Észak-Magyarország, 1992. november (48. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-16 / 270. szám

1992. November 16., Hétfő Sport Siker és kudarc Miskolc (ÉM) - Hazai környezetben szerepelt a DFC NB I-es ifjúsági és serdülő labdarúgócsapata. Mérlegük: egy győzelem, egy vereség. Ered­mények: IFJÚSÁGIAK: DIÓSGYŐRI FC - RÁBA ETO 1-0 (1-0). 100 néző. Vezette: Bozsóki. DFC: Molnár Z. - Molnár Zs., Simon, Ripszki, Birke, Sramkó, Oleár, Balogh (Vigh), Kop­pány, Varga (Kántor), Kósa (Kovács). Edző: Sárréti Géza. G.: Oleár. Jók: Molnár Z., Sramkó, Koppány. Nagy küzdelmet vívtak a csapatok a közepes iramú és színvonalú találkozón. A diósgyőriek az első félidőben nyújtott jobb teljesít­ményükkel harcolták ki a győzelmet. SERDÜLŐK: RÁBA ETO - DIÓSGYŐRI FC 4-0 (0-0). 100 néző. Vezette: Jakab. DFC: Juhos (Horváth) - Sarlai, Gável, Kriston, Tokár, Gályász (Pásztor), Tóth G. (Soltész), Barva, Kőműves, Harsányi, Tóth D. Edző: Krompaszky Gyula. G.: Fűzi, Csenteri, Gede, Máté. Jók: Kriston, Tokár, Barva. A szünet után kihasználta lehetőségeit a Rába és biz­tosan nyert. * Újabb mérkőzést játszott a Kazincbar­cikai FC labdarúgócsapata. A tizen­egy esztendős serdülők a Budapest- bajnokság keretében a fővárosban léptek pályára és kitűnő teljesítmény- nycl 12-1 (3-0) arányban bizonyultak jobbnak az FTC elleni összecsapáson. A KFC továbbra is őrzi százszáza­lékos mérlegét. Meghalt Ernst Happel Innsbruck (APA) - Súlyos veszteség érte a világ labdarúgását: szombaton az innsbrucki klinikán 66 éves korá­ban meghalt Emst Happel, az osztrák labdarúgó válogatott szövetségi kapitánya. Már hosszabb ideje betegeskedett, s még az erős szer­vezete sem tudta leküzdeni a súlyos kórt. * Ernst Happel a nemzetközi labdarúgó életnek évtizedeken át az egyik kiemelkedő egyénisége volt. Játékos korában - a Rapid labdarúgója volt - 51 alkalommal szerepelt Ausztria válogatottjában, s részt vett két világ- bajnokságon (1954, 1958). De nem­csak az osztrák főváros népszerű csapatában tűnt ki, hanem két éven át a híres párizsi Racing klubnak is tagja volt. Á legnagyobb sikereit azonban mint edző érte el, sok csapatot vitt a csúcsra, s az utóbbi időkig mint Ausztria szövetségi kapitánya próbál­ta meg a szomszédos ország együt­tesét kijuttatni az 1994-es világbaj­nokságra. Happel holland, belga, német és oszt­rák csapatokkal nyolc bajnokságot és hat országos kupát nyert, a rotterdami Feycnoorddal 1970-ben, az SV Ham­burg együttesével pedig 1983-ban megnyerte a Bajnokcsapatok Európa Kupáját. A Fcyenoord ugyanabban az évben a Világ Kupa győztese is lett. A hetvenes évek végén a holland váloga­tottnak volt a szövetségi kapitánya, s a narancssárgák az ő irányításával jutot­tak az 1978-as argentínai világbajnok­ságon ezüstéremhez. Remény nélkül Stockholmban Stockholm (MTI, Reuter) - Hiába nyerte meg a magyar férfi kosárlabda­válogatott szombati Eb-középdöntő mérkőzését Románia ellen, a tovább­jutás reménye szertefoszlott a csoport másik eredményének ismeretében. Svédország ugyanis meglepetésre 90:81 arányban legyőzte a csoportfa­vorit Görögországot, így a további mérkőzésektől függetlenül eldőlt, hogy a D-csoportból a görögök és a svédek jutottak be az Eb 12-cs dön­tőjébe. Mindez azt jelenti, hogy a magyarok búcsútalálkozója szerdán Stockholmban már tétnélküli lesz. Az A-csoport szombati eredményei. Törökország - Belgium 66:54 (28:34). Hollandia - Csehszlovákia 97:91 (55:44). A csoport állása 5 forduló után: 1. Belgium 8 print, 2. Törökor­szág 8, 3. Csehszlovákia 7, 4. Hollan­dia 7. Ingatag védelem, kimaradt helyzetek Gy. Rába ETO - Diósgyőri FC 1-0 (0-0) Doros László Győr, 2000 néző. Vezette: Filler, lab­darúgás, NB I. GY. RÁBA ETO: Végh - Keszeg, Lakos, Fekete, Virág - Tóth L., Miriu- ta, Kiszi, Klausz - Csertői, Belansky. Edző: Tornyi Barnabás. DIÓSGYŐRI FC: Dohot - Bém, Leskó, Csízi, Szabó - Szlifka, Danes, Szvisztun, Kiser - Adzsojev, Szilágyi. Edző: Sándor István. CSERE: Leskó helyett Budai, a 25., Kiszi helyett Ördög, a 60., Klausz helyett Máriási, a 72., Adzsojev helyett Tóth M., a 77. percben. A találkozót megelőzően havas eső zúdult a Rába-parti városra, s ez a tény, no meg a zöld-fehérek bajnoki szereplése, meghatározta a nézőszá­mot. Nem lehet emelkedett érzés a nagyszerű létesítményben, jószerével kongó lelátók előtt kergetni a labdát... A maroknyi vendégtábor hangja hal­latszott, igaz, a hangosbeszélőn több­ször is kérték őket a petárda durrog- tatás beszüntetésére. Az első említést érdemlő eseményt az 5. percben je­gyezhettük fel, amikor Csízi fejesét fogta meg Végh. A beállós nem sokkal később saját kapuját is „megcélozta”, de az irányzókkal - sze­rencsére - baj volt, így csak szöglet lett a dologból. A 13. percben Miriuta célozhatta meg a diósgyőri ketrecet, először az egyik védőről pattant vissza a labda, aztán pedig Dohot hárított. Kisütött a Nap, de amint észrevételezte Belansky csetlését- botlását - két helyzetet rontott el -, tün­tetőleg ismét a felhők mögé bújt. Valamivel később Csertői iramodott meg, ám 12 méterről keresztbe lőtt a kapu előtt. A hazaiak egyértelműen fölényben játszottak, a DFC alig lépte át a felezővonalat, túlságosan defen­zíven futballozott. A 25. percben Sán­dor edző lecserélte a csapatkapitányt, s a lépés többeknek okozott fejtörést. Nos, az tény, hogy meglepően lyukas­nak mutatkozott a vendégvédclem közepe, s a liberónak volt két, nem ép­pen dicséretes megmozdulása. Baj nem lett belőle, de az már nem rajta múlott... Jó néhány apró szabálytalan­ság tarkította a játékot, amely ala­csony színvonalon csordogált. A második félidő a „tüntetők” bevonulásával kezdődött - már, ha egyáltalán annak lehet nevezni azt a maroknyi, ncgyven-ötven főből álló, korántsem fitt állapotban betóduló, suhancokból verbuválódott társasá­got, amely Kovács Jenő menedzser lemondását követelte. A játékrész elején Adzsojev remek átadással hozta kecsegtető helyzetbe Szvisztunt, aki kapástól mellé durran- tott. Adzsojev néhány finom mozdu­lattal igazolta, hogy a pályán lévők Szlifka az első félidőben hasznos teljesítményt nyújtott, a szünet után viszont mar ő is csak védekezett. Fotó: EM-archív közül neki van a legtöbb köze a sportághoz. Közben a szurkolók rig­musok farigcsálásával töltötték ide­jüket, az alacsony színvonalú, rengeteg hibával tarkított játék ugyan­is nem kötötte le a figyelmüket. A lassított filmhez hasonlító cammogás közepette üdítő színfoltot jelentett, amikor Kiser középre ívelését Adzso­jev előrevetődve fejelte - alig valamivel mellé. A becserél Ördög rúgta el bal lábával a jobb elől a lab­dát, a drukkerek ezúttal csendben szemlélték a „nagyjelenetet...” Talán erről azért mégsem Kovács mene­dzser tehet... Úgy tűnt, hogy a DFC megússza kapott gól nélkül, ám a sorozatos győri rohamok a 84. perc­ben eredménnyel jártak. Bal oldali szöglet után Dohot tenyereltc a 16- oson kívülre a labdát, amelyet Tóth L. egy lépés után zúdított a kapu bal oldalán a léc alá, 1 -0. A befejezés előtt két perccel Fekete és Szilágyi csapott össze, aztán kakaskodni kezdtek, Pillér pedig mindkétjátékost kiállítot­ta. A találkozó úgy alakult, ahogyan azt a győriek tervezték. Azonnal támadólag léptek fel, látszott, hogy az „életükért” hajtanak. A DFC beszorult, s erejéből kizárólag a rombolásra futotta, tá­madás vezetését hiába várta maroknvi tábora. A hazaiak előtt adódott egy­két lehetőség,‘ezeket azonban rendre elpuskázták. Nem győztünk azon ál- mélkodni, hogy lehet egy csapat eny- nyire gólképtelcn, mintha átok ült vol­na a Tornyi-legénységcn. A diós­győriek védelme, főleg középen és a bal oldalon, átjáróháznak bizonyult, ott bontakoztak ki a zöld-fehér akciók. Sándor edző merész húzással igyekezett szilárdítani az alakzatot, Csízit küldte hátra, s a döntés helyességét igazolta, hogy ettől kezdve bő egy órán keresztül stabil­nak mutatkozott a hátsó sor. A má­sodik félidő kezdetén akadt két helyzete a vendégcsapatnak is, ám Szvisztun és Adzsojev is kihagyta, s amikor az utóbbit felváltotta a csereember, érződött, hogy a vendégek teljesen lemondtak a gólszerzésről. Az ilyen felfogás per­sze ritkán lehet eredményes, s így történt ezúttal is. A legalább 80 percet kezdeményező győriek egy jól eltalált lövéssel két ponthoz jutottak, s fölényük alapján erre rá is szolgáltak. Hallottunk olyan hangot - érdekes mó­don ez a diósgyőri vezetés köreiből hallatszott -, hogy a vendégjátékosok nem tettek meg mindent a minél jobb eredmény elérése érdekében. Nos, ebben a kérdésben nehéz biztonsággal ítélkezni, s az állítást különben is bi­zonyítani illik. Tény, hogy a DFC rop­pant gyenge, enervált teljesítményt nyújtott, ennek alapján veresége reális. Jók: Keszeg, Miriuta, Keszeg, illetve Dohot, Adzsojev. TORNYI BARNABÁS: - Nagy görcs nehezedett a játékosokra, mindenáron győzni akartak, s mivel késett a gól, sokat idegeskedtek. SÁNDOR ISTVÁN: -Tudomásul kell venni, hogy a kihagyott lehetőségek megbosszulják magukat. A szünet után két helyzetet ügyetlenkedtünk el, a másik oldalon pedig jól eltaláltak egy labdát... * TOVÁBBI NB I-ES EREDMÉNYEK ÚJPESTI TE - VASAS- SMIRNOFF 2-2 (1-1). A vendégek a 91. (!) percben egyenlítettek. G.: Bá­csi, Miklya, illetve Galaschek, Pecha. KISPEST HFC - VESZPRÉM LC 4-2 (2-1). A kiesójelölt nem bírta a hajrát, pedig az első gólt ők szerezték. G.: Vincze, Csábi, Negrau, Fischer, il­letve Lehota, Csík. FTC - VÁC FC-SAMSUNG 0-1 (0-0). Az első félidőben kimaradtak a zöld-fehér helyzetek. G.: Füle. BÉKÉSCSABA - VIDEOTON- WALTHAM 2-2 (1-0). A csabaiak közelebb álltak a két pont megszer­zéséhez. G.: Kurucz, Árgyelán, illetve Kuttor, Sallói (1 l-esből). PÉCSI MSC - MTK 0-0. Az ilyen mérkőzést a lehető legjobb pillanatok alatt elfelejteni... SIÓFOK - BVSC-NOVÉP 0-0. Érdekes, hogy az egyik pontnak a hazaiak örülhettek jobban, a fővárosi­aknak több helyzetük adódott. CSEPEL SC - NYÍREGYHÁZA 3-1 (1-0). Minden csapatrészükben jobbak voltak a csepeliek, a vendégek közül két játékost kiállított a bíró. G.: Mikler, Váczi, Palacian, illetve Kovács. Értékes pontszerzés idegenben BMTE-Törley - Kazincbarcikai Vegyész 0-0 Miskolc (ÉM-tudósítás) - Budafok, Promontor utcai sporttelep, 800 néző. Vezette: Veress. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. BM I'E-Törlcy: Jeszenszky - Héjas, föntér, Sári, Szabó - Bősze, Varró, Takó - Schneider, Fonnyadt, Ungi. Edző: Sárközi Lőrinc. KVSE: Májcr - Szabó I., Sztahon, Kondás, Pribék - Balogh, Körösi, Csipke, Lukács - Ternován, Hanyccz. Edző: Kálmán Vilmos. CSERE: Varró helyett Sirmán, a 60., Sári helyett Bruzsa, a 70., Csipke helyett Haubcrger, a 76. percben. Jó iramban kezdődött az összecsapás. A BMIE-Törlcy azonnal támadólag lépett fel, de a bareikaiak nem ijedtek meg, s amikor megszerezték a labdát, ügyesen lassították a játékot. Schnei­der ugrott ki a védők közül, ám visz- szagurított labdájáról lemaradtak a társak, s ez lehetőséget teremtett a vendég védelemnek, hogy felszabadít­son. A másik oldalon Hanyccz lövésébe léptek bele a védők. Mezőnyjáték alakult ki, enyhe hazai fölény kíséretében. Érződött, hogy mindkét fél nagyon ügyel arra, nehogy gmt kapjon. A megerősített hátsó alakzatok jól álltak a lábukon, így ahg-alig adódott gólszerzési esély a támadók előtt. Nem kis meglepetésre, a felszabadultan játszó Vegyész két esetben is gólt szerezhetett volna, ám előbb Hanyecz hagyta ki a lehetőséget, aztán Ternován puskázta el a kínálatos alkalmat. A hazaiak ebben az időszakban nem sok vizet zavartak, ha pontoznak, akkor egyér­telműen a KVSE felé billent volna a mérleg nyelve. A szünet után változott a mérkőzés képe, bátrabb lett a hazai együttes. Előbb Fonnyadt ugrott ki a védők közül, ám abszolút helyzetből a kapu fölé lőtt, nem sokkal később megint előtte adódott lehetőség, lövését vi­szont Májer jó érzékkel megfogta. A KVSE ekkor kevesebb gondot fordí­tott akciók vezetésére, igaz, ellenfele nem sok alkalmat kínált hozzá. A 72. percben Fonnyadt harmadszor is a tűz közelébe került, lövését ekkor a kapu­fa mentette. Jó időn keresztül ki­egyenlített erők küzdelmét kísérhették figyelemmel az érdeklődők, mindkét csapat kifogástalanul felkészült a találkozóra, így nagy taktikai csatát lehetett figyelemmel kísérni. Szemre tetszetős, gyors akciók gördültek a pályán, jobbára a vendégek kezdeményeztek, nekik teremtődött helyzet is, ezzel szemben a BMTE a gyors kontrákra épített, bíz­va csatárai kezdősebességében. A második játékrésztón a budafokiak előtt nyílt meg az út a győzelem felé, de Fonnyadt ezen a napon egyszerűen képtelen volt a hálóba találni, összességében egyenlő erők csatájában született meg a döntetlen, amely igazságosnak mondható. Jók: Jeszenszky, Szabó V., Pintér,Takó, il­letve Májer, Szabó I., Sztahon, Ter­nován, Kondás, Pribék. SÁRKÖZI LŐRINC: - Szerettünk volna két ponttal és győzelemmel bú­csúzni hűséges szurkolóinktól, ehhez meg is voltak a lehetőségeink, helyzeteink, de sajnos kihagytuk ezeket és így elmaradt a siker. KÁLMÁN VILMOS: - Csak az egy ponttal vagyok elégedett, amelyet kor­rekt játékvezetés mellett szereztünk. További NB Il-es eredmények KELETI CSOPORT: Debreceni VSC- Gödöllő 1-0. Bagi FC - Eger SE 1-1. Kiskőrös - Bajai FC 5-0. Tiszavasvári- FC Hatvan 2-0. Szarvas - Kaba 2-1. Szeged SC - Hajdúnánás 2-2. SBTC- Salgglas - III. Kér. TVE 1-2. NYUGATI CSOPORT: Ajka Hun- galu - Soproni LC 3-3. Mohács - BKV Előre 1 -0. Paksi Atom - Sabaria-Tipo 2-4. Nagykanizsa - Dunaferr 0-2. Dorog - Zalaegerszegi TE l-O.Ta- tabánya - ESMTK-Bauinvest 1-2. Pénzügyőr - Rákóczi FC 4-0. ÉSZAK-Magyarország 15 TÁBLÁZATOK Az NB I. állása 1. Vác FC-Samsung 10 3 25-12 í 20 2. Ferencváros 9 2 2 20-8 20 3. Kispest-Honvéd 7 3 3 20-14 17 4. Vasas 5 6 2 16-13 16 5. Videoton-Waltham 6 3 4 21-15 15 6. Diósgyőr 5 4 4 17-19 14 7. Békéscsaba 4 5 4 18-17 13 8. Csepel 5 3 5 15-15 13 9. MTK 4 4 5 21-18 12 10. Pécs 5 2 6 15-16 12 11. BVSC-Novép 4 3 6 13-16 11 12. UTE 2 6 5 15-19 10 13. Siófok 4 2 7 14-18 10 14. Győri Rába ETO 2 5 6 11-18 9 15. Nyíregyháza 2 4 7 9-19 8 16. VESZPRÉM 3 2 8 14-28 8 NB II. Keleti csoport 1. Tiszavasvári 8 3 3 27-12 19 2. DVSC 7 4 3 19-9 18 3. Hajdúnánás 6 5 3 19-13 17 4. Kiskőrös 7 2 5 24-16 16 5. Kazincbarcika 6 3 5 18-14 15 6. Kaba 5 5 4 13-13 15 7. Szarvas 6 3 5 17-23 15 8. Baja 7­7 19-18 14 9. Hatvan 4 6 4 12-15 14 10. BMTE-Törley 4 6 4 10-14 14 11. Ill.ker. TVE 5 3 6 20-18 13 12. Gödöllő 4 5 5 14-16 13 13. SBTC-Salgglas 5 3 6 20-25 13 14. Bag 2 6 6 12-19 10 15. Eger 3 3 8 13-20 9 16. Szeged 3 3 8 15-27 9 Nyugati csoport 1. Haladás 8 5 1 24-9 21 2. Dorog 6 7 1 22-9 19 3. ZTE 7 4 3 18-10 18 4. Sabaria-Tipo 6 4 4 22-13 16 5. Tatabánya 5 5 4 23-18 15 6. Nagykanizsa 6 3 5 17-16 15 7. Szekszárd 6 3 5 15-16 15 8. Paks 5 4 5 23-18 14 9. Pénzügyőr 4 5 5 18-21 13 10. Dunaferr 5 3 6 12-17 13 11. BKV Előre 4 4 6 18-17 12 12. Sopron 3 6 5 18-21 12 13. Mohács 3 6 5 10-22 12 14. ESMTK-Baulnv. 5 1 8 13-24 11 15. K.Rákóczi 5 . 9 14-23 10 16. Ajka 3 2 9 15-28 8 NB III. Tisza csoport 1.B.-újváros 10 3 1 39-15 23 2. Kisvárda 7 4 3 24-17 18 3. Rakamaz 7 4 3 18-14 18 4. MVSC 5 6 3 21-20 16 5. Olefin SC 5 6 3 20-20 16 6. Edelóny 3 9 2 13-12 15 7. Nagykálló 4 7 3 11-11 15 8. Szerencs 5 4 5 21-18 14 9. Derecske 5 4 5 22-22 14 10. H.-szoboszló 4 6 4 18-20 14 11. BÉVSC 6 2 6 17-19 14 12. M.-szalka 4 4 6 17-19 12 13. A.-szántó 5 2 7 24-28 12 14. Ózd 2 5 7 17-27 9 15. S.-bábony 2 3 9 13-22 7 16. B.-falva 1 5 8 12-23 7 Megyei I. osztály 1. Mezőcsát 10 2 2 30-9 22 2. Nagycsécs 9 3 2 30-15 21 3. M.-kövesd 9 2 3 27-17 20 4. S.-patak 8 3 3 29-17 19 5. Encs 9 1 4 29-21 19 6. S.-újhely 8 2 4 32-15 18 7. B.-nádasd 5 4 5 24-20 14 8. Mád 5 4 6 24-22 13 9. Karcsa 4 5 5 23-22 13 10. Putnok 4 5 5 19-24 13 11. Glas SVSE 4 4 6 19-23 12 12. Gönc 4 2 8 15-26 10 13. Hejőcsaba 4 1 9 12-23 9 14. F.-zsolca 4 1 9 14-37 9 15. B.-szentgyörgy 1 4 9 9-26 6 16. B.-szfrák 2 2 10 13-32 6 TOTÓ, 46. HÉT 1. Újpesti TE - Vasas 2-2 X 2. FTC - Vác FC-Samsung 0-1 2 3. Frankfurt - Bochum 4-1 1 4. FC Köln - Leverkusen 1-0 1 5. Mönchengl. - Saarbrücken 2-5 2 6. B. München - Nürnberg 1-0 1 7. Hamburg - Uerdingen 3-0 1 8. Wattenscheid - Stuttgart 0-0 X 9. Hannover - FC Homburg 1-1 X 10. Chemnitz - Fortuna Köln 1-0 1 11. Bari - Bologna 2-0 1 12. Lecce - Cremonese 2-1 1 13. Pisa - Verona 1-1 X +1. Oldenburg - Osnabrück 2-3 2