Észak-Magyarország, 1992. november (48. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-16 / 270. szám

14 ESZAK-Magyarország Sport 1992. November l6., Hétfő — Döntetlenül végződtek a rangadók Labdarúgás, megyei I. osztály Miskolc (ÉM) - Teljes a megyei I. osztályú lab­darúgó bajnokság eredménylistája. A felsőházi rangadókon pontosztozkodások születtek, Mezőkövesden 1-1-re, Encsen pedig 0-0-ra végződött a találkozó. Borsodnádasdon nyert a Felsőzsolca, Borsodszentgyörgyön a Hejőcsaba. A Sárospatak hazai pályán diadalmaskodott a szomszédvár Sátoraljaújhely ellen. Kitett magáért a Karcsa is, 3-0-ra nyert a sereghajtó Borsodszirák ellen. A részletek: FELSŐZSOLCA - BORSODNÁDASD 2-1 (1-0). Borsodnádasd, 100 néző. Vezette: Matika. Felsőzsolca: Nagy R. - Nagy Z., Orgován, Bóni, Jáborcsik P., Csami (Lapis), Dorkó (Samu), Tóth, Horváth (Lippai J.), Balogh, Jáborcsik A. Edző: Szabó Sándor. Borsodnádasd: Debrődi - Nagy, Vámos (Kurtán, Riczenyák), Barna, Olexa, Vára- di, Szabó, Zámbó, Kovács, Kolenicska, Mocsárkó J. Edző: Érsek Emil. G.: Csami, Jáborcsik A., il­letve Olexa. Jók: az egész vendégcsapat, illetve senki. Ifi: 3-2 a hazaiak javára. PUTNOK - GLAS-SVSE 1-1 (0-0). Putnok, 200 néző. Vezette: Nyitrai. Putnok: Fáklya - Lengyel, Bállá, Fecsku, Bódi, Boros, Vincze, Makrai, Kosz- ta, Nagy, Horváth (Kiszely). Edző: Bilesch Gyula. GLAS-SVSE: Szedlák - Géczi, Máté, Konyha, Szentidai, Benkő, Tóth, Juszkó (Szőke), Bagoly, Vajda, Seszták. Edző: Lipcsei Imre. G.: Kiszely, illetve Szőke. Jók: a hazaiak közül senki, illetve Géczi, Szentidai, Tóth, Vajda, Seszták. Ifi: 0-0. SÁROSPATAK - SÁTORALJAÚJHELY 2-1 (0-0). Sárospatak, 1000 néző. Vezette: Bukovics. Sárospatak: Frikker I. - Pauleczki, Demkovics, Beimli, Kőszegi, Rák, Sikorszki, Hanuder, Rácz (Frikker L.), Krenyiczki, Vachter. Mb. edző: Tuss István. Sátoraljaújhely: Kántor - Katócs, Bordás, Barna, Bodnár, Takács, Pankovics, Varga, Tokár, Juhász (Lőrincz), Rusznák (Jurkó). Edző: Szakáll Miklós. G.: Krenyiczki, Vachter, illetve Barna. Jók: Pauleczki, Demkovics, Kőszegi, Rák, Si­korszki, illetve Barna, Takács. Ifi: 2-2. MEZŐKÖVESD - MEZÓCSÁT 1-1 (0-0). Mezőkövesd, 800 néző. Vezette: Tóth. Mezőkövesd: Nagy - Baranyi, Nyikes, Nyeste, Bodnár, Beller, Birinyi, Csirmaz, Hajdú, Papp, Takács. Edző: Újvárosi László. Mezőcsát: Grol- musz - Dósa, Bubenkó (Kovács), Szobóczki Z., Balogh, Sárai (Gályász), Rontó, Szombati, Je- zoviczki (Simon), Szobóczki A., Igó. Edző: Földe- si Károly. G.: Birinyi, illetve Rontó. Jók: Bodnár, Csirmaz, Papp, illetve Grolmusz, Dósa, Szobócz­ki Z., Igó. Ifi: 2-1 a hazaiaknak. KARCSA - BORSODSZIRÁK 3-0 (2-0). Kar­csa, 150 néző. Vezette: Tassy. Karcsa: Varga - Kovács, Baba G., Tóth S., György I., Baba J., Ko- csmárszki, Móré, Kelemen, Nagy R. (Molnár), Góré (Gál). Edző: Baba János. Borsodszirák: Orosz - Szabó, Bari J., Horváth, Fűzi (Hamza), Helgert, Tóth (Bari Zs.), Petrovics, Tóth J., Takács, Kiss. Edző: Petrovics László. G.: Kele­men (3). Jók: Varga, Tóth S., Kelemen L., illetve Orosz, Petrovics, Takács. Ifi: 9r3 a karcsaiaknak. ENCS - NAGYCSÉCS 0-0. Encs, 400 néző. Vezette: Vitányi. Encs: Kónya - Kozma, Csíki, Orosz, Varga B., Varga F. (Szepesi), Barta, Ruszkai, Kotula, Kristóf (Kuszkó), Szegedi. Edző: Mészáros László. Nagycsécs: Ondrék - Kiss, Tóth, Varga, Vacant, Barabás, Lakatos, Gulyás, Kovács, Bádea, Répási. Edző: Csongrádi Sándor. Jók: Kozma, Orosz, Varga B., Ruszkai, illetve Vacaru, Barabás, Bádea. Ifi: 3-1 az encsieknek. HEJŐCSABA - BORSODSZENTGYÖRGY 4-0 (2-0). Borsodszentgyörgy, 300 néző. Vezette: Benkő. Hejőcsaba: Tóth - Kavecsánszki, Budai, Szűcs (Mida), Mózsik, Jurák, Kerényi, Rácz (Nagy T.), Székely, Venczel, Kruzsely (Krusecz- ki). Edző: Laczkó Lukács. Borsodszentgyörgy: Németh S. - Németh II., Lukács, Borbás (Kanabé), Németh I., Vincze, Németh )U., Varga, Németh P., Alföldi (Jenei), Horváth. Mb. edző: Németh Gergely. G.: Székely, Jurák, Kerényi, NagyT. Jók: -Kavecsánszki, Budai, Mózsik, illetve Németh I., Németh P., Horváth. Kiállítva: Németh S. a 35., il­letve Mida a 78. percben. Ifi: 3-1 a vendégek javára. GÖNC - MÁD 1-0 (0-0). Gönc, 200 néző. Vezette: Mátyus. Gönc: Bóni - Kopcsó, Molnár I., Léport, Bartus, Csontos J., Molnár F. (Ákos), Bod­nár, Szarka, Kutasi, Rostás (Nagy). Edző: Molnár János. Mád: Nemes - Balogh, Rábai, Majoros, Oláh, Tatárka, Osváth (Gönczi), Nagy, Szabó, Laczkó, Kentos (Gazdag). Edző: Oláh Ferenc. G.: Csontos J. Jók: Molnár I., Csontos J., Bóni, Szarkas, illetve Majoros, Szabó, Kentos. Ifi: 4-1 a vendégek javára. A Saarbrücken petárdát robbantott Külföldi labdarúgó bajnokságok Budapest, Miskolc (MTI, ÉM) - NÉMETORSZÁG: A Bundesliga péntek esti, ráhangoló nyitányán nem történt csoda. A dortmundiak nem tudtak visszavágni a kupában el­szenvedett vereségért a Bremennek (a zöldek Bode találatával mentettek pontot), s a statisztikusok azon „csám­csogtak”, hogy a svájci Chapuisat (a Hitzfeld-legénység egyik előretolt embere) az eddigi mérkőzéseken 46- szor került gólhelyzetbe, ezekből összesen 6-szor tudott eredményes lenni, fejjel viszont még egy találatot sem ért el... A Kaiserslautern felőrölte a gelsenkircheniek ellenállását, s a Dresden sikere sem volt vitás az eddig várakozás felett szereplő Karlsruhe ellen. A vörös ördögök lendületesen kezdtek, Lattek edzőnek keménynek bizonyult a kispad. A hazaiak még azt a luxust is megengedhették maguk­nak, hogy kihagyjanak egy 11-est... Ugyancsak büntetőt végezhetett el a Dresden, a fekete-sárgák nem hagyták kihasználatlanul az ajándékba kapott esélyt, ugyanis a hazai drukkerek sem tagadták, hogy nem előzte meg szabálytalanság az ominózus pont­rúgást... Szombatra hat összecsapás maradt. A bajnok nem bírt idegenben a Walten- scheiddel, a találkozón néhány borzasztó kemény belépő történt, volt felszakadt szemhéj, vérző orr, egye­bek... Vajon kilábal-e a hullámvölgy­ből a Frankfurt? - fogalmazódott meg a kérdés. Nos, az igenlő válaszhoz az (is) szükségeltetett, hogy Szte- panovics edző pályára küldette a kapitány Beint és a gólkirály-jelölt Yeboah-t egyaránt. A két játékos a találkozón három gólt ért: Bein 1 Les­ből szerezte meg a vezetést, ezt azon­ban Wegmann bombalövéssel egali­zálta. A szünet után aztán Yeboah (68. és 74. perc) kétszer köszönt be, majd Kruse önzetlen átadással teremtett sakk-matt helyzetet Edgar Schmitt- nek. Hamburgban a 22. percben min­den vitás kérdésre megfogalmazódott a válasz. Kezdődött azzal, hogy a 9. percben Hartmann egy szép akciót fe­jezett be, négy perccel később Bester folytatta a gólgyártást, s újabb kilenc Stefan Reuter a nyáron tért vissza Németországba, a Juventust hagy­ta ott a Dortmund kedvéért. Vele biztonságosabb Hitzfeld edző legénysége, ám a hét végén csak egy pontra futotta hazai környezetben. Fotó: AP perc elteltével Báron fejese abszolút magabiztos vezetést jelentett. A ki­kötővárosban lélegzethez jutottak. A bomba ezúttal Mönchengladbach- ban robbant. A petárdát a Saarbrücken durrantotta, sok hazai totózót meg­tréfálva. Gelsdorf edző ment, de a Bökelberg-stadion népének nem volt oka az örömre. Eric Wynalda két gyors találata adta meg az alaphangot, majd az utolsó fél órában Szavicsev, Schüler és Kostner fejezték be a „kivégzést”, közben válaszként Dah- lin és Neun iratkoztak fel. A hazaiak játékát elnézve, bizony komoly gond­jaik lehetnek a folytatásban... Nyert az FC Köln is, pedig a Lever­kusen jó néhány helyzetet teremtett. A szerencse ezúttal Bergerék mellé tár­sult, hiszen egyszer a kapufa, máskor meg Fortuna segített. S közben And­reas Thom sérülés miatt gyors kiállás­ra kényszerült... A bajorok is egyetlen gólnak örültek, igaz, erre sokat kellett várni, hiszen csak a lefújás előtt öt (!) perccel esett, az előrekalandozó Thomas Helmer révén.A hazai pub­likum ezúttal sem tapsolta vörösre a tenyerét, ráadásul Ribbeck edző lehangoltan könyvelhette el Olaf Thon kulcscsontsérülését. A 13. fordulóban 7 csapat maradt gólképtelen, a góllövőlistát a 9 gólos Yeboah vezeti a 8 gólos Wynalda előtt. Eredmények: BUNDESLIGA I.: Dortmund - Bre­men 2-2. Dresden - Karlsruhe 3-1. Kaiserslautern - Schalke 3-0. E. Frankfurt - Bochum 4-1. Watten­scheid - Stuttgart 0-0. Hamburg - B. Uerdingen 3-0. Bayern München - Nürnberg 1-0. FC Köln - B. Lever­kusen 1-0. Mönchengladbach - Saar­brücken 2-5. A táblázatot a Bayern München vezeti a Frankfurt és a Bre­men előtt. BUNDESLIGA II.: Freiburg - Ros­tock 2-1. S. Kickers - Düsseldorf 2-0. Meppen - St. Pauli 2-0. Mainz - Darm­stadt 0-1. Mannheim - Braunschweig 3-1. Remscheid - Wuppertal 1-1. Wolsburg - Unterhaching 4-1. Duis­burg - Hertha BSC 2-1. Jena - Leipzig 0-1. AUSZTRIA: Az osztrákoknál a hét végi fordulóban az Admira je­leskedett. Eredmények: Admira Wacker - Sturm Graz 6-0. Salzburg - Austria Wien 2-1. Vorwärts Steyr - Innsbruck 0-0. Rapid - Mödling 1-0. SVÁJC: Érvényesült a hazai pálya előnye, négy színhelyen is a hazaitik nyertek. Eredmények: Aarau Servette 2-0. Bulle - Chiasso 2-1. Grasshoppers - St. Gallen 0-0. Lugano - Lausanne 1-0. Neuchatel Xamax - FC Zürich 1-1. Young Boys - Sion 1- 0. Vezet a 26 pontos Servette, má­sodik a Young Boys 22, harmadik a Lausanne 21 ponttal. SKÓCIA: Az északi országban csak két összecsapást rendeztek. Ezek eredményei: Airdrieonians - St. John­stone 0-2. Hibernian - Falkirk 3-1. Az Abaújszántó „kiütötte” az MVSC-t Labdarúgás, NB III. Miskolc (ÉM) - Újabb fordulóra került sor a labdarúgó NB ül. Tisza csoportjában. A tiszaújvárosi megyei rangadót az Olefin SC biztosan nyerte meg. Kapaszkodik a Sajóbábony és megverte az előtte álló Bélapátfalvát. Továbbra sem megy az ózdiaknak. Abaújszántón a hazaiak „kiütötték” az MVSC-t. Idegenben értékes pontot gyűjtött a Szerencs Hegyalja SE. Éredmények: OLEFIN SC - EDELÉNY 3-1 (1-0). Tiszaújváros, 400 néző. Vezette: Kálmán. Olefin SC: Bán - Smolnicki, Vámosi N., Szaniszló, Nagy (Árvái), Drengubák, Földeák, Járai, Bucz, Márkus, Molnár. Edző: Gunics József. Edelény: Drótos - Serfőző, Budai, Pékár, Goór, Szűcs, Gonda, Barbarics, Nagy, Sándor, Szlifka. Edző: Németh Attila. A gólok története, 15. perc: Bu­dai röviden adott haza, Smolmicki el­csípte a labdát, kicselezte a kapust és közelről a hálóba gurított, 1-0. 50. perc: Molnár szöktette Márkust, aki lefutotta a vendégek védelmét, éles beadását Smolnicki 5 méterről, kapás­ból vágta a hálóba, 2-0. 60. perc: Sán­dor cselezgetett, majd átadását Nagy Zs. közelről lőtte a hálóba, 2-1. 82. perc: Drengubák bal oldali éles bea­dását Smolnicki 2 méterről pofozta a hálóba, 3-1. Küzdelmes találkozón helyzetei alapján megérdemelten nyert a hazai együttes. Jók: Smolnicki, Szaniszló, Molnár, Földeák, illetve senki. Ifi: 5-0 a hazaiaknak. SAJÓBÁBONY - BÉLAPÁTFAL­VA 1-0 (1-0). Sajóbábony, 300 néző. Vezette: Zahorán. Sajóbábony: Hossó - Simon, Turcsik, Ladányi, Popovics, Kovács L. (Antalóczi), Kovács Z., Or- beanu, Szántó, Göndör, Pálinkó (Lakatos). Edző: Kapitány Béla. A gól története, 35. perc: Szántó a jobb Tisza csoport oldalon két csellel tisztára játszotta magát, ügyes begurítását pedig Kovács Z. 3 méterről passzolta a ka­puba, 1-0. Az ideges hangulatú és nagyon kemény mérkőzésen sajnálatos sérülések történtek. Kovács L. és Fürjes volt a „szenvedő” fél. A lelkes hazaiak jobb helyzetki­használással nagyobb arányban is nyerhettek volna. Jók: Ladányi, Popovics, Kovács Z., Szántó. Ifi: 1 -0 a vendégek javára. BORSODI ÉPÍTŐK VOLÁN - MÁTÉSZALKA 2-1 (1-1). Miskolc, 400 néző. Vezette: Tóth B. BÉV SC: Kerényi - Szobóczki, Adamovics, Oláh, Farkas, Sverla (Nyeste), Ra- daksz. Bodnár, Balázs (Hornyák), Lehoczki, Vidinczei. Edző: Kőrössy Pál. A gólok története, 5. perc: szöglet után az elmélázó hazai védők közölt Szabó 7 méterről fejelt a kapuba, 0-1. 35. perc: hazai támadás után a 16-oson belül az egyik vendégvédő kézzel ért a labdához, a megítélt büntetőt Oláh magabiztosan értékesítette, 1-1. 70. perc: Farkas 25 méteres szabadrúgás­ból lőtt a jobb sarokba, 2-1. Nagy küzdelemben szerezte meg a győzel­met a lelkes hazai gárda. Jók: Oláh, Farkas, Radaksz, Bodnár, Lehoczki. Ifi: 1-0 a mátészalkaiak javára. ABAÚJSZÁNTÓ - MISKOLCI VSC 5-0 (1-0). Abaújszántó, 400 néző. Vezette: Kormos. Abaújszántó: Kiss - Kocsis J., Mika, Tokár, Pócs (Nagy), Huszák, Hecel, Craál, Balázs, Erdősi I., Feledi (Szabó). Edző: Pócs András. MVSC: Fehér - Mihalovszki, Lizák, Tábori, Schnek, Kundrák, Tóth, Bohán, Bódi (Kojsza), Kapitány (Czinglér), Reichenbach. Edző: Fekete László. A gólok története, 5. perc: Balázs 15 méterről a jobb sarok­ba lőtt, 1-0. 49. perc: Kocsis J. 17 méterről bombázott a bal felső sarok­ba, 2-0. 65. perc: Kocsis J. kicselezte a védőket és a bal alsó sarokba helyezett, 3-0. 84. perc: Huszák beadását Kocsis J. 15 méterről, kapás­ból a kapu jobb oldalába bombázta, 4-0. 89. perc: Huszák 2 méterről állí­totta be a végeredményt, 5-0. A nagy iramú mérkőzésen a minden csapat- részében jobb hazai együttes ilyen arányban is megérdemelten nyert. Jók: Kocsis J. (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, illetve Schnek. Ifi: 4-2 a vasutasoknak. BALMAZÚJVÁROS - ÓZDI KOHÁSZ 2-0 (1 -0). Balmazújváros, 1100 néző. Vezette: Szlomoniczki. Ózd: Erdős - Ágó, Kiss, Magyari, Pál (Bíró L.), Kakukk, Kornyijenko, Bíró O., Farkas (Lucza), Herczeg, Magyar. Edző: Munkácsi Tamás. A gólokat a 38. percben Kovács 11 -esból és az 51. percben Loós szerezték. Az irreális ta­lajon a jobb erőnlét és helyzetki­használás döntött a hazaiak javára. Jók: Erdős, Magyari, Bíró O. Ifi: 2-1 a hazaiaknak. NAGYKÁLLÓ - SZERENCS HEGYALJA SE 0-0. Nagykálló, 500 néző. Vezette: Németh. SZHSE: Nagy G. - Sándor, Göndör, Búza, Planéta, Kobolák, Kozma (Tirk), Tímári, Trubnikov, Cigankov, Haraszin. Edző: Szőke Barnabás. A pályán a szó szoros értelmében sárdagasztás folyt. A vendégek tatikusan futballoztak és rászolgáltak az egyik pontra. Jók: Nagy G., Kobolák, Tímári, Cigankov. Ifi: nem kaptuk meg. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: DERECSKE - HAJDÚSZOBOSZLÓ 2-2 (ifi. 3-1). KISVÁRDA - RAKA- MAZ 3-0 (ifi: 2-1). A budapestiek nyertek Miskolc (ÉM) - A Honvéd sport­telepen rendezték meg a Miskolci Ke­selyűk - Budapest (diplomaták és üzletemberek) hírverő rögbi mérkőzést. A fővárosi együttes 14-7- es félidő után 24-10-re diadal­maskodott ___________________________ F eljutottak az emelkedőn Miskolc (ÉM-KAG) - Hozott néhány változást az idei tapolcai emelkedő­futóverseny a korábbiakhoz képest: az eddigi szervező TR1KE mellé Szász László vezényletével beszállt a Tábori Sportszer, úgyis mint rendező és úgyis, mint a díjak felajánlója. Nem kértek az indulóktól nevezési díjat sem, adtak viszont nekik futás után egy-egy banánt és meleg teát. A versenyzőket sem hármas csoportok­ban indították, mint tavaly, hanem egyesével. így jóval nehezebben lehetett nyomni a kemény iramot a buszvégállomástól a mészkőbánya bejáratáig tartó, mintegy 2 km-es, erősen emelkedő útvonalon, amely viszont mitsem változott. Megfutására ezúttal 27 férfi és 9 nő vállalkozott, 7 évestől egészen 43-ig. A maratoni futó Papp János tavaly felállított 6,51 perces útvonalcsúcsa továbbra is él, mivel távollétében most a győztes Varga József, a Tábori Sportszer kiváló triatlonosa „csak” 7,17-et futott. Mögötte az MEAFC 16z éves utánpótlás válogatott tájfutója, Domonyik Gábor lett a második*' (7.28), klubtársa, Telek Zoltán (7.37) előtt. A hölgyeknél a tájfutók játszották a főszerepet. A szombathelyi Horváth Andrea (8.45) nyert a Diósgyőri Tájékozódási futó Club (DTC) szintén 16 éves és szintén utánpótlás váloga­tottja Lubinszki Mária (9.21) előtt, és a TRIKE-BCA triatlonosa, Sikter Zsuzsa (9.45) is csak egy másodperc­cel előzte meg a DTC-s Túsz Marian­nát (9.460.) Nagyarányú sakksiker Miskolc (ÉM) - Nagyarányú győzel­met aratott a Miskolci SC első osztá­lyú sakkcsapata. MISKOLCI SC - MAKÓ 10.5-3.5. Miskolc, OB I. Győztek: Novikov, Lukács, dr. Hazai, Károlyi, Szabolcsi, Dobos, Bokor, Král, Grábics. Dön­tetlenül mérkőztek: Varga Z., Somlai, Varga P. Csernyin nagymester vereséget szenvedett Bauer FIDE-, mestertől, s ez nagy meglepetés. , HEVESI SE - MISKOLCI KÖZÚTI IGAZGATÓSÁG 6.5-5.5. Miskolc, OB II. Győztek: Szabó J„ Rekó, Pető, Salkovics. Döntellenül mérkőztek: Bagoly, Tóth I., Szádeczki K. MEZŐKÖVESDI VSE - DEB­RECENI BETŰ SE 65-5.5. Mezőkövesd, OB II. Győztek: Hunkó, Puhl, Kerek K., Kerek Cs. Döntetlenül mérkőztek: Zombori, Barabás, Papp, Póta, ifj. Szabó S. SÁROSPATAKI ELEKTROMOS - ÉRV SALGÓTARJÁN 9.5-25. Sárospatak, OB II. Győztek: Kólán, Husek, Ebert, Isépy, Havasi, Danes, Szigeti, Királyházi, Nemesvölgyi. Döntetlenül mérkőzött: Magyar. Jégkorong Miskolc (ÉM) - A miskolci városi műjégpályán nemzetközi jégkorong­tornát rendezett az MIIC. Ered­mények: CSÍKSZEREDA (romániai első ligás) - MISKOLCI HOKI CLUB 4-2 (1-2, 1-0, 2-0). G.: Csíki, Egyed. Jók: Jeszenszky, Csíki, Egyed, Tóth. CSÍKSZEREDA - ROMÁN JUNIOR VÁLOGATOTT 9-5 (2-2, 3-3, 4-0). G.: Barta, Kovács, Péter (2-2), Gál, Bczsán, Kósa, illetve Kertész (3), Ghenea, Timaru. Az MHC-Román ju­nior válogatott találkozó eredményét és a torna végeredményét keddi la­punkban közöljük. Utánpótlás bajnoki találkozókon: FTC-MISKOLCI HOKI CLUB 10-0 Kölyök találkozó. FTC - MIIC 11-4 Serdülő mérkőzés. G.: Lukács (2), Kormos, Varga. LEHEL HC - MIIC 9-0. Kölyök mérkőzés.