Észak-Magyarország, 1992. november (48. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-23 / 276. szám

1992. November 23-, Hétfő Sport ÉSZAK-Magyarország 15 Nyertek az ifik Miskolc (ÉM) - Pályára szólította a sorsolás a hét végén a Diósgyőri FC utánpótlás csapatait. A mérleg nem rossz, két győzelem és egy vereség. Különösen az ifik idegenben elért si­kere dicséretes. Eredmények: SERDÜLŐK: Veszprém LC - DEC 1- 0 (0-0). Veszprém, 100 néző. A vendégek nyomasztó fölényben ját­szottak, de nem tudtak gólt elérni. Jók: Sarlai, Tóth G. IFJÚSÁGIAK: DFC - Veszprém LC 2- 0 (1-0). Veszprém, 100 néző. Mély talajú pálya, küzdelmes találkozó, megérdemelt győzelem. G.: Vígh, Brinszky (11-esből). Jók: Molnár Z., Oleár, Koppány, Varga Zs. TARTALÉKOK: DFC - Veszprém LC 3-1 (2-0). Diósgyőr, 100 néző. Nem forgott veszélyben a hazaiak si­kere. G.: Brinszky, Tanka, Varga Zs., illetve Csikesz. Jók: Czcglédy, Tú- róczi, Birke, Gál. Baggio: egy hónap Róma (AP) - A „leköszönő” hét szer­dáján kőkemény vb-selejtezőt vívtak az olaszok Glasgowban. Az idegenbe­li 0:0 mellett van más bajuk is. A házi­gazda skótok ugyanis „nem voltak skótok”, amikor határozott belemené- sekkcl kívánták megfékezni az itáliai futballistákat. A „squadra azzurra” tíz emberrel fe­jezte be a csatát. Ez ismert, ám az új hír, miszerint Roberto Baggio törött vállal intett búcsút Skóciának. A Ju­ventus támadója legalább egy hóna­pon keresztül harcképtelen lesz. Az is elképzelhető orvosai szerint, hogy a glasgowi volt az utolsó 1992-es mér­kőzése. A másik olasz sérült, Alberto di Chiara is hordágyon hagyta el a gyepet skót földön, ám ő hamarosan rendben lesz. Fizet a Galatasaray Genf (Reuter) - Az Európai Labdarú­gó Szövetség (UEFA) nem kegyelme­zett meg a török Galatasaraynak. Az UEFA Kupában a német Eintracht Frankfurt elleni idegenbeli találkozón a Galatasaray szurkolói botrányt o- koztak. Az október 21-iki összecsapá­son ugyanis a vendégdrukkerck a kez­dést megelőzően két alkalommal is elözönlötték a gyepet, rakétákat lö­völdöztek, szem beszálltak a rendfenn­tartó erőkkel. Emiatt az UEFA Fe­gyelmi Bizottsága 40 ezer svájci frank befizetésére kötelezte a Galatasarayt. A török klub vezetése fellebbezett. Arra hivatkoztak, hogy az összecsapás előtt a német szurkolók provokálták a törököket. Többek között török zász­lókat égettek el, emiatt vonultak az­után a pályára a vendégdrukkerek. Az UEFA nem fogadta el a Galatasaray indokait, marad az eredeti büntetés. Ashe: Sport Legenda Díj New York (AP) - Arthur Ashe, az egykori kiváló színes bőrű teniszező is Sport Legenda Díj elismerésben részesül december harmadik napján egy ünnepi vacsora keretében - jelen­tette be az Egyesült Államokban a sporttal foglalkozó, rádiós- és tv-kom- mentátorok szövetségeként ismert szervezet, az ASA. Ashe hosszú és eredményes kommen­tátori munkát végzett visszavonulása óta, jelenleg is az ABC Sports „kötelékében” népszerűsíti a tenisz­sportot. Versenyzői pályafutása során három Grand Slam-litulust szerzett: nyert Wimbledonban, az U.S. Open- en és az ausztrál nyílt bajnokságon is. 1985-ben a sportág halhatatlanjainak sorába is beválasztották (Tennis Hall of Fame). Az ASA 1984 óta évente adományozza Sport Legenda Díját. Is­mert, Ashe két, igen komoly szívműtéten esett keresztül. Operáció­ja során fertőzött vért kapott, évek óta harcol a gyilkos AIDS-szel. Ginnek, a „megmentő” Bécs (UP1) - Ismert, az olasz első osz­tályú labdarúgó csapat, az Ancona Po­zsonyból erősít. A Ferencvárost a BEK-től búcsúztat? szlovák gárda vá­logatott védője, Milos Glonek kerül az Anconától Mexikóba távozó argentin veterán, Oscar Ruggeri helyére. „Ajándékpont” jutott a vendégeknek Diósgyőri FC - Veszprém LC 1-1 (1-0) Andorka már elmozdult, de Adzsojev nem célzott kellő körültekintéssel, így a 1 Tes kimaradt... Fotó: Mák József Doros László Diósgyőr, 8000 néző. Vezette: Huták. DFC: Dohot - Bém, Leskó, Csízi, Szabó Zs. - Tóth M., Danes, Szvisz- tun, Kiser - Adzsojev, Vitclki. Edző: Sándor István. VESZPRÉM: Andorka - Horváth I., Lantai, Pető, Pcrger - Csornai, Iler- bály, Kelemen - Rugovics, Sülé, Le- hota. Edző: Gazsó Illés. CSERE: Adzsojev helyett Szlifka, az 59., Herbály helyett Gazsó, a 74., Lehota helyett Szurgent, a 80. perc­ben. A hazaiak nem sokat teketóriáztak, fittyet hánytak a bemutatkozás forma­ságainak, s azonnal nekirontottak el­lenfelüknek. Bém szabadrúgás után lőtt a bal sarok mellé, a negyedik perc­ben pedig tüntetett a nézőtér. Történt, hogy egy lövésbe Csízi beletette a lábát, s a labda a hálóban kötött ki. Szépséghibát mindössze az jelenteit, hogy Vad partjejző határozottan jelezte a lest, ezért Huták - érthetően - kifelé ítélt szabadrúgást. Tízperces jó iramú játék után apátia alakult ki a pá­lyán, ám a 13. percben váratlan ese­mény történt. Pcrger nagyvonalúan igyekezett megoldani egy könnyű fe­ladatot, közírón azonban Vitelki „el­lopta” tőle a labdát, s kapura tört. A 16-oson belül járt, amikor ütközött a kifutó Andorkával, mire a diósgyőri nagyot esett. 11-es! Adzsojev félma- gasan lőtte a kapu közepe felé a lab­dát, amit Andorka kiütött, Vitelki is­mételhetett, ezt a lövést azonban meg­fogta a portás! Leült az összecsapás, sok hiba tarkította a játékot, folyama­tosságról nem nagyon beszélhettünk. A DFC irányított, a vendégeknek jó­szerével említést érdemlő akciójuk sem akadt, Leholáék csak tébláboltak a pályán. A 26. percben Csízi lépett ki a védők közül, ellőtte a labdát Ándor- ka mellett, de a bőrgolyó elsuhant a bal sarok mellett. Négy perccel ké­sőbb megszületett a DFC vezető gólja. Jobb oldali szöglet után Vitelki 15 méterről célozta meg a kaput, Andor­ka kiejtette a labdát, amelyet a befutó Szviszlun közelről továbbított a bal sarokba, 1-0. A 34. percben Kelemen is szögletet követően vállalkozott lö­vésre, a 12 méterről leadott labdát Do­hot a felső léc segítségével hatástala­nította. A félidő hajrájában sűrűsödtek az események. A 41. percben Csízi ló­dult bal a bal oldalon, amikor a part­vonalnál Horváth I. „elütötte”. Huták azonnal leküldte a pályáról a veszpré­mi jobbhátvédet. A 43. percben Szvisztun lőtt 17 méterről mellé. A szünet után egyoldalú lett a talál­kozó, kár, hogy a színvonal sok kíván­nivalót hagyott maga után. A DFC ál­landóan ellenfele térfelén tanyázott, a veszprémiek ki sem tudtak mozdulni sündisznóúllásukból. Az 52. percben Bám szabadrúgás után a felső lécét találta telibe. A 66. percben Vitelki hozta abszolút helyzetbe Szvisztunt, aki 8 méterről nem találta el a kaput... S ahogy az ilyenkor lenni szokott, a kihagyott lehetőségek általában meg­bosszulják magukat. A 85. percben Rugovics lendült előre, egymás után cselezte ki a védőket, végül 15 méter­ről lapos lövéssel juttatta a labdát a hálóba, 1-1. A DFC játékosai kizárólag önmagukat okolhatják az elmaradt győzelemért! A Veszprém rendkívül szerény képes­ségű csapat benyomását keltette, rá­adásul a találkozó nagyobbik részében emberhátrányban játszott. A diós­győriek elhibázták a 11 -est, kihagyták adódó helyzeteiket, s hagyták, hogy az egyszer padlóra küldött ellenfél ma­gához térjen, feltápászkodjon, s meg­érezze azt az esélyt, amelyet egyszer már leírt... A piros-fehérek nem ját­szottak jól, jobbára csak zakatoltak, így is elérhető közelséglsen volt a másik pont begyűjtése. A védelem egyetlen kihagyása elegendő volt ah­hoz, hogy az amúgy szárnyszegett próbálkozásokkal kísérletező kieső­jelölt elégedetten térjen haza. Az „ajándékpont” megszerzése dicséri a Veszprémet, de ugyanakkor kritikája a diósgyőrieknek. Jók: Bém, Csízi, Danes, Vitelki, illetve Andorka, Lan­tai, Pető. SÁNDOR ISTVÁN: - Sajnálom, hogy nem sikerült győzelemmel meg­örvendeztetni lelkes szurkolótáborun­kat. GAZSÓ ILLÉS: - Tartalékos csapa­tomtól nagy fegyvertény a pontszer­zés. További NB I-cs eredmények VASAS-SMIRNOFF - PMSC 3-1 (1-0). A pécsiek támadásaiban nem volt átütőerő. G.: Sirinbekov, Claude, Nahóczky, illetve Ulveczki. CSEPEL SC - KISPEST HFC 1-2 (0-1). Meglehetősen félénknek tűnt a hazai együttes. G.: Somogyi, illetve Duró, Szabados. VIDEOTON-WALTHAM - FTC 3-2 (0-2). A szünet után négy (!) perc alatt kikaptak a fővárosiak... G.: Horváth (2), Németh, illetve Lipcsei, Balogh G. VÁC FC-SAMSUNG - UTE 1-1 (1-1). A váciak többet támadtak, de tompának tűntek. G.: Hahn, illetve Miovecz. NYÍREGYHÁZA - BÉKÉSCSABA 0-1 (0-1). A csabaiak higgadtabb, szervezettebb játékot nyújtottak. G.: Kulcsár. BVSC-NOVÉP - GY. RÁBA ETO 0-1 (0-0). A havas, csúszós pályán a vendégek a mezőnyben többet mutat­tak. G.: Klausz. MTK - SIÓFOK 3-0 (2-0). Egy pilla­natig sem volt vitás, melyik csapaté lesz a két pont. G.: Szabó T., Zsivótz- ky, Horváth Cs. Kimaradt helyzetek mérkőzése Kazincbarcika - Bag 0-0 Kazincbarcika (ÉM-Jakab Lajos) - Labdarúgás NB II., Keleti csoport, 800 néző. Vezette: Marcsok. KVSE: Májer - Szabó, Sztahon, Kon­dás, Pribék - Balogh, Körösi, Lukács Iernován, Csipke, Hanyccz. Edző: Kálmán Vilmos. BAG. Erdélyi - Mészáros, Puskás, Soós, Mater - Nagy, Tóth, Szamosi - I amás. Magyar, Esztcrházy 6. Edző: I laász Sándor. CSERE: Szamosi helyett Lipcsei, az 59., Körösi helyett Haubcrger, a 60., rcrnován helyett Zsiga, a 65. perc­ben. Kezdés után azonnal a hazai csapat lépett fel támadólag. Az első félidőben többször alakult ki tűzijáték a ven­degek kapuja előtt, a barcikai csatárok azonban képtelenek voltak a kapuba találni. A. 20. percben Hanyeczelől az utolsó pillanatban mentett lirdélyi. A 30. percben Lukács 25 méteres lövése alig zúgott el a kapu fölött. A 42. perc­ben Körösi 7 méterről a kifutó kapus- ba lőtte a labdát. A félidő utolsó per­cében Csipke szabadrúgása suhant el a kapu előtt. A vendégeknek jószerével felvillanásaik sem voltak, egykapura folyt a játék. A Bag erőfeszítése kizá­rólag túra irányult, hogy kapuját óvja a góltól. A második félidő első perceiben a ha­zaiak tovább folytatták a rohamozást, ám a helyzeteket továbbra is elpus­kázták. A 48. percben ismét Körösi előtt adódott kecsegtető esély a gól­szerzésre, de a középpályás tíz méter­ről a kifutó kapust találta el. A 65. percben Csipke szögletét Pribék a ka­pufára fejelte. Ezután a vendégeknek is volt néhány helyzete, de a lehetősé­gek kihasználásában ők sem remekel­tek. A 81. percben Szabó megütötte Tamást, ezért a játékvezető kiállította, a sértett pedig sárga lapot kapott. A mérkőzés utolsó perceiben újra meg­próbált erősíteni a tíz emberrel játszó hazai csapat, de a vendégek védelme jól állt a lábán. A KVSE megpróbálta gyorsan dön­tésre vinni a dolgot, azonnal lendüle­tes támadásokat vezetett, s beszorítot­ta ellenfelét. A Bag csak vagdalta el kapuja elől a labdát, ellenakcióra nem nagyon vállalkozott. A hazaiak sajná­latos módon a 16-osnál zavarba kerül­tek, nem tudtak mit kezdeni az adódó lehetőségekkel, cgyre-másra hagyták ki a ziccereket. Összességében a köze­pes iramú és színvonalú mérkőzésen a hazai csapat helyzetei alapján köze­lebb állt a győzelemhez, de gyámolta­lan csatárai miatt kénytelen volt meg­elégedni a gólnélküli döntetlennel. KÁLMÁN VILMOS: - A kihagyott helyzetek újra megbosszulták magu­kat... Sajnos, nem ez volt az első eset, szebb lett volna teljes sikerrel befe­jezni az őszi idényt. HAÁS/ SÁNDOR: - Ilyen pechet! Most lesz szünet mikor feljövőben va­gyunk... lovábbi NB Il-es eredmények KELETI CSOPORT: HL Kér. TVE- Szeged SC 0-2. Bajai FC - Tiszavas- vári 1-1. Eger SE - Debreceni VSC 1- 0. Gödöllő - SBTC-Salgglas 4-2. Hajdúnánás - Szarvas 0-0. Kaba - Kis­kőrös 3-1. Hatvan LC - BMTE-Törley 2- 0. NYUGATI CSOPORT: Zalaeger­szegi TE - Tatabánya 1-1. ESMTK- Bauinvcst - Nagykanizsa 2-1. BKV Előre - Pénzügyőr 3-0. Rákóczi FC - Ajka Hungalu 3-2. Dunaferr - Paksi Atom 1-0. Szekszárd - Mohács 2-0. Sabaria-Tipo - Haladás VSE 0-0. Sop­roni LC - Dorog 1-1. TÁBLÁZATOK Az NB I. állása 1. Vác FC 10 1 3 26-13 21 2. Ferencváros 9 2 3 22-11 20 3. Kispest HFC 8 3 3 23-15 19 4. Vasas 6 6 2 19-14 18 5. Videoton 7 3 4 24-17 17 6. Békéscsaba 5 5 4 19-17 15 7. Diósgyőr 5 5 4 18-20 15 8. MTK 5 4 5­24-18 14 9. Csepel 5 3 6 16-17 13 10. Pécsi MSC 5 2 7 16-19 12 11. Újpesti TE 2 7 5 16-20 11 12. BVSC-Novép 4 3 7 13-17 11 13. Rába ETO 3 5 6 12-18 11 14. Siófok 4 2 8 14-21 10 15. Veszprém 3 3 8 15-29 9 16. Nyíregyháza 2 4 8 9-20 8 NB II. Keleti csoport 1. T.-vasvári 8 4 3 28-13 20 2. Debrecen 7 4 4 19-10 18 3. H.-nánás 6 6 3 19-13 18 4. Kaba 6 5 4 16-14 17 5. Kiskörös 7 2 6 25-19 16 6. K.-barcika 6 4 5 18-14 16 7. Hatvan 5 6 4 14-15 16 8. Szarvas 6 4 5 17-23 16 9. Baja 7 1 7 17-23 16 10. Gödöllő 5 5 5 18-18 15 11. BMTE 4 6 5 10-16 14 12. III.Ker.TVE 5 3 7 20-20 13 13. SBTC 5 3 7 22-29 13 14. Eger 4 3 8 14-20 11 15. Bag 2 7 6 12-19 11 16. Szeged 4 3 8 17-27 11 NB II. Nyugati csoport 1. Haldás 8 6 1 24-9 22 2. Dorog 6 8 1 23-10 20 3. ZTE 7 5 3 19-11 19 4. Sabaria 6 5 4 22-13 17 5. Szekszárd 7 3 5 17-16 17 6. Tatabánya 5 6 4 24-19 16 7. N.-kanizsa 6 3 6 18-18 15 8. Dunaferr 6 3 6 13-17 15 9. Paks 5 4 6 23-19 14 10. BKV Előre 5 4 6 21-17 14 11. Sopron 3 7 5 19-22 13 12. Pénzügyőr 4 5 6 18-24 13 13. ESMTK 6 1 8 15-25 13 14. Kaposvár 6­9 17-25 13 15. Mohács 3 6 6 10-24 12 16. Ajka 3 2 10 17-31 8 NB III. Tisza csoport 1. B.-újváros 11 3 1 41-15 25 2. Rakamaz 8 4 3 21-15 25 3. Kisvárda 7 4 4 24-20 18 4. Edelóny 4 9 2 16-13 17 5. Olefin SC 5 7 3 20-20 17 6. Szerencs 6 4 5 24-18 16 7. MVSC 5 6 4 21-22 16 8. BEVSC 7 2 6 19-20 16 9. H.-szob. 4 7 4 18-20 16 10. Nagykálló 4 7 4 11-14 15 11. M.-szalka 5 4 6 20-19 14 12. Derecske 5 4 6 22-24 14 13. A.-szántó 5 2 8 25-31 12 14. B.-falva 2 5 8 14-23 9 15. Ózd 2 5 8 18-29 9 16. S.-bábony 2 3 10 14-25 7 Megyei I. osztály 1. Mezőcsát 11 2 2 31-9 24 2. Nagycócs 10 3 2 34-16 23 3. S.-patak 8 4 3 31-19 20 4. M.-kövesd 9 2 4 28-19 20 5. Encs 9 1 5 29-23 19 6. S.-újhely 8 2 5 34-18 18 7. B.-nádasd 6 4 5 27-22 16 8. Putnok 5 5 5 21-25 15 9. Mád 5 4 6 26-24 14 10. Glas SVSE 5 4 6 21-24 14 11. Karcsa 4 5 6 23-23 13 12. Gönc 4 3 8 16-27 11 13. Hejőcsaba 4 2 9 13-24 10 14. F.-zsolca 4 1 10 15-39 9 15. B.-szirák 3 2 10 15-32 8 16. B.-györgy 1 4 10 10-30 6 TOTÓ 47. HÉT 1. Csepel SC - Kispest HFC 1-2 2 2. Videoton-W. - Ferencváros 3-2 1 3. BVSC-Novép - Rába ETO 0-1 2 4. Diósgyőr - Veszprém LC 1-1 \ 5. Nyíregyháza - Békéscsaba 0-1 2 6. MTK - Siófoki Bányász 3-0 1 7. Karlsruhe - FC Köln 3-1 1 8. Leverkusen - Bayern M. 2-4 2 9. Schalke - E. Frankfurt 0-0 X 10. Uerdingen - Kaiserslaut. 0-5 2 11. Stuttgart - B. Dortmund 1-0 I 12. Torino - Juventus 1-2 2 13. AC Milan - Internazlonale 1-1 X + 1. Vasas-Smirnoff - PMSC 3-1 1