Észak-Magyarország, 1994. október (50. évfolyam, 232-257. szám)

1994-10-17 / 245. szám

10 A HÉTVÉGE SPORTTÁ z i Eredmények - Tudósítások ----- 1994, Október 17-, Hétfő É llovasok döntetlenje Labdarúgás, megyei I. osztály Miskolc (ÉM - KT) - Folytatódott a pont- vadászat a Borsod-Abaúj-Zemplén me­gyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban. A Mád hazai környezetben csak egy pon­tot szerzett, a Szikszó - Mezőkövesd ran­gadón pedig nem született gól. A vasár­napi öt találkozón mindössze hétszer rez- dültek a hálók. Meglepetés szüle­tett Borsodnádasdon, ahol az eddig gyengén szerepelt Mezőcsát harcolta ki a győzelmet. Eredmények: Szikszó - Mezőkövesd 0-0. Szikszó, 1000 né­ző. Vezette: Drucskó. Szikszó: Cservenyák - Szobóczki Cs., Bodnár (Tímári), Szobóczki Z., Juhász, Szűcs, Müller, Szobóczki A. (Bódi I.), Bódi R., Mida, Vígh. Edző: Kőrössy Pál. Mező­kövesd: Kohári - Baranyi, Balogh, Nyeste, Bodnár, Birinyi, Albu (Bóta), Horváth, Mol­nár, Papp, Pelyhe. Edző: Újvárosi László. Jók: Szobóczki Cs., Szobóczki Z., Szűcs, illetve Ba­ranyi, Bodnár, Molnár, Papp, Pelyhe. Ifi: 1-0 a mezőkövesdieknek. Borsodszentgyörgy - Halmaj 1-0 (0-0). Hal- maj, 300 néző. Vezette: Fridély. Borsodszent­györgy: Balázs - Németh P., Halász, Lukács, Csépányi, Kakukk, Németh I. (Vincze), Ten­gely, Kovács, Varga J. (Varga G.), Mocsárkó. (Az edző nevét nem kaptuk meg.) Halm aj: Zsí­ros - Tumyánszki, Juhász E., Mika, Juhász I., Becse, Kecskés, Török (Gulyás), Bitó, Orosz, Il­lés (Horváth). Edző: Mészáros László. G.: Mo­csárkó. Jók: Lukács, Kakukk, Csépányi, Mo­csárkó, illetve Juhász E., Tumyánszki, Juhász I. , Mika. Ifi: 3-2 a hazaiaknak. Mád - Hejőcsaba 1-1 (1-1). Mád, 250 néző. Vezette: Bozsóki. Mád: Kiss A. - Majoros, Pak­si, Szamosi, Thury, Tatárka (Hauberger), Ich- nát, Bodnár J., Miklós (Nagy Zs.), Laczkó G., Vidinczei (Laczkó J.). Edző: Szabó János. He­jőcsaba: Juhász - Kavesánszki, Bari (Kiss Z.), Mózsik, Tulai, Zsámba, Sloszár, Rácz, Kiss Cs. (Karlecz), Csiszár, Balogh (Gulyás). Edző: Szűcs István. G.: Tatárka, illetve Kiss Cs. Jók: Majoros, Szamosi, illetve Juhász, Kavesánsz­ki, Mózsik, Tulai, Sloszár, Kiss Cs., Rácz. Ifi: 2-1 a módiaknak. Sátorajjaújhely - Putnok 2-1 (1-1). Sátoral­jaújhely, 400 néző. Vezette: Faragó. Sátoralja­újhely: Kovács - Takács, Bordás, Barna, Bod­nár (Szabó), Repka, Pásztor, Ocsenás, Tokár, Juhász, Krenyitcky (Trembulyák N.). Edző: Szakái Miklós. Putnok: Takács - Horváth, Pápista, Horkai, Újvárosi, Váradi, Szunyái (Kiszely), Kispál (Nagy), Kéméndi, Magyari, Miskovics. Edző: Pápista Aladár. G.: Pásztor, Ocsenás, illetve Szunyái. Jók: Ocsenás, Hor­váth, illetve Horkai, Kéméndi, Miskovics. Ifi: 6-0 a hazai együttes javára. Tomor-Lak - Gönc 1-0 (1-0). Gönc, 150 néző. Vezette: Csorba. Tomor-Lak: Drótos - Barba- rics, Ladányi, Ganyi, Csorba, Tószegi, Mogyo­ró, Tóth (Papp), Kádas (Kovács), Szalóczi, Ta­kács (Göndör). Edző: Szilvái Attila. Gönc: Tóth - Csontos Cs., Molnár I., Léport, Molnár J. , Csontos J., Farkas (Csányi), Kopcsó, Bur­ka, Molnár F. (Fekete), Rostás. Edző: Puskás László. G.: Szalóczi. Jók: Drótos, Csorba, Mo­gyoró, Szalóczi, illetve Tóth, Léport. Ifi: 3-0 a hazaiaknak. Felsőzsolca-Siegel - Sajóbábony 4-0 (1-0). Sajóbábony, 500 néző. Vezette: Gala- nics. Felsőzsolca: Grolmusz - Bóni, Leskó, Jáborcsik, Gonda (Vasvári), Borbély, Lippai, Tóth, Nagy Zs. (Molnár), Sramkó, Dóri. Edző: Pál János. Sajóbábony: Regecz - Si­mon (Pálinkó), Tóth, Braun, Herbák, Nyit- rai, Sivák, Lengyel,,Nyeső, Kapitány, Laka­tos (Rostás). Edző: Kapitány Béla. G.: Dóri, Lippai, Sramkó, Nagy Zs. Jók: Leskó, Bor­bély, Lippai, Sramkó, Dőri, illetve Herbák, Nyitrai, Nyeső. Ifi: 0-0. Mezőcsát - Borsodnádasd 2-0 (1-0). Bor- sodnádasd, 200 néző. Vezette: Kovács L. Mező­csát: Kiss - Dósa, Molnár, Farkas, Keresztúri, Barna (Lupkovics), Kántor, Koczka F., Jezo- viczki, Koczka Zs., Potyka. Edző: Kápolnai László. Borsodnádasd: Debrődi - Jakubik, Olexa, Kurtán (Kovács), Tóth, Kirino, Láng, Keresztes, Szabó, Kolenicska, Mocsárkó G. (Kóczián). Edző: Bilesch Gyula. G.: Farkas, Lupkovics. Jók: Dósa, Lupkovics, Koczka Zs., Kántor, illetve Tóth, Jakubik. Ifi: 7-0 a mező- csátiaknak. Sáta - Karcsa 3-0 (2-0). Királd, 300 néző. Vezette: Pázmándi. Sáta: Káló - Németh, Karóczkai, Szloboda, Molnár, Fürjes, Leho- tai, Goór, Tóth (Albert), Makrai, Magyar (Nagy Z.) Edző: Albert Csaba. Karcsa: Var­ga - Váradi, Dakos, Lengyel, Benő, Szabad­ka, Kocsmárszki, Nagy R., Rusznák, Kovács, Góré. Edző: Baba János. G.: Makrai (3). Jók: Makrai, Magyar, Lehotai, Goór, illetve Var­ga. Ifi: 3-3. A Sárospatak - Abaújszántó találkozót október 19-én, szerdán 13 óra 30-tól játsszák le Sárospatakon. Az ifik már összemérték tu­dásukat és az abaújszántóiak 1-0-ra diadal­maskodtak. Tiszaújvárosi siker Kunhegyesen A Szerencs és az Encs nyerte a Tisza csoport megyei rangadóit Kit talál el a miskolci játékos? (BÉV SC - Szerencs-Balox VSE 0-1.) Fotó: Mák József Miskolc (ÉM - KT) - Az elmúlt hét végén újabb fordulóra került sor az NB III-as labdarúgó-bajnokság Ti­sza csoportjában. Kunhegyesen nyert a Tiszaújváros, hazai környe­zetben veszített az Ózdi Kohász. Négy megyei együttes egymás ellen küzdött. A Szerencs-Balox VSE 1-0- ra verte Miskolcon a Borsodi Építők Volánt, míg az Encs 3-1 arányban bizonyult jobbnak az Edelénytől. Eredmények: Tiszaújváros - Kunhegyes 1-0 (0­0). Kunhegyes, 600 néző. Vezette: To- masovszki. Tiszaújváros: Bán - Pé­kár, Vámosi, Kopa, Lukács, Bora, Kondás, Járai, Mészáros, Gulyás, Nagy (a cseréket nem kaptuk meg). Edző: Szép Imre. A gól története, 76. perc: szöglet után a kapus röviden mentett és Vámosi 10 méterről a há­lóba fejelt, 1-0. A hazaiak meddő fö­lényben játszottak, helyzeteiket nem tudták kihasználni. A vendégek jól védekeztek és egy lehetőségüket ér­tékesítve értékes győzelmet arattak. Jók: Vámosi, Bora, Nagy, Járai. Ifi: 2-1 a vendégek javára. Tiszafüred - Ózdi Kohász 2-0 (2-0). Ózd, 200 néző. Vezette: Haj­dó. Ózdi Kohász: Erdős - Bula­vin, Kertész, Paulovics, Bartus, Agócs (Konyha), Drozdik, Kornyi- jenko (Búd), Jakab (Kálmán), Pál, Bíró. Edző: Bíró István. A gólok története, 10. perc: veszélyes kont­ratámadásból a hibázó ózdi védők közül Kondria lépett ki és jobbról éles szögből laposan lőtt a hálóba, 1-0. 15. perc: bal oldali támadás után Miidós az ózdi védők statisz- tálása mellett 20 méterről félma- gasan lőtt a kapu bal oldalába, 2-0. Végig jobban és tudatosabban fo­ciztak a vendégek. Főleg az első félidőben domborodott ki a fölé­nyük. Ekkor többet támadott a vendégcsapat és többször is csak Erdős bravúijaival sikerült men­teni. A szünet után kiegyenlített játékot láthattak a nézők, de gól már nem született. Jók: Erdős, Paulovics. Ifi: 5-0 az ózdiaknak. Encsi VSC - Edelény 3-1 (1-0). Encs, 400 néző. Vezette: Somogyi. Encs: Kiss - Szabó, Kozma, Zsiga, Orosz, Tarr (Csorba), Kalmár (Csi- ki), Adu (Varga F.), Asszony, Kotula, Szegedi. Edző: Orlóczki Tibor. Ede­lény: Mag - Serfőző, Almási, Ta­kács, Jakab, Bede (Szaniszló), Rá­kos, Smolniczki, Simkó Gy., Simkó I., Kótai. Edző: Németh Attila. A gó­lok története, 24. perc: Kalmár vég­zett el szögletet, a beívelést Kotula fejelte a hálóba, 1-0. 46. perc: Szege­di 20 méterről, szabadrúgásból talált a hálóba, 2-0.67. perc: Smolniczki ki­lépett a védők közül és 10 méterről védhetetlenül lőtt a hálóba, 2-1. 86. perc: Kotula cselezte be magát a ka­pu elé és a léc alá lőtt, 3-1. Küzdel­mes és ellentétes félidők mérkőzésén a helyzeteit jobban kihasználó hazai együttes megérdemelten győzött. Jók: Kiss, Szegedi, Kotula, illet­ve Serfőző, Simkó I. Ifi: 5-0 a ha­zaiak javára. Szerencs-Balox VSE - Borsodi Építők Volán 1-0 (0-0). Miskolc, népkerti sporttelep, 600 néző. Vezet­te: Éva István. Szerencs: Májer ­Olajos, Kobolák, Kundrák, Hara- szin, Sándor (Kozma), Biszku, Szán­tó, Igó, Koszta, Rontó. Edző: Éöldesi Károly. Borsodi Építők Volán: Ke- rényi J. - Fenyvesi, Szentidai, Pós, Szabó V., Sverla (Kántor), Agárdi, Nyeste, Lója, Kerényi P., Poczetnyik (Grolmusz). Edző: Demeter István. A gól története, 86. perc: egy lepattanó labdához Pós kézzel ért, a megítélt 11-est Májer értékesítette, 1-0. A vé­gig fegyelmezetten játszó, fiatalokból álló hazai együttes nem érdemelt ve­reséget. A nézők kemény mérkőzést és nagy taktikai harcot láthattak. Kiállítva: Szentidai, a 85. percben. Jók: Kundrák, Kobolák, Biszku, il­letve Fenyvesi, Nyeste, Kerényi P. Ifi: 0-0. További eredmények: Mátészalka - Vámospércs 1-2 (1-2). Ifi: 5-0. Karcag - Kisvárda 2-0 (2-0). Ifi: 1-3. Rakamaz - Sényő 1-0 (0-0). Ifi: 0-2. Nagykálló - Nyírbátor 1-1 (1-1). Ifi: 2-5. Az ellenfelek játszmát sem engedélyeztek Miskolc (ÉM) - A hét végén foly­tatódott a küzdelem a ponto­kért a különböző szintű röplab­da bajnokságokban. Az elitben szereplő borsodi együtteseknek ezúttal nem termett babér. MBKE-Tungsram RC - Miskolci VSC 3-0 (13,7,12). Miskolc, 200 né­ző. Vezette: Szekér, Horváth. Extra­liga, női. MVSC: Boldizsár, Sike, Urvancova, Kovács É., Jánosik, Helli. Csere: Pallós, Juhász. Edző: Nucz István. A kaposváriak kombinatív játék­kal és erőteljes ütésekkel mutatkoz­tak be, 9-4-es vezetésre tettek szert, amikor kiengedtek és ez csaknem megbosszulta magát. A vasutasok feljöttek, 11-10-nél már előnyüket jelezte a tábla, de ezzel el is lőtték a puskaport. A másodikban nem volt vita, csak 5-5-ig tudták a hazaiak a lépést tartani, ettől kezdve gyors ka­posvári pontok következtek. A ven­dégek magabiztosan sáncoltak, s na­gyobb ütóerejükkel zavart idéztek elő az MVSC soraiban. A harmadik­ban a vendégek újból 9-4-es állásnál kezdtek könnyehnúsködni, ám a zöld-fehérek erejéből ismét csak a féllángolásra futotta. Jó: Urvancova. Tungsram SC - Kazincbarcikai VSE 3-0 (5, 4, 14). Budapest, me­gyeri úti csarnok, 200 néző. Vezette: ifj. Juhász, Herpai. Extraliga, férfi. KVSE: Mátéfi, Bencsik, Berkes, Já­nosi, Kiss I. Zs., Berzy. Csere: Kiss II. Zs., Bagó, Toronya. Edző: Dovák Pál és Kiss I. Zsolt. A hazaiak nagy lendülettel kezd­tek, igencsak szaporán gyűjtögették pontjaikat, s meglehetősen rövid idő alatt elkönyvelhették az első játsz­ma bekebelezését. A folytatásban semmit nem változott a kép, a bar­cikaiak erejéből csak statisztálásra futotta. A harmadikban is úgy kez­dődött a játék, hogy gyorsan véget ér a találkozó, ám a lámpagyáriak hatpontos vezetésük bútokéban túlságosan könnyedén igyekeztek megoldani a dolgokat, fölényesked­tek, s ez kis híján megbosszulta ma­gát. A barcikaiak szorgalmasan és szívósan harcoltak, ledolgozták hát­rányukat, s játszmalabdához jutot­tak! Ezt nem tudták kihasználni, mégsem kell szégyenkezniük, hi­szen a sokkal nagyobb játékerőt képviselő és jóval kedvezőbb feltéte­lek között tevékenykedő budapesti­ekkel szemben nem vallottak szé­gyent. Jó: Mátéfi. Sátoraljaújhelyi TK - Miskolci EAFC 3-0 (13, 12, 7). Sátoraljaúj­hely, NB II., férfi. Jók: Ableda, Me­zei, Csongrádi, Veress, Kiss I., illet­ve senki. Kupahét előtt senki nem kockáztatott Bonn, Miskolc (ÉM - DL) - Né­metország: A labdarúgó Bundesli- gában a kilencedik forduló mérkő­zéseit bonyolították le. Súlyosbodik a Bochum helyzete! A nagy közön­séggel és a Bundesliga-szerepléshez szükséges minden kellékkel rendel­kező kék-fehérek az 58. percben már 2-0-ra vezettek, ám az előny kevésnek bizonyult a másik újonc­cal szemben. Wegmann és da Pal­ma góljaira Trares (76. perc), vala­mint Schneider (82.) válaszoltak. Igaz, ez utóbbi meglehetősen bal- szerencsés körülmények között ta­lált be. Uwe Schneider eddig még egyetlen esetben sem volt eredmé­nyes a Bundesligában, most iratko­zott fel - fájdalom, az öngólosok lis­tájára. A 15 ezer néző előtt leját­szott találkozón Strampe bíró a müncheni Yanyalit piros lappal ju­talmazta, s mivel ez már a negyedik a játékosnak, a statisztikusok vil­lámgyorsan kiderítették, hogy Bun- desliga-csúcs született... Münchenben telt ház, 63 ezer néző várta a rangadót, amelynek egyik érdekességét az jelentette, hogy Jupp Heynckes nem tód régen még a bajorok kispadját koptatta. A találkozó küzdelmes 90 percet ho­zott, s érdekes koreográfia szerint zajlott. Dickhaut az 5. percben a frankfurtiakat juttatta vezetéshez, ezt Babbei egyenlítette, majd a szü­net után a Rómából visszahozott Thomas Doll ismét az Eintrachtot hozta kedvezőbb helyzetbe. Ziege válaszolt, s a hajrában fordult a koc­ka: nyolc perccel a vége előtt Alain Sutter megszerezte első gólját. A válasz nem késett, ugyanis az 53. Bundesliga-mérkőzését játszó Slo­bodan Komljenovic gondoskodott a pontok felezéséről. Úgy tűnt, a felek gondosan tartalékolnak a kupamér­kőzésekre, s ez a tendencia a leg­több stadionban kitapinthatónak bizonyult. A Werder-hívek azért szomorkodtak, mert csapatuk 2-0- ás vezetésről veszített pontot (Bode és Beszcsasztnih góljaira Polster is Weiser válaszolt. Eredmények: Bundesliga I.: Friburg- Hamburg 3-0. Bochum - 1860 München 2-2. Bayern München - E. Frankfurt 3-3. Schalke - Stuttgart 1-1. Mön- chengladbach - Duisburg 1-0. W. Bremen - FC Köln 2-2. Karlsruhe - B. Dortmund 0-0. B. Leverkusen - B. Uerdingen 1-1. D. Dresden - Kaiserslautern 1-0. Az élen a Dort­mund (14) és a Bremen (14) áll, mö­göttük a Freiburg (12), a Bayem München (12) és a Hamburg (12) következik. Bundesliga II.: Hansa Rostock - Mannheim 0-1. St. Pauli - Wat­tenscheid 4-1. Zwickau - Chem­nitz 0-0. Mainz - Saarbrücken 1-1. Fortuna Köln - Nürnberg 1-1. FSV Frankfurt - F. Düsseldorf 1-2. Hertha BSC - Hannover 2-0. Wolfsburg-Meppen 0-0. FC Hom­burg - Leipzig 2-1. Vezet a Mann­heim (13), második a Wolfsburg (12), harmadik a Rostock (12). Róma (ANSA) - Olaszország: A tálján bajnokságban folytatódott a küzdelem a bajnoki pontokért. Eredmények: A-osztály: Brescia - Genoa 1-2. Cagliari - Cremonese 1-0. Foggia — Juventus 2-0. Padova - AC Mi­lan 2-0. Sampdoria - AC Parma 3-1. Intemazionale - Bari 1-2. La­zio - Napoli 5-1. Reggiana - Fio- rentina 1-1. Úszóbaj nokság Miskolc (ÉM) - A városi ifjúsági bajnokság nyertesei, férfiak: Szabó Z. (Miskolci Vízművek, hat szám­ban), Soltész (M. Vízművek), Rucs- kó (M. Vízművek), Illés (M. Postás, három számban), Tugyi (M. Vízművek). Nők: Mélypataki (M. Vízművek, öt számban), Rittenbacher V. (M. Víz­művek, két számban), Berecz (M. Postás, négy számban), Kalas (M. Postás), Varga (M. Vízművek, két számban), Sarvajcz (M. Vízművek, két számban), Jaczkó (M. Postás), Rittenbacher É. (M. Vízművek). Tisztes vereség Miskolc (ÉM) - Tisztes vereséget szenvedett az Elán FC OB I-es női labdarúgócsapata. Szegedi Boszorkányok - Elán FC 3-0 (1-0). Miskolc, honvéd sport­telep, 100 néző. Vezette: Fridély. G.: Kékesné, Ferenczi, Kovács Sz. A ha­zaiak közül Balogh, Mizser, Földi és Horváth dicsérhető. A jobb helyzetr kihasználás döntött. Vízművek-diadal Miskolc (ÉM) - Vízilabda bajnoki eredmények: Miskolci Vízművek - Szentesi Vasutas 14-9 (5-1, 2-5, 4-1, ,3-2). Miskolc, NB I/B. G.: Zácsik (5), Ábra­hám (4), Lakos (3), Biros, Dési (1-1). Jók: Kiss T., Dési. Küzdelmes találkozót vívtak a csapatok. A má­sodik negyed kivételével végig a ha­zaiak irányítottak. ELTE-BEAC - Miskolci EAFC 14- 5 (3-2, 2-1, 6-0, 3-2). Miskolc, OB H. A nagyobb tudás gólokban is kifeje­zésre jutott. G.: Urbán (2), Örlős, Morvái, Mike (1-1). Kecskemét - M. Vízművek 9-6 (2-1,3-3,1-2,3-0). Kecskemét, orszá­gos ifjúsági bajnokság. G.: Hatvani (3), Németh G., Kovács, Dobai (1-1). Jók: Furuglyás, Hatvani, Dobai. Tóth Zsolt sikere Budapest (MTI) - A Magyar Kyokushin Karate Szervezet 17. alkalommal rendezte meg a nyílt dicker országos bajnokságot, a viadalnak a budafoki BMTE- Törley sportcsarnok adott ott­hont. A legjobbak, férfiak: 1. Tóth Zsolt (Sátoraljaújhely), 2. Nagy Tibor (Eger), 3. Szűcs Be­nedek (Martfű) és Kiss Attila (KOSC). Szűcs a legjobb Bécsújhely (MTI) - Az ausztriai Bécsújhelyen nyolc nemzet ver­senyzőinek részvételével rendeztek ökölvívó viadalt. A magyarok közül négyen döntőbe jutottak, közülük hárman győztek. Pontozásos győzelmet aratott a sa- jószentpéteri Szűcs László (63.5 kg), rajta kívül nyert Mizsei György (71) és Erdei Zsolt (75), míg Maczik Ró­bert (54) vereséget szenvedett. A torna legjobb öklözőjének Szűcs Lászlót választották. A pontverseny élén a 15 pontos Magyarország vég­zett Csehország (13) és Olaszország (11) előtt. Vendégként nyertek Budapest (ÉM) - Másodosztályú birkózó csapatbajnoki mérkőzésen: Diósgyőri BC - Bp. Spartacus 27-12. Budapest. Győztek: Viktor (48 kg), Vígh András (52), Petrovics (57), Galgóczi (74), Lakatos Gy. (90), Balogh I. (100), Deák Bárdos (130). Kikaptak: Illés (62), Lukács (68), Szokoli (82). Juhász József vezető edző: - Érde­kesség, hogy a 74 kilós Lakatos a 90 kg-ban verte ellenfelét. ígéretes, hogy Galgóczi sérülten is szőnyegre lépett és fontos győzelmet aratott. Polgár kikapott Buenos Aires (ITAR-TASZSZ) - Nem sikerült a bravúr Polgár Judit­nak az Argentínában zajló nemzet­közi sakktomán. Az eddig két győ­zelmet aratott magyar versenyzőnő ugyanis a harmadik fordulóban a világos bábukat vezetve kikapott az orosz Szalovtól. Az állás: Szalov 2.5 pont, Polgár Judit 2, Anand, Ivan- csuk, Karpov 1.5, Kamsky, Sirov, Ljubojevics 1. 4n