiburg Car­doso és Zeyer góljaival feltápászko- dott. Tizenhárom perccel a vége előtt állt a labda mögé Brehme és nem hibázott. A Hamburg a múlt heti, Duisburgban aratott 5-0-ás si­kerért hazai pályán bűnhődött. Pe­dig Albertz találata már a 12. perc­ben nyugtatóan hatott. Mindhiába, mert a 35 esztendős Schuster és Dooley nem ismert pardont... Eredmények: Bundesliga L: 1860 München - Duisburg 1-1. Stuttgart - Dresden 4-2. Schalke - Karlsruhe 0-0. Uer­dingen - Bayem München 1-1. Kai­serslautem — Freiburg 3-2. Ham­burg - Leverkusen 1-2. FC Köln — Mönchengladbach 1-3. E. Frankfurt- Bochum 2-1. A Dortmund - Bre­men találkozót tegnap este, lapzár­tánk után játszották. Vezet a Dort­mund (18), második a Bremen (17), harmadik a Mönchengladbach (16). Bundesliga H.: Leipzig - Mann­heim 1-0. Düsseldorf - Rostock 2-0. Meppen - Fortuna Köln 3-1. Han­nover - Zwickau 1-1. Wattenscheid- FSV Frankfurt 6-2. Hertha BSC - St. Pauli 1-1. Nürnberg - Mainz 1-1. Saarbrücken - FC Homburg 1- 1. A Chamnitz - Wolfsburg talál­kozót ma este játsszák. Róma (ANSA) - Olaszország: Az A- osztályban vasárnap a kilencedik forduló mérkőzéseire került sor. Eredmények: AC Milan - AC Parma. 1-1 Cremo- nese - Sampdoria 2-0. Fiorentina - Bari 2-0. Genoa - Internazionale 2- 1. Reggiana - Lazio 0-0. AS Roma- Napoli 1-1. Foggia - Cagliari 2-0. Padova - Brescia 2-0. A Torino - Ju­ventus összecsapást vasárnap este, lapzártánk után játszották. Barsi remekelt Tiszaújváros (ÉM - KT) - Terüle­ti minősítő súlyemelő versenyt ren­deztek Tiszaújvárosban. Az ese­ményt - amelynek keretében 75-en vetélkedtek - bensőséges hangula­tú ünnepség vezette be. Szanyi An­dort, az egykori Olefin SC világbaj­nokát visszavonulása alkalmából köszöntötték. (A sportoló ebből az alkalomból interjút adott lapunk­nak, s ezt kedden közöljük.) A szép­számú közönség Barsi remek ered­ményének és Szűcs Antónia orszá­gos csúcsának is tapsolhatott. A győztesek, férfiak, felnőttek, 54 kg: Deli (Tiszaújvárosi SC) 120. 59 kg: Dózsa (TSC) 190.64 kg: Lakatos I. (Diósgyőri SC) 247,5. 83 kg: Barsi (DSC) 330 (150,180). Ifjúságiak, 59 kg: Balogh (TSC) 207,5. 76 kg: Hizs- nyai (TSC) 185. Serdülők, 46 kg: Sándor (TSC) 125. 59 kg: Lévai (TSC) 125. 64 kg: Bodon (TSC) 150. 70 kg: Bém (DSC) 145. 76 kg: Máté (DSC) 140. 83 kg: Badalis (KVSE) 115. 91 kg: Balogh (TSC) 145. Plusz 91 kg: Perpék (DSC) 110. Kölyök I. korcsoport, 38 kg: Mocsnik (KVSE) 55. 42 kg: Pintér (Ózd) 67,5. 70 leg: Morvay (Szerencs) 95. 76 kg: Képes (Szerencs) 87,5. 83 kg: Vass (Ózd) 75. Kölyök II. korcsoport, 38 kg: Ba­ráti (Szerencs) 83 pont. 42 leg: Kiss (TSC) 71 pont. 50 kg: Gárdonyi (TSC) 88 pont. 59 kg: Egyed (Tisza­újváros) 69 pont. 76 kg: Andrékó (KVSE) 88 pont. Nők, juniorok, 83 kg: Szűcs Antónia (DSC) 142,5 (62.5, 80) új országos csúcs.- Barsi eredménye hét és fél kilóval haladja túl a nemzetközi szintet - mondta Juhász István, a DSC klub- igazgatója. — Azért állt rajthoz, mert az idén még nem volt I. osztá­lyú minősítése sem. A volt világbaj­nok egyébként a decemberi csapat- bajnokságra készül és minden hie­delemmel ellentétben naponta szor­galmasan gyakorol. Rajtoltak a profik New York (Reuter) - Megkezdő­dött az amerikai profi kosárlabda­bajnokság (NBA). Az első forduló érdekesebb eredményei: Atlanta Hawks - Detroit Pistons 114:109. Charlotte Hornets - Cleveland Ca­valiers 107:115. Indiana Pacers - Boston Celtics 112:103. Orlando Magic - Philadelphia 76ers 122:107. Minnesota Timberwolves - Houston Rockets 85:115. Chicago Bulls - Washington Bullets 100:99.