Észak-Magyarország, 1992. november (48. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-23 / 276. szám

14 ÉSZAK-Magyarország Sport 1992. November 23-, Hétfő Őszi első a Mezőcsát Labdarúgás, megyei I. osztály Miskolc (ÉM) - Lejátszották az őszi utolsó forduló mérkőzéseit a Borsod megyei I. osztályú lab­darúgó bajnokságban. Az első helyen álló Mezőcsát és az üldöző Nagy- csécs egyaránt győzött. A Sárospatak pontot ve­szített Mádon, a Mezőkövesd pedig kikapott Sajó- szentpéteren. Sátoraljaújhelyen győzött a Borsod- nádasd, Felsőzsolcán pedig a Putnok. A forduló­ban 25 gól született, a legeredményesebb a Nagy- csécs volt, négyszer vette be a sereghajtó Borsod- szentgyörgy hálóját. A csapatok pihenőre térnek és márciusban foly­tatják a pontvadászatot. HEJÓCSABA - GÖNC 1-1 (0-0). Miskolc, hejő- csabai sporttelep, 100 néző. Vezette: Sike. Hejő- csaba: Budai M. - Kavecsánszki, Mida, Budai I., Mózsik, Jurák, Székely, Rácz, Kerényi (Kru- zsely), Venczel (Körtvélyesi), Nagy T. Edző: Laczkó Lukács. Gönc: Bóni - Kopcsó, Molnár, Lé­port, Bartus, Csontos J., Csányi, Bodnár, Szarkas (Nagy), Csontos Cs. (Kutasi), Rostás (Ákos). Ed­ző: Molnár János. G.: Székely, illetve Csontos J. Jók: Budai M., Nagy T., illetve Kopcsó, Molnár, Léport, Bartus, Csányi. Ifi: 9-1 a hazaiaknak. PUTNOK - FELSÓZSOLCA 2-1 (1-0). Felső- zsolca, 100 néző. Vezette: Répás. Putnok: Fáklya - Fecsku, Makrai, Koszta, Kéméndi, Balogh (Hor­váth), Szabó, Bállá, Bódi, Vincze, Jakab. Edző: Bilesch Gyula. Felsőzsolca: Nagy R. - Tóth A., Bóni, Orgován, Csarni (Lappai), Horváth, Jábor- csik P., Jáborcsik A. (Lapis), Balogh (Samu), Dorkó, Nagy Z. Edző: Szabó Sándor. G.: Makrai, Koszta, illetve Dorkó. Jók: Fáklya, Szabó, illetve senki. Ifi: 3-2 a zsolcaiaknak. MEZŐCSÁT - K ARCS A 1-0 (1-0). Mezőcsát, 300 néző. Vezett: Csibrik. Mezőcsát: Grolmusz - Dósa, Jezoviczki (Gályász), Szobóczki Z., Ba­logh, Sárai, Bubenko, Szombati, Simon (Bán), Szobóczki A., Igó. Edző: Földesi Károly. Karcsa: Varga - Váradi, Baba G., Kovács S., Móré, Baba J., Kocsmárszky, Molnár, Kelemen, Nagy L, Góré (Nagy II.). Edző: Baba János. G.: Bubenko. Jók: Dósa, Szobóczki Z., Balogh, Igó, illetve Varga, Váradi, Baba G., Kovács S., Móré, Kocsmárszky. Ifi: 5-0 a hazaiaknak. BORSODSZIRÁK - ENCS 2-0 (0-0). Borsodszi- rák, 400 néző. Vezette: Pecze. Borsodszirák: O- rosz - Szabó, Bari J., Horváth, Fűzi, Helgert, Put- noki, Petrovics, Takács, Bari Gy., Tóth J. Edző: Petrovics László. Encs: Kónya - Kozma, Orosz, Tarr, Kuszkó, Varga F. (Kristóf), Szepesi (Kiss), Barta, Ruszkai, Kotula, Szegedi. Edző: Mészáros László. G.: Putnoki (2). Jók: Putnoki (a mezőny legjobbja) és az egész hazai csapat, illetve Kozma, Orosz, Tarr, Szegedi. Ifi: 3-0 az encsieknek. GLAS-SVSE - MEZŐKÖVESD 2-1 (1-0). Sajó- szentpéter, 200 néző. Vezette: Faragó. GLAS- SVSE: Szedlák - Géczi, Máté. Konyha, Szentidai, Benkó, Tóth, Juszkó, Kovács (Szőke), Vajda, Seszták. Edző: Lipcsei Imre. Mezőkövesd: Nagy - Baranyi (Murányi), Nyikes, Sugár (Birinyi I.), Bodnár, Beller, Birinyi J., Csirmaz, Hajdú, Papp, Takács. Edző: Újvárosi László. G.: Seszták, Szőke, illetve Bodnár. Jók: Szedlák, Géczi, Máté, Szőke, Seszták, illetve Baranyi. Ifi: 1-0 a köves- diek javára. MÁD - SÁROSPATAK 2-2 (2-2). Mád, 800 né­ző. Vezette: Orosz. Mád: Nemes - Majoros, Ken- tos (Gönczi), Gazdag (Miklós), Oláh, Tatárka, Hoffman (Rábai), Osváth, Szabó, Laczkó, Le- hoczki. Edző: Oláh Ferenc. Sárospatak: Papp - Pauleczki, Demkovics, Beimli (Frikker), Kőszegi (Tarjányi), Rák, Sikorszki, Hanuder, Rácz, Kre- nyiczki, Vachter. Mb. edző: Tuss István. G.: Szabó (2), illetve Rák, Krenyiczki. Jók: Nemes, Majoros, Oláh, Osváth, Szabó, illetve Papp, Demkovics, Rák. Ifi: 1-1. BORSODNÁDASD - SÁTORALJAÚJHELY 3- 2 (1-1). Sátoraljaújhely, 400 néző. Vezette: Petró. Borsodnádasd: Debrődi - Nagy, Váradi (Vá­mos), Barna, Olexa, Halász, Szabó, Mocsárkó G., Kovács (Kurtán), Kolenicska, Mocsárkó J. Edző: Érsek Emil. Sátoraljaújhely: Kántor - Katócs, Bor­dás, Barna, Bodnár, Takács, Pankovics, Varga, Tokár, Lőrincz, Zsófi (Jurkó). Edző: Szakáll Mik­lós. G.: Szabó, Kovács, Mocsárkó J., illetve Bar­na, Varga. Jók: az egész vendégcsapat, illetve Bor­dás, Barna. Ifi: 1-1. NAGYCSÉCS - BORSODSZENTGYÖRGY 4- 1 (2-0). Nagycsés, 500 néző. Vezette: Csorba. Nagycsécs: Ondrék - Kiss, Tóth, Szűcs (Martis), Varga, Vacaru, Barabás, Lakatos, Gulyás, Bádea, Kovács, Répási. Edző: Csongrádi Sándor. Borsod- szentgyörgy: Németh P. - Németh II., Kucs, Lu­I kács, Németh I., Vincze, Varga, Németh P., Kul- ' csár (Alföldi), Novek, Horváth. Mb. edző: Németh Gergely. G.: Szűcs, Bádea, Répási, Kiss L, illetve Németh P. Jók: Kiss I., Varga, Lakatos, illetve Né­meth I., Németh P., Novek. Ifi: 2-1 a vendégeknek. A Hamburg felrúgta a papírformát Külföldi labdarúgó bajnokságok Budapest, Miskolc (MI i, tM) - NÉ­METORSZÁG: A Bundesliga hét végi fordulójában remek találkozókat vívtak a csapatok! A hatalmas küzde­lem mellé színvonalas játék párosult, így aztán elégedetten távozhattak a stadionokból a drukkerek. A sereghajtó Bochum számára rosz- szabbul nem kezdődhetett volna... Mi­roslav Stevie előbb a 19., majd a 36. percben is betalált és a 2-0-as maga­biztos vezetést Dresden-sikert sej­tetett. A szünet után Bob Reekers 9 percnyi játék után szépített, aztán Yoo Soon Nam és a kétgólos Stevic egy­aránt a kiállítás sorsára jutott. A 90. percben Olaf Dressel 18 méteres, jól eltalált lövéssel mentette meg az egyik pontot, igazából azonban ez nem oldott meg semmit Jürgen Gelsdorf edző csapatánál... Niirnbergben a Wattenscheid nem ijedt meg, sőt, a 23. percben Emmerlig fejesével a vezetést is megszerezte a Bongartz legénység! A szünet után viszont a vendégek nem bírták a nagy nyomást, Olivares egyenlített, Dieter Eckstein pedig a győzelmet jelentő gólt is megszerezte. A Saarbrücken legutóbb idegenben verte 5-2-re a Mönchengladbach gár­dáját. Most abszolút esélyesként állt ki a gyengélkedő Hamburg ellen. Nos, a vége 0-3 lett, s a látottak alapján el­mondható, hogy csak egy csapat volt a pályán. A vendégek közül Baron két, Schnoor egy gólt szerzett, Peter Neu- rurer nem talált szavakat együttese gyenge produkciójára. A Bremen a 62., illetve 64. percben szerzett Bode-, valamint Herzog- találattal magabiztosan verte a kieső­jelölt Mönchengladbachot és nem okozott gondot az egyre izmosabb Karlsruhénak sem a Köln legyőzése. Rudy, Kirjakov és Bender találataira csak Fuchs válaszolt... Remek csatát és hatalmas küzdelmet láthattak a stuttgarti Neckarstadion nézői, akik különösen Fritz Waltert éltették. Ért­hető: a bajuszos csatár 84. percben szerzett góljával nyertek Christoph Daum legényei. A Kaisers­lautern kiadós verésben részesítette vendéglátóját, felrúgva a „legele­mibb” udvariassági szabályokat is... Hotic kezdte a gólgyártást, Goldbaek folytatta, majd jött két Witeczek-fejes, Lendületben a hamburgi Marcus Babbel... A kikötőváros csapata idegenben magabiztos győzelmet aratott. Fotó: AP a kegyelemdöfést Marcus Marin adta meg. Zsúfolt nézőtér várta a leverkuseni ütközet gladiátorait. Nos, a 90 perc nem okozott csalódást, egészen ritkán látható magas színvonalú összecsa­pást produkáltak a rangadó résztvevői. Jorginho, a Bayerntől Münchenbe szerződött játékos főszerepet vállalt a bajorok sikeréből! Két gólt készített elő, s ez sorsdöntőnek bizonyult. A vezetést a Leverkusen szerezte meg, Heiko Scholcz már all. percben be­talált Aumann hálójába. A szünet után Ziege gyorsan bólintott, aztán Matt­haus a forduló góljával szerzett veze­tést, amelyet a veterán holland Wou- ters növelt. Andreas Thom szépített, de ekkor már csak 3 perc volt hátra. Az egyenlítéshez ez kevésnek bizo­nyult, Labbadiának arra azonban ele­gendő volt, hogy eloszlassa a kétsé­geket. Eredmények: BUNDESLIGA L: Saarbrücken - Hamburg 0-3. Bochum - Dresden 2-2. Nürnberg - Wattenscheid 2-1. Stutt­gart - Dortmund 1-0. Uerdingen - Kai­serslautern 0-5. Schalke - E. Frankfurt 0- 0. Karlsruhe - FC Köln 3-1. Lever­kusen - Bayern München 2-4. W. Bre­men - Mönchengladbach 2-0. Vezet a 22 pontos Bayern, mögötte a Frank­furt (19) és a Bremen (19) következ­nek. BUNDESLIGA II.: Unterhaching - Chemnitz 0-2. Düsseldorf - Freiburg 1- 3. Rostock - Wolfsburg 1-0. Fortuna Köln - Remscheid 3-1. Braunschweig- Mainz 6-0. Darmstadt - Duisburg 0- 0. Hertha BSC - Meppen 4-0. St. Pauli - Homburg 0-0. A Freiburg 34 ponttal vezet a 30 pontos Duisburg és a 29 pontos Fortuna Köln előtt. ANGLIA: A 16. fordulóban kiadós verést kapott az Arsenal, így át kellett adnia vezető helyét. Eredmények: Coventry - Manchester City 2-3. Crys­tal Palace - Nottingham 1-1. Everton - Chelsea 0-1. Leeds - Arsenal 3-0. Manchester United - Oldham 3-0. Norwich - Sheffield United 2-1. Sheffield Wednesday - Ipswich 1-1. Tottenham - Aston Villa 0-0. Middles­brough - Wimbledon 2-0. A Norwich áll az élen 30 ponttal, majd a 29 pon­tos Arsenal következik. OLASZORSZÁG: Az A-osztályban elveszítette veretlenségét a Torino, amely a helyi riválistól kapott ki. Mi­lánóban testvériesen osztoztak a pon­tokon a fejek. Eredmények: A-OSZTÁLY: Brescia - Fiorentina 1- 1. Parma - Cagliari 1-0. Foggia - La­zio 2-1. Milan - Inter 1-1. Torino - Ju­ventus 1-2. Pescara - Atalanta 2-0. Ro­ma - Ancona 2-1. Sampdoria - Napoli 3-1. Udinese - Genoa 3-0. A Milan áll az élen 16 ponttal. Mögötte a 14 pon­tos Juventus, majd a 13 pontos Torino következik. B-OSZTÁLY: Ascoli - Bari 1-0. Bologna - Piacenza 0-1. Cremonese - Venezia 2-2. Andria - Cesena 1-1. Lucchese - Modena 0-1. Monza - Pisa 0-0. Padova - Ternana 5-0. Reggiana - Spal 3-0. Taranto - Lecce 1-1. Verona- Cosenza 0-2. A bajnokságban a Cre­monese vezet a Reggiana és a Venezia előtt, mindhárom csapatnak 18-18 pontja van. Ismét „spórolt” a gólokkal az MVSC Labdarúgás, NB III., Tisza csoport Miskolc (ÉM-tudósítás) - Lejátszot­ták a labdarúgás harmadik vonalában az utolsó őszi fordulót. A hajrára a jelek szerint kifulladt az MVSC legénysége, a múlt heti ötös után most kettőt kapott, válaszra azonban ezúttal sem futotta. Eredmények: BALMAZÚJVÁROS - MVSC 2-0 (1-0). Miskolc, vasutas sporttelep, 300 néző. Vezette: Kóródi. MVSC: Fehér - Mihalovszki, Lizák (Kalász), Tábori, Schnek, Kundrák (Kojsza), Tóth L., Bohán, Bódi, Kapitány (Czinglér), Reichenbach. Edző: Fekete László. A gólok története. 32. perc: Egy jobb oldali beadás után Kovács úgy fejelt a hálóba, hogy a kapufa is segítette a labdát, 1-0. 85. perc: Kovács szögletét Pál közelről fejelte a kapuba, 2-0. Küzdelmes találkozón egységes, tak­tikusan és jól futballozó együttes benyomását keltették a vendégek, megérdemelték a győzelmet. Kiállít­va: Bohán, a 86. percben. Jók: Fehér, Tábori, Schnek. Ifi: 2-0 a hazaiak javára. BORSODI ÉPÍTŐK VOLÁN - ÓZDI KOHÁSZ 2-1 (1-0). Ózd, 300 néző. Vezette: Mozgó. BÉV SC: Kerényi - Fenyvesi, Farkas A., Ada- movics, Oláh, Vidinczei, Nyeste (Balász F.), Bodnár (Hornyák), Szo­bóczki A., Lehoczki, Radaksz (Sver- la). Edző: Kórössy Pál. Ózd: Erdős - Kiss L., Agócs, Bíró P., Magyari, Kor- nyijenkó (Hák), Gál, Kakukk (Pál), Farkas T., Herczeg, Magyar. Edző: Munkácsi Tamás. A gólok története, 25. perc: Radaksz éles szögből leadott lövése a jobb kapufáról kipattant és a labda a menteni akaró Kiss L.-ről került a hálóba, öngól, 1-0. 47. perc: jobb oldali szöglet után Lehoczki 6 méterről fejelt a kapuba, 2-0. 50. perc: Farkas T. indította jó labdával Ma­gyart, aki a kifutó Kerényit is elfek­tette és 10 méterről helyezett a kapu közepébe, 2-1. A küzdelmes mérkőzé­sen a rutinosabb vendégcsapat meg­érdemelte a győzelmet. Jók: Radaksz, Lehoczki, Vidinczei, Farkas A., il­letve Farkas T., Erdős. Ifi: 1-0 az óz- diáknak EDELÉNY - ABAÚJSZÁNTÓ 3-1 (1-0). Edelény, 500 néző. Vezette: Kálmán. Edelény: Drótos - Serfőző, Budai, Pékár, Goór, Szűcs, Gonda, Barbados, Nagy Zs., Szlifka, Sándor. Edző: Németh Attila. Abaújszántó: Kiss - Nagy (Szabó), Mika, Tokár, Pócs, Hecel, Kristóf, Gál, Balázs, Kocsis, Feledi. Edző: Pócs András. A gólok története, 33. perc: Nagy Zs. átadását Budai 8 méterről lőtte a kapu közepébe, 1-0. 66. perc: Barbarics jobb oldali beadását Sándor 7 méterről lőtte a bal alsó sarokba, 2-0. 85. perc: Gál a védőket lefutva bombázott a jobb felső sarokba, 2-1. 86. Budai beívelt labdáját Nagy Zs. 5 méterről lőtte a kapu közepébe, 3-1. Színvona­las csatát vívtak a csapatok. Helyze­teik alapján a hazaiak nagyobb arány­ban is nyerhettek volna. Kitűnő játék- vezetés! Jók: Szűcs, Barbarics, Szlif­ka, Gonda, illetve Tokár, Gál, Feledi. Ifi: 4-2 a hazaiaknak. SZERENCS HEGYALJA SE - KISVÁRDA 3-0 (2-0). Bekecs, 500 néző. Vezette: Vilmányi. SZHSE: Nagy - Haraszin (Sándor), Göndör, Búza, Planéta, Kobolák, Kozma, Timári, Trubnikov, Cigankov, Tirk (Kuzmicskó). Edző: Szőke Barnabás. A gólok története, 5. perc: Kozma jobb oldali beadását Göndör B. 10 méterről a kapu bal alsó sarkába fe­jelte, 1-0. 16. perc: Trubnikov 17 méterről félfordulattal védhetetlen lövést küldött a bal felső sarokba, 2-0. 77. perc: egy védőkről lepattanó lab­dát Trubnikov 16 méterről a kapu jobb sarkába lőtt, 3-0. Szikrázóan kemény volt a találkozó. A minden csapat­részben jobb hazaiak megérdemelten nyertek. Jók: Nagy, Kobolák, Timári, Trubnikov. Ifi: 10-0 a vendégeknek. HAJDÚSZOBOSZLÓ - OLEFIN SC 0-0. Hajdúszoboszló, 500 néző. Vezette: Nagy J. Olefin: Bán - Smol- niczki, Vámosi N. (Vámosi Cs.), Kovács, Szaniszló, Molnár (Dren- gubák), Járai, Kalmár, Földeák, Balogh, Nagy R. Edző: Gunics József. Küzdelmes, színvonalas találkozó. Igazságos pontosztozkodás. Jók: Szaniszló, Molnár, Földeák. Ifi: 0-0. RAKAMAZ - SAJÓBÁBONY 3-1 (1-0). Rakamaz, 300 néző. Vezette: Mezei. Sajóbábony: Hossó - Simon, Turcsik, Ixdányi, Popovics, An- talóczi, Kovács, Orbeanu, Szántó, Göndör, Palicskó (Leskó). Edző; Kapitány Béla. A gólok története, 38. perc: egy előreívelt labdát Ádátnszky lőtt a kapuba, 1 -0. 49. perc: Kegye fe­jelt közelről a hálóba, 2-0. 60. perc: egy belőtt labda Simon fejéről pattant a hazaiak kapujába, 2-1. 90. perc: ha­zai támadás végén Szekrényes labdája talált utat a kapuba, 3-1. A sportszerű mérkőzésen a látottak alapján megérdemelten nyertek a hazaiak. Jók: Simon, Popovics, Leskó. Ifi: 3-0. TOVÁlilil EREDMÉNYEK. BÉLA- PÁTFALVA-DERECSKE 2-0 íifi: 1-0) MÁTÉSZALKA-NAGYKÁL- LÓ 3-0 (ifi: 1-0). Jégkorong Miskolc (ÉM) - Vasárnap hazai kör­nyezetben léptek pályára a Miskolci Hoki Club országos utánpótlás baj­nokságban szereplő jégkorong csapa­tai. Eredmények: LEHEL HC - MHC 4-3. Serdülő mérkőzés. Gólszerzők: Velti (2), Lu­kács. DUNAFERR - MHC 30-0 (!). Kö­lyök találkozó. KFC: 15 gól Miskolc (ÉM) - Megkaptuk a Buda­pesti Labdarúgó Szövetség serdülő bajnokságában szereplő Kazincbarci­kai FC csapatának hét végi eredmé­nyét. A gárda - akárcsak eddig - reme­kül szerepel, ezúttal 15-0 (6-0) arány­ban diadalmaskodott a III. kerületi TVE ellen. / Újabb győzelmek Kassán Miskolc (ÉM) - A hét végén Kassán rendezték meg a női kosárlabda Szu­per Kupa soron következő fordulóját. A diósgyőriek újabb győzelmeket a- ratva immáron azzal dicsekedhetnek, hogy kilenc mérkőzésiről kilencet nyertek meg! Eredmények: I)KSK-ScM - VSS KOSICE 67-63 (39-31). Ld.: Bakai (26), Králik (9), Németh, Sitkéi (8-8), Paradisz (7). DKSK-SeM - STEYR (osztrák) 75-55 (38-31). I.d.: Németh (17), Pa­radisz (15), Lakosa (11), Bakai (9), Králik, Ambrus (7-7). Király Sándor vezető edző: - Különö­sen a kassaiakkal vívtunk színvonalas csatát. Mindkét találkozón elsősorban a védekezésre ügyeltünk, ennek kö­vetkeztében viszonylag kevés pontot szereztünk. Lehetőséget adtam a bizo­nyításra a cseresornak is, hiszen szer­dán újabb fontos nemzetközi talál­kozó, az izraeliek elleni Ronchetti Ku­pa-találkozó vár ránk Miskolcon. Rekordmezőny a Bitskey- emlékversenyen Miskolc (ÉM) - Miskolcon, a diós­győri uszodában rendezték meg a dr. Bitskey Zoltán emlékversenyt.- Kicsinek bizonyult az uszoda - mondta I Iölcz Péter, a megyei szövet­ség főtitkára. - Szombaton például 190 gyerek jelent meg, nem is beszélve az edzőkről, a szülőkről és a hozzátarto­zókról. Befutottak a külföldiek is. Szlovtikiából az eperjesiek, a poprádi- ak és két csapattal a kassaiak jöttek, a finneket a tampereiek, déli szomszé­dainkat pedig a sentaiak képviselték. Örvendetes, hogy hét magyar egye­sület is benevezte sportolóit. Köszö­nettel tartozunk szponzorainknak, a- melyek anyagi támogatása nélkül nem vállalkozhattunk volna az esemény megtartására. A győztesek, 1. nap, 100 m férfi gyors: Kertész (NYVSC) 54:4. 200 m női gyors: Benkova (Eperjes) 2:19.1. 50 m amatőr férfi mell: Ercnius (Tam- pere)41:4. 50m amatőr női mell: Bik- ki (Miskolc) 42:7. 100 m férfi mell: Lepola (Tampere) 1:09.5. 200 m női mell: Lengyel (Debrecen) 2:42.2. 50 m delfin fiú hát: Szendrci (Miskolci Vízművek) 34:6. 50 m delfin leány hát: Pécsi (NYVSC) 39:01.200 m női vegyes: Tőkési (NYVSC) 2:33.7. 2. nap, 100 m női gyors: Tőkési (NYVSC) 1:04.2. 200 m férfi gyors: Kertész (NYVSC) 1:58.9. Az emlék­verseny díját és a vándorkupát egy évre ismét Kertész István nyerte el. 50 m amatőr női gyors: Bikki (Miskolc) 32:7. 50 m amatőr férfi gyors: Pálca (Miskolc) 41:3. 200 m női pillangó: Tőkési (NYVSC) 2:29.6. 100 m férfi pillangó: Magyarovits (KSI) 59:7. 50 m delfin leány gyors: Kriston (Mis­kolci Vízművek) 33:7. 50 m delfin fiú gyors: Dominik (Kassa) 29:9. 200 m férfi vegyes: Magyarovits (KSI) 2:14.3. Karakas Éva világbajnok Bonn (ITAR-TASZSZ) - Szép ma­gyar siker született a németországi Bad Weisshofenben rendezett első női veterán sakkvilágbajnokságon, ahol Karakas Éva győzőit.