Észak-Magyarország, 1992. szeptember (48. évfolyam, 206-231. szám)

1992-09-21 / 223. szám

14 ESZAK-Magyarország Sport Hejőcsabán nyert az Encs Labdarúgás, megyei í. osztály Miskolc (ÉM-tudósítás) - Újabb fordulóra kerüli sor a Borsod megyei I. osztályú labdarúgó bajnok­ságban. Ismét idő előtt fejeződött be egy találkozó, Mádon ugyanis a vendégjátékosok nein tudtak parancsolni indulataiknak és tettlegességhez fo­lyamodtak. Hazai pályán szenvedett vereséget a Borsodszentgyörgy, a Gönc és a Hejőcsaba. Ered­mények: ENCS-HEJŐCSABA 1-0 (0-0). Miskolc, hejő- csabai sporttelep, 200 néző. Vezette: Sike. Encs: Kánya - Kozma, Csíki, Orosz, Varga B., Varga F., Szepesi, Ruszkai (Ttír), Kotula (Kristóf), Szakál- los (Kuszkó), Szegedi. Edző: Mészáros László. Hejőcsaba: Tóth - Kavecsánszki, Mida, Szűcs (Rácz), Kerényi, Nemes, Nagy, Kruzsely (Székely), Jurák, Venczel, Körtvélyesi. Edző: Laczkó Lukács. G.: Kuszkó. Jók: mindenki, illetve Kavecsánszki, Mida. Ifi: 5-2 a csabaiak javára. BORSODNÁDASD-NAGYCSÉCS 0-0. Bor- sodnádasd, 400 néző. Vezette: Cservenka. Bor- sodnádasd: Debrődi - Váradi, Zámbó, Barna, Olexa, Halász, Szabó (Boza), Mocsárkó G. (Nagy), Kovács, Kolenicska, Mocsárkó J. Edző: Érsek Emil. Nagycsécs: Ondrék - Kiss, Fekete, Szűcs, Kertész, Barabás, Lakatos, Gulyás, Váczi (Répási), Varga, Vakaru. Edző: Csongrádi Sándor. Jók: Debrődi, Váradi, Halász, Mocsárkó J., illetve Kertész, Répási. Ifi: 1-1. SÁROSPATAK-PUTNOK 3-1 (1-0). Sáros­patak, 700 néző. Vezette: Tassy. Sárospatak: Frikker I. - Pauleczki, Demkovics, Beimli, Vachter T., Rák, Síkorszki (Jáger), Hanuder, Frikker L., Kaczúr, Vachter G. (Krenyiczki). Edző: dr. Kelsánszky György. Putnok: Káló - László, Fecsku (Takács), Szloboda, Boros, Lup- kovics, Vincze, Makrai, Koszta, Váradi, Kiss (Bállá). Edző: Bilesch Gyula. G.: Frikker L., Vachter, Flanuder, illetve Koszta. Jók: Beimli, VachterT., Hanuder, Kaczúr, illetve László, Fecs- ku, Szloboda. Kiállítva: Káló, a 87. percben. Ifi: 3-1. FELSŐZSOLCA - GLAS-SVSE 1-0 (0-0). Fel- sőzsolca, 100 néző. Vezette: Pázmándi. Felsőzsol- ca: Tyukodi - Nagy Z., Orgován, Bóni, Jáborcsik P., Csarni (Lapis), Samu, Tóth A., Dorkó, Balogh (Kiss I.), Jáborcsik A. (Florváth M.). Edző: Szabó Sándor. GLAS-SVSE: Szedlák - Géczi, Kerekes, Szentidai, Tóth L, Vajda, Kozma (Bagoly), Juszkó, Kalocsai, Kovács (Kónya), Dányi. Edző: Lipcsei Imre. G.: Dorkó. Jók: Orgován, Tóth, Jáborcsik P., Nagy Z., illetve Kerekes, Szedlák, Juszkó. Ifi: 1-0 a vendégek javára. SÁTORALJAÚJHELY-MEZŐCSÁT 2-0 (1­0). Sátoraljaújhely, 700 néző. Vezette: Petró. Sá­toraljaújhely: Kántor - Bodnár, Bordás, Barna (Pankovics), Damu, Katócs, Juhász (Takács), Var­ga, Tokár, Lőrincz, Zsófi (Jurkó). Edző: Szakáll Miklós. Mezőcsát: Grolmusz - Bán, Bubenko, Dósa, Balogh, Szobóczki Z., Rontó, Szombati, Je- zoviczki (Veres), Szobóczki A. (Kovács), Igó (Gá- lyász). Edző: Földesi Károly. G.: Juhász, Jurkó. Jók: Kántor, Bodnár, Tokár, illetve Balogh. Ifi: 1-1. KARCSA - BORSODSZENTGYÖRGY 1-0 (0-0). Borsodszentgyörgy, 200 néző. Vezette: Dé­vai, Karcsa: Varga - Váradi I., Baba G., Hornyák, Tóth, Kovács, Váradi II., György, Móré, Gál (Molnár), Góré. Edző: Baba János. Borsodszent- györgy: Pék - Németh II., Szilágyi, Lukács, Csépányi, Németh I., Varga, Németh P. (Jakab), Bíró, Vincze (Kites), Horváth. Edző: Murányi István. G.: Góré. Jók: Baba G. (a mezőny legjobb­ja) és az egész csapat, illetve Lukács, Németh I., Bíró. Ifi: 4-2 a szentgyörgyiek javára. MEZÓKÖVESD-GÖNC 1-0 (0-0). Gönc, 200 néző. Vezette: Szemán. Mezőkövesd: Nagy - Baranyi (Molnár I.), Nyikes, Nyeste, Bodnár, Beller, Takács, Csirmaz, Hajdú, Papp, Himer. Edző: Újvárosi László. Gönc: Bóni - Kopcsó, Molnár, Léport, Kutasi (Nagy), Bartus, Csányi (Ákos), Bodnár (Kukta), Csontos J., Csontos Cs., Rostás. Edző: Molnár János. G.: Hajdú. Jók: Nyikes, Beller, Papp, illetve Léport. Ifi: 6-1 a vendégek javára. MÁD-BORSODSZIRÁK 2-1 (0-0), a 85. perc­ben félbeszakadt. Mád, 500 néző. Vezette: Orosz. Mád: Nemes - Miklós (Kentos), Osváth, Tatárka, (Rábai), Majoros, Laczkó, Lehoczki, Thury, Hoff­mann, Nagy L. (Balogh), Szabó. Edző: Oláh Fe­renc. Borsodszirák: Tóth S. - Szabó, Tárnái, Horváth, Tóth J., Helgert, Fűzi, Petrovics, Putno- ki, Bari, Takács. Edző: Petrovics László. G.: Laczkó (2), illetve Takács. A 85. percben a játékvezető Tárnáit, Putnokit, majd Petrovicsot is kiállította, mire a sziráki játékosok inzultálták a játékvezetőt, aki lefújta a találkozót. Ifi: 15-0. 1992. Szeptember 21., Hétfő Jött a karmester - „ment” az egyik pont Külföldi labdarúgó bajnokságok Budapest-Miskolc (MTI-ÉM) NÉMETORSZÁG: Lejátszották a hetedik fordulót a Bundesliga I. osztá­lyában, s megtörtént, amire szinte sen­ki nem számított: hazai környezetben veszített pontot az eddig százszáza­lékos bajor gárda! Pedig már a társak között volt a korábbi karmester, a válogatott kapitánya, Lothar Matthaus, akit térdműtéte után csinos summáért vásároltak vissza a milánói Internazionalétól. A Wattenscheid el­leni találkozó 13. percében térdszalag­szakadást szenvedett a brazil Mazin- ho, aztán a félidő vége előtt öt perccel egy „szimuláns” módon kiharcolt 11- esből Olaf Thon juttatta vezetéshez a bajorokat. Hannes Bongartz edző csapata nem adta fel és Sane fejesgól­ja a lehető legjobbkor érkezett: a 90. (!) percben jelentette az esélytelen pontrablását. Nagy küzdelmet, igen élvezetes összecsapást hozott az FC Köln - Dortmund találkozó. Mindkét oldalon adódtak helyzetek, ám a félidő lefújása előtt egyetlen minutával Bo- do Schmidt nem tisztelte névrokonát (a kölniek kapuját a válogatott Bodo Illgner őrizte - A Szerk.), s lövésével határozott a pontok sorséról. Nem sze­retnénk Jörg Berger edző helyében lenni, a szerdai kupasiker mit sem ér, a kecskések reménytelenül leszakad­va, 1 ponttal sereghajtók... Egon Co- ordes sem ülhet nyugodtan a kispadon. A Hamburg a bolgár Lecs- kov góljával vezetésre tett szert, ám aztán következett a Karlsruhe! Rolff előbb 15 méterről egyenlített, aztán öt perccel a vége előtt megadta a kegyelemdöfést a szebb napokat látott kikötővárosiaknak. A Kaiserslautern nemes egyszerűséggel „végezte ki” az öregedő, ezért lassuló Brement, Wag­ner, Witeczek, majd Kuntz góljaira csak Rufer-válasz jött, de ez kevés volt. Érdekes a Schalke! Idegenben már kétszer nyertek a gelsenkirche- niek, de otthon mintha átok ülne Udo Lattek legénységén. Harmadik hazai összecsapásukon a Nürnberg vitt el egy pontot tőlük, igaz, most legalább nem kaptak ki... Szenzációs találkozót hozott az Uerdingen - Stuttgart mérkőzés! Knup és Fritz Walter gól­jaival a vendégek már a 25. percben kétgólos előnybe kerültek. Aztán..., egy lábtörés, majd egy kiállítás megviselte az idegeket. Akkor sem érződött a baj, amikor a 83. percben Sassen 11-esből szépített, hiszen három perccel később Strunz 3-1-re alakította az eredményt. Daum edző álmaiban sem igen kívánja a 88.,, il­Miskolc (ÉM-tudósítás) - Újabb for­dulón jutott túl az NB II]-as labdarú bajnokság mezőnye. A Tisza csoport­ban nem fejeződött be a Sajóbábony - OKSE találkozó, mert a hazaiak egyik játékosa túlságosan sokat megen­gedett magának. Kihasználta a hazai környezet előnyét a BÉV SC, amely az újonc Abaújszántót fektette kétvállra - igaz, csak nehezen. Ered­mények: BORSODI ÉPÍTŐK VOLÁN - ABAÚJSZÁNTÓ 2-1 (1-0). Miskolc, népkerti sporttelep, 600 néző. Vezette: Dávid. BÉV SC: Kerényi - Szobóczki, Farkas, Oláh, Adamovics, Papp, Nyeste (Bohán), Bodnár, Huller (Radáksz), Egri, Hornyák (Fenyvesi). Edző: Kőrössy Pál. Abaújszántó: Kiss - Erdősi I., Tokár, Pócs (Nagy), Mika, Húszak, Hecel (Szabó), Ciaál, Kocsis, Feledi, Balázs. Edző: Pócs András. A gólok története. 36. perc: Egri lövése Kissről kipattant, Hornyák pedig 3 méterről a hálóba kotorta, 1-0. 51. perc: Egy balról beívelt labda túlszállt a védőkön, Httszák pedig 15 méterről a bal alsó sarokba helyezett, 1-1. 80. perc: Radáksz három csel után ki­ugratta Egrit, aki középre ívelt és a. be­futó Bohán 10 méterről a hálóba fejelt 2-1. Küzdelmes volt a találkozó, helyzetei alapján a hazai együttes megérdemelten nyert. Jók: Oláh, Papp, Egri, illetve Tokár, Gaál, Balázs. Ifi: 4-4. SAJÓBÁBONY - ÓZDI KOHÁSZ 2-1-es állásnál a 62. percben félbesza­letve a 90. percet, amikor is Laessig, majd Bremser púposította a vendég- hálót. S az az „átkos” 90. perc kísértett Frankfurtban is, ahol az újonc Saar­brücken gólfelelőse, az Eintracht vé­dője, Dietmar Roth segített - öngóljá­val... Eredmények: BUNDESLIGA I.: Bochum - Lever­kusen 2-2. Dresden - Mönchenglad­bach 1-0. Hamburg - Karlsruhe 1-2. Bayern München - Wattenscheid 1-1. E. Frankfurt - Saarbrücken 1-1. Kaiserslautern - Bremen 3-1. Uerdin­gen - Stuttgart 3-3. FC Köln - Dort­mund 0-1. Vezet a Bayern, második a Leverkusen, harmadik a Frankfurt, aztán a Dortmund, majd a Stuttgart következik. BUNDESLIGA II.: Jena - Meppen 0- 1. Düsseldorf - Fortuna Köln 0-0. Osnabrück - Wuppertal 1-0. S. Kic­kers - Braunschweig 2-1. Mannheim - Duisburg 2-1. Chemnitz - St. Pauli 3-1. Wolfsburg - Hertha BSC 2-2. Freiburg - Darmsladt 1-1. Hannover - Mainz 1-3. Oldenburg - Leipzig 3-3. Rostock - UntSrhaching 4-1. Rem­scheid - FC Homburg 0-0.Vezet a Freiburg, második a Duisburg, har­madik a Fortuna Köln. AUSZTRIA: Lejátszották az első osztályban a 12. fordulót. Ered­mények: Stahl Linz - Sturm Graz 3-3. Mödling - Wiener SC 5-0. Salzburg - Linzer ASK 1-1. Rapid - Vorwärts Steyr 0-1. St. Pölten - Admira Wacker 1- 1. Innsbruck - Austria 1-2. Első a kadt. Sajóbábony, 300 néző. Vezette: Bobkó. Sajóbábony: Hossó - Simon, Steluta, Turcsik, Ladányi, Popovics, Kovács, Szeráfi, Orbeanu, Szántó, Göndör. Edző: Podlesni György. ÓKSE: Erdős - Gál, Kiss, Paulovics, Agócs, Kakukk, Kornyijenko, Drozdik, Farkas, Herczeg, Magyar. Edző: Munkácsi Tamás. A gólok története. 7. perc: A felszabadítani akaró Kiss Orbeanuba lőtte a labdát, aki megszerezte, az ötösig vezette és a bal alsó sarokba helyezett, 1-0. 36. perc: Szántó emelt középre, Göndör berobbant és a kifutó kapus fölött 11 méterről a hálóba lőtt, 2-0. 50. perc: Herczeg a rosszul felálló sorfal fölött 20 méterről szabadrúgásból a jobb fel­ső sarokba helyezett, 2-1. 62. perc: A rossz ütemben becsúszó Stelutának a játékvezető piros lapot mutatott fel. A labdarúgó erre kiütötte a bíró kézéiről, a kártyát, mire Bobkó lefújta a találkozót... (A történtek kapcsán a Tisza csoport fegyelmi bizottsága mondja majd ki a döntő szót). Ifi: 1-1. SZERENCS HEGYALJA SE - MISKOLCI VSC 0-0. Bekecs, 500 néző. Vezette: Dávid. Szerencs HSE: Nagy i - Planéta, Matísz, Búza, Kobolák, Pogoriljak, Haraszin (Sán­dor), Timári, Trubnyikov, Kozma, Tirk. Edző: Szőke Barnabás. MVSC: Fehér - Mihalovszky, Czinglér (Koj- sza), Tábori, Schnek, Kundrák, Tóth L. (Lizák), Lengyel, Bódi (Fazekas), Kapitány, Reichenbach. Edző: Fekete László. Ragyogó játékvezetés mellett Salzburg, második az Austria, har­madik az Innsbruck. OLASZORSZÁG: Lejátszották az olasz A ligában a harmadik fordulót. Ismét nyert a több, mint egy éve veretlen Milan, Détáriék kataszt­rofális, vereséget szenvedtek Firen­zében, hazai környezetben botlott nagyot a Napoli, valamint az Udinese .Magabiztos a Torino és a Roma. Eredmények: Brescia - Pescara 1-0. Cagliari - Lazio 1-1. Fiorentina - An­cona 7-1. Genoa - Juventus 2-2. Milan - Atalanta 2-0. Napoli - Inter 1-2. Ro­ma - Foggia 3-1. Torino - Parma 3-0. Udinese - Sampdoria 1-2. Első a Mi­lan 6 ponttal, mögötte a Torino és a Sampdoria következik, egyaránt 5-5 ponttal. BELGIUM: Maradtak mérkőzések vasárnap is a belga labdarúgó bajnok­ságból. Eredmények: CS Bruges - An- derlecht 2-5. Waregem - Gcnk 0-0. Molenbeek - Boom 2-1. Lokeren - Standard Liege 1-4. Vezet az Ander- lecht 13 ponttal, második a Standard Liege 11, harmadik az FC Bruges 10 ponttal. SKÓCIA :Aberdeen - Partick Thistle 2-0. Dundee United - FC Dundee 0-1. Falkirk - Celtic 4-5. Hibernian - Air- driconians 2-2. Motherwell - St. John­stone 3-3. Glasgow Rangers - Hearts 2-0. A mezőnyt a Glasgow Rangers vezeti 14 ponttal, mögötte a Celtic következik 12, majd a Hearts, ugyan­csak 12 ponttal. a hazaiak mezőnyfölényben játszot­tak, de nem tudták kihasználni adódó helyzeteiket, így a döntetlen igazsá­gos. Jók: Nagy, Búza, Trubnyikov, il­letve Tábori, Schnek, Kundrák, Lengyel. Ifi: 8-0 a vendégek javára. NAGYKÁLLÓ - OLEFIN SC 0-0. Nagykálló, 600 néző. Vezette: Mezei. Olefin SC: Bán - Kövesligeti, Vámosi, Kovács, Mihalco, Sárai, Kalmár, Járai, Molnár, Balogh, Márkus (Horváth)® Edző: Gtinics József. Az első félidőben az Olefin játszott fölényben, a szünet után viszont a ha­zaiak rohamoztak többet. Végül a vendégek örülhettek jobban az egyik pontnak. Jók: Bán, Kövesligeti, Járai. Ifi: 6-4 a vendégek javára. RAKAMAZ - EDELÉNY 1-1 (1-1). Rakamaz', 400 néző. Vezette: Németh V. Edelény: Drótos - Serfőző, Budai, Sándor, Goór, Szűcs, Kopa, Gyencs, Nagy, Dőry, Szlifka. Edző: Németh Attila. A gólok története. 2. perc: Cso­rna beívelését Ádámszki az ötös sarkáról perdítette a kapuba, 1-0. 36. perc: Az „ajándékba kapott" labdával Nagy ugrott ki és a kapus mellett gurí­tott a hálóba, 1-1. Nem tudta első félidei fölényét gólokra váltani a hazai együttes, így elmaradt győzelme. Jók: Budai, Gyenes, Nagy. Ifi: 1-0. TÓVÁ B BI ER EDM ÉN YEK Bélapátfalva - Hajdúszoboszló 2-2 (ifi: 4-3). Kisvárda - Derecska 4-1 (ifi: 2-1). Mátészalka - Balmazújváros 1-1 (ifi: 4-1). Vereséggel kezdett az Ózdi Kohász Miskolc (ÉM) - Megkezdődött a pontvadászat a férfi kézilabda NB I- ben, az NB Il-es bajnokságokban pedig kettős fordulóra került sor a hét végén. Eredmények: NYÍREGYHÁZI KC-ÓZDI KOHÁSZ 24-20 (11 -10). Ózd, városi sportcsarnok, 1000 néző. NB I. férfi. Vezette: Klucsó, Lekrinszky. Ózd: Perekrosztov - Jakab 6, Huj bér 5, Bicskovszkij 2, Deák 4, Üveges 1, Csörgő. Csere: Grandjean, Réti, Barnóczki 2, Fuják, Horváth. Edző: Závodszky István. Jó: Grandjean. A kezdés után felváltva estek a gólok, az első 15 percben egyik csapat sem tu­dott előnyre szert tenni. Ezután a határozottabban játszó vendégek sze­reztek vezetést és a szünetig egygólos előnyüket meg is tartották. A második félidő 14. percében 15-14-re az ózdi­ak vezettek, ekkor úgy látszott, hogy fordul a kocka, de két perc alatt három gólt dobtak a szabolcsiak és ezzel el­döntötték a mérkőzés sorsát. Az ózdi­ak nem bírtak a nagyszerűen védő Boczákkal és a vendégek határozot­tabban is játszottak. A Nyíregyháza megérdemelten nyert. MISKOLCI VSC-EGRI TANÁRKÉPZŐ 23-17 (13-8). Miskolc, NB II. női. Ld.: Hocza (7), Leskó (7), Béres (2), Vismeg (2), Fe- hérné (2). Jók: Tarné, Hocza, Leskó. Jól játszottak a miskolciak és megérdemelten szerezték meg a két pontot a technikás egriek ellen. MÁTÉSZALKA-LYUKÓBÁNYAI BÁNYÁSZ 27-24 (11-17). Mátészal­ka, NB n. férfi. Ld.: Varga (7), Felle­gi (4), Kiszty (30), Popovics (3). Jók: Sebők, Fellegi, Varga, Kiszty. Az első félidőben nagyszerűen játszottak a vendégek és úgy tűnt, hogy biztos győzelmet aratnak. A második félidőben bekövetkezett a nem várt fordulat: magukra találtak a hazaiak, a Lyukóbányai Bányász pedig ért­hetetlenül visszaesett, így veszített. PÜSPÖK L A DÁ NY-BORSODI ÉPÍTŐK VOLÁN 37-12 (17-4). Püspökladány, NB II. férfi. Ld.: Horváth (3), Kecskeméti (3), Kiss (2). Jó egyéni teljesítmény nem akadt. El­képzelés nélkül és lélektelenill játszot­tak a miskolciak. A BÉV SC gyengén védekezett és helyzeteit is kihagyta. HAJDÚBÖSZÖRMÉNY-KA­ZINCBARCIKAI SÜTŐIPARI KINIZSI 31-21 (14-11). Haj­dúböszörmény, NB II. női. Ld.: Mol­nár V. (8), Leskó (5). Jók: a legjobb dobók. A Kinizsinek idegenben nem megy. Pedig a találkozó elején már 4 góllal is vezetett. NOVAJ - MISKOLCI HONVÉD­KÓRHÁZ 19-19 (7-9). Novaj, NB II. női. Ld.: Benes (6), Lakatos (3), Nagy (3). Jók: Velkey, Benes. A vendégek elsősorban a remekül védő kapusuk­nak köszönhetik a pontszerzést az át­lagos színvonalú találkozón. FEHÉRGYARMAT-PUTNOKI VÁROSI SE 21-21 (12-12). Fehér- gyarmat, NB II. női. Ld.: Gál (8), Paulovicsné (5), Barkóczi (4). Jók: Kovács, Paulovicsné, Barkóczi. A lefújás előtt 5 perccel a vendégek még 3 góllal vezettek. A hazaiak az utolsó másodpercekben büntetőből egyen­lítettek. BALMAZÚJVÁROS-PUTNOKI VÁROSI SE 24-18 (12-7). Bal­mazújváros, NB II. férfi. Ld.: Koszta (8), Szurdoki (4). Jók: a legjobb dobók. A vendégek támadásaiba pon­tatlanságok csúsztak és a jó befe­jezésekkel is adósak maradtak. PUTNOKI VÁROSI SE- NYÍREGYHÁZI TANÁRKÉPZŐ 26-19 (11-9). Putnok, NB II. női, Ld.: Paulovicsné (6), Holló, Németh (5-5), Gál (4). Jók: Paulovicsné, Németh. Holló. A jó iramú mérkőzésen a put- nokiak akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. BORSODI ÉPÍTŐK VOLÁN­HAJDÚBÖSZÖRMÉNY 27-19 (Li­li). Miskolc, NB II. férfi. Ld.: Hor­váth K. (9), Varga F. (6), Tilaji (5), Kardos (4). Jók: a legjobb dobók és Varga I. A nagyobb akarással küzdő miskolciak megérdemelt sikert arat­tak. KAZINCBARCIKAI SÜTŐIPARI, KINIZSI-MISKOLCI VSC 17-16? (9-7). Kazincbarcika, NB II. női. Ld.: * Takács (6), Balogh (5), illetve Vismeg^. (5), Leskó (4). Jók: Nyilsti (a mezőny.t legjobbja és az egész csapat, illetve á legjobb dobók. Steluta kiütötte, Bobkó lefújta... Labdarúgás, NB 111., Tisza csoport Stepharte Chapuisat (jobbról) ezúttal nem találta hálóba a Bundesliga hét végi fordulójában, ám csapata, a Borussia Dortmund így is két ponttal térhetett haza Kölnből. Fotó: AP.