Észak-Magyarország, 1994. november (50. évfolyam, 258-283. szám)

1994-11-07 / 263. szám

1994. November 7 Négyen maradtak Hánta (MTI) - Autós ügyességi versenyként vált ismertté a Camel Trophy nevű erőpróba, ám ezen a résztvevőknek nemcsak vezetési tu­dásukról kell számot adniuk — lega­lábbis erről győződhettek meg mind­azok, akik a hétvégén figyelemmel ki­sérték a viadal magyarországi válo­gatójának döntőjét, amelynek Hán­ta adott otthont. Egy héttel koráb­ban eldőlt, hogy már csak a húsz legjobb folytathatja a versenyzést, ketten azonban nem éltek a lehető­séggel, helyükre ezért a tartalékok kerültek be. A szervezők, akiknek munkáját görög szakemberek is se­gítették, nem voltak kíméletesek, igazán kimerítő feladatsort jelöltek ki, hogy ezek teljesítése alapján ki­válasszák a legjobb négyet. A vállal­kozóknak az egyik helyen kötéllel kellett mászniuk, a másikon meg­mutathatták, hogyan tudnak tó kö­zepéről kiszállítani egy elhagyott motort, vagy felcsörlőzni a meredek falon egy terepjáró kocsit, a legjobb négy - Bakos Péter, Budaházy Sza­bolcs, Török Csaba, Nagy B. József — szerzett jogot, hogy induljon az áprilisi, nemzetközi válogatón. Kovács fölényesen Becs (APA) - Olimpiai bajnokhoz méltóan diadalmaskodott Kovács Antal a bécsi Parkhotel Schönb- runnban rendezett cselgáncs gálán. A 95 kg-osok között öt indulóval le­bonyolított viadalon a magyar ver­senyző az Európa-bajnok lengyel Pavel Nastula előtt végzett az élen. Rögbisiker Miskolc (ÉM) - Első osztályú baj­noki rögbimérkőzésre került sor a hejőcsabai sporttelepen. Sondex Miskolci Keselyűk - Pé­csi Termesz 87-5 (28-5). A teljes csapattal kiálló miskolciak fölényes győzelmet arattak. Az egész csapat dicséretet érdemel. Sondex Miskolci Keselyűk - Pé­csi Termesz 26-0 (12-0). Kadett mérkőzés. Pólóban győzelem Kecskemét (ÉM) - Győzött a Mis­kolci Vízművek NB I/B-s vízilabda­csapata. M. Vízművek - Kecskeméti SC 11-10 (1-3, 4-1, 5-3, 1-3). Kecske­mét. G.: Ábrahám (4), Zácsik (3), Lakos (2), Nagy R, Franta Z. (1-1). Jók: Kiss T., Tóth Tibor, Dési. Vál­tozatos csatában először nyertek Kecskeméten a miskolciak. Kispesti fiaskó Miskolc (ÉM) - A labdarúgás első vonalában a 13. forduló mérkőzése­it rendezték meg. Az elkényeztetett kispesti sztároknak nem csak a nemzetközi porond erős, már a ha­zai győri is sok, megülte a gyomru­kat a Verebes-legénység látogatása. A Bozsik-stadionba kilátogatóknak nem volt okuk a derűre, csapatuk hatalmas csalódást okozott. Könnyedén intézte el ellenfelét a Pécs és a Sopron. A Parmalat mély­repülése tovább tart, hamarosan Brávácznak is tükörbe kell néznie. A váciak sem képesek kikecmeregni a mély gödörből, most hazai környe­zetben kaptak józam'tó pofont. A csepeliek botladozása is folytató­dott, Varga István csapata hazai környezetben vételezett be négy gólt. Az újpestiek a hajrában egyen­lítettek. Vasárnapra mindössze egy találko­zó maradt, s ezen meglepő ered­mény született, hiszen az esélytele­nebbnek tartott hajdúságiak gyors gólokkal már a 25. percben jelentős előnyre tettek szert, s ezt végig őriz­ni tudták a tompának tűnő, elkép­zelés nélkül futballozó ferencvárosi­akkal szemben. Eredmények: Vác FC - Békéscsaba 0-1 (0-0). G.: Major. PMSC-Fordan - ZTE 3-0 (2-0). G.: Márton, Ulveczki, Niederbacher. Kispest - ETO FC Győr 1-2 (0-1). G.: Illés, illetve Miriuta (2). Nagykanizsa - UTE-Novabau 1-1 (1-0). G.: Fehér, illetve Horváth. Sopron - Parmalat 3-0 (1-0). G.: Majoros (2), Korsós. Csepel - BVSC 2-4 (1-1). G.: Pena, Puskás, illetve Bognár (2), Büksze- gi, Szalma. Vasas - Stadler FC 0-0. Debrecen - FTC 2-0 (2-0). G.: Arany, Ilea. , Hétfő _ _ Eredmények - Tudósítások ÉSZAK'MagyarországII Három perc hiányzott a sikerhez FC Hatvan - Diósgyőri FC 1-1 (0-1) Bódi Csaba Hatvan (ÉM) - 1000 néző. Vezette: Hrabovczky. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. FC Hatvan: Nagy I. - Varga A., Károly, Csersznyik, Karkusz - Nagy G., Oravecz, Nagy Gy., Sza- szovszki - Németh, Bíró. Edző: Tóth Dénes. Diósgyőr: Hanyecz — Budai, Vámo­si, Farkas, Szabó Zs. - Csillag, Mol­nár, Buliga, Vitelki - Varga S., Rácz. Edző: Oláh Ferenc. Csere: Karkusz helyett Nyikos a 32., Rácz helyett Szakos a 81., Var­ga S. helyett Sünön a 89. percben. All. percben Rácz a szögletzász­ló közeléből elvégzett szabadrúgá­sát Nagy I. a kapu fölé tolta. Három perccel később Rácz 15 méterről for­dulásból lőtt a kapu fölé. A 24. perc­ben Varga S. húzott el a jobb olda­lon, középre adott, Rácz 8 méteres lövését a gólvonalon álló Varga A. vágta a mezőnybe. Egy perc múlva Szabó Zs. 7 méterrel leadott bombá­ját Nagy I. tisztázta. A 30. percben vezetéshez jutott a vendégegyüttes. Baloldali szögletrúgást követően Varga S. visszafejelte a labdát Far­kashoz, aki 4 méterről a kapuba bó­lintott, 0-1. A 43. percben Nagy G. Vitelki (jobbról) bűvöli a labdát és az ellenfelet gurított középre, a gólvonal előtt Budai szabadított fel. Az 50. percben Szaszovszki 15 méteres lövése vágódott le a védők­ről. A másik oldalon Molnár lövése zúgott el a kapu mellett, aztán Var­ga S. tört ki a védők közül, de ho­sszan szöktette magát. Már csak három perc volt hátra a találkozó­ból, amikor egyenlített a Hatvan. Bíró futott el a bal oldalon, nagysze­rűen adott középre, és az üresen ál­ló Varga A. 4 méterről a kapu bal felső sarkába fejelt; 1-1. A négy kezdő emberét nélkülöző Hatvan alaposan átszervezett csa­pattal lépett pályára a hetek óta ve­retlen Diósgyőr ellen. A hazaiak sa­ját térfelükre húzódtak vissza, a vendégek többet birtokolták a lab­dát és mezőnyfölényt, harcoltak ki. Fél óra elteltével góllá érett a DFC fölénye. A félidő befejezése előtt akadt még egy hatvani helyzet, amely kimaradt. A második játék­rész gyökeres fordulatot hozott a já­ték képében. A hazaiak átvették az irányítást és veszélyesen támadtak. Tóth edző előre küldte az emberfogó Vargát, és ez a mérkőzés 87. percé­ben meghozta az egyenlítést jelentő gólt. Jók: Károly, illetve Budai, Bu- riga, Molnár. Tóth Dénes: - Tartalékosán áll­tunk fel, így az egy pont elfogadha­tó, amit második félideji játékunk­kal megérdemelten szereztünk meg. Oláh Ferenc: - Fegyelmezetlenség és figyelmetlenség miatt egy megnyert mérkőzést adtunk döntetlenre. Pontatlanul játszottak a vendégek III. Kér. TVE - Kazincbarcikai SC 2-0 (1 -0) Karajz Miklós Budapest (ÉM) - 800 néző. Vezette: Hanacsek. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. III. Kér. TVE: Zay - Földvári, Pál- völgyi, Metzger, Kosa - Varga, La- lusz, Perger, Jankov- Kiss, Deszat- nik. Edző: Rákosi Gyula. Kazincbarcika: Nagy G. - Gön­dör, Sztahon, Raducu, Szentidai - Balogh, Molnár, Kiser, Lukács - Hanyecz, Csipke. Edző: Lipcsei Imre. Csere: Csipke helyett Szmolniczki, az 56., Molnár helyett Takács, a 63., Lalusz helyett Balogh G., a 75. percben. Jó iramban kezdődött a találkozó. A hazaiak léptek fel támadólag és már a negyedik percben vezetésre tettek szert. Deszatnik lendülete­sen elvitte a labdát a bal oldalon, egy csellel elment Raducu mellett, beadását Kosa 11 méterről, egyből lőtte a léc alá, 1-0. Továbbra is a ke­rületiek kezdeményeztek, a KBSC nem találta meg a fővárosiak játé­kának ellenszerét, jobbára a véde­kezéssel törődött. A 30. percben nagy hazai tűzijáték után a labda többször pattant le a 16-oson belül, végül Sztahon a gólvonalról vágta ki a labdát. A fordulást követően újabb gyors hazai gól jelezte a vendéglátók fölé­nyét. A 49. percben bal oldali lapos beadás érkezett a kapu elé 3 méter­re a gólvonaltól, amelyet Göndör le akart kezelni, nem rúgta el a labdát egyből és a mögötte kilépő Jankov a kapuba pofozta a labdát, 2-0. Az első félidő nagy részében me­zőnyjáték folyt, a kapuk ritkán ke­rültek veszélybe. A hazaiak a ruti­nos Deszatnikot és Kosát keresték a labdákkal, akik hosszú indítások­kal így küldték támadásba a csatá­rokat. Ez a játékmód kedvezett a védőknek, mert nagyon kiszámítha­tó volt és könnyen hárítható. A KDSC mezőnyben sok passzos já­tékkal építette támadásait, ame­lyekben általában a kaputól 30-40 méterre rendre hiba csúszott. Az el­ső félidő így vendéghelyzet nélkül telt el. A második félidőben sem lett élénkebb a játék, de a hazaiak töb­bet támadtak. Taktikusan tartották a labdát a középpályán, összjátékuk pontosabb volt, mint a barcikaiaké. A KDSC játékából végig hiányzott a tűz, a lendület. Ennek eredménye egy alacsony színvonalú találkozó lett. A hazaiak - erőlködés nélkül - megérdemelten nyertek. Jók: Zay, Varga, Deszatnik, illetve Nagy G., Raducu, Balogh. Rákosi Gyula: - Mindenki nagyon akarta a győzelmet, a csapat jól ját­szott. Lipcsei Imre: - Csapatom pontat­lanuljátszott, az ellenfél a helyzetei és a játék alapján megérdemelten nyerte a találkozót. A retesz egy félidőt bírt ki... Kábái Cukor FC - Miskolci VSC 5-0 (1 -0) Gáli Tibor Kaha (ÉM) - 500 néző. Vezette: Bá­ba. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. Kaha: Vadon - Szentmiklósi, Ta­kács, Fekete, Farkas - Kelemen, Kacsándi, Nagy A., Bába - Szarvas, Cipf. Edző: Paróczai Sándor. MVSC: Rus - Schnek, Balogh, Nagy A., Hallai - Jáger, Asszony, Földeák, Bádea - Magyar B., Ko­vács Zs. Edző: Németh Attila. Csere: Szarvas helyett Horváth, az 53., Rus helyett Simon, a 60., Far­kas helyett Balogh B. a 68. percben. Nem kellett sokat várni a vezető gólra, amely a 7. percben született meg. A kábái Nagy Attila szögletét Bába csúsztatott fejessel küldte a bal alsó sarokba, 1-0. A félidő hátra­lévő részében is egyoldalú játékot kísérhettek figyelemmel a nézők. A pályaválasztó együttes tagjai min­denben ellenfelük fölé nőttek, az történt a pályán, amit a hazaiak akartak. A Kaba vezetése birtoká­ban megelégedett a tologatással, kényelmesen szőtte akcióit. A mis­kolciak kísérleteiből hiányzott az átütő erő. A szünet után hamar nö­velte előnyét a vendéglátó gárda. Az jobbról Bádea, aki közbeavatko­zásra készül Fotók: Mák József 53. percben Rus rosszul kezelt le egy rövid hazaadást és a kapusról kipattanó labdát Cipf 9 méterről a jobb felső sarokba emelte, 2-0. Egyoldalú volta játék, s a 71. perc­ben nőtt a Kaba előnye. Kacsándi remek labdával indította Cipfet, aki kilépett a védők közül és 13 méter­ről a jobb alsó sarokba lőtt, 3-0. Hét perccel később ismét a vasutasok hálójába került a labda. Asszony egy kapu előtti kavarodásban a 16- oson belül kézzel ütött a labdába, amiért 11-est ítélt a játékvezető, s a miskolci középpályást kiállította. A büntetőből Fekete a jobb alsó sarok­ba lőtt, 4-0. A befejezés előtt 5 perc­cel Nagy Attila újabb szögletét Hor­váth 6 méterről fejelte a bal felső sarokba, 5-0. A nagyszerű őszi idő ellenére a szokásosnál kevesebb néző kereste fel a kábái pályát, mert sokan vol­tak kíváncsiak a Debrecen-FTC mérkőzésre is. A hazai csapat azon­nal támadólag lépett fel, s Bába ré­vén korán gólt szerzett. Játékát a kényelmes tamadásszövés jellemez­te. Á miskolciak helyzethez sem ju­tottak. A második félidő elején sú­lyos kapushiba révén növelték elő­nyüket a kabaiak. A vendégek egy­re jobban elfáradtak és emberhát­rányba kerülve alárendelt szerepet játszottak. Jók: Cipf, Kacsándi, Fe­kete, Takács, Nagy Á., Bába, illetve Jáger, Földeák, Balogh. Paróczai Sándor: - A szünet után szemre is tetszetős játékot nyújtot­tunk és szép gólokat lőttünk. Németh Attila: - A nagy kapushi­ba reménytelen helyzetbe hozta együttesemet. Megkezdődött a moszkvai hokifesztivál Moszkva (AP) - Megkezdte 10 na­pos, 5 mérkőzéses hazai túráját az észak-amerikai profi jégkorong ligá­ban játszó orosz idegenlégiósokból összeállt csapat, akik az NHL kény­szerszünete miatt nem tudnak a tengerentúlon játéklehetőséghez jutni. Először a Szpartak Moszkva elleni összecsapásra került sor, ahol a légiósok 5-4-re győztek. A máso­dik harmadban az orosz „Dream Te­am” már 4-0-ra vezetett. A Szpar­tak még feljött 4-3-ra, ám a végén mégis kikaptak 5-4-re. Abban min­denki egyetértett, hogy a mérkőzés­re kilátogatott szurkolók remekül szórakoztak, hiszen a légiós csapat­ban olyan nagy játékosokat láthat­tak újra hazai pályán játszani, mint például Alekszandr Mogilnij, aki a Buffalo Sabres sztáija.- Nagyszerű mérkőzés volt. Sű­rűbben kellene ilyen típusú találko­zókat rendezni. „TÁBLÁZATOK Az NB I állása 1. Újpest 13 10 2 1 41-15 32 2. Kispest 13 8 2 3 29-16 26 3. Ferencváros 13 8 2 3 31-20 26 4. Békéscsaba 13 7 4 2 24-17 25 5. BVSC-Dreher 13 7 1 5 29-20 22 6. Debrecen 13 6 2 5 17-20 20 7. PMSC-Fordan 13 5 3 5 16-20 18 8. Zalaegersz. 13 5 2 6 19-31 17 9. Vác FC 13 4 3 6 19-22 15 10. ETO FC* 13 5 2 6 16-17 14 11. Csepel 13 4 2 7 12-14 14 12. Kiskörös 13 4 2 7 11-15 14 13. Nagykanizsa 13 4 2 7 13-29 14 14. Sopron 13 3 3 7 24-28 12 15. Vasas 13 3 3 7 18-23 12 16. Parmalat 13 1 5 7 12-24 8 Megjegyzés * 3 büntetőpont levonva NB II Keleti csoport 1. MTK 12 10 1 1 20-2 31 2. Salgótarján 12 9 2 1 32-14 29 3. Kábái FC 12 8 2 2 19-8 26 4. Nyíregyháza 12 6 2 4 14-16 20 5. Tiszakécske 12 5 4 3 20-11 19 6. Kazincb. 12 6 1 5 23-21 19 7. Diósgyőr 12 3 6 3 15-14 15 8. III. kér. 12 4 3 5 14-14 15 9. Szarvas 12 4 3 5 13-15 15 10. Hódmezőv. 12 4 3 5 15-18 15 11. Balmazúj.2 12 4 2 6 23-25 14 12. FC Hatvan 12 3 4 5 14-17 13 13. Gödöllő 12 3 4 5 15-19 13 14. Hajdúnánás 12 3 2 7 5-12 11 15. T.-vasvári 12 1 4 7 14-31 7 16. MVSC 12 1 1 10 8-27 4 NB II Nyugati csoport 1. BKV Előre 12 8 2 2 19-12 26 2. Siófok 12 7 3 2 25-11 24 3. Százhalomb. 12 7 3 2 20-16 24 4. Veszprém 12 6 4 2 15-7 22 5. Paks 12 6 2 4 17-14 20 6. Bajai FC 12 5 4 3 20-20 19 7. Budafok 12 5 4 3 18-18 19 8. Keszthely 12 5 3 4 21-16 18 9. Mohács 12 5 3 4 18-14 18 10. Haladás 12 5­7 21-19 15 11. Dunaferr 12 3 5 4 8-8 14 12. Távközlés 12 4 1 7 19-22 13 13. Tatabánya 12 4 1 7 11-16 13 14. Beremend 12 3 1 8 14-21 10 15. Erzsébet 12 3­9 8-26 9 16. Pécsi VSK 12 1 2 9 8-22 5 NB III Tisza csoport 1. Sényő 13 8 3 2 34-18 27 2. Nyírbátor 13 7 4 2 28-13 25 3. Szerencs 13 6 5 2 27-14 23 4. Karcag 13 7 2 4 27-22 23 5. Kisvárda 13 6 3 4 24-12 21 6. Kunhegyes 13 6 2 5 20-18 20 7. Nagykálló 13 6 2 5 19-20 20 8. Tiszafüred 13 5 4 4 15-11 19 9. Mátészalka 13 6 1 6 23-26 19 10. Rakamaz 13 5 3 5 21-19 18 11.T.-újváros 13 5 3 5 12-13 18 12. Encs 13 3 7 3 14-13 16 13. Vámospércs 13 3 5 5 10-21 14 14. OKSE 13 2 7 4 13-20 13 15. BÉV SC 13 1 210 8-31 5 16. Edelény 13­310 5-29 3 Megyei I. osztály 1. Mezőkövesd 14 10 4- 38-12 34 2. Mádi SE 14 11 1 2 35-10 34 3. Szikszó 14 8 6- 28-10 30 4. Tomor-Lak 14 9 3 2 23-10 30 5. Felsőzsolca 14 9 2 3 41-22 29 6. Borsodszen. 14 8 3 3 30-14 27 7. Abaújszántó 14 8 2 4 20-15 26 8. S.-újhely 14 6 1 7 29-30 19 9. Putnok 14 5 3 6 21-21 18 10. Sárospatak 14 5 2 7 18-22 17 11. Gönc 14 4 3 7 18-25 15 12. Halmaj 14 4 1 9 17-30 13 13. Karcsa 14 4 1 9 19-37 13 14. Mezőcsát 14 3 4 7 12-30 13 15. Hejőcsaba 14 2 4 8 15-26 10 16. Sáta 14 2 4 8 12-23 10 17. B.-nádasd 14 3 110 11-31 10 18. Sajóbábony 14 1 310 12-31 6 Egygólos győzelmek Miskolc (ÉM) - A labdarúgás második vona­lában ezúttal szúkmarkúan mérték a gólokat a mérkőző felek. Az egygólos sikerek voltak a hétvégi forduló jellemzői, igaz, ezekért is 3 pont jár. A Keleti csoportban újból győzött az újonc Salgótarján, s idegenben ismét egyetlen találat döntött az MTK javára. A fővárosiak szép közönség, 3200 néző előtt diadalmaskod­tak. A nyugati csoportban mindkét együttes idegenben harcolta ki a három pontoto jelentő győzelmet. Eredmények: Keleti csoport: Nyíregyháza - Szarvas 2-1. Salgótarján - Hajdúnánás 1-0. Tiszakécs- ke - MTK 0-1. Hódmezővásárhely—Balmazúj­város 2-0. Tiszavasvári - Gödöllő 3-3. Nyugati csoport: Tatabánya - Mohács 1-0. Veszprém - Haladás 2-0. BKV Előre - ESMTK-Hungaplast 1-0. Matáv SC - Budafok 1-3. Pécsi VSK - Siófok 0-0. Beremend - Száz­halombatta 2-3. Baja — Dunaferr 2-1. Paks — Keszthely 2-1.