Észak-Magyarország, 1994. október (50. évfolyam, 232-257. szám)

1994-10-17 / 245. szám

1994. Október 17. Fegyelmezetlenül... Siófok, Miskolc (ÉM) - A vasárnap esti kosárlabda-mérkőzéseken: Báláiéi KE - MEAFC 91-68 (39-34). Siófok, NB I férfi, B-csoport. Vezette: Majoros, Ebergónyi. Pont­szerzők: Hűl (28), Fejes (9/3), Kovács (9) , Szőke (8), Vukicsevics, Cservék (4-4), Szabó (3/3), Kamrás (3). Jó: Hill. Fegyelmezetlenül, kapkodva, idegesen és pontatlanul játszottak a miskolciak, így nem várt arányú ve­reséget szenvedtek. Diósgyőri KSK-SeM - Centar Banka Zagreb 106-97 (59-45). Mis­kolc, városi sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Valovics, Szamos. Ma- gyar-horváth női bajnoki-mérkőzés. DKSK: Rausch (4), Head (53/18), Takács (12), Rátvay (16), Mosley (10) . Csere: Kaszab (2), Eördögh (-), Sitkéi (2), Paradisz (7/3), Tasnádv (-). Edző: Király Sándor és Áron Balázs- né. Jók: Head (a mezőny legjobbja), Rátvay, Takács. A vendégek közül Nakics (46/3) volt a legeredménye­sebb. Mindkét együttes a támadójá­tékra fektette a hangsúlyt, így izgal­mas, változatos és helyenként szín­vonalas mérkőzést vívtak. Király Sándor: - Nagyon örülök a győzelemnek, de nem akarom „el­ringatni” magam, hiszen a vendégek két kulcsembere hiányzott. Schumacher nyert Jerez (dpa) - A német Michael Schumacher nyerte a Forma-l-es autós gyorsasági világbajnokság 14. futamát. Európa Nagy díj (305.83 km): 1. Michael Schumacher (német, Benetton-Ford) 1:40:26.689, 2. Da­mon Hill (brit, Williams-Renault) 24.689 mp hátrány, 3. Mika Häkki­nen (finn, McLaren-Peugeot) 1:09.648 p h. A vb-pontverseny élcso­portja, pilóták: 1. M. Schumacher 86 pont, 2. D. Hill 81,3. G. Berger 35. Sakkeredmények Miskolc (ÉM) - Csapatbajnoki sákkeredmények: BEAC - Miskolci Sakk SC 6-6. Budapest, NB I. Győzött: Mózes, Halász, Král, Kerek Cs. Döntetlen: Lukács, Károlyi, Varga P., Dobos. Sárospataki Elektromos - Ta­polca 7.5-4.5. Sárospatak, NB I/B. Győzött: Somlai, Kotán, Husek, Klemanyics, Éberth, Havasi. Dön­tetlen: Krizsány, Danes, Simon N. Edelény - Jászberény 7-5. Jászbe­rény, NB II. Győzött: Bagi, Duzs, Csukerda, Bacsó, Csabai. Döntetlen: Dede, Galkó, Benedek, Burinda. Hajdúböszörmény - Mezőkövesd 8.5- 3.S. Hajdúböszörmény, NB II. Győzött: Puhl F. Döntetlen: Sallai, Zombori, Hunkó, Barabás, Póta. Pásztó - Miskolci Közúti Igaz­gatóság 7-5. Pásztó, NB II. Győ­zött: Szabó J., Szilágyi Zs. Döntet­len: Herczeg, Pásztor, Rekó, Varga J., Szilágyi Gy., Boér. Kazincbarcikai VSC - Hevesi SE 7.5- 4.5. Heves, NB II. Győzött: Gal- govics, Kovács A., Orosz, Balogh. Döntetlen: Czina, Vanczák, Simon, Nagy K, Sztollár, Pájer, Grescsák. Három volt a divat Miskolc (ÉM) - A labdarúgás első vonalában a tizedik fordulóra került sor. Nagy várakozás előzte meg az új soproni tréner bemutatkozását. Nos, Csemai Pál csatát nyert, ugyanis együttese a szünet után valósággal lehengerelte az angyalföldieket. Igaz, a fővárosiak a fordulást követő­en gyorsan tíz főre fogyatkoztak Vincze Ottó kiállítása miatt. A csabaiak már az első 45 percben kétgólos előnyre tettek szert, s ez a különbség a végére is megmaradt a mérkőző felek között. Újra „dado­gott” a váci gépezet, s a döntetlen­nek felettébb örülhetett a Stadler FC, amely mintha kezdene magára találni, s kilábalni a kezdeti hul­lámvölgyből. Eredmények: Soproni LC - Vasas 3-0 (0-0). G.: Fischer (2), Cservenkai. Békéscsaba - ETO FC Győr 3-1 (2-0). G.: Szarvas, Csató S., Zaho- rán, illetve Hámori. Vác FC-Samsung - Stadler FC 1- 1 (0-0). G.: Dzuiják, illetve Hleba. UTE-Novabau — Debreceni VSC 2- 1 (1-1). G.: Szanyó (2), illetve Dombi. FTC - PMSC-Fordan 3-0 (1-0). G.: Lipcsei (3, egyet 11-esből). Parmalat FC - Csepel 0-0. ZTE - Nagykanizsa 3-0 (2-0). G.: Fújsz (11-esből), Preisinger, Lendvai. , Hétfő zz Eredmények - Tudósítások ~_ _i A HÉTVÉGE SPORTTÁ 11 Szünet után Herbály lett a „főhős” Tiszavasvári Alkaloida - Miskolci VSC 4-3 (2-0) Dobos László Miskolc (ÉM) - 600 néző. Vezette: Herbály. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. Tiszavasvári: Varga - Riskó, Szé­ki, Hegedűs - Kurilco, Havelant, Erdei, Bohács, Rása - Szurkos, Pi- tács. Edző: Szikszai Lajos. MVSC: Simon - Márkus, Balogh, Hallai - Mihalovszki, Földeák, Nagy A., Lakatos, Badea - Ma­gyar B., Kovács Zs. Mb. edző: Sárréti Géza. Csere: Mihalovszki helyett Kis, a 46., Szurkos helyett Szarka, az 56., Nagy A. helyett Jáger, a 79., Kuril­co helyett Sinka, a 89. percben. A kivonuló játékosok között ott volt Magyar Balázs is, akiről az a hír járta, hogy befejezte, túl nagyok az igényei, meg eljárt, felette az idő. Nos, megtudtuk, hogy a valóság ki­csit más, a csatár továbbra is ren­delkezésére áll a vasutasoknak. Az első eseményt Bádea lövése jelen­tette, aztán a 13. percben megrez- dült a vasutasok hálója. A védelem közepén lyuk 'támadt, Pilács kilé­pett és kényelmesen lőtt a hálóba, 1 -0. Megzavarodtak a hazaiak, ren­geteg átadási hibát követtek el, semmiféle tudatosságot, nem lehe­tett felfedezni játékukban. A 25. percben Bádea fejelt kapura, de a labda a védőkről visszapattant a mezőnybe. Nem sokkal később Ko­vács 10 méterről, fordulásból lőtt a jobb sarok mellé. A félidő utolsó per­Kovács Zsolt (balról) nagy csatát vívott őrzőjével cében egy hosszan előrevágott vas­vart labda hozta lehetetlen hely­zetbe az MVSC védelmét, Pitács pe­dig 14 méterről lőtt a kapu jobb ol­dalába, 2-0. A szünet után gyorsan sikerült a szépítés. A 47. percben Magyar elé került a labda a 16-oson belül, s a csatár 13 méterről lőtt a jobb alsó sarokba, 2-1. Öt perccel később egyenlített a feltámadó MVSC. Bal­ról szállt a kapu elé egy beadás, s az üresen hagyott Kovács közelről passzolt a hálóba, 2-2. A vendégek megroppantak, ám Herbály játék­vezető „segített” nekik. A 68. perc­ben Balogh becsúszva szabályosan szögletre szerelte Szarkát, mire a híró 30 (!) méterről 11-est ítélt... A büntetőből Bohács nagy erővel bombázott a bal felső sarokba, 3-2. A 74. percben ismét két gólra nőtt a felek közötti különbség. Jobb ol­dali akció végén a középre adott labdát Erdei továbbított a jobb al­só sarokba, 4-2. A befejezés előtt egy perccel Magyar közelről állí­totta be a végeredményt, 4-3. A táblázat végén tanyázó együt­tesek rengeteg hibával tarkított, ala­csony színvonalú első félidőt produ­káltak, a nézők jobbara elnézően mo­solyogtak a sorozatos ügyetlenkedé­sen. A vasváriak magabiztos előnyt szereztek, ezt azonban a második já­tékrészben pillanatok alatt ledolgoz­ták a hazaiak. Ezt követően Herbály játékvezető lett a „főhős”, aki a jogta­lan 11-es megítélésével döntő módón befolyásolta a mérkőzés végkimene­telét. A büntető után teljesen megza­varodott, nem tudott jó időben a síp­jába fújni Ebben az időszakban po­tyogtak a gólok, jobb lett a találkozó nívója. Az MVSC újabb vereségével kilátástalan helyzetbe került. Jók: Pitács, Havelant, Bobács, Széki, il­letve Magyar B., Balogh. Szikszai, Lajos: - Egy már megnyert mérkőzést csaknem el­buktunk. Sárréti Géza: — A három pont megszerzésére törekedtünk, de a játékvezető keresztülhúzta elkép­zeléseinket. Szellősen védekeztek a vendégek Balmazújváros - Kazincbarcikai SC 5-0 (3-0) Kara,íz Miklós Balmazújváros (ÉM) - 1000 néző. Vezette: Varga L. Labdarúgás, NB 11., Keleti csoport. Játékvezetők: Var­ga L., Tompos és Vámos. Balmazújváros: Plutzer - Szabó, Csatári, Nagy L., Fige - Forkavec, Veres S., Kovács, Raduczu I. - Ber- náth, Veres Cs. Edző: Tar László. Kazincbarcika: Nagy G. - Göndör, Sztahon, Raducu II., Pribék - Ba­logh, Lukács, Molnár, Kiser - Ha- nyecz, Csipke. Edző: Lipcsei Imre. Csere: Raducu helyett Hamócz, a 27., Forkavec helyett Tóth, a 70., Bemáth helyett Loós, a 78. percben. A hazaiak már a tizedik percben vezetéshez jutottak. Kovács ke­resztbeívelt labdája átszállt Raduc­zu II.-n és a mögötte érkező Ber- náth három méterről fejelt a rövid sarokba, 1-0. Hét perccel később máris következett a második: Ko­vács a jobb oldalról belőtt labdáját Bemáth egyből a kapu közepébe lőtte 5 méterről, 2-0. A 22. percben bedobáshoz jutottak a hazaiak, a labdát Veres Cs. lőtte középre, ame­lyet Bemáth 5 méterről fejelt a jobb sarokba, 3-0 (mesterhármas). A szünet után is csak egy csapat volt a pályán. A 70. percben baloldal kontratámadás után Bemáth lapos beadását Kovács a kapu közepébe lőtte, 4-0. A befejezés előtt öt perccel Veres S. a Kovács által jobbról lapo­san belőtt, labdát 5 méterről lőtte a hálóba, 5-0. Megszakadt a hat hét óta tartó veretlenségi sorozat, amelyre a mérkőzés előtt sem a játékosok, sem a vezetők nem gondoltak. Az alapfelállás az eddigi idegenbeli mérkőzéseken bevált elősöprögetós hadrend volt. A mérkőzés elején lát­szott, hogy a szellős védekezés meg­bosszulja magát. A középpályáról Kovács rendre hosszú indításokkal dobta támadásba a gyors csatáro­kat, szabadon szervezhette a játé­kot. Az első félidő góljait nagy védel­mi hibák előzték meg, a középre be­lőtt labdákat a jó ütemben érkező Bemáth kíméletlenül belőtte. A második félidő elején meddő fölénybe került a KBSC, de a védel­me ebben a játékrészben is hozta el­ső félidőbeli formáját. A hazai csa­pat nagyon lelkesen, a közönséget szórakoztatva játszott és ez újabb gólokat eredményezek A végered­ményt elsősorban a vendégcsapat nagyon gyenge védőmunkája és a hazaiak lelkesedése hozta meg. Jók: Kovács (a mezőny legjobbja), Ber- náth, Veres Cs., Nagy L., illetve Molnár. Tar László: - Idei legjobb játé­kunkkal közönségszórakoztató mérkőzésén egyértelmű győzelmet arattunk. Lipcsei Imre: - Teljesen megér­demelten nyert a Balmazújváros, mindenben jobbak voltak. Nagy lehetőséget szalasztottak el Szarvasi Vasas - Diósgyőri FC 2-2 (1-0) Csabai Pál Szarvas (ÉM) -1500 néző. Vezette: Vágner. Labdarúgás, NB II. Keleti csoport. Szarvas: Brakszatórisz G. - Stre­cke, Gebri, Takó, Holp - Kulcsár, Pi- sont A., Horváth, Cziglédszky - Do­bi, PJókai. Edző: Vigh Tibor. Diósgyőr: Hanyecz - Simon, Far­kas, Mezei - Molnár, Varga, Dúró, Csillag, Vitelki - Tóth Gy., Rácz. Edző: Oláh Ferenc. Csere: Kulcsár helyett Szabó az 58., Dobi helyett Brakszatórisz A., a 62., Varga helyett Bocsó a 85., Czig­lédszky helyett Dudás a 87., Rácz helyett Szentiványi, a 89. percben. Már az első percben veszélyes di­ósgyőri támadást láttunk, amelyből szöglet lett. Érdekesség, hogy a 11. percben már harmadik szögletét rúgta a vendégcsapat, ami jelezte azt, hogy egyáltalán nem állt be vé­dekezni. A 14. percben Cziglédszky futott el a szélen, beadását a szar­vasi csatárok elől Hanyecz csípte el. Egy perc múlva Plókai adott be, de a berobbanó Dobi és Horváth nem érte el a labdát. A 20. percben Dúró magasan a kapu fölé durrantott. A 22. percben Plókai szögletrúgása után Strebie csak centiméterekkel fejelt a léc fölé. A 23. percben Pisont András re­mek labdával ugratta ki a bal olda­lon kiugró Cziglédszkyt, aki 8 mé­terről Hanyecz mellett a jobb sarok­Csillag labdavezetés közben Fotók: Szabó István ba lőtt, 1-0. A 33. percben két diós­győri szöglet után csak nagy nehe­zen szabadítottak fel Rácz elől. A 43. percben Pisont András beadását Kulcsár vette át, aki a 16-osról lőtt, és Hanyecz, ha másodszorra is, de megszerezte a labdát. A 44. percben a diósgyőri kapu előtt alakult ki egy kis tűzijáték, de Kulcsár kétszer is a védőkbe rágta a labdát. Szünet után mái- az első percben Plókai teljesen egyedül mehetett kapura, de abszolút gólhelyzetben Hanyeczba rúgta a labdát. Sors­döntő momentum volt, amely ha­marosan megbosszulta magát. Az 53. percben Vitelki ment el Gebri mellett, az alapvonalról belőtt lab­dáját Rácz közelről a hálóba továb­bította, 1-1. A 67. percben hidegzu­hany a szarvasi nézőknek: ekkor Csillag futott el egy hosszan előre­rúgott labdával, lövése Brakszató­risz G. lábáról a jobb sarokba pat­tant, 1-2. A 75. percben Szabó cse­lezgetett a 16-os vonalon, majd Brakszatórisz A. elé továbbított, aki fordulásból, kapásból 8 méter­ről a bal sarokba lőtt, 2-2. A hajrá­ban a kiugró Tóth Gy. elől Brak­szatórisz G. a 16-oson kívül kézzel ütötte el a labdát, amiért Vágner játékvezető jogosan kiállította. Az első féhdóben a gólig remekül játszott a Szarvas. Mindenki továb­bi gólokat várt, amire meg is volt a lehetőség, de ezeket Kulcsár ki­hagyta. Rosszul kezdődött a máso­dik fébdő, amikor Plókai teljesen egyedül mehetett kapura, a helyze­tet kihagyta, s ez sorsdöntő volt a továbbiakban. Végül Brakszatórisz látványos góljával sikerült az egyik pontot Szarvason tartam. Vigh Tibor: - Az első félidőben jól játszottunk, míg a második fél­idei meggondolatlan játékunkat magam sem értem. Oláh Ferenc: - Nagy lehetőséget szalasztottunk el, bár egy jó csapat ellen ez az eredmény reális. _TÁBLÁ2ATOK Az NB I állása 1. Újpest 10 9 1 37-11 28 2. Kispest 10 7 2 1 25-10 23 3. Ferencváros 10 7 1 2 25-14 22 4. Békéscsaba 10 5 4 1 21-15 19 5. BVSC-Dreher 10 5 1 4 21-16 16 6. Csepel 10 4 2 4 8-6 14 7. Zalaeqersz. 10 4 2 4 14-21 14 8. Vác FC 10 3 3 4 14-16 12 9. Pécsi MSC 10 3 3 4 11-18 12 10. ETO FC 10 3 2 5 11-13 11 11. Debrecen 9 3 2 4 11-16 11 12. N.-kanizsa 10 3 1 6 10-26 10 13. Sopron 10 2 2 6 19-25 8 14. Kiskőrös 9 2 1 6 8-12 7 15. Vasas 9 2 1 6 13-19 7 16. Parmalat 9­4 5 9-19 4 NB II Keleti csoport 1. Salgótarján 9 7 2 ­29-11 23 2. MTK 9 7 1 1 16-2 22 3. Kaba 9 6 2 1 12-6 20 4. K.-barcika 9 5 1 3 18-15 16 5. T.-kecske 9 4 3 2 18-9 15 6. Szarvas 9 4 2 3 11-9 14 7. Ny .-háza 9 4 2 3 11-13 14 8. Baimazújv. 9 4 1 4 21-19 13 9. Diósgyőr 9 2 4 3 10-11 10 10. FC Hatvan 9 2 3 4 8-12 9 11. Gödöllő 9 2 3 4 9-14 9 12. Hódmezőv. 9 2 3 4 10-16 9 13. Ili- kér. 9 2 2 5 9-12 8 14. Hajdúnánás 9 2 2 5 4-10 8 15. T.-vasvári 9 1 3 5 11-26 6 16. MVSC 9 1­8 8-20 3 NB II Nyugati csoport 1. Siófok 9 6 2 1 23-9 20 2. BKV Előre 9 6 1 2 17-12 19 3. Százhalomb. 9 5 2 2 15-13 17 4. Veszprém 9 4 4 1 12-5 16 5. Mohács 9 4 3 2 16-11 15 6. Bajai FC 9 4 3 2 16-14 15 7. Keszthely 9 4 2 3 17-13 14 8. Paks 9 4 2 3 13-11 14 9. Dunaferr 9 3 4 2 7-5 13 10. Haladás 9 4­5 17-15 12 11. Budafok 9 3 3 3 12-15 12 12. Tatabánya 9 3 1 5 7-9 10 13. Távközlés 9 2 1 6 12-17 7 14. Beremend 9 2 1 6 11-17 7 15. Erzsébeti 9 2 — 7 7-24 6 16. Pécsi VSK 9 1 1 7 7-19 4 NB ül Tisza csoport 1. Szerencs 10 5 5­20-6 20 2. Sényő 10 6 2 2 26-14 20 3. Karcag 10 6 2 2 22-13 20 4. Nyírbátor 10 5 4 1 19-8 19 5. Kisvárda 10 4 3 3 18-9 15 6. Rakamaz 10 4 3 3 17-12 15 7. Tiszafüred 10 4 3 3 10-8 15 8. Encs 10 3 5 2 13-11 14 9. Kunhegyes 10 4 2 4 11-13 14 10. T.-újváros 10 4 2 4 8-10 14 11. Mátészalka 10 4 — 6 17-23 12 12. Ózdi KSE 10 2 5 3 11-14 11 13. Nagykálló 10 3 2 5 12-18 11 14. Vámospércs 10 2 5 3 9-16 11 15. Edelény 10­3 7 4-22 3 16. BEV SC 10-2 Megyei I. osztály 8 6-26 2 1. Mádi SE 11 9 1 1 28-4 28 2. Mezőkövesd 11 7 4­25-7 25 3. Szikszó 11 7 4­22-8 25 4. Tomor-Lak 11 7 3 1 20-9 24 5. Felsőzsolca 11 6 2 3 32-19 20 6. Borsodszen. 11 6 2 3 26-14 20 7. A.-szántó 18 6 2 2 14-9 20 8. S.-újhely 11 6­5 23-20 18 9. Putnok 11 5 2 4 19-17 17 10. Halma] 11 4­7 15-26 12 11. Karcsa 11 4 — 7 17-30 12 12. Sárospatak 10 3 2 5 14-19 11 13. Gönc 11 3 1 7 15-23 10 14. Hejőcsaba 11 2 3 6 14-19 9 15. Sáta 11 2 3 6 11-16 9 16. Mezőcsát 11 2 2 7 7-26 8 17. Sajóbábony 11 1 2 8 9-22 5 18. B.-nádasd 11 1 1 9 5-28 4 Négyet lőtt az MTK Miskolc (ÉM) - A labdarúgás második vona­lában a kilencedik forduló mérkőzéseire került sor. Az MTK kiütötte ellenfelét, s idegenben aratott felettébb magabiztos győzelmet az újonc Salgótarján. Kábán és Gödöllőn érvé­nyesült a hazai környezet előnye, s értékes pontokat kasszírozott a nehéz helyzetben lévő Hajdúnánás gárdája. A Nyugati csoportban három döntetlen született, a BKV Előre és a Paks házon kívül kasszírozta be a teljes sike­rért jaró 3-3 pontot, s három találkozón volt okuk az örömre a hazai drukkereknek. Eredmények; Keleti csoport: MTK - Nyíregyháza 4-0. Hód­mezővásárhely - Salgótarján 0-3. Kaba - Ti- szakécske 2-1. Gödöllő—Hatvan 2-1. Hajdúná­nás - III. Kér. TVE 1-0. Nyugati csoport,: Tatabánya - Pécsi VSK 1-0. Dunaferr - Százhalombatta 2-2. Siófok - Bajai FC 2-2. Haladás VSE - Beremend 3-2. Buda­fok - ESMTK-Hungaplast 2-0. Keszthely - BKV Előre 0-2. Mohács - Veszprém FC 1-1. Matáv SC Sopron - Paksi Atom 1-2.