Észak-Magyarország, 1992. szeptember (48. évfolyam, 206-231. szám)

1992-09-21 / 223. szám

fl 992. Szeptember 21., Hétfő Sport ÉSZAK-Magyarország 15 Sándor István előre megmondta... Diósgyőri FC - Nyíregyházi VSC 1-0 (1-0) Danes (jobbról) lövése elakad a nyíregyházi védőkben, ám a publikum hazai sikert ünnepelhetett Piósgyőrött (DFC - Nyíregyháza 1-0). Fotó: Szabó István íFTC-óvás: elutasítva Zürich (ÉM) - Tegnap az UEFA Fe­gyelmi Bizottsága megtárgyalta a Fer­encvárosi TC óvását, a szerdai, Po­zsonyban lejátszott BEK-mérkőzéssel kapcsolatban, A testület elutasította a zöld-fehérek óvását, a kiállított Sze­nest egy nemzetközi mérkőzéstől eltil­tották, továbbá 15 ezer svájci frank büntetéssel sújtották az FTC-t, mert szurkolói provokálták a rendőröket. Az indoklásban megemlítették, hogy a magyar szurkolók már korábban is „jeleskedtek” a nemzetközi találko­zókon. Ugyancsak lő ezer svájci frankos büntetést kell fizetniük a po­zsonyiaknak - rendezésben hiányos­ságokért. Elmaradt a bravúr Veszprém (EM) - Szombaton játszot­ta első bajnoki mérkőzését a Miskolci Keselyűk NB II-es rögbicsapata (Nemes, Gembiczki, Bartók I., Bartók II., Szövördi, Takács, Salamon, Kad- lecsik, Szatmári, Kardos, Alavári, Do- vák, Galambos, Nagy, Szarka. Csere: Gönczi, Orosz, Lakatos, Bognár, edző: Kadlecsik Tibor), amelynek ezúttal nem sikerült a bravúr. KÖFÉM SZÉKESFEHÉRVÁR - MISKOLCI KESELYŰK 36:22 (17:12). Pontszerzők: Kardos (15), Kadlecsik (2), Takács (5). Szoros, nagyiramú mérkőzést játszottak a csapatok. A 8. percben a vendégek már 12:0-ra vezetlek, de a fiatalokból s álló Köfém képes volt megfordítani az állást, jobban bírták a hajrát és jól ki­használták a miskolciak védelmi meg­ingásait. Rőth Gáboré a Junior Kupa Miskolc (ÉM) - A népkerti sport­telepen vasárnap délután rendezték meg a salakmotoros Junior Kupa ne­gyedik, egyben befejező fordulóját. Mintegy 500 néző előtt csafároztak a fiatalok',' S'a végén a débrecéni Rőth Gábor örülhetett, aki az. összesítésben az élen végzett. Jól helytállt a miskol­ci Mclicher, akinek a zárásnál egyetlen ponton múlt a még jobb helyezése. Junior Kupa, negyedik forduló. Végeredmény: 1. Rőth (Hajdú Volán) 15, 2. Melisher (BÉV SC) 13, 3. , Kovács II. Zs. (Hajdú Volán) 13 pont­tal. Az összesítésben: 1. Rőth 55, 2. Magosi (Karbonirans Csabagép) 45, 3. Mclicher 44 ponttal. Nyertek az ifik Miskolc (ÉM) - A hét végén négy fronton is megütközött egymással a diósgyőri és a nyíregyházi labdarúgás. A „nagyoknál” - a drukkerek örömére - a piros-fehérek nyertek, s ugyancsak győzelmet könyvelhettek el az ifjúsá­giak, akik idegenben jutottak a két pont birtokába. Igaz, a tartalékok, valamint a serdülők összecsapása után a nyírségiek örülhettek. Eredmények: NB I-es tartalék: Nyíregyháza - Diós­győri FC 1-0 (1-0). Diósgyőr, 500 nézői Vezette: Bartos. G.: Sós. Jók: Nagy A., Molnár I. NB I-es ifjúsági: Diósgyőri FC - Nyír­egyháza 2-1 (0-0). Nyíregyháza, 200 néző. Vezette: Tasi. G.: Brinszky (2). Jók: Simon A., Simon I., Varga Zs. NB I-es serdülő: Nyíregyháza - Diós­győri FC 7-0 (5-0). Nyíregyháza, 200 néző. Vezette: Németh M. Jók: a vendégek közül senki nem érdemel dicséretet. Egyezkedés Maradonáért Zürich (dpa) - A nagy kérdés talán végre megoldódik a Maradona-ügy- bcn. A Napoli és a Sevilla vezetői haj­lottak a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) kérő szavára, és hétfőn hivatalosan is „összeülnek”, hogy végre pontot tegyenek a huza­vona végére. A FIFA szóvivője. Gui­d'd Togoni elmondta: mindkét csapat elnökét, valamint az argentin sztár hi­vatalos képviselőjét is várják Zürichbe, ahol a FIFA illetékesei előtt tárgyalnak majd. Miskolc (ÉM) - Labdarúgás, NB 1. Diósgyőr, 10 000 néző. Vezette: Ständer. DFC: Dohot - Bém, Leskó, Csízi, Bu­dai - Danes, Kiser, Szvisztun, Farkas - Adzsojev, Vitelki. Edző: Sándor István. NYÍREGYHÁZA: Andrejev - Szat- ke, Sedecaru, Drobni, Molnár Z. - Csehi I., Malisenko, Kertész, Nagy N.- Tóth Gy., Csehi Z. Edző: Kovács János. CSERE: Vitelki helyett Tóth M„ a 46., Adzsojev helyett Szlifka, a 60., Malisenko helyett Kovács, a 65., Cse­hi Z. Helyett Kákóczki, a 77. percben. A felek nem teketóriáztak túlságosan sokat, azonnal egymásnak estek. Jó volt az iram, s a küzdelem hevességére sem lehetett különösebb panasz. Farkas tört be a 16-oson belülre,‘aztán eljátszotta, hogy bántot­ták... Ez a drukkerek hevítésére jó volt, haszon azonban nem származott a műesésből. Csízi lőtt mellé, s egyre inkább feltűnt, hogy a hazaiak milyen magabiztosan uralják a pályát, a nyírségieknek még felvillanásra sem adódott esélyük. A 21. perc aztán meghozta a vezető, s mint később kiderült, egyben győztes gólt: Szvisz­tun a jobb oldalon futtatta Adzsojevet, aki pontosan adott középre és az érkező Kiser 10 méterről nagy erővel bombázott a léc alá, 1-0. Nem sokkal később Adzsojev szabadrúgását követően Leskó fejelte a labdát a kapu elé, amit Szvisztun a hálóba pöckölt, ám az ukrán játékos lesen állt... A másik oldalon Csehi I. Nagyerejű, léc alá tartó szabadrúgását tolta szögletre Dohot. A nyíregyháziak a 33. percben- érték el első szögletüket... Ezután Kiser előtt adódott lehetőség, ám a középpályás csak várt, várt, várt..., persze, a védők Utolérték. A szünet után jelentős' fordulat következett be. A diósgyőriek mintha teljésen megfeledkeztek volna arról, literre van az ellenfél kapuja, beálltak saját ketrecük elé, átadták a területet, s a vendégek szabadon nyomulhattak előre. Egészen addig, amíg falba nem ütköztek, mert hiszen az emberek alkotta élősövény azért megfelelően zárt. Ment, hajtott, támadott a Nyíregyháza, csak éppen célját, az egyenlítést nem sikerült elérnie. A küzdelem hevessége nem csitult, ezt jelzi a hcl sárga lap. Az. 55. percben Tóth Gy. Került helyzetbe, de 8 méter­ről nem találta el a kaput. Szlifka pá­lyára küldése ügyes húzásnak bi­zonyult (igaz, erre Adzsojev sérülése teremtett módot), mert előbb helyzetbe hozta Farkast, aki a kapuba továbbította a labdát, ám a partjelző beintette a lest, majd saját maga lódult Krecz Tibor Budapest (ISB) - Labdarúgás NB [1., Keleti csoport Hévízi út, 1000 néző. Vezette: Sóthy. III. Kér. TVE: Zaly - Lilik, Pálvöl- gyi, Tóth I., Metzger - György, Ber­ger, Kincses, Tóth II. - Jankov, Kiss. Edző: Rákosi Gyula. KVSE: Fülöp - Szabó, Sztahon, Kondás, Pribék - Balogh, Lukács, 1 lauberger, Zsiga - Hanyecz, Ter- nován. Edző: Kálmán Vilmos. Csere: 1 lauberger helyett Körösi, Ter- nován helyett Smolniczki, mindkettő a 70. percben, Tóth II. helyett Kovács a 70. percben. A mérkőzés első említésre méltó ak­ciójából vezetési szerzett a házigazda csapat. Egy baloldali szöglet után a 7. percben a rosszul mentő védők között lepattanó labdát a szemfüles Jankov 14 méterről a kiszolgáltatott kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. Enyhe barcikai mezőnyfölény mellett a 20. percben ismét a 111. Kerület veszélyeztetett, amikoris Kincses szöktetésével Pergcr húzott el szélsebesen a jobb oldalon, beadását a habozó védők közül Jankov lőtte mel­előre, 17 méteres lövése átcsorgott a meglepően . gyermeteg hibákat elkövető Andrejeven, a portás sze­rencséjére azonban a kapufa mentett, a másodszori közbeavatkozás » pedig sikeres volt. A lefújást követően boldog diósgyőri drukkerek éltették csapatukat és Sán­dor Istvánt. A trénernek igaza lett, be­jött a jóslata, ugyanis az esélyekről szólva még pénteken megfogalmazta: sorsdöntő lesz, melyik csapat lövi az első gólt. Nos, valóban az lett, hiszen az egyetlen gólocska kél ponttal jutal­mazta a piros-fehéreket. A hazaiak az első 45 percben jól, taktikusan és okosan futballoztak, kapuja elé pré­selték ellenfelüket, jószerével esélyt sem adtak vetélytársuknak. Meg­érdemelten jutottak előnyhöz, a találat mintaszerű akciót koronázott meg. A második félidőben érthetetlenül védekezésre rendezkedett be a DFC, s ez igencsak kockázatosnak tűnt, hiszen ennyire, defenzív játéknál ele­gendő egyetlen apró hiba, ütem- tévesztés és megtörténik a baj. Sze­rencsére ez nem következett be, s az „érdem" a nyírségieké, akik mentek ugyan előre, de hiába harcoltak jelen­tős mezőnyfolényben, képtelenek voltak kihasználni a tálcán kínált e- sélyt. Igazi helyzetük nem akadt, s Dobolnak parádéznia sem kellett, mert „elfelejtették” foglalkoztatni.. Jók: Bém, Leskó, Budai, Danes, Ad­zsojev, illetve Szatke, Drobni,, Mol­nár Z., Nagy N. SÁNDOR ISTVÁN: - Gratulálok edzőkollégámnak csapata jó játéká­hoz. Továbbra is szurkolok nekik, s ha jól menedzselik őket, akkor a Nyír­egyháza lehet a bajnokság meg­lepetése, lé. A 37. percben egy baloldali akció végén I lauberger egyenlíthetett volna, ám a jobbösszekötő helyére kisodród­va a kapusba lőtte a labdát. Az ellen­támadásból újabb gólt ért el a III. Kerület. Tóth B. .beadását Jankov 8 méterről, félmagasan a kapu közepébe lőtte, 2-0. A félidő befejezése előtt két perccel Hanyecz ugrott meg a baloldalon, 14 méterről leadott lövését a hazai kapu fölé tenyerelte. A második félidőt Jankov fejese vezette be, ezt még hárította Eiilöp, de, a 49. percben már tehetetlen volt: Jankov jobboldali beadása a védőkről, a 16-os vonalán helyezkedő Kincses felé pattant, aki kapásiről a bal alsó sarokba lőtt, 3-0. Ezután Szabó, Ter- nován, majd Kincses kapott sár­galapot, jelezve a mérkőzés küzdő jel­legét. A 66. percben mintaszerű hazai akció végén Jankov szerezhetett volna gólt, de elhamarkodottan fölé lőtt. A mérkőzés hajrájában a barcikai Körösi 15 méterről alig lőtt a jobb alsó sarok mellé. A 81. percben a szabálytalansá­ga után reklamáló Baloghot a játékvezető kiállította. A 88. és a 89. percben a III. Kerület egyaránt gólt szerezhetett volna, előbb Kiss, majd KOVÁCS JÁNOS: - Csapatommal elégedett vagyok, kár, hogy nem tudtunk gólt szerezni. Kél remekül felkészített együttes csatáját láthatták a szurkolók. Kollégámnak sok sikert kívánok. További NB I-cs eredmények M I K - VÁC FC-SAMSUNG 2-3 (2­1). A második félidőben bemutatott produkciója alapján teljesen megérdemelten zsákmányolt két pon­tot a fővárosban a Duna-parti együttes. G.: Balog, Hámori (11-es- ből), illetve Kriska, Répási. Bánfi. KISPEST HFC - VASAS 2-1 (2-1). Megszakadt az angyalföldiek veretlenségi sorozata, küzdelmes mérkőzésen nyertek a hazaiak. G.: Il­lés (11-esből), Duró, illetve Zvara. SIÓFOK - FERENCVÁROS 1-2 (1- 1). Két súlyos védelmi kihagyás miatt veszítettek a Balaton-partiak, akik a döntetlent megérdemelték volna. G.: Kovács,, illetve Keller, lend (öngól). PÉCSI MSC - ÚJPESTI TE 1-0 (0 0). A lila-fehéreknek meglehetősen nehéz a dolguk, ugyanis nem ren­delkeznek egyetlen csatárral sem. Főhet szegény Bene feje... G.: Túri. GY. RÁBA ÉTO - BÉKÉSCSABA 0-0. Lesz még gondja Tornyinak, csapata fut, rohan, csak éppen megfeledkezik a játékról. BVSC-NOVÉP - VIDEOTON- WALTHAM 2-1 (2-0). Bő félóra alatt eldőlt a pontok sorsa, a fehérvári­ak érthetetlenül megszeppenve futbal­loztak. G.: Garaba, Bognár, illetve Sáliéi. VESZPRÉM LC - CSEPEL SC 1-2 (1-1). Alacsony színvonalú, unalmas mérkőzésen megérdemelten nyertek a vendégek. G.: Horváth L„ illetve Ste- fanov, Jakab. Jankov hibázott. A mérkőzés jel­lemzője volt, hogy bár a Kazincbarci­ka többet birtokolta a labdát, és több­nyire a hazaiak térfelén adogattak, alig jutottak lövőhelyzethez, illetve rend­kívül gyámoltalanul használták ki kevés lehetőségüket. A vendégek kul­turált mezőnybeli játékát a hazaiak egy-egy lendületes, szemre is tetsze­tős támadással ellensúlyozták. Jók: Pálvölgyi, György, Kincses, Jankov, illetve Sztahon, Kondás, Hauberger. További NB Il-es eredmények KELETI CSOPORT: Szarvas - Eger SE 1-2. SBTC-Salgglas - Tiszavasvári 1-0. Gödöllő - Bagi FC 3-2. Haj­dúnánás - Hatvan 1-1. Kábái SE - Ba­jai FC 1-0. Debreceni VSC - BMTE- Törley 0-0. Szeged SC - Kiskőrös 2-1 NYUGATI CSOPORT: Paksi Atom - Sopron LC 5-1. Nagykanizsai Olaj­bányász - Haladás VSE 1-0. Dorog - Pénzügyőr 1-1. ESMTK-Bauinvest - Kaposvár 1-0. Dunaferr - BKV Előre 0-3. Zalaegerszegi TE - Ajka 2-0. Tatabánya - Mohács 0-0. Sabaria - Szekszárd 0-0. A kapu előtti félelem „jutalma” III. Kér. TVE - Kazincbarcikai Vegyész 3-0 (2-0) TÁBLÁZATOK Az NB I. állása 1. Vác FC-Samsung 5­1 15-7 ' i 0 2. Ferencváros 4 1 1 7- 4 9 3. Vasas 3 2 1 10- 6 8 4. Pécsi MSC 4­2 8-6 8 5. MTK 2 3 1 11- 8 7 6. Diósgyőr 3 1 2 8- 9 7 7. Videoton-Waltham 3­3 9-7 6 8. Kispest-Honvéd FC 2 2 2 9- 8 6 9. Csepel 2 2 2 7-6 6 10. Siófok 3­3 9- 9 6 11. Nyíregyháza 2 2 2 6- 6 6 12. Békéscsaba 1 2 3 6- 8 4 13. UTE­4 2 2- 5 4 14. BVSC-Novóp 1 1 4 4- 9 3 15. Győri Rába ETO­3 3 3- 8 3 16. Veszprém 1 1 4 5-13 3 NB li Keleti csoport 1. Gödöllő 3 3­11- 7 9 2. Debrecen 3 2 1 9- 4 8 3. Eger SE 3 1 2 10- 7 7 Kiskőrös 3 1 2 10- 7 7 Szarvas 3 1 2 10- 7 7 6. LC Hatvan 2 3 1 6- 5 7 7. Kábái SE 2 3 1 5- 4 7 8. Hajdúnánás 2 2 2 8- 5 6 9. SBTC-Saiq. 3­3 8-12 6 10. III. Kér. 2 1 3 10- 9 5 11. BMTE-Törl. 1 3 2 5- 8 5 12. Bagi SE 1 3 2 4- 7 5 13. Szeged SC 2 1 3 6-12 5 14. Kazincb. 2­4 8- 9 4 15. Bajai FC 2­4 4- 5 4 16. T.-vasvári 1 2 3 4-10 4 NB II Nyugati csoport 1. Haladás VSE 4 1 1 13- 4 9 2. Sabaria 3 2 1 12-4 8 3. Zalaegerszegi TE 3 2 1 9- 5 8 4. Paksi Atom SE 3 1 2 12- 8 7 5. Dorogi Bányász 2 3 1 9-6 7 6. Tatabánya 1 4 1 9-7 6 7. Szekszárd 2 2 2 9-9 6 8. Pénzügyőr SE 2 2 2 10-12 6 9. Nagykanizsa 2 2 2 7- 9 6 10. Mohácsi SE 2 2 2 3- 6 6 11. Kaposvár 2 1 3 7-6 5 12. BKV Előre 2 1 3 7- 8 5 13. Dunaferr SE 2 1 3 7-11 5 14. ESMTK-Bauinvest 2­4 6-12 4 15. Ajka Hungalu 2­4 4-10 4 16. Sopron LC 1 2 3 8-15 4 NB Ili. Tisza csoport 1. B.-újváros 4 1 1 13- 8 9 2. Kisvárda 3 2 1 12-7 8 3. Nagykálló 2 4­6- 2 8 4. BÉVSC 4­2 9-7 8 5. Edelény 2 3 1 6-4 7 6. Olefin SC 2 3 1 4- 4 7 7. M.-szalka 2 3 1 6-7 7 8. Rakamaz 2 2 2 8-7 6 9. A.-szántó 2 2 2 9-9 6 10. MVSC­6­6-6 6 11. Szerencs 2 1 3 11-11 5 12. H.-szoboszló­5 1 6-7 5 13. B.-falva­4 2 7-11 4 14. Derecske 1 1 4 6-11 3 15. Ózd­3 2 5-9 3 16. S.-bábony­2 3 4- 8 2 Megyei I. osztály 1. S.-patak 6­­18- 4 1 2 2. Mezőcsát 5­1 15- 3 1 0 3. M.-kövesd 5­1 11- 4 1 0 4. S.-újhely 4 1 1 17-6 9 5. Encs 4­2 7-9 8 6. Nagycsócs 3 1 2 13-9 7 7. Putnok 2 3 1 10-9 7 8. Karcsa 2 2 2 9- 9 6 9. Hejőcsaba 3­3 5-10 6 10. Gönc 2­4 5-9 4 11. F.-zsolca 2­4 6-18 4 12. Mád­3 2 8-10 3 13. Glas-SVSE 1 1 4 7-11 3 14. B.-nádasd­3 3 5- 9 3 15. B.-györgy "­2 4 4-9 2 16. B.-szirák­­5 5-16­TOTÓ 38. HÉT 1. Vasas SC - Kispest HF’C 1-2 2 2. BVSC - Videoton-Waltham 2-1 1 3. Diósgyőr - Nyíregyháza 1-0 1 4. Pécsi MSC - Újpesti TE 1-0 1 5. Gy. Rába ETÓ - Békéscsaba 0-0 X 6. Siófok - Ferencvárosi TC 1-2 2 7. Veszprém LC - Csepel SC 1-2 2 8. FC Köln - B. Dortmund 0-1 2 9. Schalke 04 - Nürnberg 0-0 X 10. B. Uerdingen - Stuttgart 3-3 X 11. Genoa - Juventus 2-2 X 12. Napoli SC - Internazionale 1-2 2 13. Udinese - Sampdoria 1-2 2 + Í. MTK - Vác FC-Samsung 2-3 2